Ne dade mi djavo mira...

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 23 lip 2009, 02:09

... a vezano za onu vijest o rijeci Turiji.
Napišem mail na par adresa:
minpuzo@tk.kim.ba - Ministrastvo prostornog uredjenja i zaštite okoliša
minpvs@tk.kim.ba - Ministarstvo poljoprivrde, vodoprivrede i šumarstva
minier@tk.kim.ba - Ministrastvo energije i rudarstva (čini mi se)
mintts@tk.kim.ba - Ministrastvo turizma
info@tk.kim.ba - Info mail Vlade Tuzlanskog Kantona
kabinet_nacelnika@lukavac.ba - Načelnik opštine Lukavac
aida.kavazovic@lukavac.ba - Naka za odnose :mrgreen:

Mail glasi:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poštovani,
već unaprijed spreman na eventualni odgovor "Nije naša nadležnost", šaljem mail svima koji imaju koliko-toliko veze sa temom na koju se moji upiti odnose.
Riječ je o ovom textu:


Naša surova stvarnost
Namjerno sam prvo postavio ove tri vijesti o lijepim ulovima sa rijeke Plive, Ramičkog jezera i sa rijeke Une.Kod nas, na momente "bljesne" nešto lijepo i pozitivno, a onda nas nešto drugo vrati u relanost i shvatimo da su ove lijepe vijesti samo izuzeci od pravila.
A ovo je kod nas pravilo:
Ovu, a i ostale slike i klipove je poslao posjetilac stranice, Emir iz naselja Babice, opština Lukavac.Emir je prvo poslao jedan mail sa kratkim obavještenjem o ovim dešavanjima, i nije mu bilo mrsko da izadje na vodu, uslika i dokumentuje sve, te pošalje na moj mail.

A njegov mail glasi:

"Evo da vam se još jednom javim i da vam pokažem šta se dešava sa rijekom Turijom koja se ulijva u Modračko jezero!
Naravno, sad sam vam poslao i slike i video da vam bude jasnije, jer slika govori sve! Zovem se Emir i živim u jednom malom naselju koje se zove Babice, opština Lukavac.Babice su odmah uz jezero Modrac i jednim dijelom zahvataju rijeku Turiju.Rodio sam se i odrastao na Modracu i Turiji i dobro poznajem taj teren.
Problem rijeke Turije traje već godinama, jer je njeno korito zakrčeno u donjem dijelu, blizu ušća u Modračko jezero, te zbog toga, rijeka ne može da teče svojim pravim koritom, nego je napravila više malih korita koja se granaju.
Riba ne može normalno da se kreće i da ulazi u jezero i natrag!
Sve bi to opet bilo podnošljivo da riba ne strada gotovo svaki put kad se mijenja nivo vode!
Kada voda nadolazi, riba ulazi u to sporedno korito, a prilikom povlačenja, ona ostaje tu zarobljena i ugine.
Radi se o većim količinama ribe!
Tako se desilo i prije par dana i ja sam snimio par slika da ljudi vide, a to se dešava drugi put u ova dva mjeseca!
Znači, ovo što je na slikama, to je rezultat neuređenog korita, i zbog toga su ribe uginule!
Jednim dijelom su i mještani koji žive uz rijeku Turiju odgovorni za ovakvo stanje jer se baca smeće u rijeku a normalno i voda nanese u rano proljeće balvana i granja i to se sve tako nakupljalo godinama a niko nije održavao korito.
Mene je stid toga, da se nešto tako dešava u mojoj okolini i osjećam odgovornost da moram bar nešto učiniti da se popravi ovo stanje, makar ću slati slike na internet pa nek se onda stide svi oni koji su odgovorni za ovo!
Tuzla i Lukavac koriste ovu vodu iz Modraca za kućne potrebe a tolike godine je korito rijeke Turije u smeću da se jedva voda probija do jezera.
Naravno, nije to jedini problem Turije i Modračkog jezera - česta je pojava da Turija i bez kapi kiše počne teći mutna što se vidi i na ovim slikama.
Priča se, a najvjerovatnije da je i istina jer nema ko drugi mutiti vodu, da rudnik Banovići često ispušta svoje otpadne vode gore negdje kod Borovca u Turiju, i to se dešava duži niz godina!
Ima blizu mjesec dana kako Turija teče mutna, i to je mještane koji žive uz Turiju počelo zabrinjavati, počela je i deverika pomalo da ugiba, jer je ovo do sada najduži period kako voda teče mutna!
Inače, Turija je gotovo uvijek bila bogata raznim vrstama ribe (štuka, deverika, klijen, grgeč, crvenoka, bjelica), a do prije par godina je bilo i smuđa (dok nije korito zakrčeno)!
A prije rata da ne pričamo, nekad je bilo i soma, škobalja itd., međutim, sve je počelo da se mijenja stalnim pomijeranjem vodostaja Modračkog jezera, tačnije naglim povlačenjem vode i zakrčenjem korita.
Ovo je još jedan podatak, koji je činjenica - stalnim pomijeranjem vodostaja Modračkog jezera uništava se riblji fond.Mala hidrocentrala koja je izgrađena na brani Modračkog jezera crpi velike količine vode, te je voda stalno u povlačenju, nivo vode se ne može zadržati ni 24 sata, što štetno utiče na riblji fond naročito za vrijeme mrijesta kada riba položi ikru a voda se naglo povuče i ikra ostane na suhom! Ali to je već druga tema i to je teško razumjeti ljudima koji nisu na vodi često i koji ne vole prirodu, vode i život u vodi."

