Preuredjenje stranice

Moderator/ica:emin

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Preuredjenje stranice

Post Postao/la senad » 04 pro 2009, 12:56

Ovako,
ovo je tema za vas koji imate veze sa radom na računaru - stranicama.
Ovo je poziv u pomoć <upomoc> , ovo je .....ma pretjerujem :mrgreen:
Dakle,
krenuo sam preuredjivati stranicu, prebacujem je u skriptu "wordpress" (Taboo i Angie je poznaju).Stranica je odavno postala prekrupan zalogaj za mene, jednostavno nemam vremena kao prije, i ne stizem kamaru stvari odraditi.Materijala imam bruku, ali ne i vremena da to i postavljam na stranicu.
Ovo je, ustvari, molba svima koje sam stavio u ovu grupu da pomognete i da sredimo stranicu, a i da je vodimo dalje kako treba - na vrijeme update-iranu, ažuriranu, sa dosta materijala, vijesti, da bude bolja nego jeste.Da bude najbolja.Ima nas, a vjerujem da će nas biti i još više - kako prepoznamo u nekom potencijal i volju da se priključi grupi, te i pomogne u administratiranju stranice, tako cemo i ubacivati nove "Zgubidane".
Ovo je neki "početni" spisak - sad se sjetih da nisam ubacio Kovacha te moram i to uraditi.
Trenutno prebacujem stare vijesti u novu skriptu i toga ima kamaru.Tu mi je pomoc i najpotrebnija.U daljim postovima cu obraditi temu kako se postavljaju vijesti (za one kojima ce ovo biti prvi susret sa wordpress-om), a ova tema ce nam sluziti za sve oko rada na stranici.
Napravicu vam svima accounte i poslati na PP na koji link ulazite, te user i password, te malo razgledajte kako izgleda admin-panel, a slike koje cu kasnije postati ce vam objasniti nacin postavljanja vijesti.
U ovu temu postajte sve probleme koje budete imali, a ja cu sada napraviti jednu gdje cete postirati link na vijesti koje ste postavili, a u kojima je greska koju ne znate ispraviti, pa da neko od nas, a koji smo upoznatiji sa wordpress-om, srediti stvar.
Nemojte se prepasti kada vidite uputstvo - nije to koplikejšn, vjerujte mi - kad ja mogu, može svak'
Eto, nadam se da ćete uslišiti moju molbu, moj apel, moj krik, moj vapaj.....pomozite ako boga znate! (za ateiste - tita vam!)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la Seha » 04 pro 2009, 15:28

Ma nije frka uradice se to nego imam jedan komentar koji se odnosi na stranicu onako generalno..
Mislim da bi trebalo uvesti cenzuru na vijesti i slike uznemirujuceg karaktera tj. slike unakazenih riba slikanih u avliji wc-u jal kuhinji mislim da je vrijeme ako zelimo uticati i na edukaciju mladjih da im svojim primjerom pokazemo kako treba postupati prema ulovu.. Razmisljam cak i da napisem jedan tekst o tome ,al o tom potom.
Sljedeca stvar je ta da je evidentno da se stranica svela na vijesti dok interesantne reportaze iz ribolova leze na Senadovom hard disku..
Primjer za to su vec napisane reportaze o ribolovu na Ramickom, Adijeva reportaza sa Smoluce i evo za koji dan ce biti i Bilecko kompletirano.. Ove reportaze su po meni jedno jedini nacin da onaj ko ih bude citao stvori stvarnu sliku o odredjenoj vodi sve je drugo (vijesti) diskutabilno !
Daj da cujemo i prijedloge druge raje sta bi sve trebalo mijenjati na stranici kako bi bili bolji nego sto jesmo..
Senade ,e sad si najebo <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la senad » 04 pro 2009, 15:39

Eh, ova skripta je upravo i to što je njena pogodnost, to za reportaže.Sad i one mogu ici na početnu, a samo je stavimo u kategoriju reportaze.I mnogo lakše je uraditi reportažu preko wordpressa nego nako dreamweverom kako sam do sada ja radio.Ovde kopiras text, zadas upload slika, napravi se galerija (o tom po tom jer to nisam objasnio, a jako je jednostavno - poput uploada na imagesuck gdje mozes zadati cijeli folder slika da se uploaduje) i to je to.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la rusko » 04 pro 2009, 16:16

nije los wordpress, ja ga koristim za blog...

jednostavan je za koriscenje...
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la Seha » 04 pro 2009, 16:27

Za mene licno Spansko selo. Haj nadocu i ja u hodu praksom HA JA ! Senade ako te neko banuje znaj da sam ja nenamjerno hahah
slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la AlaS » 04 pro 2009, 21:57

