PATKA

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Adii
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:17 lip 2008, 11:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
PATKA

Post Postao/la Adii » 12 lip 2009, 20:25

eh ovako
slusao sam o ovome prije ali da mi je ko pricao da ce se meni desiti,rekao bi mu da je luud
dosli smo na neretvu,i ja cim sam vidio da voda nije velika obukao sam cizme i krenuo na jednu kotu koja je udaljena oko 500 metara od mjesta na kojem smo ostavili stvari ali se do tog mjesta moze doci samo vodom i nije bas jednostavno ali se isplati jer ima lipljena kapitalaca...
ja sam polako isao vodom i zabacivao svako malo cisto da ispitam situaciju,kada sam se priblizio mjestu na koje sam krenuo i presao jedan komplikovan buk stao sam da zabacim ispod njega,u tom momentu sam vidio kako slik pada preko 2 patke za koje ne mogu vjerovati da su tako blizu mene bile a da nisam vidio ni ja njih ni one mene...
uglavnom prva je odmah odletila a druga se zapetljala u silk i kako je pokusavala da odleti leptir joj se zakacio za krilo i pala je u vodu,eh tu je nastala prava drama jer je patka pokusavala pobjeci a nije mogla pa se prevrtala se po vodi i mlatarala krilima,a ja sam pokusavao da dodjem do tako sto sam stavio stap izmedju 2 kamena ali je tako imala prostora da skace okolo pa sam bukvalno smanjivao sekciju po sekciju,polako namotavo slik i isao pprema njoj dok je nisam ufatio,kad sam krenuo da izvadim leptir vidio sam da je u svoj panici citava trokuka usla patki u krilo,pa sam morao pregaziti isti put ali sada uzvodno da bi joj to izvadio jer nisam mogao sam,a u tom pokusaju zamalo i patka i ja nismo zavrsili u vodi...
dosao sam do druga koji me sav u cudu slikao par puta i nakon 10 minuta patnje smo uspjeli da izvadimo leptira a patka je prosla sa manjom ranom ispod krila,i na nase cudo je odmah odletila,a ona druga joj se odma pridruzila malo nizvodno...
cim je patka odletila drug mi je umro od smijeha i pitao me:kakva je patka na stapu
sve u svemu drago mi je sto je patka nije ozbiljno povrijedjena i sto je odletila,a ja cu imati pricu za rubriku vjerovali ili ne hehehe :)


Adii
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:17 lip 2008, 11:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PATKA

Post Postao/la Adii » 12 lip 2009, 20:28

patka 2.JPG
patka 1.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PATKA

Post Postao/la senad » 12 lip 2009, 21:26

<valjanjeodsmijeha>
Dobra, kapitalka prava!
Nisi nam napisao kakav bi leptir i u koja doba uzima. :wink:
Kako i sam na kraju reče, lijepa priča za prepričavanja.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PATKA

Post Postao/la montana » 23 srp 2009, 16:00

Ja nisam siguran kojeg meppsa uzimaju, ali znam da ovih dana, ako im das malo pure nece te tako lako ostaviti na miru. Mama patka stala samnom nesto mi kvace na metar, a ovi mali meni iza ledja, pa rasturili kesu s purom, a ovaj jedan us'o i u torbu pa zaglavio... Patke nevaspitane! Nisu kao caplje, graciozne, samo stoje i sute. Vidi se kultura i da su mi neki rod (ja sam porijeklom Hero, a i caplje su negdje iz Capljine, valjda! op.a.)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”