Akvarij - Uradi sam

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la Seha » 14 ruj 2014, 15:37

Lijepo
slika


krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la krokiroki » 22 ruj 2015, 14:33

moj akvarij od 276 litara
akvarij.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la rusko » 23 ruj 2015, 05:52

krokiroki je napisao/la:moj akvarij od 276 litara
akvarij.jpg
Biljke su ti fantasticne… Ja ne uspijevam ovdje naci ni jednog dobavljaca da ima zdrave biljke… U transportu do Skandinavije se uniste, pa im listovi gube boju… U startu su vec lose kada ih kupim i nesto uspijem popraviti sa "hranom" za biljke, ali slabo… sav mi je akvarijum u sarenilu - tri dobre biljke, pet jadnih :-(
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la Seha » 24 ruj 2015, 11:44

Nakon 20 tak godina bavljenja akvaristikom shvatio sam da su umjetne biljke zakon.. Nebavim se tim vise, al zadnjih 5 godina zajebancije sa akvarijumom sam se razrahatio.. Sada se prave tako dobre silikonske imitacije da nema sanse da provalis razliku. Kvalitet vode shvakako nema nikakve veze sa biljkama u akvarijumu. Znaci cista estetika
slika

krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la krokiroki » 24 ruj 2015, 21:45

rusko je napisao/la:
krokiroki je napisao/la:moj akvarij od 276 litara
akvarij.jpg
Biljke su ti fantasticne… Ja ne uspijevam ovdje naci ni jednog dobavljaca da ima zdrave biljke… U transportu do Skandinavije se uniste, pa im listovi gube boju… U startu su vec lose kada ih kupim i nesto uspijem popraviti sa "hranom" za biljke, ali slabo… sav mi je akvarijum u sarenilu - tri dobre biljke, pet jadnih :-(

bujrum pitaj sta te zanima al vjerujem da grijesis u nechemu mozda oko pecanja sam pocetnik al oko akvaristike bas i nisam


krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la krokiroki » 24 ruj 2015, 21:45

Seha je napisao/la:Nakon 20 tak godina bavljenja akvaristikom shvatio sam da su umjetne biljke zakon.. Nebavim se tim vise, al zadnjih 5 godina zajebancije sa akvarijumom sam se razrahatio.. Sada se prave tako dobre silikonske imitacije da nema sanse da provalis razliku. Kvalitet vode shvakako nema nikakve veze sa biljkama u akvarijumu. Znaci cista estetika
SEHA isto bi ti brate bilo kao da pecas umjetne ribe :P mozda jesu ono top lijepe ali nije to to zar ne :)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la rusko » 25 ruj 2015, 06:52

Lijepo je imati biljke ako su zdrave, ali ovdje u Svedskoj sto sam do sada uspio naci, nesto nije u redu s njima… Nedavno sam kupio dvije biljke i par dana poslije toga mi pocnu umirati black molly… 20-tak komada mi je uginulo… progooglam, i kazu ljudi da se sa nekim biljkama prenosi virus koji ubija molly i to preko puzeva koji su na biljkama… Nakon jednu mjesec dana, vrije mi akvarijum od puzeva… kupim par riba koje jedu puzeve, i stvarno ih potamanise prilicno… ali mi pozderase i pola gupija i sve sto je sitno u akvarijumu… sve neki "lancani" problemi… a biljke sve "ofucane"… :pravo_ljut:

Tako da je Seha u pravu… i ja razmisljam da totalno restauriram akvarijum i krenem iz pocetka…
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la montana » 25 ruj 2015, 08:04

A da ubacis kojeg klijena? <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Akvarij - Uradi sam

Post Postao/la Seha » 25 ruj 2015, 12:12

krokiroki je napisao/la: SEHA isto bi ti brate bilo kao da pecas umjetne ribe :P mozda jesu ono top lijepe ali nije to to zar ne :)
Ocejfim ja i sa umjetnim u kadi samo treba imat pravu raju za takve ribolove ;)
vlcsnap-2015-09-10-14h52m36s653.png
U pravu si Rusko nekad je najbolje startati iz pocetka jer kad krene naopako prije ili kasnije ces morati sve razjebat i startat sa nule.

Po meni je za danasnjeg covjek (frka trka) najlakse izabrati stjenovitu pozadinu ili onu kao korijenje drveca, naci ribe koje se slazu i vozdra.
Imas ih kupiti vec gotove isjecene na mjeru akvarijuma spici je iznutra stavi par intersantnih kamenja, slomljenih ljuski kokosovog oraha da bi dobio trodimenzionalan efekat i to je to.. Mislim da sam nalazio ebay ludilo backgrounde ono kad ih spicis u vodu nema sanse da provalis da je laznjak.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Akvaristika”