Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanja?

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la montana » 09 svi 2011, 03:27

<titinpionir> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <flag> <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la soha » 09 svi 2011, 03:33

Aferim momcino, svaka ti dala. Odavno je njima trebalo :87: .

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la adi » 09 svi 2011, 12:55

slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la Seha » 09 svi 2011, 13:22

Sve je pocelo piskaranjem u ovoj temi. I kad neko kaze nemogu ja nista, ma mozes nego nezelis i neces jer nisi ni pokusao.

Idemo dalje <flag>
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la senad » 09 svi 2011, 13:33

Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la @ldin » 09 svi 2011, 14:33

<championvanja> <flag>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la flyFishing » 09 svi 2011, 15:24

<flag>
da nam je nekako uvaliti se u budzet :mrgreen:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la rusko » 09 svi 2011, 17:01

flyFishing je napisao/la:<flag>
da nam je nekako uvaliti se u budzet :mrgreen:
Zasto? Stabilniji je nas budzet od njihovog... to vise nije budzet nego KREDITCINA...
slika slika

waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la waller » 09 svi 2011, 17:07

evo kod nas u posavini na lokalnim vodama rijekama savi i bosni kada krene na nekom mjestu riba uzimat svi nagrnu na to mjesto i vadi se iz vode i nosi kuci sve sto dodje na udicu nebitno koliko danas uhvatis pa ako moze ikako i vagon ribe <championvanja>nasim ribocuvarima je bitno samo da imas dozvolu koja je poskupila sa 80 na 100 km ko da ce to sacuvat ribu :87: <4546> a o zastiti kapitalnih primjeraka soma, stuke ,smudja,linjaka,sarana da nepricamo. :oops: a kod nas jesu kazne za krivolov 1000 km ,ali to nije nikakva prepreka krivolovcima jer oni 5 puta vise tokom sezone :12532:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la rusko » 09 svi 2011, 17:43

Nevjerovatno je kako smo mi nesavjesni u pogledu najveceg blaga koje nam je nasa priroda dala....

Kad stojim ovdje u Svedskoj, kraj rijeke koja svojim izgledom podsjeca na recimo Sanu... i u njoj lovim crvenperke na suhu muhu, dodje mi da skinem snjuru sa stapa i da se objesim za prvo drvo...

Jako je malo mjesta na Zemlji koje imaju prirodu slicnu nasoj, fantasticna klima - sva cetiri godisnja doba jednako zastupljena, rijeke, sume, raznolikosti, a da ne govorimo o guj'cama i sifonjarama... SVE prirodne ljepote imamo...

Jedino narod nikako ne moze da shvati da je i sam dio toga i da bez te prirode nece biti ni covjeka u njoj.. a valja se zapitati da li bi bilo vice versa???...

Sve se unistava za sitnu lovu...

Mozda ljudima treba da se desi ono sto se nama u dijaspori desilo... da ostanu bez toga pa da se skontaju koliko to moze da nedostaje.

Ja sam iz Banjaluke... rodjen uz Vrbas, zivio, disao, setao, pecao, druzio se, prvi poljubac, prvi sex... sve uz Vrbas... prije dva dana se navrsilo 18 godina od kako sam otisao iz Banjaluke ali jos uvijek kada se sjetim nekih dragih mjesta na Vrbasu ja mu osjetim miris... Ljudi me ne zanimaju, cak mogu reci i da mi se gade... ali prirodu i rijeku sanjam redovno.

Posto ne bih zelio da se i drugima to desi, narocito ne novim generacijama, predlazem da usmjerimo "propagandni aparat" na mladje uzraste (naravno, istovremeno sa vec zapocetom borbom protiv "HE-baustelaca")...

Niko nemoze zaustaviti proces zivota, tj. da starohani rikavaju a djeca preuzimaju njihovo mjesto... Zato mislim da djecu moramo obuciti da stvari gledaju iz drugog ugla, mi moramo biti ta pozitivna snaga koja ce ih vratiti na normalni kolosijek jer u njima je kljuc buducnosti i napravimo li promjenu u njihovoj svijesti onda mozemo s mirom otegnuti papke.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la montana » 09 svi 2011, 18:05

rusko je napisao/la: Niko nemoze zaustaviti proces zivota, tj. da starohani rikavaju a djeca preuzimaju njihovo mjesto... Zato mislim da djecu moramo obuciti da stvari gledaju iz drugog ugla, mi moramo biti ta pozitivna snaga koja ce ih vratiti na normalni kolosijek jer u njima je kljuc buducnosti i napravimo li promjenu u njihovoj svijesti onda mozemo s mirom otegnuti papke.
Slazem se i ja!

Jos bih dodao da trebamo pripremiti neki zvanican dokument, sa preciznim prijedlogom sta treba mijenjati u pravilima i zakonima, nesto u vidu amandmana ili prijedloga zakona, onako strucno. Mislim, ako ovo uspije, pa nas neko zovne da ucestvujemo u kreiranju svega. Treba imenovati radnu grupu koje ce, ako zatreba, suradjivati sa tim ministarstvima. Nezaboravimo da tamo sjede neribari, pa ako oni budu sami pravili pravila, moglo bi se desiti da nam propadne jedinstvena prilika. Predlazem stoga hitno definiranje zadataka i zelja, ali sa osvrtom na cijelu BiH, jer zakon i pravilnik treba da se odnosi na BiH, a ne na pojedinacne vode.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la masterbih » 09 svi 2011, 23:09

na tim funkcijama sjede oni sto ih zanima lova, a o ribama veze nemaju..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la zlaja » 09 svi 2011, 23:13

Jel im dosta cener ? :mrgreen: il tegla pavlake? <valjanjeodsmijeha>
Monty moš mislit mene i tebe idemo u ministarstvo,ti u džepu cenera a ja u cekeru pavlaku,armani odjela da izgledamo ozbiljni 8)

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la masterbih » 09 svi 2011, 23:22

Ponesete im kilu skobalja, pa kazete: Vidis kako je lijepo za jest, al ako srljas (ko i u svom poslu) mozes se lako udavit kostima <valjanjeodsmijeha>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la senad » 09 svi 2011, 23:29

montana je napisao/la:Jos bih dodao da trebamo pripremiti neki zvanican dokument, sa preciznim prijedlogom sta treba mijenjati u pravilima i zakonima, nesto u vidu amandmana ili prijedloga zakona, onako strucno. Mislim, ako ovo uspije, pa nas neko zovne da ucestvujemo u kreiranju svega. Treba imenovati radnu grupu koje ce, ako zatreba, suradjivati sa tim ministarstvima.
To je što sada treba - ubaciti u jednu temu zakon o slatkovodnom ribarstvu, pravilnik o načinu i alatima obavljanja slatkovodnog ribarstva, i preći tačku po tačku.
Čim prije kenuti s tim!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”