Uključujem se da poguram koliko mognem,sto se tice wordpress mislim da nije nista posebno skontace svi koji budu radili sa njim.
Što se tiče updaterovanja stranice sto vijestima sto reportažama moje mišljenje je da i dalje to ide ovim tokom vijesti DA reportaže na početnu DA ali da se nadje negdje prostor i za reportaže gdje će se moci pogledati za one koji zakasne na početnoj da pročitaju .Što se tiče mesarskih slika za to nisam više pametan, ako ih ignorišemo nezna se za njih a stim se nezna ni da se rade mesarska posla ,ako ih postavimo pljuju mnogi po njima između ostalij i ja ebiga takav sam ali bar znamo i mi i svi drugi ko je gdje mrežu zabacio ili svezo Šarana 20+ sajlom,možda proradi kliker kod takvih pa neće više to raditi kad pročitaju šta ljudi misle o takvim čobanima
slika
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la senad » 04 pro 2009, 22:55

Bistro, Alas!
Zato ce stajati svo vrijeme sve kategorije zasebno, pa tako ce i reportaze biti izdvojene i vidljive cijelo vrijeme sa pocetne.Isto tako, i klipovi koji su sada na zasebnoj stranici, postavljace se kao vijesti-postovi, ali sam uveo kategoriju "video" koja ce, isto kao i reportaze biti vidljiva na pocetnoj svo vrijeme.
Ideja ovog prijatelja je da u meniju, koji ce biti sa strane ili gore, ne'am pojma, ide pocetna kao index.php koja se otvara kod klika na stranicu, a gdje ce biti poredani svi postovi iz svih kategorija.
ispod toga ce ici odvojene kategorie.nesto stila
POCETNA - www.bistrobih.ba - gdje idu sve vijesti
Reportaze
Iz udruzenja
Takmicenja
Video
Ekologija
Iz svijeta
Ostalo
Otprilike tako nekako, ako sam ga ja, a mislim da jesam, dobro shvatio.
Klikom na "reportaze" na pocetnoj ce se naci samo reportaze, klikom na video, samo video, dok ce uz to ici i na desnoj strani nesto stila "najcitanije" iz te kategorije.
Mislim da je to dobro rijeseno, a vidjecete kad se zavrsi template.
Eh, sto se slika tice, nisam ni ja sam pametan, i sto rece seha, treba nesto uraditi, pa i truniti stalno, na finjaka, kako da se slika.Ne bi bilo zgoreg da Seha napise taj tekst, vezano za slikanje, ali je jos uvijek kod nas jako malo raje da urade slike kako treba.
Mozda se i ja prikljucim tom textu o slikanju, ali tamo nekad kad ovo dovedemo u red.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la Kovach » 05 pro 2009, 03:02

Senade, ne znam koliko je pametan prijedlog da se napravi jedna kategorija recimo loših slika, loših vijesti, ili kratko rečeno "krkanluci" ne znam kako bi ih čovjek nazvao. U tu kategoriju bi možda trebalo staviti sve te ružne slike i vijesti o lošim postupcima pojedinaca i grupa. Slažem se da nebi bilo dobro i ignorisati tako nešto, a da se ne ukaže da je to greška ili krkanluk, kako ga ko zove. Onda ovi naši potomci nebi znali da to ne valja, (mislim bi naši, ali njihovi nebi jer ne pada kruška daleko od stabla :) ) pa bi nedaj Bože, gluho i daleko bilo <juma> mogli krenuti stranputicom. Ali mislim da bi tu trebalo ukinuti komentare da nebi dolazilo do prepucavanja nego čisto napisati par riječi i ukazati na problem lošeg postupanja sa ulovom, loše uslikanog ulova ili krivolova.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la senad » 05 pro 2009, 10:42

