Perzijski zalijev

Za raju u inostranstvu koja žele podijeliti sa nama slike i podatke o vodama na kojim pecaju

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Perzijski zalijev

Post Postao/la angler » 15 sij 2007, 10:27

Dragi prijatelji pomagajte!
Posto ubrzo trebam da idem u Kuvajt zna li iko sta i kako se lovi u perzijskom zalijevu :roll:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 16 sij 2007, 19:58

Bistro rodjak ! To ti je big game "njufer" meka ali nezaboravi i mahac i imitacije racica i ribica ! Pozdravi mi Gadafija . :wink:
Vjerovatno se nesto moze nasnjuhat na internetu o ribolovu tamo..
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 17 sij 2007, 08:41

E vala rodjak znao sam ako niko ti ces mi pomoci :wink:
Ubih se ganjajuci po internetu. Pominju big-game ali vise surf i rock casting. Da vidim kakvu cu motiku ovdje uzeti jer tamo su cijene zara. Mahaca ni'dje ni na mapi ali ja ga nosim pa makar :lol: Jest da je slab #7 ali valjace za prvu pomoc. Da im bosnjo pokaze kako se to radi :? :lol:
Vec sam se bacio na pravljenje kozica kao sto je ova.

slika
Zadnja izmjena: angler, dana/u 19 sij 2007, 13:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 18 sij 2007, 02:20

Znam da sam citao u nekom od ovdasnjih magazina o persijskom zalijevu big game i fly fishing sa obale..Prekopacu pa ako naletim javima ti sta i kako.Ako ne napisi jos par detalja preciznije gdje ides u koju pokrajinu da prosnjuham po netu vjerovatno naleti nesto interesantno.
Ova kozica ti je ok pokusaj napraviti i imitacije raka (onog kockastog jebem ga kako se zove neznam) znas one kao u nas na moru u priobalju nogice prave od gumene lastike (nacu negdje slike pa cu okacit ovdje..Znam da na njih love bone fish. To je najcjenjeniji trofej za svakog musicara..Ribe nisu velike cirka kilo dva ali ti u susu izvuce skoro cijeli back up.Mahnita riba 100 %.Napravi bijelih strimera i imitacija malih ribica to uglavnom pali na takvim destinacijama koliko sam mogao skuzit na ribarskim kanalima chazza og pesca i season..

Ovo sam ti zbrda zdola gluha su doba pa se cujemo sutra.

Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 18 sij 2007, 08:28

Aferim rodjo,
Trebao bih biti u gradu Kuwait dio koji zovu Salmya. Koliko sam uspio saznati na toj gradskoj plazi love predvecer tz beachcasting ili surfcasting i "sjele" po citavu noc :wink: OK, to prolazi pa sam gledao ovdje te stapove (citaj motike). Za njih su saranski stapovi ko musicarci :?
Takdjer, sa obliznjih molova love kao mi nekad tzv grunt. Tate dovedu djecu da se igraju ribara pa je guzva :lol:
Sto se tice biggame dosta se spominje u Emiratima i Qataru. Sto se manje spominje u Kuwaitu pretpostavljam da je razlog ovaj belaj u Iraku i prisustvo ratnih brodova.
Nasao sam adrese nekoliko prodavnica ribomaterijala gdje ni u jednoj ne spominju da prodaju pribor za musicarenje :? Zato cu ponijeti ovaj moj stapic za te uslove pa ako vidis na National Geography da neko trci ko sumanut po vodi za bonefish znaj da sam to ja :lol:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 18 sij 2007, 08:56

Jeli mislis na ove rakove tzv krabe?

slika

i ove strimere

slika

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 18 sij 2007, 11:26

Sve si dobro organizovao i bice ribe samo jednu stvar ne zaboravi,panzir
prsluk vrlo vazno za to podrucje.
Dobo otiso i dobro nam se vratio,a u medzuvremenu javices se putem ovog foruma.
Bistro jarane i nek te sreca prati u svakom pogledu!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 18 sij 2007, 13:31

E da ti su te imitacije racica.Gledao sam na tv-u cak da na sredini ovih gumenih nogica koje prave od obicne lastike naprave cvor i tako nogica ima neki mahniti uhao i kao navodno to daje vise vibracije i sama prezentacija izgleda dosta prirodnije.
Evo ti malo prelistaj stare brojeve Saltwater Flyfishing-a ima tu lijepih reportaza savjeta i inspiracije :wink: .
http://www.flyfishingmagazines.com/features.shtml
Obavezo ponesi i varalicar (kasike , silikonca i sajle za stuke) jer nikad se nezna sta ce se smucat pjescanim sprudom.Saranski stapovi ti mogu posluziti za ribolov sa plaze ali obavezno 13" i minimum 3,5 lbs kasetu usoljenih srdela i rokaj gdje ima stijena namazijaces kirnji i ugora garant i sa obale. Masine ti trebaju biti velikog kapaciteta najlona 300-400 i vise met. 0.35 mm..Sve kad saberes skuplja pita no" tepsija a ogranicen si i koliko mozes unijeti u avion! Musicar i malo jaci varalicar ce ti biti sasvim dovoljni.Povezi se odma sa nekim od lokalnih da te odvede u marinu tu mozes naci nekog od ribara da te izvede na pucinu.
Hajd sad si mi dao precizniju informaciju pa da preberem po netu..
Evo malo informejsn-a
http://www.kuwait-info.com/sidepages/to ... action.asp
http://www.kuwaitfishing.com/
http://forums.cabelas.com/showthread.php?t=1111

