Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la AlaS » 12 stu 2008, 22:09

Ljudi svasta sam vidio ali ovo je na granici /DA SE NAJEŽIŠ/
slika

pa ovo je cisti dokaz da nisu samo mrežaroši i klanfaroši opsta opasnost za ovo malo ribljeg fonda u BiH,ova 3 lika su zamijenili 2 mrežaroša ili 3 klanfaroša .Bože dragi sta se sve radi na ovim vodama

Ps.odlučio sam sebi napraviti neki manji ribnjak da imam gdje zabaciti za koju godinu jer ako se ovako nastavi ostace samo kederi u rijekama i jezerima


bistrooo svima
slika
Bistro


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la tare » 12 stu 2008, 22:40

pa j****e sta ce sa ovoliko ribe,jos babuska,stvarno im treba zabranit izlazit na vodu

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la senad » 12 stu 2008, 22:42

Nije to ništa neobično, ribočuvar mi je ove godine u martu pričao o nekim ribolovcima koji su za dva dana odnijeli 200 kg babuške.
Ponavljam, ribočuvar mi to pričao?!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la Seha » 12 stu 2008, 23:16

Gladne oci !
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la enko » 12 stu 2008, 23:52

A udruzenje koje gazduje buskim jezerom to dopusta i cak sto vise se hvale kako si neki ribari juce odnijeli 100 kila babuske a neki prije njih i 200kg i mislim da je o ovome suvisno raspravljati.O buskom se sve zna da je raj za ocejfiti sa ribom ali iz godine u godinu taj raj je sve slabiji sa ribljim fondom.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la Kovach » 13 stu 2008, 03:01

Prije rata i na Jablaničkom si mogao dobro ćeifiti i odnijeti po nekoliko desetina kolograma ribe. Kljena, strugaća i babušku nije niko htio šutali ih nogama, a sad kad ulovim bilo šta dobro je. Svemu dođe kraj, a da se nekoliko godina lovi i u ribnjaku izlovilo bi se sve. Tako će biti i sa Buškim jezerom, ali na žalost i sa još mnogo voda u BiH zato što većina nazovi ribolovaca još nema razvijenu svijest da promisli i kaže "dosta mi par komada šat ću sutra loviti". Pa misle li ovi ljudi umirat ikako, gdje će im duša. Ja sam se prepao da ću svojoj djeci koja maltene odrastaju pored Jablaničkog jezera morati na slici pokazivati kako izgleda šaran ili kljen jer ga do ove godine nisam bio u stanju ulovoto, tačnije skoro ga nije bilo. Ovdje se definitivno treba mjenjati Zakon i kazne povećati bar za 10 puta, a ja sam i za 20 puta više kazne. Napraviš jedan prekršaj i radiš godinu dana da bi otplatio kaznu pa bi ih onda volio vidjeti u krivolovu. I mišu se na mrtvu mačku K...c digne pa tako i ovim nazovi ribolovcima koji koriste bezakonje i glume budale diljem naše BiH. Još mi u ušima odzvanjaju riječi jednog našeg lokalnog lovatora koji redovno lovi mekousnu pastrmku u krivolovu (na mrijestu) na vodama USR "BISTRO" Drežnica i sebe naziva velikim ribolovcem koji kaže: "zaboli me što će mi pisati kaznu, ja imam novca da platim svoj ćeif". A njegov ćeif je da lovi meku na mrijestu i uništava je. On na to ima pravo jer ima novca da plati smješnu kaznu od 200 Km, a nema obraza da se može postiditi. Jad i tuga !!!

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la labud » 13 stu 2008, 10:02

