dozvole

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: dozvole

Post Postao/la senad » 09 ožu 2016, 15:29

Clavis je napisao/la:Na zadnjoj skupštini ustade čiča sa 300 KM penzije i reče da plaća dozvolu kao i čiča koji uživa švapsku/austrjisku/slovensku (nije zanemariv broj takvih kod nas...jebi ga imamo gasterbajtera) pa smo i to malo poćerali da se nadje i tu pravednost, drugo svaku dozvolu sa popustom prodavati a zaprimati dokaz (ček od penzije itd...) pa da vidimo koliko kome.
Ja ovde nista ne bih dirao - penzija je penzija. Onda bi trebalo ici po primanjima - neko ima manju platu od tog penzionera, a plaća 100 KM. Eventualno dati na više rata penzionerima sa malim penzijama, ili jednostavno umanjiti im cijenu koju će "nadoknaditi" jednim izlaskom na neku akciju čišćenja. Može svaki od njih iskupiti dvije vreće smeća, za uhar je i to.
I kad spomenu štampu u vlastitoj režiji šta se može napraviti po pitanju tih revirnih dozvola...jest revir al 80,00 je 80,00.
Mnoga udruženja revire preimenovali u "staze" pa biva prodaju te neke malo drugacije dozvole od kojih savezu ne daju ni banke, a ne mogu drugacije jer kome ces izvuc 80 kermi?
I to je kršenje Zakona - ako je proglašeno revirom (zvanično), svako prodavanje dozvole ispod cijene od 80 KM (koja je potpuni idiotluk) je nezakonito. Zato se sada prave te staze sa posebnim režimom ribolova, ali obično, koliko ja znam u mom okruženju, prodaje se zvanična dozvola, s tim što se uvodi potpuni C&R ili slično. Ima više voda gdje se prodaju te u-svom-aranžmanu štampane dozvole. Kako rekoh, pojedini štampaju godišnje i prodaju ih kao zvanične, prodaju obrasce bez markica...
Iako je postojeći Zakon bezze (evo i zbog ove cijene dozvole u revirima), mi ga moramo poštivati, a isto tako i učestvovati u izradi novog (iako nas na sve moguće načine mimoilaze i opstruiraju). No, nadam se da će ovaj novi biti mnogo bolji i detaljniji, a da će i podzakonski akti biti prilagođeni trenutnoj situaciji, te da će se korigovati cijene dozvola u smislu da budu pristupačnije, i iznosi kazni u smislu da iste budu drakonske. Pa kom opanci, kom obojci.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: dozvole

Post Postao/la tommylee » 09 ožu 2016, 16:18

Kod nas penzioneri imaju popust.Sigruno 50% ako ne i više,čak mislim da je 60% umanjena cjena dozvole!
Preko 70 godine treba uvesti besplatnu dozvolu <djed>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 09 ožu 2016, 16:55

A kojim aktom je regulisano kako se neka voda proglašava posebnim revirom? Znam da u Zakonu ima da udruzenja mogu odredjeni dio ribolovne vode proglasiti prirodnim mrjestilistem ali kako neku vodu proglasiti revirom koji ce biti registrovan kao takav, to nisam nasao. Samim tim ako nema zakonskog osnova onda u BiH nema nijedan regularan revir. Jedno je sto mi dio vode proglasimo vodom sa posebnim rezimom ribolova radi zastite ribljeg fonda, ili iz nekog drugog (materijalnog) interesa, ali ako to nije registrovano i odobreno od strane Ministarstva kako onda neko moze traziti da se plati 80 KM dozvola za neki dio vode. Mislim da mora postojati Pravilnik o proglasenju neke vode posebnim revirom gdje ce jasno stajati sta voda mora ispunjavati da moze biti proglasena revirom i da taj revir dobije zvanicno rjesenje Ministarstva. E u tom slucaju neko ima pravo naplacivati 80 KM dozvolu, ali onda se namece druga obaveza. Udruzenja koja imaju posebne revire trebaju na taj dio vode placati mnogo vise koncesije nego na otvorene vode jer to je ipak komercijalna voda. A kod nas sad imamo slucajeve da svako malo neko proglasi dio vode posebnim revirom i trazi dozvolu 80 KM, a skoro nista ne ucini da ta voda po svacemu zasluzuje da bude "posebna". Tu mislim na uslove ribolova, cistu obalu, kvalitetan riblji fond, kvalitet i cistocu vode, jednom rjecju po svemu posebna u odnosu na "otvorene vode". Ako ne postoji ova zakonska regulativa onda pojedina udruzenja krse Zakon.