Mozda bi bilo malo preextremno bilo izdvajati to, ipak, te slike su dosle na stranicu kao ulovi, na vecini njih, pa da je krvi do koljena, nije uradjeno nista protivzakonito, i budemo li radikalni u svom propagiranju drugacijeg, napravicemo samo kontraefekat.Desice se da ce ljudi prestati slati slike i vijesti, pa i oni koji u eventualnim vijestima nemaju nista sto bi bilo za kritike, strecace od te kritike.
Sada,u ovoj skripti, komentari se mogu postaviti na vise nacina:
1. Da mogu pisati svi, kao sto je i bilo, s tim da isti cekaju odobrenje administratora koji ih selektuje i brije prije njihovog prikazivanja u vijesti
2.Da se omoguci samo registrovanim korisnicima.
Ove dvije opcije su potpuna kontrola komentara, tako da sa njima vise necemo imati problema.
Mislim da kod komentara svi moramo stati na loptu, da ne idemo ostro.Nemamo pravo ici klizecim na nekog ko nije prekrsio zakon,ali isto tako, npr, mozemo uvesti da na kraju sezone damo nagradu nekom za c&r.Mozda da ima jedna podkategorija u vijestima c&r, te da na kraju godine damo kakve nagrade. Time promovisemo c&r, suptilnije nego ruzenjem, i mislima da nam je taj nacin bolji.
Svakako kontam da vas pitam sta mislite da ponovo pokrenemo nagradnu igru za reportaze, da se na kraju iduce godine odaberu najbolje, a od onih koje stignu tokom godine.Naravno, kad vidimo kako ce fercerati stranica jer sam sve vise i vise ubjedjen da je ovo pravi potez sa prebacivanjem u wordpres, a pogotovo kad se i vi svi ustelite.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la rusko » 05 pro 2009, 11:24

a da se doda podtema/kategorija "Etika u Ribolovu" na kojoj bi se moglo pisati o ponasanju.
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la Kovach » 05 pro 2009, 23:40

rusko jarane ta ideja nije loša. Moglo bi se na taj način pokušati uticati na svjest pojedinaca da ne ponove svoje greške i da se prema ulovu odnose na krajnje korektan način. Senade jarane nisam za strogo propagiranje C&R i slažem se da ne treba grditi one koji nisu prekršili zakon, ali ih treba opomenuti da se prema ribama odnose sa respektom, jer one to zaslužuju. Ako je ulovio ribu i želi je ostaviti za sebe iz nekog razloga OK, ali nema pravo da se prema njoj odnosi kao najveći ološ, veže je sajlom i pati. Ja sam mislio da na taj način utičemo na ljude, a ni u kom slučaju nisam za napadanje svih koji ribu nose kući. koliko god nam to smetalo Zakon nije prekršio i odmah je OK. Jarane u razgovoru sa nekim posjetiocima stranice čuo sam da su upravo neka prepucavanja i pretjerivanje pojedinih ljudi u kritikama svega i svačega razlog što su se distancirali od stranice. To nam ni u kom slučaju ne treba. Zato mislim da bi najbolje bilo pustiti komentare, ali nakon što ih odobriš ti ili neko drugi koga odrediš. Mislim da bi to bilo najbolje i da bi na taj način spriječili zloupotrebu stranice za lične obračune i prepucavanja.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la rusko » 06 pro 2009, 00:14

Ja mislim da se treba civilizovano razgovarati o svim temama. naravno da ponasanje na vodi mnogo znaci za sve nas.
Eticki kodeksi su bitni jer nam omogucuju stvaranje kulture ribarenja, i smanjuju manevarski prostor za manijake kojima riba i voda znace samo "ubi - unisti"...

Sto se C&R ili ne tice, to je malo tesko odrediti... Pocinjem od sebe... ja volim i pecati i jesti ribu, ali pazim sta i kako.
Kodeks mi je da iz divljih voda kuci ne nosim nista, osim ako se bas desi neka nesreca pa se riba raskrvari ili na drugi nacin vidim da nece prezivjeti vracanje u vodu, u nekim vodama moram vaditi ribe ako vidim da su napadnute parazitima (to zahtijeva udruzenje koje vodi brigu o vodi, sto je i regularno) ILI kada klepim fin primjerak neke nove vrste ribe, pa da "probam" kakva je (e tu sam mozda malo bezobrazan, ali to je neki "indijanski" fazon koji imam - da se zblizim sa ulovom... nikad kapitalne primjerke, njih vracam i pazim kao male bebe)...

A kada hocu ribu za jesti, odem na put & take jezera, pa se naklepam one utovljene... A i tamo postoje pravila koliko i kako te da se izvadjena riba mora odmah usmrtiti i na koji nacin.

Kod nas mi se cini da je malo drugacija situacija na vodama, kada sam bio u Mostaru prije par godina gledao sam kako tip kuci nosi jednu 10-tak pastrmki, a nema ni u jednoj vise od 10 cm... sve sasusene (baci ih na obalu da umru same od sebe)... naravno jos se pohvali kako nema dozvole... tako valjda ispadne hadzija kod raje... drugi se nadoveze sa pricom kako se treba loviti na struju, treci razvuce neku teoriju o vadjenju ugora iz spilja sa krecom, kiselinama...

I ja stojim i slusam te price i mislim se, koji kreteni, da samo znaju sta znaci nemati te Neretve i njenih pastrmki, da stoje u mulju i smedjoj rijeci kao ja u Svedskoj i sanjam da vidim brzak, kamen i dno... valjda bi shvatili sta rade...

