Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la senad » 30 stu 2008, 00:30

Pošto i meni samom treba nekad pomoć oko programa i kompjutera, mislim da nije zgoreg imati i ovu temu gdje možemo postavljati pitanja, tražiti programe koji nam mogu pomoći i tražiti pojašnjenja o radu sa tim programima, te gdje se mogu naći pojedini programi.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la ZANDER » 30 stu 2008, 11:55

Dobra tema :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la Seha » 30 stu 2008, 23:29

Posebno za mene, jer sto ja batalim to vise ni Bill Gates nepopravi :mrgreen: .
slika

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la taboo » 21 vel 2009, 10:30

Nadam se da ću nekome uspjeti i pomoći vezano uz ovu temmatiku! Raja je danas škrta na znanju. mnoge stvari sam morao sam učiti, skontati! Podržavam ovu rubriku jer i sam nisam sveznalica. Možda i meni sutra zatreba neka pomoć. :D

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la AlaS » 21 vel 2009, 19:24

Evo jedan zanimljiv link kako odrediti smijer Qible bez kompasa ,naravno pirlikom kucanja vaseg mjesta /grada/ u kojem zivite dobijate i udaljenos i ostale koordinate . Kliknite na link ispod

http://www.qiblalocator.com/


slika
Ovaj programcic bi mogao dobro doci ljudima koji se dvoume dali se okrecu u ispravnom pravcu dok klanjaju svoj namaz
slika
Bistro


Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la taboo » 21 vel 2009, 20:12

Heh zanimljiffo! :D Svaka čast!
Nego znaš šta mene zanima!
Iako to nije tema na ovoj forumskoj tački interesuje me odakle ti ideja, mogućnosti i baš odabir FrontPage-a za formiranje ovog sajt-a ?
Možda nisam dovoljno radio u FP-eu pa mi se činio nezgrapan. interesuje me kako se snalaziš, da li ti ko pomaže ili si sve sam savladao ?
Ja sam do sad radio u php-izabi, php-fusion-u 6xx i 7, Cold-fusion-u, Wordpress-u, u Joomli za koju uzgred sve traže da se plati. Mislim na dodatke koji bi meni trebali za sajt? (časovnik, vremenska prognoza, slučajna slika, TV-programi u biH, Shoutbox-chat, chat, problemi sa integracijom foruma, stats-counter i tome sl.)
Ne bih ti krao ideju za sajt!
Ne brini se.
Moja tematska oblast bi bila upoznaj.ba (misli se na prirodne ljepote Bosne i Hercegovine)
ili ... neka od ekoloških odrednica za sajt i raju...
Ribolov bi mi samo bio dodatak sajt-u kao plemenita sportska vještina! Angie... (Članica ovog sajt-a i foruma i moja hanuma) se više zanima za sportski ribolov nego ja... ja sam tu više kao pratilac i onaj koji ovjekovjećuje njene posjete određenim vodama i kao stručni recenzent na njenim blogovima i forumskim temama kod drugih sajtova!

Molim u kratkim crtama za odgovor na ovo moje, možda teško pitanje! Znam da bi ovo moje pitanje trebalo da stoji u nekakvoj rubrici o web-design-u ali ne zamjeri mi!

Unaprijed zahvalan!

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la AlaS » 22 vel 2009, 00:47

Ako se pitanje odnosilo na mene ja ti mogu rec samo da je po meni naj lakse sa joomla raditi
ako ti trebaju ti dodatci :sat,tv stanice i ostalo sta ti vec treba mogu ti poslati preko pp
A za chat je najlakse ja ti napravim chat samo mi reci ime koje hoces za chat na svojoj stranici napravis banner za chat koji se prilikom klika otvori u drugom windovu ili u istom zavisi od tvoje zelje kako ti paše.

Ps.nije ovo iznad moja stranica /qibla locator/ i ja nemam svoju ali pomazem ljudima oko administracije koliko mogu. Jer da bi imao svoju stranicu treba puno vremena imati svakodnevno oko toga a ja sam vecinom u ribolovu.
slika
Bistro

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la taboo » 26 vel 2009, 07:57

Ehheheheeheh... A ko ce drugi nego moj zemo da se javi.

Po ocu Hrnjici smo iz Jevadzija, mati mi je tesanjka Mandzukicka! :D

Ne, ne mislim na Lokator... Imam vec bihnetov hosting i na njemu vrtim razne gotove CMS sisteme. Naime, problem s Joomla CMS-om je taj da bas oni dodaci koji meni trebaju, placaju se ili ako ih vec ima i skinuti sa internet-a onda ne odgovaraju najnovijim verzijama Joomle. Na to sam mislio.

