Reportaže za naslovnu Bistro portala

Ovde otvarajte teme koje ne pripadaju nigdje, ćumurajte o stvarima koje vam padnu na pamet i chatajte do mile volje.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la Han » 19 ožu 2013, 10:02

Ja predlažem da članovi koji postavljaju slike svojih ulova pokušaju napisati i nešto teksta sa opisom i sa par slika koje se mogu uklopiti u koncept reportaže...

nešto ovako ...

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=33123#more-33123

Pa da se to može objaviti na naslovnoj stranici portala da se vidi da mi ovdje nismo samo "Čisto" BiH nego i "Bistro" BiH. :grin:

Bez zezanja. Popunjavanje stranice ovakvim reportažama može privući posjete na stranicu i omasovljavanje pokreta.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la senad » 19 ožu 2013, 10:15

Ja sam prestao vise govoriti, a toliko se stvari moze sa foruma postaviti na pocetnu - eno ona dva klipa sto ja prebacih - stuka sto smaza pace i ono montanino pravljenje varalice od pivskog čepa.
Forum posjeti svega od 30-50 posto posjetilaca koji posjete stranicu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la Seha » 19 ožu 2013, 11:57

Ako je do procenta posjeta na forumu jednostavno stavite na pocetnu jedan dio reportaze, a ispod dole link sa natpisom "procitaj detaljnije na forumu". Klikne doceka ga formular za registraciju pa ko hoce vise nek se malo i potrudi da bi dobio informaciju.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la montana » 19 ožu 2013, 13:25

To je dobra ideja. Ja vec dugo hocu da predlozim da osim "Cista" i "Bistro" uradimo nesto i za BiH. Recimo, posto nas ima sa svih strana BiH, da se naprave reportaze o raznim gradovima koje ce sadrzavati bitne informacije o gradu, turistickim atrakcijama, smjestaju, ribomaterijal-radnjama, ribolovim potencijalima, sa slikama grada, starih utvdra, dobrih cica-maca, rijeka, jezera i ulova. Sa osnovnim podacima recimo u Udruzenju koje gazduje vodama (telefon udruzenja i cuvara radi dozvola), hotelima, restoranima, uglavnom nesto kao predstavljanje ribolovnog podrucja koje moze i na forum i na naslovnu. Cilj je objediniti informacije i namamiti ljude da pri odlasku negdje kontaktiraju preko nas. Dobiti preglednije podatke i promovirati turizam, a i obogatiti stranicu. Pri postavljanju ovih informacija, ove ugostitelje, ribomaterijale i ostale "profesionalce" upitati za koju marku sevapa.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la senad » 19 ožu 2013, 14:38

Seha je napisao/la:Ako je do procenta posjeta na forumu jednostavno stavite na pocetnu jedan dio reportaze, a ispod dole link sa natpisom "procitaj detaljnije na forumu". Klikne doceka ga formular za registraciju pa ko hoce vise nek se malo i potrudi da bi dobio informaciju.
Ne, nego govorim da je stranica posjećenija nego forum i ako ima nešto što je interesantno a što se nalazi na forumu, isto to treba prebaciti i na početnu.

Montana, sve to se nalazi na stranici, koliko se uspjelo iskupiti, ali za dalje ganjanje treba i vremena i živaca jer nije se jednom desilo, kad se kretalo sa stranicom, da ljudi obećaju podatke i onda izrade, ne pošalju uopšte, a saznam da je priča bila tipa "neće on na nama zarađivati "(?), pa čak dotle da se pričalo na chatu da se zarađuje od raje koja su na chatu - što duže ljudi budu na chatu, više para zaradi "BistroBiH"!?
I sad misliš da će neko nešto platiti, kad ima besplatnu opciju - reklamu, a on neće da je iskoristi.
To možda negdje gdje ima logike, a znaš onu da gdje prestaje logika počinje BiH. Hebena smo mi mraka.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la Clavis » 19 ožu 2013, 15:01

Hahaha, u p. mame živahne... Bošnjo se pod čizmom, u stegama i kajasama poznaje, a kad treba dati mišljenje onda i dokaže gdje mu je mjesto.... Ko je taj da mi je znati što bi zameo Express i mahalsku priču i privukao pažnju tolike raje svojom pričom, osim možda da je uhvatio ribu sa glavama tročlanog predsjedništva i ženskim sisama D kategorije.

Ja vjerujem Senade, da si nemali broj puta iz vlastitog džepa namirio za hosting i druge stvari, daj Bože da reklama generiše toliko prihoda da sama stranica sebe uzdržava. Nek je Bog i tebi i drugima koji ste se okupili oko svega ovog u pomoći. Danas ne možeš dobiti riječ hvale il podrške kamol šta konkretnije. Odmah se neko usplahiri da si otkrio zlatnu žilu.... jer ko danas to radi za ideale...

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la senad » 19 ožu 2013, 15:09

Imali smo mi sreće, kažu da ona hrabre prati :wink: - osim plaćanja domene .ba, marke nije plaćen hosting, svo vrijeme dobijamo besplatni kad ljudi skontaju da je ovo sve entuzijazam, da nema nikakvih prihoda. Tako i sada, Leftor na daje besplatni hosting, a paket je od 10 gb (stranica je preko 7 gb, čini mi se).
Ja uvijek kažem - ne treba ni hvala, ali makar nemoj srat'! (da prostite :mrgreen: )
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la montana » 19 ožu 2013, 15:35

Zalosno, ali tako, sad se sjetih gdje sam rastao... <flag>

Mislio sam vise na nasu raju da promoviraju svoje vode, a time i postaju osnovne informacije o ribolovu i popratnim sadrzajima. Ugostitelje izostaviti, ko "hin" j... <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la Han » 19 ožu 2013, 15:39

montana je napisao/la:da se naprave reportaze o raznim gradovima koje ce sadrzavati bitne informacije o gradu, turistickim atrakcijama, smjestaju, ribomaterijal-radnjama, ribolovim potencijalima, sa slikama grada, starih utvdra, dobrih cica-maca, rijeka, jezera i ulova.
Meni ovo ne zvuči loše i ja bih rado "zavirio" u gradove širom svijeta ali da se akcenat stavi na rijeke, jezera, ribolovna područja i slično. Sad čisto sumnjam da će neko dati koji dinar da mu se objave generalije ali može i bez toga čisto kao neki "foto safari" po gradu i okolini.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la montana » 19 ožu 2013, 15:44

Upravo tako, da podjemo od nas samih. Malo slika gradova, cica-maca po kaficima, nacelnka opcine (salim se) i onda pobrojati vode okolo, ribe u njima i malo slika terena i ulova. Bas foto-razglednica. Eto, Clavis je negdje postao lijepe slike sa staroga Kljuca. Ja to volim, pa jos ako ima voda i u njoj riba... Malo objasnjenja kako tamo doci, moze li autom, ima li i cijene smjestaja, kampovanja... i najbitnije kako do dozvole.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reportaže za naslovnu Bistro portala

Post Postao/la rusko » 19 ožu 2013, 18:36

Evo da ja pocnem... reportaza iz moje mahale - Mejdan, Banja Luka...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lXo1cG07CA4[/youtube]
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “S.U.R. Bistro "Bistro!" - FORUMSKA KAFANA”