Skup raje sa Bistro BiH 2008

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 13 lip 2008, 17:22

Seha je napisao/la:Evo sta mislite negdje oko 20 tog ja kontam da cu akb do tad odloviti par voda i zavrsiti sa odmorom na moru.

Klapna ako si libero u tom periodu obavezno naleti cini se da je najvise raje zainteresovano za ribolov na Ramskom.
Imas moj broj pa sibni sms a javim ti novi mobil BH broj kad budem dole u augustu.

Bistro i vidimo se uskoro na vodi ! :wink:

Gdje me ubode jebote:).Meni je 20-ti idealan vala.Mada mi ni 19 ni 21 puno ne bjeze :lol: :lol: :lol:


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la AlaS » 13 lip 2008, 22:03

Samo ako mozes jos uputiti kako da postavim reportazu ili treba li mi posebna dozvola od Admina. Ako treba kako da je dobijem i da vam malo osvjetlim puteve skandinavskog ribolova kao sto si to ti Seha uradio. Ali ovo je jos sjevernije :arrow: nebu ispod oblaka i bogu iza nogu. Imam par rijecica i par mjestasca da vam pokazem pa da se malo oborite. Naravno ima puno boljih ali nisu ni ova losa.[/quote]


jeli to gore ispod šarafa na globusu hahaa šala mala

pratim zbivanja a odmor mi je u augustu takodje pa cu i ja doci ako se odredi lokacija i vrijeme
slika
Bistro

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 13 lip 2008, 23:56

Evo me tu sam jos. Kod nas je 12 pola jedan vec naletih da vidim sta ima i da vam ispricam anegdotu mislim da ce te se upisati od sege.

Dan: petak
Vrijeme izmedzu 17 i 22 sata
Desavanja: drasticna
Mjesto zbivanja: Balticko more
Kako: Kreno hadzo u ribolov na smudza
Materijal: Dva Simano stapa i dvije super moderne simano masinice
Ulov: Jedva jedna (vracena)
Cilj; NEZGODA

Eh da pocnem. CIm sam danas dosao sa posla nosen zanosom foruma reko odoh da malo probam smudza. On inace udara u ovo doba na FInskom zaljevu FInski dio Baltickog pa reko da oprobam silikonce sa olovnim glavama. Inace to je najzstupljenija tehnika na smudza u Finskoj. Nasao mjesto divno i za dubinca i za silikonca ubilo se. Sa moje desne strane gradiliste nema nikoga a sa lijeve trojica cetvorica ribara dijeli nas samo jedna podobra braza.

Ja se spremio ko pravi. Prsluk na meni suskave pantole kacket sa znakom stuke vjetrovka dva stapa stolica dvije kutije za pribor sve to sam donio na obalu putujuci metroom. Inace ne vozim auto posto ne vidim na lijevo oko. Pripremim jedan grunt a drugi za silikonca i polahko. Vrijeme suncano vjetric piri (Inace na Baltiku nema bez vjetra to je cudo) i zabacujem nasumice. Odjednom tamo pored mene dernjava poletim da vidim ljudi vade smudza kila i trista. Fino ga hadzo ocisti i u kesu. Reko lijepo supericka ima ga sad cu i ja. MOzda jedno dvadeseti zabacaj i klep uze ja mislio kit izvadio jedva da nategnes dvadeset centi. Vratim ja malisana u vodu i reko hajde da se prebacim kod one trojice malo. Tamo je plica voda i toplija zato velike vrebaju.

I spremim sve jedan stap u ruku ruksak na ledja sa obje kutije pribora i krenem. Taman da se okrenem izmakne mi kamen pod tenom i umjesto da padam kao svi normalni ljudi na ledja ja cu ti naprijed na koljena i puzeci malo pomalo posto nisam imao za sta da se uhvatim bub u vodu sa ruksakom i sa stapom i sa stolicom. :lol: :lol: :lol: Sam sam se sebi smijao pola sahata onako u Baltiku pa jer ja ono rekoh da idem na Baltik a ne u Baltik.