Ide klip lošije kvalitete jer je snimljen mobitelom, i desetak slika.
Slika našeg nemara, bahatosti, nekulture.
Slika nas kakvi smo i šta smo.
(ovde sam naslagao slike)
Ovu vijest sam postavio ovako neka nam svima bude upozorenje na šta nam mogu ličiti i kakve biti sve vode u Bosni i Hercegovini ako se svako od nas ne angažuje makar malo.

Emir sam ne može učiniti mnogo, ali deset "Emira" mogu učiniti čuda.
Bistro i u pamet!......


Tekst se nalazi na:
http://bistrobih.ba/index.php?action=fu ... =1&id=1739
gdje možete pogledati i klip snimljen na istom mjestu gdje su nastale i ove slike.
Prvo pitanje:
Čija je ovo nadležnost?
Drugo pitanje:
Ima li taj, čija je ovo nadležnost, u planu reagovati i učiniti nešto na sanaciji i korita rijeke Turije i smanjenju zagadjenja svih rijeka i jezera na području TK?
Ako ima, šta ima u planu i kojeg ljeta gospodnjeg?

Nedavno je procurila vijest o mogućem odlaganju šljake iz TE Tuzla na jezeru kop Šićki brod, te se, navodno, odustalo od toga, ali ista će se, po neprovjerenim informacijama, odlagati iznad jezera što ga dodje isto - oborinske vode će se sa terena na koje se planira odlagati šlajaka slijevati do jezera.Ima li ikakve šanse da se spasi "kolateralna šteta" nastala kopanjem rude - jezero kop Šićki brod, kada ima dovoljno entuzijasta da vode brigu o njemu?

Nedavno se desio pomor ribe - američkog somića u jezeru Modrac.
Zna li se šta je uzrok?
Ko je odgovoran?
Šta je poduzeto na sankcionisanju odgovornih?

