Nagrada za Naj-Trofej 2007 - u sklopu nagradne igre!

Ovde su smještene stare teme, a koje nisu zaključane, te ukoliko neka bude aktuelizirana, na iste možete nastaviti pisati komentare.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Nagrada za Naj-Trofej 2007 - u sklopu nagradne igre!

Post Postao/la svirac » 05 stu 2007, 15:39

Ne znam kako tacno treba da funkionisu predlozi i glasanje za najulov koji bi bio nagradjen, ali, ovo je moj predlog:
- Hasanovic Sahbaz i stuka od 20 i kusur kilograma, ulov sa jezera Snjeznica na kojem bi mu pozavidjeli i pokojni Lauri Rapala, Fred Buller, Bertus Rozemeijer, Ulli Beyer, Jan Eggers, Dok, Seha, te ostali stukoljupci. Trofej vrijedan svake paznje! Svaka cast stari!

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 05 stu 2007, 20:52

Slazem se Svirac. Ovaj nesvakidasnji ulov kapitalne stuke Hasanović Šahbaza zasluzuje da pobijedi zbog vise stvari!

Nepamti se da je dokumentovan veci ulov stuke ulovljen u BiH vodama a bogami ni sire.
Pohvala fotografu koji je izabrao za pozadinu slike jezero u kojoj je riba ulovljena (sit sam brate "idilicnih" fotografija "pred garazom" u wc-u,kuhinjom,avlijom itd.)
Riba je cista znaci nema tragova krvi,zemlje,trave i ostalih stvari koje se u svakom slucaju nebi trebale nalaziti na fotografiji gdje pokazujemo svoj trofejni ulov.
Nema smeca i ambalaze u kadru!

Ova fotografija treba da bude inspiracija ribarima da kad prave fotografiju svog ulova da razmisle o par stvari prije nego okinu foto aparatom i tako ovjekovjece svoj ulov.
Zadnja izmjena: Seha, dana/u 24 stu 2007, 19:53, ukupno mijenjano 1 put.
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 05 stu 2007, 21:13

Isto tako po mom misljenju trebalo bi gledati da se ne nagradjuju slike riba pogotovo kapitalnih koje nakon ulova nisu vracene u vodu.Jer mislim da bi time samo doprinjeli mesarstvu koje je vec dobro razgranato na BH vodama.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 06 stu 2007, 00:20

Ako covjek postuje zakon, plati dozvolu i lovi dozvoljenim mamcima, priborom itd, niko mu ne moze uskratiti pravo da ulovljenu ribu ponese sa sobom. Sta fali sto, recimo Sahbaz, nije vratio ovu stuku u vodu? Sto se tice reproduktivne uloge, ona je svoje odigrala i ovakvoj ogromnoj joj je mjesto na zidu .. preparirana. Mozemo jedino da balimo sto se nama nije nasla na stapu, a Sahbazova stvar je to da li je on stuku preparirao ili filetirao. Mesarstvo koje spominjes je nesto sasvim drugo, svi vrlo dobro znamo sta je to, o tome se bar na ovom formu drvi i prica, i dobri ljudi guzicu deru ganjajuci mrezarose i ostale! Helem, ovaj ulov nikako ne spada u kategoriju mesarstva.
Nadam se Enko da shvatas o cemu pricam i da me neces pogresno razumjeti!?
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 06 stu 2007, 00:36

Ocito je poznato svirac da smo mi jedna od rijetki zemalja koja nema uredovan zakon o ribolovstvu samim tim i zastiti kapitalnih riba.To da mu niko nemoze zabraniti nazalost tacno je opet kazem jer nemamo zakon.Al ako mu niko nemoze zabraniti da ubije kapitalnu ribu nebitno koje vrste misljenja sam da ga za to netreba ni nagraditi.