Kad si konto picit dole ?
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 19 sij 2007, 09:21

Hvala lemi na lijepim zeljama! Svakako da ce mo biti u kontaktu preko foruma cim se dograbim ovog kina od PC-a :wink: Zena mi vec hekla pancir :lol:
Varalice svakako idu samnom. Sta cu kad sam emotivno vezan za njih. 8) Bas kako kazes rodjak, morm misliti na kolicinu stvari koje mogu unijeti u avion. Zato i planiram dva stapa i kapak, pa sta bude. Imam onaj Pennov multiplikator 400m 0,45mm i jedan stacionarac 250m/0,35mm zlu netrebalo. U svakom slucaju mislim da uz ovaj razgovor i pregledavanje linkova mi je bar malo bistrije u glavi. (hvala na linkovima, prvi je super, druga dva sam vec prelistao, a treci, forum na Cabela's-u mi je posebno zanimljiv).

Planiram, aBd, dole furati najkasnije druge nedelje marta mjeseca, a ostajem na neodredjeno vrijeme :?
Eh, jesam uranio sa pakovanjem :lol:

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 19 sij 2007, 11:45

Angler,
U svakom slucaju nesumljam u dobr ulov.Nadam se da ces sa nekim kapitalcem jos vise uljepsati ovu nasu galeriju slika.Nama ostaje da ti drzimo palceve.Znas ja kontam da pecarosi lekse podnose putovanja,bila da su kraca ili malo duza.Nek ti je sretno jarane cucemo se jos.
Bistro!!! :arrow:
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

G.O.D.
Početnik
Postovi:28
Pridružen/a:05 vel 2009, 13:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Perzijski zalijev

Post Postao/la G.O.D. » 05 vel 2009, 23:52

Bistro!
Evo, napokon da se i ja prijavim na forum! (administrator me izbjegavao duze vrijeme :D ) salim se naravno. Kao gost sam procitao skoro svaki topic na ovom forumu, ali za ovaj sam cekao prijavu. :D Do prije nekoliko godina sam se bavio moreplovstvom, tako da sam u vise navrata bio usidren u persijskom zalivu. Ribali smo sa krme broda na nekoliko km od obale, sa tehnikom zvanom pingvin. Ja sam imao srece da uhvatim razu(koju crnogorci i hrvati zovu golub ili goluban koliko sam uspio da ih skontam). Uhvacena je na komad dzigerice. Vadili smo lignje i sipe na peskafondu, i mogu vam reci da je iskustvo bilo fenomenalno(ukoliko neko izvadi sipu moj je savjet da kada je izvucete, da se odmaknete, ili je okrenete sto dalje od sebe :lol: vadio sam raznih riba, ali moje iskustvo je bogato sto se ribe tice. ribe su prozdrljive i jedu skoro sve....
toliko na ovu temu, a i vidim da sam malo zakasnio sa savjetom :D
BISTRO

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Perzijski zalijev

Post Postao/la senad » 06 vel 2009, 02:03

Dobro došao, B.O.Ž.E. (ovo da prevedem :wink: )
A izvini za čekanje, ne vjerujem da je trajalo duže od dan - dva, ne stiže se sve :wink:
Još jednom, bistro i dobro došao!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

G.O.D.
Početnik
Postovi:28
Pridružen/a:05 vel 2009, 13:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Perzijski zalijev

Post Postao/la G.O.D. » 06 vel 2009, 14:07

senad je napisao/la:Dobro došao, B.O.Ž.E. (ovo da prevedem :wink: )
A izvini za čekanje, ne vjerujem da je trajalo duže od dan - dva, ne stiže se sve :wink:
Još jednom, bistro i dobro došao!
Hvala,
nisam dugo cekao, i ranije sam se ja prijavio na forum, medjutim iako sam "relativno" mlad 30 godinica, mislim da mi nekad trebaju BILOBA pilulice :mrgreen: :lol: , zaboravio pass :D
Sto se NICK-a tice, prevod nije taj :wink: it means: Grand Oral Disseminator, a zasto taj nick...eeee to je vec duga prica.
moracu skenirati neke svoje slike, pa postam uskoro, ako Bog da.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Perzijski zalijev

Post Postao/la Seha » 06 vel 2009, 15:26

Dobro dosao GOD............. Bistro
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale vode u regionu i svijetu na kojim lovite”