Koliko god vama bilo glupo, neozbiljno, retardirano čitati da neko vodi brigu o prirodi, da se sekira kada vidi ovakve slike, da mu nije svejedno, koliko god vam prošla kroz glavu ona "ljudi nemaju šta jesti a oni se sekiraju zbog ovih gluposti" - nije glupo jer nećemo imati šta piti!
Bićemo zatrpani smećem, djeci ćemo pokazivati na slikama zeleno/plave čiste vode, slike riba koje su nestale, koje smo mi našim nemarom i nebrigom ubili.
Od ribolovnog turizma u svijetu neke države imaju lijepe prihode.Iste te države nemaju ni približno lijepe vode, ali ih oni, za razliku od nas, čuvaju, brinu o njima, žive za njih i sa njima.Jedina svijetla tačka u Bosni i Hercegovini je Krajina gdje krajišnici čuvaju svoju "Jedinu", jer voda je život!
U Rumuniji, na jezeru Saurlesti, ribari iz cijele Evrope dolaze i troše novce jer je to poznata i atraktivna ribolovna destinacija.
Znate li šta je Modrac za to jezero?
Jedinica za ljepotu?
Vjerovatno ne znate da je u jezeru Modrac uhvaćen najveći šaran - svjetski rekord od 43 kilograma!
Ali, nezvanični svjetski rekord jer je uhvaćen mrežom.
Mreže uništiše Modrac i ribolovci iz cijele Bosne i Hercegovine uveliko izbjegavaju ići na Modrac u ribolov jer je riblji fond desetkovan.Poslije ovo par pomora, vjerujem da će i lokani ribolovci sve više i više okretati se čistim vodama u okolini.
A kako je poslije rata pompezno najavljivano - "Modračko jezero - bosansko-hercegovačko more"
Možda, uskoro, bosansko-hercegovačko Mrtvo more!


Na kraju, jedna zamjerka opštini Lukavac gdje, na njihovoj web prezentaciji, stoji ovo:
Pod temom "Servis gradjana", a u sekciji
-KOMUNALNI POSLOVI I ZAŠTITA OKOLICE
--Priključenje objekata na komunalnu infrastrukturu
--Zauzimanje javne površine izlaganje robe
--Zauzimanje javne površine kod izgradnje i rekonstrukcije objekta
--Tezge za prodaju (sezonska odobrenja)
--Ljetne bašte
--Taxi stajališta
--Lijepljenje plakata
--Reklamni panoi
--Sječa stabala
--Kretanje vozila u zoni zabrane kretanja (za dostavna i sl. vozila)
--Korištenje garaže
--Promjena namjene zemljišta
--Priključak na toplovodnu mrežu
--Priključak na vodovodnu i kanalizacijonu mrežu

kako vidite, nigdje nema pomena o zaštiti okoliša (sem u naslovu službe), te nisam znao na koju službu upit da pošaljem.

Nadam se vašem odgovoru.


Kapo Senad, administrator Bistro BiH.
Bistro, Bosno i Hercegovino!
http://www.bistrobih.ba
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Živo me interesuje hoće li mi, i šta odgovoriti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la montana » 23 lip 2009, 03:32

Da Bog da da odgovore jer im Modrac i nije na listi vlastitih ljetovalista, niti njihovoj djeci. Ti ljudski profili slice jednom nasem ovdje u Americi koji tvrdi da je radio na pripremi projekta poplocavanja Miljacke u svrhu dobijanja parking prostora, prostora za ljetne baste i rekreacionih povrsina u centru Sarajeva. Vecina tih karaktera tvrdi da sacica ribara koci ulazak Bosne u Europu, kao kod primjera brana na Neretvi, Uncu i svugdje gdje voda tece i ne tece (RS u Popovom polju).

Ako im narod nema sta jesti neka im puste da otvaraju ljetne baste, a ne da bacaju mreze i trose euro-struju i minsko-explozivna sredstva zaostala iz proslog rata.

Postojanja administrativnih sekcija o zastiti okolisa sluze iskljucivo za poslovno zbrinjavanje sire familije i ljubavnica koji od prirode vole najvise rostilj i kojekakve muzikante <orkestar_ciganski> <panker> <elvisprisli> <rostilj> na obalama tekucih, stajacih i pitkih voda Bosne i Hercegovine.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la Seha » 23 lip 2009, 10:51