Kovach je napisao/la:Prije rata i na Jablaničkom si mogao dobro ćeifiti i odnijeti po nekoliko desetina kolograma ribe. Kljena, strugaća i babušku nije niko htio šutali ih nogama, a sad kad ulovim bilo šta dobro je. Svemu dođe kraj, a da se nekoliko godina lovi i u ribnjaku izlovilo bi se sve. Tako će biti i sa Buškim jezerom, ali na žalost i sa još mnogo voda u BiH zato što većina nazovi ribolovaca još nema razvijenu svijest da promisli i kaže "dosta mi par komada šat ću sutra loviti". Pa misle li ovi ljudi umirat ikako, gdje će im duša. Ja sam se prepao da ću svojoj djeci koja maltene odrastaju pored Jablaničkog jezera morati na slici pokazivati kako izgleda šaran ili kljen jer ga do ove godine nisam bio u stanju ulovoto, tačnije skoro ga nije bilo. Ovdje se definitivno treba mjenjati Zakon i kazne povećati bar za 10 puta, a ja sam i za 20 puta više kazne. Napraviš jedan prekršaj i radiš godinu dana da bi otplatio kaznu pa bi ih onda volio vidjeti u krivolovu. I mišu se na mrtvu mačku K...c digne pa tako i ovim nazovi ribolovcima koji koriste bezakonje i glume budale diljem naše BiH. Još mi u ušima odzvanjaju riječi jednog našeg lokalnog lovatora koji redovno lovi mekousnu pastrmku u krivolovu (na mrijestu) na vodama USR "BISTRO" Drežnica i sebe naziva velikim ribolovcem koji kaže: "zaboli me što će mi pisati kaznu, ja imam novca da platim svoj ćeif". A njegov ćeif je da lovi meku na mrijestu i uništava je. On na to ima pravo jer ima novca da plati smješnu kaznu od 200 Km, a nema obraza da se može postiditi. Jad i tuga !!!
potpis , nista nije vjecno

jablanicko jezero za koju godinu mrtvo sarana ima ali hmmmm
smudja hmmmm
babuske, bijelica, suncanica i karasa ima dovoljno za koju godinu ali kako su krenuli pastetari CRNA buducnost .....

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la roko » 17 stu 2008, 13:00

HALO ....LJUDI .......ZAKON....NIKO NE ČITA NEMAMO MI SE ŠTA ČUDIT OVO SE DESAVA GODINAMA NA BUŠKOM SENADE KO JE INSPEKTOR KO JE ODGOVORAN I KOGA TREBA TUŽIT ...MI SE OVDE MOŽEMO SAŽALJEVAT NA SAMI SEBE...TREBA SKUPIT PARE I TUŽIT PRIVATNO I DRUŠTVO I DRŽAVU ANGAZOVAT ADVOKATE DA NEKOG NA ROBIJU POŠALJU ONI UBIJAJU RIBU SVOJOJ DJECI.... ONA NEĆE MOĆI UPECAT NIŠTA SAMO CE GLEDAT KLIPOVE GENOCIDA U RIBOLOVU.....ČAK VIŠE NI BISTRO SE NEČE MOĆ NAZVAT......BISTRO BIH JADNA SI GDJE GOD DA SI.....

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la Kovach » 17 stu 2008, 20:24

Labude, nije mi jasan ovaj tvoj post gdje citiraš mene pa komentar ispod. Prijatelju, mogu ti samo reći da nam je sasvim svejedno da li nas neko podržava ili ne, jer znamo da radimo pravu stvar. Situacija sa ribljim fondom u Jablaničkom jezeru se u zadnje dvije-tri godine mnogo poboljšala i iz dana u dan je sve bolja. A sve to zahvaljujući nadljudskim naporima koji su uloženi na suzbijanju krivolova. Da nije bilo rata i mreža u Jablaničkom bi sad bilo ribe kao blata i biće siguran sam u to. Do nazad tri godine nisi mogao vidjeti ribu u kraju, a sad ima i kljena i šarana. To što se dešava na Buškom neće dovesti tako brzo do uništenja ribljeg fonda kao što to rade mreže, ali zar je normalno da tri ribara odnesu 300 kg ribe kući. Šta će im majke ti, 80 % im se pokvari. Nisam od onih koji zagovaraju striktno ribolov "uhvati i pusti", ali jesam za ribolov "uhvati dovoljno, a ostalo pusti". Zašto kad kupujemo na ribnjaku niko ne kaže "Daj mi 100 kg ribe nek imam" pa nek stavi u škrinju. Zato što se prije svega to plaća, a drugo što će mu smrznuta riba kad je bolja svježa. Neki mi ljudi nikad neće biti jasni jer se drže one "Ubi sve što se miče". Zbog takvih nakaradnih razmišljanja i ljudske pohlepe život izgubi i naš kolega "RAMBO" i mnogi drugi lovci jer pucaju ne gledajući u šta pucaju. Nego sreća naša mi ribolovci ne nosimo puške, a da nosimo i nas bi za koju godinu nestalo jer bi nas pobile kolege pohlepni ribolovci. Uvijek u nesreći ima sreće !!