Da neko ne protumaci pogresno, nemam nista protiv revira ali imam protiv revira u koji svake godine pred otvorenje nakrhaju kalifornijske pastrmke ko u prici i traze da im se plati 80 KM, a autohtone ribe ni na mapi. Cijenim i podrzavam revire koji su tu da sacuvaju autohtonu ribu i jedino takve revire treba zadrzati i naplacivati 80 KM za ceif. Ovako mi sve ovo lici na uzimanje para nizasto, a malo pomalo ostadosmo bez otvorenih voda.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la senad » 09 ožu 2016, 17:15

Ima Kovach, član 5. u Zakonu:
-daje suglasnost za posebna staništa i ribolovne revire

Svi koji su dobili od Federalnog ministarstva da im se proglase dijelovi da su reviri, sada su se pokajali, jer moraju prodavati dozvole od 80 KM. A ko će im doći? Znam da mnogi kukaju kao sinje kukavice. Sve cijene za naše vode i standard su prenapuhane, pričali smo o tome, i mislim da je i to jedno od rješenja - da se iste snize a pooštri kontrola - tad će se samo legalizovati većina ovih nelegalnih i bićemo faktički na istom. Samo što ćeš imati bolju kontrolu koliko ti je raje na vodama... ukoliko te to, naravno, interesuje. ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la kokuz_sa » 09 ožu 2016, 18:35

Sta je sx onim da se podnese zahtjev o smanjenju cijene..koliko znam svima sem Konjica je to bilo odovreno od ministarstva..


waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la waller » 09 ožu 2016, 18:45

ma dao bi covjek i 200 km da se uradi nesto pametno s tim ,al i ta svota bi otisla u pi...ma..... :nesvjest:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 10 ožu 2016, 01:35

senad je napisao/la:Ima Kovach, član 5. u Zakonu:
-daje suglasnost za posebna staništa i ribolovne revire
Jaro ima u novom Nacrtu zakona, u postojecem nema (bar ja nisam nasao)

Član 5.

Ribolovna područja, odnosno dijelove ribolovnih područja – ribolovne zone, određuje i
ustupa na korištenje fizičkom i pravnom licu, odnosno udruženju ili organizaciji sportskih
ribolovaca (u daljem tekstu: korisnik) kantonalno ministarstvo nadležno za poslove
poljoprivrede (u daljem tekstu: kantonalno ministarstvo).

Ja ne znam da je usvajan drugi osim onog starog iz 2004. g.

Nebitno i ako ima onda je OK. Ali u tom slucaju treba javno objaviti spisak revira registrovanih u Ministarstvu od strane pojedinih udruzenja da se zna koji su. Mislim da i tu ima zloupotrebe. Cijena dozvole je trebala po meni biti stvar udruzenja koja su dobila vode na upravljanje i koja vode racuna o toj vodi i na kraju krajeva placaju koncesije na tu vodu. Apsurd je da Ministarstva odrede visinu koncesije za neku vodu, dodjeli je udruzenju pod koncesiju i onda mu odredjuje po kojoj cijeni ce prodavati dozvole. To bi bilo isto kad bi neko nekom trgovcu iznajmio prostor i onda mu odredjivao sta ce prodavati i po kojoj cijeni. Valjda bi udruzenja trebala biti najkompetentnija da odrede cijenu dozvole za svoju vodu vodeci racuna o stanju ribljeg fonda na toj vodi. Nije isto platiti 100 KM za ribolov na Bosni ili Miljacki i za ribolov na Uni. Znam ja da Una nebi bila sto jest da se udruzenja nisu potrudila da sve to ocuvaju ali zato jedini oni imaju pravo prodavati dozvole po 100 KM jer ta voda vrijedi, ali zasto u isto vrijeme uslovljavati druge da za fekalne vode, sa oskudnim ribljim fondom placaju isto toliko. Ako udruzenja bolje vodila racuna o vodama i ribljem fondu to ce biti konkurentniji na trzistu i prodavati svoje dozvole po vecoj cijeni. Onda bi ribolovci mogli kazniti udruzenja koja ne vode racuna o svojim vodama bojkotom i kupovanjem dozvola u drugim udruzenjima koja bi samim tim imala vece finansije. Po meni je to jedno od boljih rjesenja da se udruzenja natjeraju da nesto pocnu raditi.

krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la krokiroki » 10 ožu 2016, 05:14

i bitno je na kraju samo PARE e jebg narode izgleda da je svrha ribarstva ekonomija .
Manite se coravog posla umjesto WAUU TAKMICENJA MA NEMA RUSIMO SVJETSKE REKORDE prionite na posao i umjesto laprdanja, izmisljanja tople vode masinica abu garica djidja midja konacno neke stvari da se postave kako i dolikuje.


1.Dajte cuvarima odlicna primanja neka naplacuju uredno dozvolu dnevnu, kontrolisu vodu gdje rade, ako uzmu mito i korupciju noga imaa preko 50% nezaposlenih.

2. nece niko ni sa kim da se napravi ribolovni savez BIH da se zna vec jednom neke stvari ma joook nema tala i pilava od ministarstava EP i itd itd.

3. zajebite udruzenja saveze, statute, pravilnike ostadosmo ljudi bez ribe i ciste vode ?? o chemu se prica !!!

Ja licno malo sam izrevoltiran nekim pisanjima jer moje misljenje je prvo voda, pa riba, pa tek o dozvolama i udruzenjima se moze razgovarati.

na kraju DOZVOLA, nisam dugo godina uzeo godisnju niti mi vise pada na pamet ama nema sanse, odem kad odem u ribu platim cika cuvaru talon i zivio a kad se negdje nesto organizuje za dobrobit vode i ribljeg fonda kao npr. na STARACI ucestvujem koliko mogu finansijski i opet platim dozvolu dnevnu i neka drago mi je neka ima neko i profit jer se radi dobra stvar.

NA KRAJU DOZVOLA DA ALI DNEVNA, GODISNJA KADA Se MANEMO CORAVOG POSLA I SLANJA NA TAKMICENJA, SJEDNICE, SKUPSTINE GLUPOSTI, ONDA MJENJATI ZAKON, PRAVILNIKE STATUTE DA NADAM SE MOJE UNUCE MOZE ZABACITI I OCEKIVAT RIBU A NE MRTVU KOKOS , NEKA DOZVOLA BUDE 400 GODISNJA A NE SVAKO SELO SVOJE DOZVOLE IMA.

Toliko od mene ako sam nekog uvrijedio neka oprosti nije namjera bila.

BISTRO !!! <idila>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 10 ožu 2016, 15:58

krokiroki je napisao/la: ...
3. zajebite udruzenja saveze, statute, pravilnike ostadosmo ljudi bez ribe i ciste vode ?? o chemu se prica !!! ....
Drug moj ako nemamo Udruzenja, Savez, Statut, Zakon, Pravilnike kako onda mislis da se zastiti riblji fond. U tom slucaju bi ribolovci bili raspustana banda i kao takvi nikad nista nebi mogli napraviti. E o tome mi ovdje pricamo i ovo nije nimalo suplja prica nego nasa realnost.