I neka si Senade znas da sam ti u vise navrata govorio da trebamo agresivnije reagovati na unistavanje prirode.
Trebao si samo mozda prije ovoga pokupiti potpise da se zna da iza tvog maila nestojis samo ti vec da ima nas jos budala kojim je stalo da sacuvamo prirodu bez koje bi BiH bila ravna CERNOBILU, a i ovako nije daleko od njega al eto borimo se.
Ocigledno savez ribolovaca i ostale institucije koje svaki mijesec podijele platu svojim "ekolozima" necine nista da se ovom javasluku i izivljavanju nad prirodom.
Mi ako zelimo nesto da se promjeni jednostavno moramo osnovati svoje udruzenje jer tek tad mozemo nekom pokucati na vrata.
Svi ribari na ulice nema nam druge !
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 23 lip 2009, 16:55

Prošlo radno vrijeme, danas niko ni habera. <spavanje>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 23 lip 2009, 21:47

Neko i u vijesti predloži da se ovo pošalje i medijima, pa evo mail koji sam natipkao, a koji svi možemo poslati sa ličnih mailova, a sad cu iskupiti neke adrese pisanih medija.
Predlazite treba li sta dodati ili obrisati iz maila, a volio bih da se jave raja sa Modaca pa dodaju neka pitanja koja bi trebala dobiti odgovor
-------------------------------------------------------------------------------
Poštovani,
ja sam posjetilac jedne stranice o ribolovu, a na kojoj je dana 21. 06. osvanula ova vijest
http://bistrobih.ba/index.php?action=fu ... =1&id=1739
Administrator stranice je 23.06.poslao upite na sljedeće mailove - institucije/organe uprave
minpuzo@tk.kim.ba - Ministrastvo prostornog uredjenja i zaštite okoliša TK
minpvs@tk.kim.ba - Ministarstvo poljoprivrde, vodoprivrede i šumarstva TK
minier@tk.kim.ba - Ministrastvo energije i rudarstva TK
mintts@tk.kim.ba - Ministrastvo turizma TK
info@tk.kim.ba - Info mail Vlade Tuzlanskog Kantona
kabinet_nacelnika@lukavac.ba - Načelnik opštine Lukavac
aida.kavazovic@lukavac.ba - PR opštine
Mi, posjetioci stranice smo odlučili o ovim dešavanjima obavjestiti i medije, jer se ne nadamo previše da će iko od gore pomenutih naći za shodno da odgovori na upit.
Molimo vas da pokušate naći načina da natjerate odgovorne da se oglase povodom ovih dešavanja na rijeci Turiji i Modračkom jezeru, da od njih dobijete odgovore na pitanja:
Da li je izvršena analiza vode nakon pomora ribe u Modračkom jezeru?
Šta su pokazali nalazi, koje materije su izazvale pomor?
Da li je pronadjeno ko je odgovoran za pomor i ako nije, zašto nije, ko ne radi svoj posao?
Da li je isti (ako je pronadjen) i sankcionisan i kako?
Da li je istina priča da je krivac za zagadjenje rudnik u Banovićima, ali da se kriju nalazi zato što je premijer ili neko u Vladi Kantona nekadaa bio direktor istog rudnika, pa ih zbog toga štiti?
Čija je nadležnost uredjenje korita rijeke Turije, i kome se sada mogu obratiti korisnici ribolovnog područja, a za namirenje štete (koja nije tako mala, a kako se vidi na slikama i klipu u vijesti)?
Koja su nova mjesta gdje TE Tuzla planira odlagati šljaku - da se tačno preciziraju lokacije (jer ima indicija da se šljaka planira odlagati iznad jezera kop Šićki brod, a što je ista stvar kao da je istresaju u samo jezero zbog oborinskih voda koje će se slijevati u jezero kop Š.B.)