Svakako treba raditi na tome da se to stanje popravi.

A sto se komentara i svadja tice, to ce uvijek biti neizbjezno kod nasih ljudi...
Odobravanje komentara je dobar metod da se situacije regulisu, mada zahtijeva redovan rad i trud...
slika slika

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la taboo » 16 pro 2009, 00:39

senad je napisao/la:Eh, ova skripta je upravo i to što je njena pogodnost, to za reportaže.Sad i one mogu ici na početnu, a samo je stavimo u kategoriju reportaze.I mnogo lakše je uraditi reportažu preko wordpressa nego nako dreamweverom kako sam do sada ja radio.Ovde kopiras text, zadas upload slika, napravi se galerija (o tom po tom jer to nisam objasnio, a jako je jednostavno - poput uploada na imagesuck gdje mozes zadati cijeli folder slika da se uploaduje) i to je to.
Šta ćemo za galeriju slika?
Za novi CMS ona je žara skupa!
Baš me interesuje kako si to riješio... (platio!)
Osim u Wordpress-u (napominjem da sam na besplatnom ograničavajućem hostingu) zašto ne pokušati u 'moru' koji se zove Joomla?
Veća je podrška Joomla zajednice na bosanskom jeziku nego što je to slučaj sa Wordpress zajednicom koja je nekako vie orijentisana na ostale jezike!
To je kod nas tek u povojima, posljednjih godina?!
Doduše, kad Porsche može imati portal u WordPress-u zašto i mi ribolovci to ne bi mogli?!
Vrijeme je promjena! Imaš/te moju iskrenu podršku!
Vrijeme je i bilo da se rad u starom CMS-u zamjeni nečim modernijim!
BISTRO*

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la taboo » 16 pro 2009, 00:50

p.s.
Galerija slika na besplatnom WordPress hostingu je naravno besplatna!
Ovo napominjem da ne bi došlo do neke zabune oko mog prethodnog posta!
Ali pošto je ovo veliki portal, 10 Gb koliko nudi besplatni hosting je malo za ovakav portal kao što je bistrobih.ba! Galerija slika će ti pokupiti najviše bandwith-a...
Koju ćeš verziju WordPress-a postaviti?
Update strašno košta?
Ako je do donacija, nije problem. Ja sam uvijek ZA!

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjenje stranice

Post Postao/la ČupoCarp » 16 pro 2009, 02:54

BISTRO NARODE!!!Sviđaju mi se mnoge ideje ovdje prisutne i mislim da se stranica generalno može kako bi se reklo " nabrijati ", što se tiče komentarisanja pojedinih vijesti i ulova mišljenja sam da bi sami ribolovci koji ostavljaju komentare trebali dati pohvale i čestitke samo onima koji to zaslužuju a mesarima i onima neznam više ni kako da ih nazovem jer svi sebe nazivaju ribarima i oni koji vraćaju svu ribu i oni što nose pojedine ribe po" nekakom" zakonu i oni koji sve kolju i uništavaju, sve ribari !!!Eh ovi najgori što su ko atomske bombe, na njihove fotografije mučenja riba i na njihovo uopšte pojavljivanje treba staviti IGNORE ko kuća da i oni sami a i ostali slični vide da nisu vrijedni nikakvog komentara,ni onog najgoreg sadržaja.Mislim da bi to bio nizak udarac javašluku i ciganluku. <shiba>


Još mi jedna ideja pade na pamet a to je da svi koji su u mogućnosti ( moderatori i sl. ) makar jednom sedmično mimo reportaža obiđu neke od lokalnih voda u svom kantonu i pokupe par informacija od prisutnih ribolovaca (samo ne od mesara i sajeličara) šta od riba love,na šta dobijaju ribu,neka događanja na toj vodi ?....................i sl. naravno može i koja fotka.To su u svakom slučaju korisne informacije za sve posjetioce stranice koji bi željeli otići negdje u ribu.Uvijek će se znati koja voda i riba i gdje je aktuelna! Ja se lično nudim za obavljanje ovog posla u mojoj okolini ako si Senade za tu sam.Ovakve stvari malo koja stranica ima, sve se baziraju na objavljivanje vijesti..........forum i to je to!!! BISTRO BIH se može itekako popularizirat da uvijek ima prisutne raje jer stranica će uvijek imati u ponudi nešto novo a to je jako dobar put promovisanj samog ribolova i prirode.
BISTRO !!! <panker>
slika

100% CARPING

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Upute za pravilno korištenje foruma, postavljanje slika, vijesti...”