Biti ribolovac ne znaci samo ici u ribu i ponekad platiti dozvolu, nego treba aktivno se ukljuciti u rad maticnog udruzenja i pomoci da se zastiti riblji fond, a ne ocekivati da neko drugi to uradi za nas. Svi mi zelimo ciste i bogate vode ali pitanje je ko ce te vode cuvati. Kazu neki cuvari. A ko ce te cuvare platiti ako se ne kupuju dozvole ? Treba zastititi riblji fond! Kako ako nemamo jaka Udruzenja, valjan Zakon i Pravilnike na osnovu kojih ce se pokusati koliko, toliko kaznjavati kriminalci koji haraju vodama i unistavaju riblji fond. Da smo mi ribolovci slozniji i da svi volimo ovaj hobi koliko pricamo nebi nam ni trebali cuvari, policija i svi ostali organi reda i nereda da od nas samih cuvaju riblji fond. Nisu dosli Crveni Kmeri pa pobili ribu dinamitom, ili pokupili mrezom, niti je neko drugi raubovao ribu u zimovnicima i na mrijestu nego opet ljudi koji za sebe kazu da su ribolovci. Nisu vanzemaljci na celu pojedinih udruzenja i Saveza zasjeli pa pokrali novac koji je trebao biti utrosen za poribljavanja i zastitu ribljeg fonda nego opet oni koji sebe nazivaju ribolovcima. Oni jesu ribolovci ali u pravom smislu te rijeci i nista drugo (ribo-lovci). Ribolov nije zanimanje kako su ga neki shvatili pa na svaki nacin od ribolova traze korist. Ribolov je hobi koji se voli, to je smisao zivota. A kad se nesto voli, onda nista nije tesko. E da bi se rjesili korova u svojim redovima upravo nam trebaju jaka Udruzenja, Savez, Statut, dobar Zakon, Pravilnici i par "budala" koji ce sve to uraditi dok je vecina samo puki posmatrac. Da je nekako reprogramirati nase mozgove da se osjecamo i da razmisljamo kao pravi ribolovci sve bi ovo bilo drugacije. Ali sta ocekivati kad znamo da je BiH zadnjih godina postala prava stocarska zemlja. Sve je vise stoke, a ljudski rod je posato ugrozena vrsta u izumiranju i moze se naci samo u tragovima. Isto kao i nase autohtone ribe.

BISTRO BIH!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la senad » 10 ožu 2016, 16:45

Nema sta ko da se vrijeđa, svako ima pravo na svoje misljenje kakvo god je, ali isto tako treba uvažiti i tuđe, pogotovo ako je ono zasnovano na iskustvu iz svih segmenata.

Odmah si počeo navoditi talove i pilave - ja ti garantujem da toga u ovom Sazivu SRS FBiH nije bilo, jer da je bilo, budi siguran da bi taj ili takvi odmah osvanuli u svim medijima. Da li je neko lakom na 20 KM dnevnice koju dobije što će biti sudija na nekom takmičenju, to je drugi par rukava, ali ne mogu da vjerujem da je to nečija cijena.

Svi vi (a i ja sa vama do prošle godine, do mog angažmana u Upravnom odboru SRS FBiH) imate otpor prema svim Savezima upravo iz istog razloga - što sve pare odoše na takmičenja. Eh, zato smo sada donijeli odluku da se vrate kotizacije i da se pokuša od toga nešto para preusmjeriti i za unaprijeđenje ribljeg fonda, ili, što bi meni bilo prioritet (jer su korisnici ribolovnog prava dužni potpisanim Ugovorom sa nadležnim kantonalnim ministarstvom voditi brigu o svojim vodama i poribljavati ih), usmjeravati sredstva u provođenje malih škola ribolova na način raspisivanja poziva za sve članice i uz postavljanje nekih uslova.

Sportsko ribolovni savez nema para, to neka vam svima bude jasno, i svake godine je sve manje i manje. Imate svake godine finansijski izvještaj Upravnog odbora i ne vjerujem da ga je ijedan od vas (kako nisam ni ja do ove godine) pogledao i vidio ona šta se i koliko para troši.

Sportsko ribolovni savez i postoji uglavnom zbog takmičenja, zato je sportski, i ima nadležnosti date mu Zakonom. Ima on kamaru ciljeva propisanih Statutom, ali slabo šta od toga se stigne provesti.

I šta je poenta "Neću kupiti dozvolu, ne dam Savezu pare" - niste time oštetili Savez, jeste za deset KM, oštetili ste korisnika ribolovnog prava na vodi na kojoj pecate za 90 KM, pa ON nema pare da plati poribljavanje, jer se ne kupuju dozvole. Malo je bezze frka i galama na Savez, a glavni nosioci unaprijedjenja stanja na vodotocima su korisnici ribolovnog prava. I time kršite Zakon. Pozivati se na Zakon, a ujedno pozivati i na kršenje istog, ne ide.