Još jednom, molim vas da objavite ove slike i pronadjete ko je za ovakvo stanje odgovoran.
Ako se ovako nastavi, pompezno najavljivana budućnost Modraca - "Modračko jezero - bosansko-hercegovačko more", imat će samo jedan mali dodatak - "Modrac - bosansko-hercegovačko Mrtvo more"

Unaprijed zahvalan za vašu pomoć,
Taj i taj
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la montana » 23 lip 2009, 22:04

Poslao na Hayat Kenanu Cerimagicu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 23 lip 2009, 23:09

Montana, napisi mail Kenanov, da posalju i ostali.
Evo par mailova:
redakcija@tuzlanskilist.ba
redakcija@avaz.ba
rtvslon@rtvslon.ba ili kopirajte text u kontakt formu na ovom linku:
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... t&Itemid=3
redaction@oslobodjenje.ba ; portal@oslobodjenje.ba
Ako ko jos nadje kakav mail, postirajte ga ovde, a saljite u svoje licno ime mailove na sve ove adrese.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la montana » 23 lip 2009, 23:17

Pokusacu sutra, jer je forvardovao moj moj prijatelj, a njegov rodjak. Legao je spavati, pa cu ga prozvati sutra
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la Seha » 24 lip 2009, 01:09

Poslao avazu, oslobodjenju itd.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 25 lip 2009, 00:08

Ni danas odgovora od ovih gore pobrojanih u Vladi i opštini <jutrnjakafa> <spavanje>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

profesor
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:20 svi 2009, 10:47
Lokacija:bliski istok
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la profesor » 11 srp 2009, 15:56

http://edinameskovic.wordpress.com/2009 ... ija-umire/

evo ja nadjo jos jednu svjeziju sliku rijeke turije. pogledajte link i ko nije vidio, bit ce mu jasnije sta se desava.
Senade svaka ti cast na tome sto radis. Ja sam iz Lukavca, ali trenutno nisam tamo nego na privremenom radu....
O vlastima u opstini Lukavac si vec dovoljno reko (o njihovom web sajtu), a stvarnost je mnogo gora. Nazalost nemoze se tu puno uticati na njih, jer oni rade sto moraju, ili sto im njihovi sefovi kazu.
Jedan od prijedloga (ideja mi je upravo pala na pamet). Malo je sarkasticno ili mozda bi se moglo reci Crni Humor.
Naime: Svima je poznato da je za ovo sto se desava jezeru Modrac odgovorno rukovodstvo Rudnika Banovici, i stranke koja stoji iza njih. Ista stranka je na vlasti i u Banovicima i u Lukavcu. Znate vec da su najuspjesniji biznismeni ili ti privrednici u talu s tim vladajucim strankama.
A sad crni humor.
Najuspjesniji od njih (privrednika) na opstini Lukavac je Amir J. koji pored benzinske na ulazu u lukavac, posjeduje bog zna sta jos. Jedan od njegovih najboljih (biznis) ahbaba je upravo direktor banovickog rudnika, koji usput zagadjuje Rijeku Turiju koja protice kroz istoimeno selo, u kome se usput i rodio i mladost proveo gospodin Amir J.
Normalno da se to njega ne tice jer on tu vise i ne zivi, ali mislim da bi jedino on mogao direktoru rudnika reci: de ba ne seri, i prestani to radit.
Naravno da se ni to nece desit, jer i on sam ima koristi od zagadjivanja rijeke i okolnog obradivog zemljista (njegove rodne grude).
Nazalost sve je u parama, i politickoj moci.
Kazu moze se nesto i na silu, al zato treba imat kvantitet ljudstva, i dobra jaja, pa ko kome...
Pozdrav! <galama> <gangster> <ameri>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 11 srp 2009, 20:06

