Bojkot

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Bojkot

Post Postao/la zlaja » 03 sij 2013, 23:02

Naše kolege ribolovci iz Republike Srbije su pokrenuli bojkot upozorenja,detalje možete vidjeti ovdje
http://www.facebook.com/ribolovacki.bojkot?fref=ts
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la rusko » 03 sij 2013, 23:15

Stavljam ovo na pocetnu...

Neznam bas da li je ovo ultimatni nacin bojkotovanja, jer je cilj promjena zakona a to trazi svoje vrijeme... Usput sklanja mnoge postene ribolovce sa voda i omogucava krivolovcima nesmetano djelovanje...

Medjutim, svaki vid borbe za ovakve ciljeve je pozitivan!!! <titinpionir>

Podrzavam, i neka im je sretno... kako bi im bilo BISTRO!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la Seha » 04 sij 2013, 13:36

Ja 15 godina javno pozivam na bojkot saveza i kupovinu dozvola pa niko uhom da mrdne
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bojkot

Post Postao/la tommylee » 04 sij 2013, 16:42

rusko je napisao/la: Usput sklanja mnoge postene ribolovce sa voda i omogucava krivolovcima nesmetano djelovanje...
Zar to nije poso čuvara?
Ja bojkotujem evo već dvije godine.Pecam na revirima i vodama gdje čuvara nema.A ako baš negdje hoću ponesem cenera i ako dođu platim im,zaradili su!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la zlaja » 04 sij 2013, 21:06

Kod nas u BIH je stanje isto kao u Srbiji...upravo koljači kolju po zimovnicima,na stotine haklaroša trokukama kača sve redom,matični primjerci soma,bolena i kompletna jata bijele ribe...ja ću uskoro od plaće opet odvojiti za godišnju dozvolu i kad krene blinkeraj opet zateći praznu vodu...Balkane moj...
Ljudi su postali hajvani kao u nekom niskorazrednom hororu...

Pošto su ti koljači većina na vodi u Srbiji i Bosni kako onda da uspije bojkot...mali broj ljudi želi da se bavi sportskim ribolovom dok većina želi da riblje meso prodaje,tovari po zamrzivačima...njima je čak drago platiti dnevnu ili godišnju jer postaju tako regularni* na vodi...kad mu složiš prijavu onda ga sudija oslobodi jer koljača štiti zakon o slatkovodnom ribolovu...paradoks...


Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la rades7 » 04 sij 2013, 21:47

Ja cu je izvaditi ove godine prvi put. Moralno mi je to...pecao sam pretprosle godine i imao mozda 6-7 izlazaka i platio jednu dnevnu. Prosle godine preko 20 izlazaka i nijednom nisam platio.

Ove godine cu izvaditi dozvolu i nadati se da cu makar malo doprinijeti uspostavljanju bilo kakvog reda u ovoj drzavi tim svojim postovanjem propisa. Idealizovacu cuvare, drustva i samu drzavu, ici mirne duse pecati i nadati se da ce moja djeca sutra postovati propise i zakone i znati da ce ih i drugi postovati te na kraju i da ce sama drzava biti uredjenija. Od necega se mora poceti.

Mozda je vecini glupo ovo razmisljanje, ali makar je moje :)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la rusko » 04 sij 2013, 23:15

tommylee je napisao/la:
rusko je napisao/la: Usput sklanja mnoge postene ribolovce sa voda i omogucava krivolovcima nesmetano djelovanje...
Zar to nije poso čuvara?
Naravno Tommy, to je njihov posao... samo, neces valjda zbog toga sjedjeti i gledati nekoga da baca mreze ili tamani ribu na neki drugi nacin... Manje ociju na vodi olaksava bezobraznima...

Po meni je to obaveza svakog od nas da reaguje, i koliko je realno moguce da pokusa sprijeciti one koji ribu love na nedozvoljen nacin.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bojkot

Post Postao/la tommylee » 04 tra 2013, 08:31

Državna aparatura je uredila da se mi ne pitamo ništa!
Evo ovaj problem u Srbiji.Ja nisam znao dokle je to otišlo,naime ne postoji ribolovačka skupština.Ribolovce ne pitaju ništa osim da li imaju da plate dozvolu.
Vode su dodijelili privatnim firmama na gazdovanje.A kakvo je gazdovanje vidi se i čuje se na sve strane opšta propast.
Ja sam moje molio da nešto radimo i da se pokrene da idemo na bolje.Imao sam sve uredne papire i dozvole a svi mi se smijali!
Meni je to sve dosjadilo i nemam vremena da mi život prolazi u ispravljanju krivih Drina!
Uostalom neko prima platu i zauzima radno mjesto ako neće da radi OTKAZ!
Ja niti više pričam sa krivolovcima ni sa ovima iz udurženja nikome od njih viiše nisam dobar.Problem je bio što sam govorio istinu koja mnogima se ne sviđa.
Tako da sma ja crna ovca a ovi što raubuju su legitimni članovi udruženja.

meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la meskobeg » 04 tra 2013, 15:56

tommylee je napisao/la:... a ovi što raubuju su legitimni članovi udruženja.

to si buraz potpuno u pravu , ja sam zimus gled'o ''gospodina '' iz udruzenja kako raubuje u Drivuši. 50kg kukuruza je u par dana bacio ( Zenicani znaju o kome pricam ), i dos'o na raub vadi ,5-6 šarana je izvadio . i jos me pita jesam li dozvolu izvadio za ovu godinu . Pa necu je vise nikad izvadit. Je.o te Bosna , necu ni pecat na njoj. Nemoram u ribe svaki dan , odo jednom u 15 dana , al odo na Plivu ili na Vrbas,Bocac, Ribnik , Lasvu ili gdje vec. Plati dnevnu i ocejfi i vozdra. Ja cu placat godisnje dozvole , a neko ce kante od Jupola pune ribe na pijacu nosit i prodavat. Ja u par izlazaka otkinem vise udica,plovaka i olova , nego sto vrijedi kompletna njihova oprema.
Zato cu i preci na musicarenje :twisted: ha ja ...
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la zlaja » 04 tra 2013, 16:26

Pobuniti se protiv koljača je veoma opasna rabota...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la Seha » 05 tra 2013, 11:10

Nema dok neproradi pendrek, novcane i zatvorske kazne. Jedino taj jezik sile papak razumije.
Sve do tada gledajte da pobjegnete u sto vecu vukojebinu. Sto veca to bolja.
Kao prvo neces naici na papke koji ce ti se posrat u cejf, a kao drugo jedino tu imas sanse uhvatiti ribu u miru i tisini.
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la enko » 06 tra 2013, 18:51

Mesko kod nas u zenici cuvar raubuju a da nepricam nesto drugo.ja dozvolu nikad nisam izvadio niti imam namjeru da je vadim dok je stanje ovakvo u drzavi.koji cu ja kurac davati pare za dozvolu koja mi vazi samo u zenici i mozda u kaknju i zepcu.

meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la meskobeg » 06 tra 2013, 19:25

enko je napisao/la:Mesko kod nas u zenici cuvar raubuju a da nepricam nesto drugo.ja dozvolu nikad nisam izvadio niti imam namjeru da je vadim dok je stanje ovakvo u drzavi.koji cu ja kurac davati pare za dozvolu koja mi vazi samo u zenici i mozda u kaknju i zepcu.
znam buraz , zato ovo i pisem... nisam siguran za Kakanj, al' u Zepcu ne vrijedi garant ... a definitivno je ni ja vadit' necu. Jer na potezu od Tičića (topla voda ) do Golubinje (pocetak opcine Zepce ) sto je pod kontrolom UGSR Bistro Zenica , nemas terena vrijednog te dozvole . Meni se vise isplati izvadit je u Bihacu , svaki mjesec sam tamo po 3 dana , a barem znam za sta sam dao pare. Da se razumijemo , i tamo je havarija u udruzenju, ali bar se neki red zna. I voda liči na vodu , a ne kod nas ... ja kasetofon zakacio prosle godine.
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la Han » 06 tra 2013, 23:31

Udruženje Bistro! je zadužilo dozvole. Jedan zvanični i nekoliko volonterskih ribočuvara ne da ne raubuju ribu nego joj tepaju, hrane je, maze paze i govore joj čedo moje malo. Vode su uništene i devastirane ali radimo iz petnih žila da se popravi šta se da popraviti.

Ako je neko kivan na svoja lokalna udruženja a želi da izvadi dozvolu evo prilike da se pogura udruženje koje iskreno radi na popravljanju stanja kakvo jeste na skoro svim vodama u državi. Što više članova budemo imali i više prodatih dozvola više će biti i novca koji će sigurno biti uložen u vode.

Bujrum.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bojkot

Post Postao/la montana » 07 tra 2013, 07:45

meskobeg je napisao/la:Zato cu i preci na musicarenje :twisted: ha ja ...
Podrzavamo te iz sveg srca! <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”