Pogledajte ove godine finansijski izvještaj i vidite koji je ukupni iznos prihoda SRS FBiH i koji su mu rashodi i biće vam jasnije stvari. Naravno, uvijek može i mora bolje, ja ne pravdam Saveze nego smatram da vam neki napadi nemaju nikakvo uporište.

I opet ponavljam - ako ja koji se polomih radeći na Starači pokušavajući vratiti jednu vodu iz mrtvih (sa ostalom ekipom i naglaskom - BEZ IKAKVOG PROFITA I JA I SVI KOJI TAMO RADE) imam mišljenje gore izrečeno, a zbog toga što sam prošao sve pobrojane faze, ribolovac - član udruženja - član uprave udruženja - član uprave saveza, ipak smatram da je moje mišljenje relevantnije. I ponavljam, i ja sam na Saveze i drvlje i kamenje dok nisam ušao u UO i vidio kako to funkcioniše. Nije to baš tako, najlakše je za sve baciti krivicu na Saveze, ja sam u nekom od prošlih postova napisao koje je moje mišljenje i koje su najslabije karike. Možda ribolovci imaju i bolji Savez nego kakav zaslužuju, a znajući kako se ponaša većina ribolovaca na vodama. Čast izuzecima.

Kovach, što se tiče ovog člana 5., do mene, naš prijedlog novog Zakona :mrgreen:
Iako nema precizno definisano ko proglašava određenu vodu revirom, negdje mi je ostalo to da na prijedlog udruženja ministarstvo daje odobrenje. Isto kao i za riblja plodišta. To je nedorečenost starog zakona, i sad ispade da ne postoji u zakonu kako se proglašava revir!? Onda stoji i tvoja o zakonitosti postojanja revira.

Za cijene dozvola - slobodno tržište godišnje bi nas udaljilo od zajedničke dozvole na način kakav je sada ustroj, ali da je apsurd da je ista cijena dozvole za Unu u vode u kantonu Sarajevo, jeste. Onda opet dolazimo do jednog prijedloga koji je nekako najizvodljiviji - 60 KM godišnja sa 8 izlazaka na sve vode u FBiH sa kompenzacijskim talonima određene vrijednosti, Udruzenjaska godišnja za vode Udruženja koju određuje samo Udruženje i obavezni dnevne dozvole i to 4 KM ciprinidne, 6 KM salmonidne vode, ali za one koji imaju godišnje dozvole od 60 KM. Za one koji nemaju duplo skuplja. I da se vodi računa o tome, a ne da je, kako je sada, ista cijena dnevne dozvole za one koji imaju godišnju dozovlu i za one koji nemaju nikakvu dozvolu.

Da rezimiram, jer se počinjem vrtiti u krug.

Savez jeste kriv BIO jer je dozvolio da se urušava u bavljenju sobom i unutrašnjim sukobima umjesto da radi na unaprijeđenju svega što ga se tiče.

Udruženja su kriva zbog animoziteta izmedju njih i sujetnih ljudi u upravama koji zbog sopstvene sebičnosti ne žele praviti nikakve ustupke, pa čak ni one koji bi u bliskoj budućnosti i njima samim donijele prosperitet. Zadovoljni su onim što imaju i boje se da će bilo kakvim promjenama izgubiti to. I što svaka šuša može biti u upravama ribolovačkih udruženja (računajući tu i mene :D ).

Najveći krivci su ribolovci, njihov mentalitet (čast izuzecima, ali je 80 posto onih koje poznajem u ovoj kategoriji krivaca).

I onda dođemo da ti takvi ribolovci u uprave udruženja izaberu one koji su navedeni iznad, a zatim ispred tih udruzenja u saveze dodju isti ti koji se bave sobom i zatrpavaju nam inboxe anonimnim prepiskama. Jedan kružni tok koji kad pokušaš presjeći, kad pokušaš uvesti sistem i postaviti stvari na svoje mjesto ispadneš najgori.