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la hero » 17 stu 2008, 23:49

Ja sam se ove godine uvjerio u ono sto ima Jablanicko jezero i to samo zahvaljujuci Sehi, Nonu, Alagi i Safetu, tj ribocuvarima tog jezera. Snimio sam paljenje bar 300 mreza od prosle godine , i sve dok ovako rade imaju moju punu podrsku i to znaju. Hvala vam sto od ove godine uzivam na obalama Jablanickog jezera, sto nije bio slucaj prije nekoliko godina.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la Kovach » 18 stu 2008, 00:22

Hvala i tebi jarane od srca što si nam pomogao kad nam je bilo najteže. I uvijek si na usluzi kad zatreba. Ne treba ubjeđivati ove nevjerne tome. Šta bi se tek pričalo da nije sve snimljeno i prikazano narodu. Jablaničko jezero će za koju godinu biti veoma atraktivna destinacija za sportske ribolovce, samo ako se nastavi ovim tempom i ako nam pomognu naše komšije konjičani i prozoraci pa sviđalo se to nekome ili ne. Dovoljno je samo malo razumjevanja od strane ribolovaca i podrške za ovo što sadašnje rukovodstvo mog Udruženja radi pa da se to i ostvari. Svakim danom se uvodi sve više reda na vodama ovog Udruženja, a to samo slijepac nemože vidjeti.

BISTRO !!

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la roko » 18 stu 2008, 01:19

kovach,žao mi je što ti je svejedno sto te neko podržava ,al "ok" to je tvoj stav .želim da ti kazem bez obzira na to... ja vas podržavam u onome što radite i to ovaj komentar nemoze promjeniti samo da ti kazem kad su me u vezi vas pokušali ocrniti meni je bilo drago što senadu nije bilo svejedno pa je to ispravio na stranici ......bistro bih .......

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la Kovach » 18 stu 2008, 18:04

Roko prijatelju, izvinjavam se nisam tako mislio, nego me malo naljutilo da pojedinci ni poslije svega nisu progledali svojim očima. Izvinjavam se i tebi i svima onima koji nas čitavo vrijeme podržavaju u našem nastojanju da pobjedimo krivolov. Naravno da nam je važna podrška vas ribolovaca, ali sam ovo napisao malo u "ljutnji". Pa znaš da ni ja onda nisam nasjeo na onu provokaciju jer nisam mogao zamisliti da čovjek koji radi nešto slično onako reaguje pa sam nick stavio pod navodnike jer sam sumnjao u podvalu. Još jednom se izvinjavam svima koji nas podržavaju jre stvarno nisam imao namjeru uvrijediti bilo koga,.bilo je malo nepromišljeno sa moje strane. Još jednom se izvinjavam i zahvaljujem ti se jarane na podržci,a i svima drugima koji su uz nas.

BISTRO!!!

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Buškom jezeru /krivolov/

Post Postao/la roko » 19 stu 2008, 00:11

Ma no siki riki znam ja da si se malo naljutio, i sam sam bio hiljadu puta u tvojoj koži .kad se slomiš od posla glavu u torbu staviš onda neko kome je dosadno komentariše samo da bi potrošio vrijeme... nekima je ovo vrsta hobija....a to što se iz dana u dan boriš sa problemima koje nesmije niko da prijavi već pojedini ribari sve znaju samo kad treba to prijavit nema ih .to su miševi i njih će uvjek bit da po kafanama pričaju kako svi ribočuvari kradu...moja je parola ako čuvaru nevjeruješ uhvati ga da krade i onda to postavi na stranicu...al lakše je po forumima laprdat nego po ovoj zimi drhtat u šaši pored vode...ovo od prije kao da ti nisam ni napisao tako da znaš ja sam uz vas i ovo malo još poštenog svjeta što je ostalo.....bistro bih čuvaj te se i zime i budala....

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”