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 07 stu 2007, 15:20

Enko, ja sam istog misljenja kao Svirac i Seha, meni je ova slika i dala ideju o nagradjivanju neke od slika iz rubrike Top 3, potajno se nadajaci da ce ova biti ta koju cete odrediti za nagradu.Sta god da je Sahbaz uradio sa ribe, imao je srecu da mu se ista nasla na stapu, napravio je lijepu sliku kraj vode, i po meni, neka mu ova "zlatna stuka" donese jos jednom nesto lijepo, pa makar i ovu simbolicnu nagradu.
Istina, do vas je, ja sam samo, mada to nerado radim kod nagradjivanja, iznio svoje misljenje.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 08 stu 2007, 19:08

Enko zakon o zastiti kapitalnih primjeraka se moze samo donijeti lokalno znaci tvoje udruzenje izglasa zakon o zastiti riba preko odredjene kilaze i to je to. Ova stuka je uhvacena na otvorenoj vodi znaci nije to neki revir gdje je obavzeno vracanje ribe nakon ulova ,a samim tim je do ribara koji je uhvatio ribu da odluci sta ce sa njom.Ja je licno nebi mogao ubiti ali to je moja dobra volja, ceif etika sta ja znam nesto sto je jace od mene ali kao sto znas nismo svi isti.
Iskreno mi je drago da je svakim danom sve vise raje koja shvata poentu uhvati i pusti pokreta ali netreba ici iz krajnosti u krajnost i zahtijevati od ribara da vrati ulov u vodu ako su prilikom ulova ispostovane sve zakonske regulative kao sto je slucaj sa ulovom ove stuke.

Posjedovanje dozvole
Koristenje dozvoljenih mamaca
Riba je zakacena udicom za usta
Riba je preko zakonom odredjene mjere
Nije uhvacena u mrijestu

Mi jednostavno nemamo tradiciju vracanja ulova jer 99% ribara na pomisao dobar ribolov asocira na tanjir pun ribljeg mesa.
Nekazem da se nemoze sve drasticno promjeniti ali odredjeni ljudi u upravi ribarskih udruzenja moraju napraviti odredjene izmjene zakona kako bi njihove vode bile atraktivne tj. u dubinama voda imala dobru populaciju kapitalnih riba koje bi bile zakonom zasticene.
Vidljivi su pozitivni pomaci na zastiti riba a kao primjer mogu navesti revir u Bosanskoj Krupi , Ribnik , Pelagicevo itd. To je daleko od idealnog ali ide se naprijed.
Trenutno je najveci problem krivolov koji je vremenom prerastao u skoro pa organizovan kriminal i tek kad se taj problem rijesi mozemo nastaviti dalje na zastiti ribljeg fonda.
Kapitalne ribe su i resurs koji se moze itekako dobro unovciti od ribo turista cija populacija u Evropi svake godine potrosi na milione eura po razno raznim destinacijama. Zasto dio tog kolaca nebi pripao udruzenjima koji zastite svoje vode od daljeg upropastavanja i istrebljenja kapitalnih riba.
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 08 stu 2007, 19:13

Sve ja to kontam seha i tebe i senada i sviraca ali po meni bar je to moje misljenje nebih trebali nagraditi nekoga ko nema tu savjest vracanja ribe u vodu.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Hajde da vas cujem.

Post Postao/la senad » 24 stu 2007, 12:40

Hajde, forumasi, de da odredimo koja slika, logujte se nadimkom i recite koja bi to bila po vama, a iz "Top 3 2007".
Znaci, ja glasam za Šahbaza.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 stu 2007, 17:57

http://www.bistrobih.ba/galerija/displa ... m=52&pos=0
Bio sam istog misljenja za Sahbaza ali dok sam vidio ovu sliku sa prstima ........,ovo je moje misljenje i nemam namjeru da ''uzburkam'' stvari na stranici.

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 stu 2007, 18:01


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 24 stu 2007, 18:21

Nema se šta uzburkavati, neka svako sa foruma kaže svoje mišljenje, i koja bude imala najviše glasova, ta slika pobjedjuje i dobija nagradu.Volio bih da se svi registrovani u ovo ukljuce.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 26 stu 2007, 20:15


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 26 stu 2007, 20:32

JA GLASAM ZA SAHBAZA I NJEGOVU STUKU :D












BISTRO OD ZANDERA! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 26 stu 2007, 21:30

Ova stuka je nevjerovatna stvar o kojoj svi mi sanjati mozemo ali ja bi nesto drugo nagradio kad bi se mene pitalo.Najradije bih nagradio ulov na vjesracki mamac tj.varalicu ili muhu i to je po meni jedini plemenit nacin ribolova.Sve je to stvar ukusa i shvatanja ribolova kao vjestine samim tim ja sam protiv da se ulov ove stuke od gospodina Sahbaza nagradi.Perfektno bi bilo ako je riba vracena u vodu ali to mi nije odlucujuci faktor jer svako ima pravo ribu zadrzati ili vratiti u vodu gdje je ista ulovljena.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”