Elenejse najveci problem sad izaci. Duboka voda ali iskusni ribolovac/plivac/seprtlja smirio se ja smijem se hocu da puknem ali ne mogu da izadzem. NA meni sve mokro i sve sto je u dzepovima mokro telefon novcanik kljucevi ali ljudi ja ne mogu da izadzem tesko sve na meni u jednoj ruci drzim stap da ga ne ispustim (drugi simano jos ponosno stoji u pozi dubinca na obali) a ja se borim za zivot malte ne. TE nekako se pruzim prsno i gurnem se nogama i dohvatim se kamenja na dnu i polako korak po korak izletim iz Baltika.

Sav mokar nako lijep kacket ruksak stolica prsluk vjetrovka sve mokro ko cep slijeva se. Nista ja pokupim stvari i prebacujem se kod druzbe o kojoj sam ranije pricao. Zuce se zagledaju ali ne smiju nista da kazu. NEgo pridzem onom jednom i reko kolika je bila. Kaze on kila i trista. JA sam reko evo jednu harpunom ganjao ali pobjeze mi. On se samo hladno nasmija ko ovi skandinavci ne znaju za salu. Sta cu ti ja sad nadzem i tu mjesto. skinem sve sa sebe samo tole ostavim suskave brzo se suse. I mirno nastavim da lovim smudza.

Eh sad vec pocinje avantura. Kaci se jedan odkaci drugi odkaci ja grizem kamen. Ubise zucama meni se sve odkaci. Sta cu vidim danas je sudina=gubi al glavu ne gubi polahko oblacim do pola osuseni ves pogledam na sat pola deset navece jos se vidi. Sve se to desavalo i ja se izsmijo i niko me nije pitao sta se desilo. Ona trojica debila nisu ni prstom pomakla kad sam ja pao u vodu. NEma veze znam kakvi su kad je u pitanju to hladni i mazlovi. ALi izvuko se i izdrzo je Mujo i gore.

Opet sve skoprnjam na metro kuci taman da pogledam utakmicu HOLANDIJA - FRANCUSKA. Pojedem jedno tanjir pite tj tepsija izrucena u tanjir prvo naravno odem pod vreo tus da se ugrijem. MOgu vam reci da sam se smrzo ko da ne kazem sta. Inace u Finskoj je vrijeme idealno 9 mjeseci zima ostalo je ljeto. I tako pojedem pitu prebacim na kanal da gledam tekmu zena otisla kod moje majke sa djetetom sam ja ljepota taman poceo gledati tekmu kad iskoci staklo iz naocala. :lol: :lol: :lol: . Pa jel moguce reko da mi ne ide nista danas sve naopako. Pola sahata sam susio telefon sa fenom i ostale kartice i derivate. I jos kad se smirih jos i naocale se pokvarise.

NEma veze ide JAsa sutra opet na mame u Baltik ( ovaj put kazem obratno mozda cu i ostati na suhom :roll: ) :wink: A sutra cu se lagano obuci i ponijeti harpun kad vec plivam da lovim dalmatinski. :) :) :) I tako to vam je jedna od avantura. Jes da je ovo ovdje za pitanja i odgovore pa nek Admin prebaci ovu negdje drugo ako hoce ali ja sam se morao ovdje isklevetati jer vidim da veci dio raje prati ovaj dio kad je u pitanju skup.

Dakle htio sam vas napomenuti ja sam odlican za krmljenje ribe samo me pustite u vodu i nabavite mi ronilacko na skupu ja idem da to obavim imam iskustva na jako hladnim vodama kao sto je Baltik Finski zaljev i Hladna Skandinavija :mrgreen: :mrgreen:

NEgo jos mi nije jasno kako me nisu culi da se smijem pa da barem prilete da mi pomognu. A jes bio hladan vjetar a ja go do pasa ali grijala me je pomisao da cu danas uhvatiti dobrog smudza ohladi me Baltik. hehehehehehe.