Nije poenta ne kupiti godišnju dozvolu, ne kažnjavate Saveze, poenta je aktivirati se i izbrati one koji će raditi za dobrobit ribolova, pa i takmičarskog.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 10 ožu 2016, 18:23

Mozda si u pravu sto se tice dozvola onda nebi nikad dosli do jedne dozvole za Federaciju, a da ne pricam o BiH. U sustini znam da mislimo isto, a sad je pitanje na koji nacin to rjesiti da se neko ne naljuti i nadje ostecen u svemu tome. Nase sujete su nas i dovele do ovoga sto svi misle da su u pravu i da svi ostali gledaju samo kako da ih zeznu, a nikako da nam svima bude bolje. Da je ova postava bila u Savezu kad smo imali priliku uticati na donosenje Zakona i da smo ponudili kvalitetno rjesenje nebi sad bilo stanje katastrofa. Ali onaj saziv je samo gledao sistem IMT (ima li mene tu).

Sto se tice ljutnje nema mjesta nikakvoj ljutnji sve dok ljudi iznose svoje misljenje korektno i bez vrijedjanja drugih. Jedino kad svi iznesemo svoje misljenje i vidjenje problema, kao i svoje ideje rjesavanja tih problema mozemo doci do pravog rjesenja i nesto postici. Ovako, dok pojedinci "mudro" sute niko ne zna sta ih muci.

Znam samo "KRIVI SMO MI" i za stanje u drzavi i u svim ostalim segmentima pa i u ribolovu. Upravo ono sto Senad rece, nije rjesenje povlacenje ispred problema i indolentno ponasanje. Rjesenje je aktivno ucesce u radu udruzenja i saveza, a posebno izbor postenih ljudi i onih koji hoce nesto uraditi pa makar jedva znao zabaciti, a ne onih koji za sebe misle da su naj ribolovci, a k....m nece da maknu bez da im se plati.

waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la waller » 10 ožu 2016, 18:55

krokiroki je napisao/la:i bitno je na kraju samo PARE e jebg narode izgleda da je svrha ribarstva ekonomija .
Manite se coravog posla umjesto WAUU TAKMICENJA MA NEMA RUSIMO SVJETSKE REKORDE prionite na posao i umjesto laprdanja, izmisljanja tople vode masinica abu garica djidja midja konacno neke stvari da se postave kako i dolikuje

Toliko od mene ako sam nekog uvrijedio neka oprosti nije namjera bila.

BISTRO !!! <idila>
upravu si roki to se sve tako zakomplikuje i onda tko ce glasat za tko protiv ,tko ima koliko nogu tko ima koliko ruku..... :87: :twisted: i tako se to zavlaci godinama ....ja licno mislim da su i u tom savezu upetljani stranacki piuni i u stvari uopste nemaju pojma ni o ribolovu ni o stvarnim potrebama na terenu da se zastite voda i riblji fond...nego eto samo tako petljaju o nekakvim statutima i opet nista ne urade....ribe sve manje ,voda sve zagadjenija,sjeku se sume kraj rijecnih tokova,sljunak se vadi nekontrolisano,pusta se kanalizacija u vodu,riba se ubija strujom grade se hidro centrale na rijecnim tokovima,kucanski otpad se odlaze kraj vode pa voda kada nadodje sve to ponese sa sobom i ti su se svi problemi sada nagomilali da to ni pokojni ....JOSIP BROZ TITO....nemoze vise rijesiti <titinpionir> <titinpionir> <titinpionir> a kamoli oni..... i ako se vec JUCER ne podje nesto mjenjati boim se da je vec prekasno <kisa2>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 10 ožu 2016, 23:02

waller je napisao/la: upravu si roki to se sve tako zakomplikuje i onda tko ce glasat za tko protiv ,tko ima koliko nogu tko ima koliko ruku..... :87: :twisted: i tako se to zavlaci godinama ....ja licno mislim da su i u tom savezu upetljani stranacki piuni i u stvari uopste nemaju pojma ni o ribolovu ni o stvarnim potrebama na terenu da se zastite voda i riblji fond...nego eto samo tako petljaju o nekakvim statutima i opet nista ne urade....

