Slatkovodne meduze???

Ovde otvarajte teme koje ne pripadaju nigdje, ćumurajte o stvarima koje vam padnu na pamet i chatajte do mile volje.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pamuks
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:21 srp 2008, 09:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Slatkovodne meduze???

Post Postao/la pamuks » 23 srp 2008, 10:22

Već sam bio zaboravio na tekst sa ''Bistro BiH'' o meduzama sa Bašigovačkog jezera, ali me na iste podsjetiše kupači na Bistarcu (jezero na rudničkom kopu kod Lukavca - prelijepo izletište ''Ontario''), kad proteklog vikenda zavikaše u čudu - ''vi'te ljudi meduze!''.
I stvarno, prave meduze, promjera cca 3cm :?: :?: :?: Plivaju, k'o svoj na svome!


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slatkovodne meduze???

Post Postao/la senad » 23 srp 2008, 10:38

Bistro, Pamuks, i dobro došao na forum.
Da podsjetim na taj text o kojem govoris:
http://www.bistrobih.ba/?action=fullnew ... s=1&id=676
Neki dan sam malo o meduzama sa dr.Avdulom Adrovicem koji mi je poslao neke informacije za stranicu i kad sam ga pitao za te meduze, rekao mi je da je registrovao iste i u Modracu i Bistarcu a da su mu nedavno donijeli dvadesetak jedinki i iz jezera sa Dubrava kod Tuzle.
Kako mi je napisao gosp.Adrovic:
"Radi se o vrsti Craspedacustra sowerby, jedinoj slatkovodnoj meduzi. Nije poznato odakle je dospjela u naše vode, ali nije ništa neobično. O toj meduzi pišem jedan članak, koji ću uskoro negdje objaviti, a ovo obavještenje možete koristiti, tako da javnost zna o čemu se radi."

Bas i mene interesuje odakle su dospjele u nase vode.Koliko sam ja nasao na netu, a kad je bilo aktuelno, postojbina im je Azija, a pretpostavlja se da su u vode dospjele sa akvarijskim biljem koje se uvozi iz Azije.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

pamuks
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:21 srp 2008, 09:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slatkovodne meduze???

Post Postao/la pamuks » 24 srp 2008, 13:24

BISTRO! Hvala na dobrodošlici.

Da nebi bilo - tek se registrovao i odmah sve crnjak i kojekakvi ''mutanti'' (nije ni čudo obzirom na zagađenje i svaki drugi ljudski nemar), evo jedne:

Neki dan na Vidari, mijenjam mamce - od pahuljice, preko boila, kedera, pa do Dam-ove kašiketine i vadim li vadim. Sve cverglan do cverglana. :x E sad ću, rekoh, na praznu udicu, pa da vidimo. Zabacio, čekao gotovo pola minuta, kad - ugriz - kontra - otpor - izvučem na obalu, kad ono - opet cverglan, ali pošto je udica bila prazna - sam sebe jede. :D

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slatkovodne meduze???

Post Postao/la senad » 24 srp 2008, 22:05

Dobar! :D
Prošle godine sam bio na Vidari par sati i ista stvar, sem sto je jaran uspio uhvatiti i onog "balavca" ili kako se vec zove, sto je isti kao ugve na moru, one sto leze na pijesku.
Gdje dodje cverglan, to je katastrofa.A kakvi smo, mogu garantovati da ce u skoro vijeme svaka voda biti "zarazena" tom ribom.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

pamuks
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:21 srp 2008, 09:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slatkovodne meduze???

Post Postao/la pamuks » 25 srp 2008, 14:39

senad je napisao/la: ...Gdje dodje cverglan, to je katastrofa.A kakvi smo, mogu garantovati da ce u skoro vijeme svaka voda biti "zarazena" tom ribom.
Modrac - okupiran, kop Višća - okupiran...


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slatkovodne meduze???

Post Postao/la senad » 30 kol 2009, 14:42

Nadjoh sad jedan klipić sa ovim meduzama pa da ga postavim da vidite kako izlgedaju.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QVh_Vrm2j24[/youtube]
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “S.U.R. Bistro "Bistro!" - FORUMSKA KAFANA”