kako covjek da zna?

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mirzat
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:12 pro 2011, 19:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kako covjek da zna?

Post Postao/la mirzat » 05 sij 2012, 22:56

Subota, nisam dugo (20 dana) bio na vodi i vec nervoza ;-) prijatelj i ja odlucimo malo zabacit ono da popijemo kaficu na nekoj obali. Mi pecamo vecinom na Tuzlanskom kantonu, Drina, Sava ... ali posto smo iz Sarajeva ja sam cuo da ovdje raja ide na mjesto gdje se Lasva uliva u Bosnu. Krenemo i stanemo da kupimo mamac i sasvim slucajno cujemo kao zabrana!!! Kako covjek da zna da je to neka zabrana i zasto!? U FBiH 100 nekih udruzenja a od toga 80% ne suradjuju jedni sa drugim. Da ne zaboravim napomenuti mi kao prvo ljubitelji prirode,vode,riba bavimo se sport ribolovom. Ribe iskljucivo pokusavamo hvatati ;) na moguci humaniji nacin i naravno pustati, vecinom nikad nista ne uhvatimo ali i dalje sve to volimo. I opet gdje god se pojavimo iz zbunja.se.pojavi neko da nam naplati nesto sto ni sami neznamo sta. Nigdje se nema kupit godisnju dozvola za.FBiH il nedaj boze BiH, nigdje nema popis voda i zabrane to jest datumi dozvole pecanja. Jednostavno nista mi nije jasno. Kako vi to sve dozivljavate?


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la zlaja » 05 sij 2012, 23:11

Druže dobro nam došao u Bistro BIH raju, to se uglavnom dešava svim sportskim ribolovcima u našoj državi,pridržavajući se osnovni pravila sportskog pecanja postajemo lak plijen za nepismene ribočuvare,privatnike gladne love itd. dovoljno je da odmakneš iz svoje avlije i odmah si tuđin kao u nadrealistima...
Ja lično sam se naplaćao neki izmišljeni dnevni talona iako uvijek imam urednu dozvolu i položen ispit, prvo se milion preči stvari mora urediti da bi onda došlo do lančanog prijenosa zakona na sportski ribolov,dok to dočekamo ostarićemo...
Ja sam uradio jedan jednostavan test i oplako od smijeha ,na tuđoj* vodi baš tako kao što ti pišeš izleti iz nekog granja ribočuvar i odmah -daj 10 maraka!!! rekoh daću ako mi kažeš mjesece kad je som u lovostaju? gledao me blago izgubljeno da bi rekao-nemoj ti mali da zajebavaš nego vadi cenera :456:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la montana » 06 sij 2012, 00:06

I ja sam se naplacao i nacudio raznim lokalnim pravilima koja je nemoguce znati ako dolazis sa strane. Jednom sam predlagao da ovdje napravimo temu (zakljucanu) u kojoj bi se udruzenja oglasavala upravo o svojim terenima, trajnim i privremenim zabranama, stanju na vodi, smjestaju, dozvolama i ostalim bitnim informacijama.Kako je upravo nastupila nova godina, mogli bi pokusati sa ovim?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la tare » 06 sij 2012, 00:35

Nosi sa sobom jednu-dvije "bambuce",to prodje kod vecine tih sto iskacu iz zbunja :grin:
Il pecaj ovuda oko Zenice,nece ti niko iskocit 99 %,ne zato sto nemamo zbunja,nađe se pokoji,nego nemamo cuvara :grin: Zadnje dvije sezone da sam jednom sreo cuvara nisam,a na vodi bukvalno ako ne svaki,onda svaki drugi dan :roll:

mirzat
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:12 pro 2011, 19:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la mirzat » 11 sij 2012, 00:29

Na glavnoj stranici ovog web sajta ima clanak o Modracu, to je u sustini ono o cemu ja govorim.
Ovo sam dozivio na Modracu svaki put.


Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la Han » 12 sij 2012, 10:58

Kako da turista u Svedskoj koji je izricito napomenuo ženi da će jedan dan preskociti posjetu muzeju i rasprodajama, ma koliko nabrajala, odvojiti da zabaci u jezero u Vaxyo koje će biti udaljeno 5 min hoda od smještaja.

Skandinavci, smijem li ja to?
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la rusko » 13 sij 2012, 07:10

Han je napisao/la:Kako da turista u Svedskoj koji je izricito napomenuo ženi da će jedan dan preskociti posjetu muzeju i rasprodajama, ma koliko nabrajala, odvojiti da zabaci u jezero u Vaxyo koje će biti udaljeno 5 min hoda od smještaja.

Skandinavci, smijem li ja to?
Ako dolazis prije marta, onda mozes komotno sa zenom ili na klizanje po jezeru... od marta se vec stvari mijenjaju a jezera i rijeka ima posvuda pa ako te zena ne pusta, ti dojavi... kidnapovacemo te vec nekako ;-)
slika slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la Han » 24 sij 2012, 12:25

Švedska zdravo - zaleđena :)

Ipak su rasprodaje garderobe bile glavna aktivnost.

Samo nije mi jasna ta evolucija. Onako kako se ja sjećam šveđanki sa nekadašnjih ljetovanja nije to ni blizu. Sad su Švedke nekako jal previše tamnog tena jal previše kosooke. Kud ide ovaj svijet :grin:
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kako covjek da zna?

Post Postao/la Seha » 24 sij 2012, 20:10

Han je napisao/la:Kako da turista u Svedskoj koji je izricito napomenuo ženi da će jedan dan preskociti posjetu muzeju i rasprodajama, ma koliko nabrajala, odvojiti da zabaci u jezero u Vaxyo koje će biti udaljeno 5 min hoda od smještaja.
Skandinavci, smijem li ja to?
Malo ti je jedan dan al eto nek ti bude. Ova zima i nije toliko ostra kao sto je bila prije godinu dvije <smrzlo> Tako da imas sansu da to jezero nebude zaledjeno. Ako bude zaledjeno imas skoro svugdje put & take jezera (plati pa klati) koja imaju pumpe koje nedozvoljavaju povrsini vode da se zaledi. Tu ti je u 99% slucajeva kalifa.
Neka ti se ta familija raspita na vrijeme i za kupovinu dnevne dozvole u slucaju da to jezero nije zaledjeno.
Eto ti sanse da maznes koju svedsku stuku. Dvaput je dvaput :mrgreen:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”