Dosadni računari...

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
klen-catcher
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:26 stu 2006, 00:08
Lokacija:Breza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dosadni računari...

Post Postao/la klen-catcher » 22 tra 2007, 11:40

Imam jedan "kompjuterski" problem. Kada upalim račinar pojavi mi se neki prozor na kojem pise nesto kao "Geniuine" il
"Your system may be at risk"


Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 22 tra 2007, 12:53

to je zato sto imas piratske windovse,al sve se da rijesit.i kod mene je isto zezalo al sam malo po internetu potrazio i rijesio stvar.upisi genuine problem i dobit ces sigurno neki forum gdje je sve lijepo objasnjeno kako i sta.ja sam moro brisat neku datoteku win32(ne brisat vec joj ime promijenit)...
slika
aldkis

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la angler » 26 vel 2011, 21:25

Valjalo bi mi neko objasnjenje i pomoc kako da se rijesim problema na ovom "kinu". Od prije par dana umjesto postavljenih slika imam prikaz kao na slici. Logiran sam na ImageShack ali nikakve promjene nema.

slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la senad » 27 vel 2011, 20:05

Jel' ti ovo prikaz slika na nasem forumu koje su preko imageshacka-a?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la angler » 27 vel 2011, 20:44

Jeste...eto i tvoj,a i drugih, "potpis" je sa zabcom.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la Kovach » 28 vel 2011, 00:31

Jesi li pokusao promjenuti pretrazivac. Cini mi se koristis mozilla firefox, probaj operu ili IE. Ja se nedavno nisam mogao prijaviti na forum, a koristim operu i kad sam pokusao mozillom vidim da je OK. Jednom se desilo da kad god otvorim bistrobih uvijek iste vijesti, pa zvao Senada kad on rece da je sve ok sa stranicom skontah DO MENE, odnosno do pretrazivaca. Moze biti nesto u podesavanjima pretrazivaca, a i virusi obicno napadaju pretrazivace (trojanci pogotovo) jer tako uvijek kad si na internetu dozvoljavas njemu pristup racunaru, jer si ne znajuci, zajedno sa pretrazivacem u pozadini pokrenuo program koji mu to dozvoljava. Mozda te ne prijavi regularno na ImageShack nego nesto prividno. Provjeri jarane da nisi kakvu "baju" pokupio?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la angler » 28 vel 2011, 21:06

Od pretrazivaca ne koristim nista od nabrojanog, a jos jedna zanimljiva stvar je sto na drugom compu isti problem. Taj drugi ima sve drugacije nego ovaj kucni, poslovni je, od sistema, antivirusa do samih instalacionih didja i imam isti problem. Oba skenirana i ni jedan nista ne prijavljuje.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la labud » 01 ožu 2011, 00:28

angler je napisao/la:Od pretrazivaca ne koristim nista od nabrojanog, a jos jedna zanimljiva stvar je sto na drugom compu isti problem. Taj drugi ima sve drugacije nego ovaj kucni, poslovni je, od sistema, antivirusa do samih instalacionih didja i imam isti problem. Oba skenirana i ni jedan nista ne prijavljuje.
oboris sistem i dignes sam. 1 sat posla i to je to ;)

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la masterbih » 01 ožu 2011, 00:44

U browserima postoji mogucnost stelovanja da zabrani prikaz nekih domena ili servera, takodje je moguce zabraniti prikaz uopsteno slika itd..
Ipak mislim da je kod tebe problem sa zabranom domene jer "Zabac" znaci zabranjen hotlinking, a potice od imageshack-a.
Takodje je moguce da se browser sam zezne jer mu neka skripta zada pogresne parametre, moze se reci jedna vrsta virusa koju antivirusi ne vide kao problem, ali ne vjerujem da je to..

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la senad » 01 ožu 2011, 00:57

Upravo sto Boris rece - mozda ti je nesto antivirus prepoznao kao opasno sa image... i pitao te hoš li, ti reko' da hoš i blokirao slike.
Nesto sto mi je nelogicno na ovom tvom print screenu je da ti kaze da se registrujes negdje sto ima ispred imageshacka neka slova, a i da si zabranio slike, ne bi ti se ovo pokazivalo (ova zaba) nego ti se ne bi uopste slika pokazivala i to je to.
Fakat, ne znam sta bi moglo biti, prvi put vidim to.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la Kovach » 01 ožu 2011, 02:07

Angler jarane evo malo sam pretrazio po Google-u da vidim rjesenje tvog problema i nadjoh ciko sve fino objasnio i tvrdi da radi, a imao je istu gresku kao ti

Evo linka : http://www.rasyid.net/2011/02/06/unregi ... -register/

Jarane pokusaj nista te ne kosta pa valjda uspijes rijesiti problem.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la montana » 01 ožu 2011, 04:28

Znas da nisam neki racunardzija, ali da nisi ti virio one cica-mace <oho> (salim se)

Nego meni jaran instalirao ova 2 besplatna "Anti" programa, pa od tada nemam nekih vecih problema.

Jedan motri kad me neko spijunira, recimo zena i javlja drugome, a drugi joj se kune u moju nevinost "nije nista uradio, evo ovih mi malih cipova!"
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la angler » 01 ožu 2011, 17:36

Interesuje me moze li ovo biti razlog ako su "nesto" uradili na glavnom serveru ovdje kod mene. Naime, ovdje nema sanse uci na stranice ovog tipa <oho> :grin: na regularan nacin. Torent takodje blokiran kao i download skype. Ovo sto mi je Kovach poslao kod mene ne prikazuje zaokruzena slova gdje pise "Domain".

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la senad » 01 ožu 2011, 17:43

Eh, to ti je onda blokirano od strane firewall-a
Pokusaj na neke stranice koje su ti blokirane, a zelio bi ih vidjeti, ici preko proxy-webova.
http://proxy.org/
Na ovoj gornjoj, sa desne strane su ti sve ove proxy-stranice, preko kojih ulazis na ono sto ti je blokrano na firewall-u
Odaberes nesto sa desne strane (obojeno plavo-zeleno-zutom-bijelom, ne znam sta je to, ali moguce je pouzdanost, malo iscitaj cijelu stranicu), kliknes i otvori ti se stranica.Imas mjesto gdje ukucas URL i ides na tu stranicu.Jeste malo sporije i kamaru je reklama, ali sta ces, nema drugog rjesenja za blokirane stranice.Mada ni ovo nekad ne funkcionise, ali vrijedi probati.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dosadni računari...

Post Postao/la montana » 01 ožu 2011, 18:23

Ti si dole u sred ovih belaja, pa mozda drzava koci nekako, posebno te sajtove sa slikama. U Americi google optuzuju u zadnje vrijeme da "saradjuje" sa Obamom i da filtrira i spijunira za vlast. Nije iskljuceno da dole drzava drzi u saci te telekomunikacije, pa koci iz predostroznosti, posebno "one" sajtove. <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Računari, programi, igrice, ostala tehnologija”