Moj post se odnosio na ovaj Senadov sajt bistrobih.ba i na rad u Front Page-u koliko ja vidim da je radjen. Ako se varam, ispravi me. Drzim bezveze sajt pod nazivom taboo.com.ba sa kojim stojim jer nemam vremena da obradjujewm bosanske tabu teme. A imalo bi se o cemu pisati. Zar ne? Kriminal, korupcija, mito, apsurdne situacije u BiH itd.
Da sad ne nabrajam!
Blago tebi kad si vise u ribolovu a manje za kompjuterom! Kod mene je obrnuto i radi zdr. stanja a i radi ove preduge zime. Mi u Tuzli smo ograničeni na putovanje automobilom do dobrih ribolovnih destinacija a ti ako si iz Jelaha bar na Usoru mozes i pjeske. Hehehehehehehe :D

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la senad » 26 vel 2009, 11:40

Bistro, Taboo!
Vidim, ima vas dosta koji baratate ovom informatikom, i vidim, po terminologiji koju koristite, da bih vam mogao odgovoriti sa onim "i ja vama to sve isto" :wink:
Taboo, jesam, stranicu sam počeo u FP, i to ga tada prvi put otvorio, pojma nisam imao.Kasnije sam, na nagovor Raše sa www.lipljen.com prebacio cijelu stranicu u php i počeo je raditi u Dreamvaewer-u, koji sam (ovo mi zvuči poznato) tada prvi put otvorio i u hodu učio šta i kako.Ja sam ti još uvijek informatički laik i, kako Šeha kaže, stranica najbolje radi kad "hranim kerove i ništa ne diram". :oops:
Počeo sam stranicu prebacivati u joomlu, ali mi je bila nekako frigidna, da izvineš, nešto mi je previše uštogljena i nemaš nekih mogućnosti.Jeste da ona ima sve module, da se sve to može dodati da bude kompaktno i vjerovatno bolje dizajnirano, ali meni se nešto nije svidjelo i odustao sam.I ovako, sa php skriptama, na stranici je sve što treba, a i nije potrebno je nešto pretjerano kititi.
A i kad bi pravio stranicu ribolovu - pa šta ima veze.Neka stranica koje propagiraju i ribolov i naše ljepote (koje uništavamo).
A Alas, kome pomažeš, kad ću ja doći na red da pomogneš na Bistro BiH? :wink:
Ja k'o švabo "trajlala" ponavljam da je previše posla na stranici, a vi mi frču vadite pričama iz ribolova i ovim - citiram: "ja nemam svoju ali pomazem ljudima oko administracije koliko mogu. Jer da bi imao svoju stranicu treba puno vremena imati svakodnevno oko toga a ja sam vecinom u ribolovu.", %&*?#"%& vam minutu! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la AlaS » 27 vel 2009, 21:16

Hehehee Senade znam ja da treba vremena oko stranice a to mi se nikako ne uklapa s vremenom.Sto se tice pomoci imaju 3 seita ovdje o mom mjesti informativna,tipa/crna hronika/ko je kome ukro 100 km i ko je gdje sletio u kanal pjan autom .Pa su mi ti administratori dali ulaz u administraciju i ja ako vidim i saznam neke nove vijesti odma udjem u ubacim i tako.Ali i to je dok traje ova mrtva sezona odo ja sad za koji dan na Bosnu na svoja stara mjesta sto Taboo kaze na Usoru pjesice a do bosne 10 min autom.

ps.Ako zatreba pomoc tu sam na raspolaganju poznajem prilicno neke stvari ,ali ako ne poznajem ja licno imam prijatelje koji su experti za web stranice /to im je stalni posao/tako da nema krize za informacije
bistroooooo
slika
Bistro

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Post Postao/la taboo » 07 ožu 2009, 18:35

Mah... Da Vam svima iskreno priznam. Ni sam nemam neku dobru ideju :idea: za web. Možda bih se više posvetio web-design-u kad bih imao ideju. Ovako, nemam motivacije. Podignem pa oborim blog, web, neki forum. Raja danas totalno neozbiljna. Više se koriste smajlićima na forumima, nego da nešto konkretno post-aju. Bojim se zasićenja i zagušenja interneta kao medija. Dobrih, novih ideja za druženje na portalima je sve manje.
Zato se makar držim ovog portala jer mi je on sadržajem najbliži po mojim mjerilima. Ribolov i ekološke teme se međusobno prožimaju i daju draž ovome portalu i forumu! :wink:
Neka dugo živi ovaj sajt!
BISTRO rajo...

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la Kovach » 04 kol 2010, 23:30

Znam dosta o ovoj temi, a ipak mi nekad zatreba pomoc. Spreman sam pomoci kad god mogu, a sve sto ne znam pitacu! Tema odlicna! BISTRO

matrixxxx
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:07 srp 2011, 18:02
Lokacija:Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la matrixxxx » 07 srp 2011, 20:22

Evo ja nadjo nesto u cemu sam odlican, pa sam tu ako Vam nesto zatreba,
inace radim kao serviser racunara i totalni sam laik sto se tice ribolova pa cemo vjerujem naci dogovor
ja Vama pomognem oko racunara i programa Vi meni oko ribolova :-))

Bistro..

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la senad » 07 srp 2011, 21:34

Heheheh :grin:
Odlično!
Dobro nam došao :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la montana » 08 srp 2011, 20:22

Uhuuuu dobro nam dosao! Mi smo ti ovdje (pojedini gdje mislim posebno na sebe) u deficitu sa "teorijom". Cim zapne, kod mene nastaje panika! Imam jedno tajno pitanjce? Kako da na slici uvecam ribu, a sebe da smanjim? <ribarcina> salim se....

Sto se ribe tice nadji se u nekoj ribarskoj temi i pricaj i pitaj. Tu su raja da te poduce!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Računari, programi, igrice, ostala tehnologija”