Pa o tome ti pricam! Kad ne valja Senad koji je prije svega svojim ogromnim zalaganjem stvorio jedan od najboljih sajtova o ribolovu i zastiti okoline u regionu bez pare dinara, koji je vise od 20 godina ribolovac, potpredsjednik udruzenja koje je uz minimalna sredstva, a maksimalno zalaganje njih nekolicine od deponije napravilo trenutno jednu od atraktivnijih voda u BiH, kojeg znam da sve sto je uradio za dobrobit ribolova i ribolovaca u ovoj jebenoj drzavi uradio na svoju stetu, od malih skola ribolova, akcija ciscenja rijeka i mnogo jos toga, a nikad koristi od toga nije vidio, covjek koji je najzasluzniji sto smo mi jedini poslali prijedlog novog Zakona koji ce u dobroj mjeri ako bude usvojen dovesti u red neke stvari, koji je za svog mandata u Savezu kao delegat ispred KS jedini koji je zastupao interese drugih udruzenja i kantona, a na stetu svog kantona jer hoce da bude posteno. Covjek za kojeg znam da je operisan od politike i stranaka i takav covjek ne zasluzuje da sjedi u Savezu.

Hoces da kazes da mi ovdje nesto petljamo o "nekakvim statutima" i Zakonima, lafo hocemo nesto da se pitamo, a "nemamo pojma o ribolovu ni o stvarnim potrebama na terenu". Nemam ni ja bolan pojma o ribolovu, rodio se pored vode, rastao i lovio kad se lovilo na ljeskov stap i "iz ruke", prvu dozvolu uzeo tek neke 1979. g. kad mi je bilo čitavih 7 godina i kupujem redovno svake godine. Nekad skakao po takmicenjima pa se kanio i vec odavno u ribolov idem iz ceifa, a ne koristi. Vise od 10 godina bio predsjednik udruzenja kad je to isto udruzenje napravilo ogromne iskorake u borbi sa kriminalom i mrezama na svojim vodama (vrati se na stare vijesti tamo neke 2006., 2007., ...pa procitaj), bez ikakve nadoknade isao i po danu i po noci sa ribocuvarima, svadjao se sa kriminalcima, dobijao prijetnje i ko zna sta jos. Na kraju digao ruke od svega toga upravo zbog razmisljanja takvih kao ti koji se poslije svega toga poseru covjeku na glavu, prozivaju ga da je lopov, da nista ne radi, a nisu nikad kurcem makli. Ne zelim se takvima pravdati jer ne zasluzuju!

Upravo radi toga ja govorim, kupujte dozvole, aktivirajte se, istjerajte ovakve kao senad i ja sto samo laprdamo, sjedite na kormilo Saveza i Udruzenja i napravite BUM. Zastitite riblji fond, ocistitie rijeke da i mi sto pojma nemamo uzivamo u vasem uspjehu.

Necu na ovo vise nista komentarisati, nema svrhe. Kupujte dozvole ili nemojte zaboli me! Idite posteno u ribu ili u krivolov zaboli me! Pobite svu ribu ili vratite svaku zaboli me! Ja znam kako cu ja zivjeti i raditi, kako cu uzivati u ovom prelijepom hobiju, a za sve ostalo ZABOLI ME KARADJOKA!

Izvinite sto sam reagovao na sve ovo ali ovo sam vidio kao direktnu prozivku mene i Senada, koji samo "laprdamo", a nikad nista nismo uradili. Samo da se zna i nismo nista uradili da bi se nekome pravdali ili da bi se hvalili nekome da smo mi tamo nesto uradili. Mi ne radimo radi marketinga i koristi nego iz ceifa, a ceif je uvijek bio samo za svoju dusu, a ne za siroke narodne mase! Pametnom dosta!!!

TESKO NAMA S NAMA! <titinpionir>

BISTRO!

krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la krokiroki » 11 ožu 2016, 00:08

Senadu i Kovachu.
e jebg ljudi ocito me niste shvatili posebice kovac sto se uhvatio za moju rijec "laprdanje".
da se pojasnim, senada covjeka poznajem da komentarisem o njemu i njegovom "radu" ne mogu jer nije fer niti posteno preko interneta ili bilo kako jer znam trud njegov pa i ako se trudi i zalaze neka covjek i bude "dobar" nemam nista protiv cak sta vise jer znam da nije lako sve a posebice u Bosni to on sam zna najbolje.

