pastrmski grgeč

Ovde su smještene stare teme, a koje nisu zaključane, te ukoliko neka bude aktuelizirana, na iste možete nastaviti pisati komentare.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:
Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la ZANDER » 05 vel 2010, 00:09

Nedaj se Haso <adipiva> ,svi su protiv tebe :( sala mala ------------- Haso nije uredu izvini se nasim dragim clanovima i sve ce biti OK.

Pozzz od Zandera! <titinpionir>
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la rusko » 05 vel 2010, 01:03

haso ribar je napisao/la:za tvoju informaciju imam vrtno jezerce
jel' emajlirano?

...da malo okrenemo na salu...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la montana » 08 vel 2010, 05:17

Puno pitanja, a malo odgovora Haso je realnost dok si mladji. Ispricacu ti kako sam ja trcao za ribarima po vodi, sunjao se oko njih i spijunirao, da saznam neki od njihovih fazona. Bilo je ljudi koji su mi htjeli pokazati i objasniti, ali nekad sam znao pretjerati sa pitanjima da su me ovi potjerali preko vode. Sad se meni desi da na vodi dodje neko ko hoce nesto da nauci, a misli da ja znam, pa me priupita, cak i stane tik pored mene po 2-3 sata. Nije problem, ali kad pitanja predju neku granicu pocinje mi ici na zivce da trosim vrijeme na "supljiranje" umjesto da pecam, zbog cega sam dosao na vodu. Nije moguce nauciti sve za par dana, narocito o svim ribama o kojima cujes negdje u literaturi. Ne ljuti se kad te neko od sugovornika opomene da prelazis granicu, jer su ti ljudi odgovarali na tvoja pitanja u najboljoj namjeri. Ljudi u vecini slucajeva su spremni pomoci, ali granice do kojih su spremni ici variraju. Uvijek budi na oprezu da ne prekoracis te granice. Mi smo svi ribari i ovdje razgovaramo o tehnikama i spoznajama sa terena, iz literature, ali i iz "rekla-kazala". Ponekad i ribari slazu... dobro cesto slazu, ali su uvijek pazljivi da ne psuju, ili se ne ljute kad im se stavi doznanja za nesto sto nije u redu. Sabur (smirenost) je osobina nasih ljudi, a ribarima je najbitnija. Sljedeci put se skoncentrisi na pitanje da bude kratko i jasno, vezano za stvarni problem ili temu. Malo ko se od nas bavio uzgojem riba, a na tvoja pitanja smo svi trazili po arhivama informacije da ti se pomogne. Mani se ti uzgoja i poribljavanja i drzi se udice. Rijeka i jezero nece opustositi udicom, a tako ces saznati mnogo vise o ribljim vrstama nego citajuci po net-u. I Alas, i Seha, Rusko, Senad, Enko i svi drugi, i ja na forumu mijenjamo informacije da nesto naucimo, a usput da popunimo vrijeme kad nismo u ribolovu. Ovdje se upoznajemo i dogovaramo o zajednickim izlascima u ribolov. E tada vise nema foliranja i suvisnih pitanja nego ribolov. Zato pazimo sta kazemo ovdje jer valja stati iza svojih rijeci o ribolovu, i o svemu drugome u zivotu. Kad covjek stoji iza svoje rijeci, njegovo mjesto u drustvu se usvrscuje, a ljudi ga priznaju i postuju bez obzira slazu li se s njim (njom) u svemu. I kad dobijes sankcije izdrzi ih momacki, ali izvuci pouku da ne ponovis gresku. Tako ces dokazati drugima da ti je stalo do njih i njihovog drustva. Ovdje ti ne govorim samo o forumu, nego o familiji, prijateljima, zenama i svemu drugome gdje ucestvuje vise od jedne osobe... Ne ljuti se banovanjima, jer toga bude u svakom segmentu zivota (narocito kad se ozenis zena ti cesto banuje ribolov). Banovali su meni vozacku hiljadu puta, pa i dalje vozim, znatno pazljivije. Jedva cekam da ti istekne taj ban i da se ponovo cujemo i bistro.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la LJUBUNCIC » 15 vel 2010, 00:18

haso ribar je napisao/la:ima li ko kakvih ulova
zanimljiva je riba <ribarcina>
Maksuz za druga Hasu,jos nista od ulova...
evo jedna slika da docaram ovo globalno smrzavanje <smrzlo>
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la montana » 15 vel 2010, 01:28

Ma ko da su zlatni bassovi. Ovaj i mene prevazisao i to za 100 klasa <smrzlo>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la haso ribar » 23 vel 2010, 16:54

MONTANA TO JE VEĆ BILO DAVNO I TADA SAM BIO POČETNIK I JA SE NEMAM ŠUNJAT OKO KOGA KAO ŠTO SE TI ŠUNJAŠ ZNAŠ I NIEJ SVE DO MENE MOGU LI SU ME UPUTITI DOK SAM BIO POČETNIK
JA SAM SE IZINIO POJEDINIM OSOBAMA ALI KAKO VIDIM TE OSOBE OPET NASTVLJAJU!!!!

