Pozitivna geografija "Jezero Basigovci"

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pozitivna geografija "Jezero Basigovci"

Post Postao/la Seha » 04 pro 2008, 21:57

Evo naletih na video klip jezera u Basigovcima gdje mozete pogledati jezero ali i cuti malo "ribarske price".

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B6Y3RB1asbc[/youtube]
slika


Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Pozitivna geografija "Jezero Basigovci"

Post Postao/la taboo » 02 sij 2009, 12:50

Ama, dobar ti ovaj prilog samo kad sam ja zadnji put obišao jezero u kasnu jesen 2008. god. razočarao sam se iskreno. Možda da sam mlađi pa bih samo i mislio na kupanje i sunčanje tamo ali pošto sam i nekakav ribolovac (ne baš ekspert) još mogu samo da požalim što nam još jedna ribolovna voda ode u nepovrat!
Ja sam do predprošle godine tu lovio krupnije primjerke štuke i bandara recimo...no sad od kako su počeli sa zemljanim radovima oko jezera u cilju prepoznavanja "turističke prilike" prošla sezona mi je bila užasno loša. Čak ni kedera za štuku nisam lako mogao uloviti!
Sjetimo se turističkih pokušaja na ostalim jezerima u tuzlanskom bazenu. Na oko sve je lijepo ali raja se zasiti preskupih ulaznica, plaćanja okolnih parkinga, piće unutar žice dobije astronomsku cijenu (obična čaša Fante 2.50 KM) na Bistarcu recimo i tako redom.
Što bi moja nena rahmetli rekla...skuplja pita od tepsije...ehehehehehe :D

Dok ja nalijem gorivo a dolazim iz Tuzle, platim ulaznicu za sebe i hanumu, mater i kćerku + da nešto pojedemo + nešto i da popijemo (sok, kafa,sladoled) ode 50 Marona.
Može, može i tako...nisam ja škrt od svojih...ne žalim para...samo sve se nešto bojim za entuzijazam po novčaniku za lokalnu raju!
Izvini na mojim sarkastičnim upadicama....ali danas 50 marona a svidjelo nam se tamo...pa sutra 50 marona...pa opet recimo sljedećeg vikenda...ama ljudi....nisam ja RockFeller (ili kako se već ono zvao čojk)

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Pozitivna geografija "Jezero Basigovci"

Post Postao/la diver » 03 sij 2009, 12:18

Padobro taboo kad vec odeu racunicu probaj ovako :D
Jedan vikend 100KM
Znaci deset vikenda milja,deset vikenda je cijela dva mjeseca odmora svaki vikend i uzivanja pa i ribolova ako zelis.
Ko od nas na Jadranu nepotrosi milju za 5-7 dana?
Neznam al sticem utisak da nam je u Bosni skupoplatiti fantu 2KM jer je to u BiH a bilo gdje na jadranskoj obali se smijemo i placamo obicnu kafu 3KM
Cijenimo malo vise ove nase ljepote koje nam je priroda dala :wink:
Bistro od Divera

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Pozitivna geografija "Jezero Basigovci"