Bistro svima!
Da vas samo obavjestim da sam neki dan ponovo posalo mail na iste adrese, sa istim sadržajem, i odgovora, pretpostavljate, nema pa nema.
Profesore, nema vise haira sjediti, čitati i gledati šta rade, i pominjati im familiju.Na žalost, ono što mi možemo je eventualno na ovaj način "dići glas", mada se on ne čuje, ili i ako se čuje, niko ne haje.Koga od odgovornih može biti briga za ovo što bi im trebao biti posao, oni brinu o platama, dnevnicama, naknadama za odvojene živote (jadna majko), prevoze, članstvo u nakim komisijama.Koga briga što su nam vode ko septičke jame, kakvog on haira od njih može imati.
Bitno je, što danas čitam u nekim novinama, uzeti preko 100.000 KM na osnovu gore pobrojanih stavki/primanja.
I ne čudi me to što pišeš o apsurdima, neki bi i rodjenu majku prodali i izdali za marku više, a ne "majku prirodu".
Nama ostaje pokušati na bilo koji način skrenuti pažnju na ova zagadjenja, jer, kako napisah, ne mogu više sjediti, čitati, gledati i pominjati im familiju.Raja se još uvijek boji i ofirno im, konta da je sigurnije biti po strani i ne mješati se, ali greška - oni se mješaju u naše živote, a to njihovo mješanje nema nikakvog pozitivnog efekta.Nit' ih se bojim, nit' mi je ofirno, prevazišao sam "ofiražu" radeći oko stranice, a strah - strah me za moje dijete, gdje će i kako će živjeti ako se nastavi raditi šta se radi.
Zato, nije teško poslati makar mail, još pogotovo kad je "copy-paste", ali kad pogledam zainteresovanost raje za čitanje vijesti koja u sebi imaju ekološki karakter - slaba nafaka.
Ali, kad je neka svadja u komentarima, preko 1000 klikova na vijest.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne dade mi djavo mira...

Post Postao/la senad » 14 srp 2009, 11:31

Evo, napokon dobih odgovor od jednih, koji su nenadležni.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Broj 05/03-6-247/09
Tuzla 13.07.2009.godine
g-din Kapo Senad
PREDMET: Odgovor na upit

Poštovani gospodine Senade,

u cilju pravilnog i pravovremenog informisanja o dešavanjima povodom alarmantne situacije, a vezano za pomor ribe, na osnovu naše spoznaje kao i dojave građana i udruženja ribara o pomoru ribe u jezeru Modrac obratili smo se Kantonalnom vodoprivrednom inspektoru koji i jeste nadležan da nas informiše od koga smo dobili sljedeći odgovor:

Prilikom inspekcijskog nadzora Kantonalni vodoprivredni inspektor je angažovao Institut za hemijsko inženjerstvo Tuzla zbog ispitivanja uzoraka vode iz jezera Modrac, predstavnike JU Veterinarski Zavod Tuzlanskog kantona koji su uzeli uzorke uginule ribe i proslijedili na analizu na Veterinarski fakultet Sarajevo, uputio je upozorenje načelnicima općina Tuzla, Živinice, i Lukavac gdje se i organizovao i satanak kao posljedica ekscedetnog stanja i ovog upozorenja sa menadžmentom JP "Spreča"DD Tuzla, Ministarstvom poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede TK, Kantonalna uprava za inspekcijske poslove, predstavnici općine Tuzla, Općina Lukavac, Općina Živinice, Institut za hemijsko inženjerstvo Tuzla, JP „Veterinarska stanica“ Tuzla. Znači sve nadležne institucije su uključene i poduzete su određene mjere gdje su i dalje Federalni i Kantonalni vodoprivredni inspektori nastavili poduzimati određene aktivnosti u okviru svoje nadležnosti, a sve u cilju prije svega utvrđivanja uzročnika pomora ribe u akumulaciji jezera Modrac, s obzirom da isti do danas nije poznat, a takođe i u cilju zaštite akumulacije Modrac, kao zaštićenog vodnog resursa od posebnog značaja za Kanton. To su informacije koje Vam mi možemo pružiti.

Za sve ostale aktivnosti koje se sprovode možete se informisati kod nadležnih institucija koje smo Vam u tekstu naveli.

S poštovanjem!
M I N I S T A R
Zoran Milić, dipl.ing.građ.

Dostavljeno:
1x Naslovu
1x a/a

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I očekivao sam da će se prije javiti oni koji nisu nadležni, ali makar smo dobili spisak onih koji jesu nadležni za situaciju na vodama u tuzlanskom Kantonu.
Jedino šta sada ostaje, naći mailove svih ovih institucija i na njih nastaviti slati mailove, pa neka makar brišu iste, jer ne vjerujem da će iko od njih naći za shodno da odgovori.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme”