OSR Konjic - KRIVOLOV

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

SARAN
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:10 ruj 2011, 12:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la SARAN » 11 ruj 2011, 21:12

Momci polahko smirite tenzije, Ramo Zemanic je covjek koji zivi u Glavaticevu i ima kuci vec vise od 10 godina, covjek je RVI 70% i cijeli je rat proveo u Bjelimicima i Glavaticevu, covjek je zafrkan i veliki zivac i neda na sebe. Ja sam sa njim juce razgovarao i ok on priznaje jesam lovio na podvodnu i to nije problem snosicu odgovornost za to ali nema niko pravo da me napada fizicki kao sto je to ucinio ADO JAZVIN koji je od Rame 50-tak kilograma tezi i moze Ramu u zubima nositi. Ima tu jos nekih privatnih problemcica od prije izmedju njih dvojice koji se dolicno poznaju i koji su prije kafe ispijali skupa, te probleme je htio Ado da rijesi usput kad je nasao Rama u pecanju itd, sve se ovo podize na malo veci nivo i dizu se tenzije bez potrebe i vidjet cete na kraju da je Ramo potpuno upravu i da se samo branio i odbranio ne zbog krivolova nego medjusobnih problema od prije a to za krivolov je kriv i za to treba da snosi posljedice ja to podrzajem.
Prije par godina je takodjer uhvacen u krivolovu sa podvodnim musicama gdje je platio kaznu covjek bez problema i platice je i opet on je takav covjek i tu se ne moze nista uciniti da je hiljadu Ada one ce loviti sa podvodnom i ulaziti u zabranu . Tu treba samo malo vise fleksibilnosti kod ribocuvara i malo vise razgovora sa krivolovcima da to prestanu itd a ne krkanskog nastupanja kao sto to cine pojedinci da sad ne iznosim konkretna imena jer svi to znaju kosu ako su lovili na tom terenu.

A to sto neko spomenu za oruzje da treba da nose ribocuvari je smijesno jer bi samo prije pala mrtva glava bezveze, svi koji idu gore u onu divljinu su naoruzani do zuba i svaki ribolovac ima pistolj sa sobom.

Druga stvar i koja je najgora je slijedece, taj isti RAMO koristi podvodnu muhu i na njega se hampa dize kao da je pobio svu ribu u Neretvi i slicni kao Ramo se ganjaju i fol prijave pisu a ne smije niko nista krivolovcima koji sa maskama i profesijonalnim odjelima sa podvodnim puskama u ruci pobise sve redom od Glavaticeva do Ljubuce, sve sto je od pola kilograma pa navise, ja sam svjedok dok sam nedavno lovio ribu iznad Slatinice uzvofno i vidio 2 grupe kako tako rone i nikom nista , to zna i Ado i Tabakovic i svi ribocuvari iz Glavaticeva ali nijedan ne smije pisnuti tim mangupima i ako znaju koje itd pa se izivljavaju na nama malim sto lovimo na podvodnu muhu koja je kap vode u moru prema ovim krivolovcima sa podvodnim puskama. Ljudi mismo takvo drustvo gdje uvjek mali nastrada a veliki radi sta zeli dzaba zakon dzaba sve.


Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la mekousna » 12 ruj 2011, 00:28

SARAN je napisao/la:Prije par godina je takodjer uhvacen u krivolovu sa podvodnim musicama gdje je platio kaznu covjek bez problema i platice je i opet on je takav covjek i tu se ne moze nista uciniti da je hiljadu Ada one ce loviti sa podvodnom i ulaziti u zabranu..
Čuj, to je takav čovjek? Pa očigledno nije platio adekvatnu kaznu, takve osobe treba oderati po džepu, pa da vidimo nakon tri plaćene kazne, hoće li i četvrti put doći tako... (fino u Statutu piše da višestruki počinioci moraju platiti duple ili trostruke kazne!)
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la montana » 12 ruj 2011, 02:33

Nesto me u ovom textu gore podstaklo na razmisljanje da mi kao narod ne razumijemo neka osnovna pravila zajednickog zivljenja. Kakva je ko ljudina ne moze se dokazivati kamenjem na ribarskom terenu. Tu vladaju ribarska pravila i ogranicenja i ona su jednaka za sve. Privatne probleme treba rjesavati na drugim mjestima (sudovi, kafane, bokserski ring, zavisno kako se dogovore). Ne mogu da nadjem opravdanje zasto je gosp. Ramo odlucio da istrijebi ribu u Neretvi i da se time osveti gosp. Jazvinu? Ne mogu ni da razumijem zasto neko moze da se poziva na ratne zasluge i trazi pravo za krivolov? Ponajmanje mi je jasno zasto neko voli placati kazne (ma kolike one bile) i ponovo krsiti zakon. Zasto niko svoj bijes ne iskaze i nakamenja te sto rone i ubijaju ribu? Zasto svi mi imamo neka svoja vidjenja pravde, pa po cijenu zivota istrajavamo na tom?

Kako razumjeh krivolov se desio u zabranjenoj zoni, na nedozvoljen nacin... vjerovatno i bez dozvole? Ma nije brate pravo da se tako radi. I to obecanje da ce platiti... nekako vise zvuci kao psovka, nego kao pokajanje. Mislim da placanje kazne nije bitno, koliko da se zaustavi krivolov i prekomjerni izlov. Pa u Neretvi nije ostalo ribe ni na prste nabrojati. Nije do para nego do razumjevanja problema i pokajanja. Moramo rijesiti ovakve probleme u cijeloj BiH. Kad bi svi, kao Ramo, htjeli biti izuzeti od pravila, nastala bi anarhija. Kad bi se svi pozivali na ratne traume i zasluge, ko bi to sve platio? Pa opet mi, sami.

Mozda da citiram jednog mog saborca kad je dao komentar na samoubistvo novog vojnika uz oprostajnu poruku djevojci, koja ga je ostavilas, da joj time dokazuje da je hrabar:

"E jest' joj dokaz'o, svaka mu cast! Ona garant nece doc' da nam sad ovo pocisti za njim."
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

SARAN
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:10 ruj 2011, 12:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la SARAN » 12 ruj 2011, 02:59

Ja sam samo iznio cinjenice koje Ramo itd, nije ovdje bas maslo za ramazana ni od strane ribocuvara ADE JAZVINA kojeg i ja licno znam itd. Naravno da treba stati krivolovu u kraj to je tacno, isto tako je tacno da u Neretvi nema ribe i da se na prste moze prebrojati itd, ali nije tome kriv ni Ramo ni slicni Rami kojih je vrlo malo tome su krivi krivolovci sa mrezama i vodenim puskama od kojih ne moze u gornjem toku ostati riba veca od pola kilograma i time se mi trebamo pozabaviti a ne jednim RAMOM koji je ovdje kap vode u moru kad je krivolov u pitanju i svi ti problemi gore.
Ovdje se cijelo vrijeme naglaba o RAMI i incidentu njegovom i ADOVOM kao da je to problem svih problema a ne polemisemo o stvarnim problemima.....!

Pustite Ramu i Adu ima sud za to i nek rjesavaju to na sudu za sta se i ja zalazem i ako znam obadvojicu ali nek svak odgovara za svoja djela i postupke itd. I opet ponavljam incident se nije desio zbog krivolova nego zbog njihovih prijasnjih nesuglasica i to je smijesno i ruzno od obadvojice. Sad ce neko reci napao je covjeka na duznosti itd ali ko malo bolje poznaje njih dvojicu znace da nije tako i da je Ado 2 puta jaci od Inavlida Rame koji se ne ustrucava koristiti bilo sta da se odbrani, hvala bogu pa nije pistolj izvadio pa ga upucao na sto je spreman u svakom momentu to moze svak potvrditi koga poznaje. Zato je bitno sjesti i razgovarati pokusati razgovorom rjesavati probleme a ne onom seljackom silom kao sto je ovdje bio slucaj-

SARAN
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:10 ruj 2011, 12:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la SARAN » 12 ruj 2011, 03:07

mekousna je napisao/la:
SARAN je napisao/la:Prije par godina je takodjer uhvacen u krivolovu sa podvodnim musicama gdje je platio kaznu covjek bez problema i platice je i opet on je takav covjek i tu se ne moze nista uciniti da je hiljadu Ada one ce loviti sa podvodnom i ulaziti u zabranu..
Čuj, to je takav čovjek? Pa očigledno nije platio adekvatnu kaznu, takve osobe treba oderati po džepu, pa da vidimo nakon tri plaćene kazne, hoće li i četvrti put doći tako... (fino u Statutu piše da višestruki počinioci moraju platiti duple ili trostruke kazne!)
Ma drug smijesni su iznosi kazni tako da to nije nikakav problem da se plati, a poznavajuci Ramu koji ima velika primanja za njega je to sitnica vjeruj mu. Kad kazna bude par hiljada KM onda ce biti to pravo mjerilo i prava kazna. Ali ovdje probleme ne moze rijesiti ribocuvar i nase drustvo bez policije, jedino policija da se maksimalno ukljuci pa da ima fajde inace dzaba sve. Sta moze ribocuvar nekom budali kad ga nadje pored vode "NISTAAAAAAAA" ako ga ne zna ribocuvar imenom i prezimenom ne moze mu nista ako mu ovaj nece da pokaze na uvid licnu kartu itd , ima budala koliko hoces nece da razgovara sa ribocuvarem a kamoli nesto drugo, dodju pa provociraju cuvare i maltretiraju a desi se na kraju i prebiju.


SARAN
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:10 ruj 2011, 12:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la SARAN » 12 ruj 2011, 03:10

PS: Ne zelim da neko shvati da ja ovdje branim Ramu i njegove postupke, nedo bog nije mi to najmera niti bi to uradio da mi je brat rodjeni, treba da svak odgovara za svoje ponasanje i svoja djela pa tako i Ramo, samo sam zelio da kazem par cinjenica da znate koje i kakav je to tip itd.

I ja sam sa tog podrucja i RVI-sam bez noge koju sam izgubio na tom podrucju pa zato poznajem sav taj teren i te osobe o kome je rijec pocev od Rame, Ade itd.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la montana » 12 ruj 2011, 05:30

Iskreno, nisam ni mislio na Ramu, vec na te slucajeve i sa krivolovom, i sa ronjenjem i mrezama, a i sa nepostivanjem ni cuvara ni pravila. Govorim to jer mi je zao i ribe, i Neretve, a i naroda kome sada gore ribari ne dolaze zbog toga. Nije suplja, ali svi se sjecamo Neretve prije i poslije rata, a vidi je sada, kao destilovana voda, bez ikakvog zivota. Kokuzluk je i treba cuvati svoje resurse, nesto para i zaraditi od toga, ali takvom siromasnom vodom necete nikoga privoliti da dodje gore. Ne prihvatam ni isprike da se neko prehranjuje ribom, jer ribe dovoljno nece naloviti gore. Na kraju lakse i postenije je uzgajati zeceve, barem ih je lako hraniti. U probleme Rame i Ade nebih ulazio, ima i drugih nacina da se rjesavaju nesuglasice, a ne na vodi i ne kamenjem.

Da napomenem, zivim vani i bio sam tamo u BiH prije mjesec dana. Na Neretvi jedva isceprkah dvije ribe za dva dana koje i dalje plivaju u vodi. Nisam C&R, ali kad ribe nema, ne uzimam ni jednu jedinu. Nakon toga sam bio na Uni i ulovili smo nekoliko komada od 4, 6, 7, pa cak i 22kg. Toga tamo ima, a u Neretvi ne. Na Miljacki prosle godine sam ulovio pastrmki za 3 sata vise nego sam ih vidio u Neretvi u zadnje dvije godine. Jel' to zbog Rame, Ade, mene ili tebe nije ni bitno, ali vrijeme je da se stane na loptu i sabere 2+2. Pa ljudi moji, u Glavaticevu nema glavatice. Da promjenimo ime u "Punoglavcevo"? Na vama je da to rijesite. Popricajte medjusobno, prisjetite se kako je bilo i vidite kako je sada. Pa sjetite se koliko je vikendasa bilo na vodi, nije bilo gdje da platis spavanje, vec se lijegalo po podu. Kupovali se poljoprivredni proizvodi i nosili za Sarajevo, kafane bile pune, a i ribe je bilo. Eto dobili ste novo rukovodstvo u ribarskom udruzenju. Ljudi obecavaju, ali im niko neda priliku. Vidite s njima. Spominjes invalidnosti, pa moze li se, kao ovamo u Americi, odvojiti i rezervisati dio vode sa lakim pristupom bas za invalidna lica. Naravno sve se moze kad ljudi razgovaraju i dogovaraju se.

Htio sam povesti kolegu sa Une na Neretvu u Glavaticevo, da ulovi meku prvi put u zivotu... nije mogao doci, ali sreca moja, beli bih se obrukao. Jedan od mojih drugova je isao gore u Bosansku Krupu samnom i nasalio se da se na Uni ribe radjaju vec sa 1kg tezine, a kad je vidio skobalje i plotice preko 2kg, mladice preko 20kg, i svega toga u velikom broju, zaljubio se i planira kad ce opet ici. I tamo ima ponekad krivolova, ali i cuvara, a i mjestana koji pomazu u cuvanju. Tamo sistem funkcionise, ribe ima, a ljudi imaju istu ekonomsku krizu, imali su isti rat, imaju iste probleme, bas kao i mi, i vi i svi drugi.

Dajte ljudi da se promjenimo i popravimo. Dajte da se Ramo i Jazvin pomire i zagrle. Dajte da vise nastavimo zivjeti tamo gdje smo stali, tamo negdje pred rat...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la Han » 12 ruj 2011, 09:44

Ovo je ono pravilo da se uvijek trebaju čuti dvije strane da se donese sud o nečemu.
Iz ovog pisanja se moze zaključiti da ničije maslo nije za ramazana. Ako su to neki aferimi od ranije ko zna šta je tu u pitanju.

Jednako kao što i policajac razmisli da li da zaustavi onog koji ide 200 na sat ili da mu je rahatnije da zaustavi onoga ko je prekoračio brzinu za 5 km ili kao što pauk radije digne stojadina nego nekog terenca, jer zaboga ko zna ko je u pitanju
tako vjerovatno i ribočuvar lakše priupita za zdravlje onoga što zabacuje štap nego onoga ko namontira čamce, puške, odjela, opremu jer realno živimo u vremenu kad neko ko je dobro potkovan da kupi svašta vjerovatno ima i poznanstva koja ti mogu naštetiti.

Pak, sa druge strane, i ja sam učesnik rata i ranjavan i svašta nešto ali mi ne pada na pamet da gadjam kamenjem bilo koga. Ako je ovaj bio spreman i da potegne pištolj zamislite situaciju da mu slučajno zagazite u teritoriju koju je on "zapišao" kao svoju i da na vas potegne pištolj ili kamen.
Takvom čovjeku je potebnije liječenje nego kažnjavanje. Bez ikakve uvrede.

Jedan od mojih razloga zbog kojih sam pod "stare" dane odlučio da se počnem baviti ribolovom je izmedju još nekih drugih i ti ratni "flešbekovi". Otkrio sam da me zurenje u vodu smiruje. Prodju mi sati a i ne osjetim ih gledajući u štap.
Bio sam i ranjavan i svašta ali mi ne pada na pamet da nekoga ganjam kamenjem i pištoljem nego nazovem, selam, dobar dan, pomaže Bog ili šta već i upitam da li smetam.

U ovom navedenom slučaju čovjek ne može biti pametan.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la Kovach » 12 ruj 2011, 11:40

Ne treba druze Han tu mnogo pameti. To sto su njih dvojica imala ranije mogao je i Ramo rijesiti ranije, a ne onog trenutka kad je uhvacen u neoprostivom krivolovu. Nista manje nije krivolovac Ramo i ramici sa podvodnim muhama od onih sa podvodnim puskama. Oni sa puskama ubijaju vece komade, a ovi sa podvodnima sve sto ulove samo nek je veca od cevapa. Koliko je Rama u BiH i kad bi svakome gledali kroz prste samo zato sto njega strefi u ratu, a nas nije sta bi od nas bilo. Mnogi od nas su bili u ratu samo smo imali ludu srecu i prosli bez ranjavanja, ali ne pada nam na pamet da nekoga gadjamo kamenjem ili idemo u krivolov. Ramin postupak nema opravdanja, a da nije bio drzak prema ribocuvaru nebi ga ovaj ni napao, a pitanje je ko je prvi to samo oni znaju. Ako se konacno misli napraviti reda na vodama onda nikome oprosta nema pa bio to RVO Ramo, komandant Prevljak, i ko zna koje lokalne face i kabadahije. Svi se na neki nacin moraju svesti u normalne okvire. Krivolova ce uvijek biti i on se nemoze upotpunosti iskorjeniti ali moze se svesti u granice normalnog. Posto se ovdje vec iznesose cinjenice da prvi Ramo nebi prezao ni od upotrebe oruzja da " se odbrani" zbog svog krivolova, mislim da bi trebali razmisliti o el.pistolju ciji je domet nekoliko metara, a ne ubija nego samo paralizuje i sprecava napadaca da nastavi sa napadom. A PU Konjic treba podhitno pretresti kucu tog Rame radi pronalaska oruzja, a ako ga ima na dozvoli podhitno oduzeti jer je sklon izvrsenjima krivicnih djela i napadima na sluzbena lica. On bi sutra tako i na policajca nasrnuo, a onda se branio kako je RVI, da nije bas pri cistoj itd.

Na kraju, bez obzira o kome se radilo, na kom terenu se to dogodilo, na kojoj vodi mi ribolovci nikada ne smijemo stati na stranu krivolovaca slicnih Rami, a pogotovo jos kad fizicki napadnu ribocuvara. Takvi ljudi ne zasluzuju bilo kakvu podrsku i za njihov bezobrazluk i idiotizam nema opravdanja

BISTRO!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la Seha » 12 ruj 2011, 12:40

Boze sacuvaj.
slika

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la amcho » 12 ruj 2011, 14:34

Kako god okreneš šta je ko i ko je ko činjenice su sljedeće:
Ramo je fizički napao ovlašteno službeno lice OSR Konjic i pri tome mu nanio povrede koje su okarakterisane u medicinskoj ustanovi kao TEŠKE i samim tim ulaze u kategoriju krivične odgovornosti. Kod teških tjelesnih povreda istražni sudija može to okarakterisati kao pokušaj ubistva što i ne vjerujem. Dodatno će Ramo zbog krivolova odgovarati prekršajno.Tu je najmanja kazna 200 KM, a s obzirom da je napao ovlašten oslužbeno lice računajući publicitet ovog slučaja vjerujem da će Ramo kod sudije za prekršaje proći puno gore tj do maximalnih 5 000 KM što je kako j znam gornja granica u zakonu slotkovodnog ribarstva kad su prekršajna djela fizičkih lica u pitanju. Činjenica je da će sad svi dobro razmisliti o krivolovu jer se vjerujte svakom čuvaru ljulja stolica u Konjicu zbog nerada.Sad kad im se isplate svi zaostali doprinosi biće svega.Znaju to i oni i odatle ovakva reakcija Rame jer nije navikao da bude kontrolisan i kažnjavan. Biće burno u Konjicu do kraja godine. Ili će čuvari raditi svoj posao za koji će biti plaćeni ili će se naći ko će da taj posao radi umjesto njih. 3-ca ih žive u Glavatičevu ne mogu da očuvaju 2 revira i po 3 kilometra vode uzvodno i nizvodno od revira. Bruka. Treba naviknuti ljude da love kako treba i da čuvari nisu što su bili. Bistro