Post Postao/la taboo » 07 ožu 2009, 19:19

Ako gledam kao ribolovac a ne 'mladac' koji je došao na kupanje na Bašigovce i bariša djevojaka stanje izgleda ovako:
-parkiranje automobila ću plaćati 2.50 KM dnevno;
-automobil od parkirališta do moje ribolovne pozicije će biti udaljen od 300- 800 metara, zavisi gdje budem pecao;
-prevući sav ribolovni pribor+ kampersku opremu (preko 50 kg nositi rukama 800 metara) jer često opali mađar (sunce) a nigdje hlada nema ili zahebani vjetar koji šiba tim brdašcima pored sela Bašigovci... ama za mene i hanumu je to prevelik teret, priznaj;
-posađeno drveće (mladice) dati će hlad tek za koju deceniju ako ih naši huligani ne polome do tad ... zar da plaćam i suncobrane i ležaljke;
-kućni budžet mi je skroman i ne pominji mi sad more ... pričamo ovdje o ribolovu, zar ne? ... ne o moru;
-prepoznaješ li ti iz ove i sličnih reportaža kojih ima na youtube RIBOLOVNU "turističku" ponudu Bašigovaca? ... ja vala ne!!! ...hmm;
-sumnjam da ću uživati u ribolovu kad se pola jezera dernja, lupa po vodi, skače u nju ... i ne daj bože kao neke godine ... gledao sam nemilu scenu kad se utopio mladić tamo ... nisu za moje srce više takve scene ... a ne možeš pomoći toj nadobudnoj omladini;
-evidentno je da će biti utapanja i ove 2009. god. - betonski prilaz i skakanje u jezersku duboku vodu, ponekad hladnu i sa čudnom termoklinom (linija razdvajanja tople i hladne struje) primit' će u svoja njedra još poneki mladi neiskusni život;
-pola jezerske obale je već ograđeno ... sve je slabiji pristup ribolovnim hot-spot mjestima;
-riblja mlađ neće imati gdje da se mrijesti ... čak je počupana šašika i na tim slabije dostupnim ribolovnim pozicijama (tamo gdje bih morao nositi ribolovni pribor skoro kilometar);
-jezero bez karakteristične flore i faune za ove krajeve i nije više jezero-to je onda bazen kao i svi drugi ... samo bazen s malo više vode nego što je uobičajeno;
-ko je još vidio da uz bazenu ima riba?!
-načuo sam da će čak ribolov biti zabranjen na određenim pozicijama ... na nekima sam i sam skontao da više neće biti moguć ribolov;
-napomenuo sam u nekim mojim prošlim postovima to je da će se najvjerovatnije desiti isti slučaj kao i sa Prokosovićkom stranom Modraca i njihovom turističkom ponudom koja je, bar po meni, propala ... poslat' ću svima link ako žele da se uvjere u to ... ostali su samo kafane-hoteli-rugobe ... možeš samo popiti pokoje piće i sumnjivu ribu na meniju i to po UŽAS cijeni spram kvaliteta ... ne žalim ja para bolan ... ali kud ćeš njihov veći očaj-očaj hotelijera i kafandžija ... sad tamo nema ni R od ribolova a za kupanje na "PLAŽI" u Prokosovićima nema šanse ... možeš samo neku dermatološku bolest zaradit' ... ove godine će morati moliti raju da dođe i da se potroši kod njih ... totalno neozbiljno shvataju način kako da objave svoje turističe ponude ... čak ni svoje web-portale nemaju ... uzdaju se u turističku zajednicu grada Lukavca a i taj portal je na umiranju ... da nije ribolovnih takmičenja tamo Prokosovići me više nikad ne bi vidjeli ... ne idem tamo da gledam limuzine lokalnih moćnika i njihove "trebe" te njihov krkanluk i neumjerenost u iću i piću;
-sad bi odjednom raja trebala da pohrli u Bašigovce ...zasto? ... do kad? ... možda godinu dvije pa će i taj 'turistički' projekt propasti ... kod našeg Bošnje ti je po nepisanom pravilu da mu brzo nešto omrzne čim nema novih sadržaja koji bi mu zaokupili pažnju i natjerali ga da potroši još koju marku;
-na more nisam išao odavno ali ako i odem ne sjedim po skupim kafićima-radije sjednem u kakav vinski podrum i jedem ribu sa gradela i druge 'morske' specijalitete kada sam već tamo ... ako sam već otišao na more onda i neću žaliti da platim koju paru (kunu, euro) više ... otišao bih u privatni smještaj... jeftinije je a i daleko od buke sa obližnjih hotelskih terasa sa ofucanom istom muzikom koju slušamo već godinama ... pobogu, otišao bih tamo na odmor a ne da se umaram ... i zivce i tijelo ... a sad da me "lokalci" deru za Fantu 2.50 KM ovdje na TK-kantonu e vala ne dam ... radije osvježavajuća pića nosim sa sobom iz Tuzle u priručnom frižideru ... ne idem na vodu, na more, na jezero, da se hvališem i sjedim u skupim ugostiteljskim objektima ... idem da se odmaram ... skupe restorane, hranu i piće imam i u pola Tuzle ... radi takvog troška ne moram ni upaliti auto ... zar ne?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”