Kovach tebe ne znam sem par puta kada sam te pitao za savjet gdje pecati u tvom kraju i na koji nacin, nemoj se drugar ljutiti jebg ti niko nista lose nemisli sem par nas koji iznosimo svoje misljenje, ja se ovom prilikom me izivnjavam zbog napisanog nego samo pojasnjavam svoje rijeci kada sam rfekjao oko laprdanja ne vidim zasto se iko uhvatio ili pronasao u tome a naprdanja da ima ima ga itekako, umjesto organizacije takmicenja ( ljutim se na to jer po mom misljenju daleeko smo mi od toga ) da se organizuje takmicenje ko ce vise smeca pokupiti, pronaci otpadne vode, kanalizacije, podnijeti prijave itd itd pa i nagraditi nekoga na ovaj ili onaj nacin.

Sto se tice zastite ribljeg fonda evo recimo ja gdje uvijek idem da pecam potez od konjica do forela ako vidim nedozvoljene radnje na koji broj koga pozvati ??? sem policije ili ako ima se neka informacija o krivolovu.... sto se to ne bi moglo odraditi pa da se znaju brojevi kao policija sto radi krimolovac sto mi nemamo KRIVOLOVAC.......

sto se tice web sajta naseg ovog tu nemnam nikakve zamjerke cak sta vise valja placat odrzavat ulagat i zalagat.

neka je staraca svima za primjer jer je mene vec par ljudi stranaca pitalo kada i kako da idu dole da pecaju i da li mogu opremu da iznajme gdje.

sto se tice zakona, udruzenja, statuta pravilnika, slazem se da se treba postovati i po tom pitanu raditi ali.... samo kao cjelina jedno udruzenje je nemocno i tu nastaju laprdanja , kovach ispravi me ako grijesim vidim da si se naljutio evo kao recimo clan bistrobih imas dozvolu godisnju i gdje mozes pecati sa time ??? opet moras kupiti dozvolu odes u Zepce kaze ti CIKO aj se pomjeri nasa raja tu peca, odes prema Mostaru ista prica ma kaka godisnja druga su pravila kod nas, odes na Ramsko ne +hebu zivu silu godisnju dozvolu eto ti cike sa golfom tricom dobaar dan ajmo dozvole itd itd itd o podrucu RS-a ne mogu da govorim jer ne poznajem stanje.

Nije nista lako kod nas a kako ce bude bog sami zna niko ne zna tacno koliko kosta godisnja dozvola za koje vode vrijedi da li na tim vodama moras opet placati dozvole itd itd.


da rezimiram ja jesam za savez, zakon i pravilnik ali na federalnom ako vec nemoze na drzavnom al da je sve cjelina a ne rascjep'kanost, jesma za dozvole i naravno cuvaRE O TOME neka se porazgovara na skupstini udruzenja ako imaju neke probleme neka pitaju clanove kako i sta dalje 100 ljudi moze vise da uradi za dobrobit od 10 ljudi, materijalno, savjetima, raznim pomocima.

na kraju ja sma legalista i jesma za slovo zakona al od a do -ž i svakako da sam za dozvole al se ponavljam dnevne dok ne bude jedna dozvola za sve vode.

jos jednom Senadu i posebice Kovachu ako ste shvatili moje pisanje kao bilo sto lose upuceno Vama izvinjavam se jer nije bilo direktno vama nego svima NAMA.

Pozz i BISTRO

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 11 ožu 2016, 00:32

Drug nije mene naljutio tvoj post, nemas se sto izvinjavati ja postujem svacije misljenje bez vrijedjanja i omalovazavanja bilo koga. Svakog postenog ribolovca boli to isto, ali ima onih sto na sve moguce nacine pokusavaju to promjeniti nabolje pa i zdravom raspravom i razmjenom misljenja, a ima i onih drugih sto nece nista. Pogledaj koju sam recenicu citirao u prethodnom postu i sve ce ti biti jasno, a rijec "laprdanje" sam onako upotrijebio nije zbog tebe. Kad god ti zaterba informacija ili bilo sta bujrum i ne samo ti nego svi ljudi dobre volje. No sikiriki!

Bistro!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”