SARAN
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:10 ruj 2011, 12:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la SARAN » 12 ruj 2011, 16:44

Drug moj znam tu svu trojicu ribocuvara iz Glavaticeva i njima svaka cast ali oni su nula kakvi ljudi gore dolaze i zalaze na Neretvu, ako si bio i ako znas taj kraj onda bi ti sve jasno bilo, ponavljam "DZABA" ribocuvar na tom terenu nebitno kako se on zvao i odakle dolazio ako Policija nebude pomagala i ukljucila se u rad sa ribocuvarima u sto sumnjam da ce oni na to pristati. U Glavaticevu je anarhija po pitanju krivolova i ja koji sam rodjen u Glavaticevu ne idem ima 5-6 godina u ribolov na tom podrucju jer mi se to sve zgadilo. Poznajem bezbroj tih ljudi iz Konjica a najvise iz Mostara sto se bave krivolovom camcima, Mrezama, podvodnim puskama itd. Ni jednom od tih tkzv MANGUPA nije niko stao na put pa cak ni policija da prekotrolise auta ili slicno jer ne zeli niko da se sa njima zamjera. Pouzdano znam da se nakon okoncanja ribolova sva oprema i ulov stave u jedan camac koji se spusti neretvom do Kasica mosta a svi ostali idu autom i tu sve pokupe tako da ne moze niko nista tim tipovima, to zna svak i policija u Glavaticevu i Konjicu pa cak ima tu ljudi iz tih Struktura itd. Sve ovo je lijepo sto su predhonici napisali ali to je nedosanjani san trenutno za Glavaticevo i tako ce ostati zadugo "NAZALOST".

Ako je zakon za sve isti onda se treba prijenjivati nad svima a ne na invalidu Rami i slicnim njemu, A o toj tuci izmedju njih dvojice ne trebamo mi ovdje uopce polemisati i naglabati jer 99% nas ovdje pise ono sto smo culi na radiju Konjic i stampi a istinu znaju njih dvojica i niko vise i istina ce se dokazivati na sudu pa cemo vidjeti zbog cega je to doslo itd. Samo ponavljam nije ni Adovo maslo za ramazana u ovom svemu..........!

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la AdmirS » 12 ruj 2011, 19:09

Ribocuvari su postali kao revizori po autobusima. Ako je neko fizicki slabiji od njih onda njemu traze dozvolu i napadaju, odnosno zapisuju ako je nema. Ako se ovaj suprotstavi ribocuvar samo lagano nastavi dalje uzvodno i kad malo odmakne pocne ko fol policijom prijetiti. Ili cak ako ribocuvar zivi u blizini revira koji cuva a komsija mu dodze u ribolov ili krivolov na njega zazmiri i nevidi ga, sem ako ima nekih nesuglasica sa njim. Tipa ramo i ribocuvar.

Po nekom pravilu i logici ribocuvar nemoze biti mjestanin tog revira upravo iz komsijskog razloga. Rijetki su ti koji ne bendaju komsije dok su na poslu. Ribocuvar mora biti stranac kojeg mjestani ne poznaju i koji ih moze kazniti kako zasluzuju bez problema i komsijskog zavadzanja, te za koga je zakon na vodi isti mjestanu ili nekom tzv vikendasu bez ikakvih privilegija.

Sto se tice tih kabadahija sa puskama i ronilackom opremom njima udruzenje preko opstine i policije moze komotno stati u kraj samo da hoce, al su oni nekom iz udruzenja raja pa ih zato ne diraju. Drugo objasnjenje mi trenutno ne pada na um.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la rusko » 12 ruj 2011, 20:26

Evo sta cuvarima treba:

slika
slika slika

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: OSR Konjic - KRIVOLOV

Post Postao/la amcho » 04 lis 2011, 12:27

IDEMO DALJE MI NE POSUSTAJEMO !!!

http://www.facebook.com/home.php?#!/med ... 450&type=1

UŽIVAJTE <flag>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”