EH OVAJ PUT OD MENE MUTNO
A ZA SUTRA BISTRO SVIMA

P.S. Sutra oblacim plutano odijelo pa da vidimo ko ce koga prevariti. :lol: :lol:
Joj da mi je od onog malisana tatu uhvatiti samo bi ga poljubio i reko bi mu i da mamu dovede :D :D
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 14 lip 2008, 00:05

Sto se tice Sehinog prijedloga za 20.8. moze ali ne mogu biti vise od dva dana. Jer 23 putujem nazad. Dakle moze meni odgovara.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la ZANDER » 15 lip 2008, 13:14

Bistro RAJA,
sad vidjeh ovo pa da kazem da sam ja uvjek uz Vas kao "RIJEKA I OBALA" :D

Meni je svejedno kad i gdje Vi se dogovorite, a ja i Diver dolazimo i jako sam sretan zbog toga svega :wink:


BISTRO OD ZANDERA!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 15 lip 2008, 14:36

O jebeni varalicaru drago mi je da dolazis da vidis sta je pravi ribolov a ne ono tvoje mlacenje drveta od vodu :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la ZANDER » 15 lip 2008, 18:48

:D gdje si Enkoo hebeni sarandzijo,neka ja mlatim sa drvetom bar ne bacam olova od 100-120gr i ne pasim jadne ribe kao vi tkzv.ribari-sarandzije hihihihih

Bistro i reci mi jel sta bilo na slotere ili je spadanje bilo kao obicno kod tebe hahhahahaha :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 15 lip 2008, 23:04

Jednom samo baco slotere malo bez uspjeha cekam da Bosna dodje na svoje pa cemo ih malo cesce da forsiramo ja se nadam da ce biti nesto.

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 07:54

Vala i jest ja tu tehniku nisam jos skonto. 100 gr olova je tesko baciti ali garant ide daleko i tazno ondje gdje ga ziknes. Ja se bavim samo sa 20-40 grama zavisi. A nekad svezem i maticu 12 haos dobra kad nema olova. :D :D
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 13:00

Za one koji me ne znaju ovo je moja standardna poza. Poznat sam po tome sto mogu da radim dvije stvari od jednom. Pusim i pecam.

slika

Evo me ovdje da me poznate kad se sretnemo. Pozdravi od core. Ovo je moja standardna poza kad nemam racve onda pravim SWINGER od prsta. :P :P
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 06 srp 2008, 09:52

Da pitam je li ovo konačno - 20.08. - Ramsko jezero?
Ako jeste da se Kovach i ja angazujemo i raspitamo se za dobru lokaciju, pa da mogu objasniti gdje je to i kako se dolazi.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Seha » 06 srp 2008, 12:23

Senade dogovor je pao na srijedu 20.8.Bar su tako potvrdili Mirza,Adi,Enko,Mirzet,Diver i mejbi Zander. Planiramo biti na vodi 5 do 7 dana tako da se zakaci i jedan vikend pa ko nemoze radnim danom nek naleti vikend.
Ja sam dole pocetkom 8-mog pa cemo skoknut do Kovaca na kafu i da okrenemo krug oko jezera da malo izvidimo situejsn na vodi.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 06 srp 2008, 16:45

Ok, dogovoreno, da se i ja raspitam kod ovih oko mene gdje bi mogli podici taj "Horor kamp", a da su i tereni za ribu kako treba.
Najbolje bi i bilo da kad doletis odemo na lice mjesta i provjerimo kako to izgleda i "okolčamo i miniramo" da nam ko ne zauzme. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Seha » 06 srp 2008, 20:32

To bi bilo TO !
Svirac mi se nesto usutio :mrgreen: . Svirac hoces ti javiti Klapni termin skupa ?
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la ZANDER » 07 srp 2008, 21:06

Seha nema mejbi kod Zandera,ja sam dole samo koliko dana nebi znao da sad kazem.Svejedno koliko bit ce nezaboravno nadam se i vjerujem da drotovi nece biti nasa pratnja :lol: :lol: :lol:

Skontajte kakav camac da mozemo smudja ganjati :D



Bistro od Zandera!!! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”