I VIDITE DA IMA NEKOG KOGA ZANIMA UZGAJANJE 2 ČLANA SAM VAM NAVEO NA STRANICU

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la montana » 23 vel 2010, 17:23

Dobro Haso. U pravu si, ali mi ovdje ne navlacimo nikoga na stranicu. Ona je otvorena za sve. Malo uspori kad reagiras na neciji komentar. Ovo su stari postovi na "mali" problem koji je prosao, i nije lijepo se vracati na to. Ovo sto pisemo vidi svaki clan i gost foruma, zato je bitno paziti na rijecnik i uvazavati sve clanove s kojima se dopisujes, bez obzira sto se nekad i ne slazemo svi u svemu. Ovo su sve nasa iskustva, a svako ima drukcije iskustvo.

Vezano za ovu temu "pastrmski grgec" ili bass je riba koja zivi u Americi, a u Europi je rijetka, tako da je malo ko mogao ista znati o njoj. Sta hocu da kazem je da tema nije bitna sekiracije. Bassa u tvom kraju nema, niti ga ima u BiH, a vjerovatno ga nece biti ni sljedecih 1000 godina, zato mani se vracanja na raspravu sta je ko rekao i drzimo se klijena, koji je vjerovatno, najbrojnija riba kod nas i s kojim ces zivjeti do kraja zivota.

Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la haso ribar » 23 vel 2010, 17:46

PA NEK VIDE GOSTI KAKVI SU OVDJE LJUDI ODVRATNI NE MISLIM NA SEBE VEĆ IMA NJIH OVDJE DOSTA

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la senad » 23 vel 2010, 20:24

haso ribar je napisao/la:PA NEK VIDE GOSTI KAKVI SU OVDJE LJUDI ODVRATNI NE MISLIM NA SEBE VEĆ IMA NJIH OVDJE DOSTA
Haso, ovo ti je drugi ban, ne mogu ti više pričati jedno te isto.Kako ti Montana reče, ovo je bilo prije skoro 20 dana, i ti tek sad vidio, što govori i o tome koliko pratiš forum.
Ovaj put ćeš malo više odmarati, pa se nadam da ćeš ili prestati tako se ponašati, ili ću morati posegnuti za trajnim banom, a ti bi bio drugi slučaj za četiri godine koliko postoji stranica.
Sa 14 godina, i pored pozitivnih ideja, nemaš kulturu dijaloga i morao bi poraditi na tome.
15 dana!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la AlaS » 23 vel 2010, 20:59

mali je neotesan,kultura nula,gleda samo sede i svoj interes a za druge ga boli ona stvar
ovo sam moro napisat pa taman da i ja dobijem ban
slika
Bistro

CAR RIBAR
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:24 vel 2010, 15:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la CAR RIBAR » 24 vel 2010, 21:27

ček haso mislim da nisi u pravu,nISAM NI NA ČIJOJ STRANI,ALI LJUDI HASO JE JOŠ OVDJE NOVI,I JA SAM NVI ALI SAM 3 mjeseca pratio ovdje i sve znam kako ide, nemojmo ni mi na hasu previše,mlad je momak :wink: ,shvatit će,bili smo i mi djeca,senade ili ko već,uklonite mu ban siguran sam da neće više
haso nisi ispao fer,iako si "u pravu" ,u buduće nemoj više ovako pričati ,sve su ovo fini i zlatni ljudi!!skrati jezik i to bi bilo to

puno lijepih riba i bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la senad » 25 vel 2010, 01:00

Moram ti samo odati priznanje da si uporan.
Haso - Car ribar, na oba nika trajni ban i nemoj vise ni pokusavati da se logujes jer cu ti svaki nick banovati.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la Seha » 25 vel 2010, 01:28

.)¤#"!?
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pastrmski grgeč

Post Postao/la enko » 25 vel 2010, 22:07

Sto ga banova bolan senade mlad je on naucice hahahaha.

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”