Niposto ne dirati ....

Ovde su smještene stare teme, a koje nisu zaključane, te ukoliko neka bude aktuelizirana, na iste možete nastaviti pisati komentare.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Niposto ne dirati ....

Post Postao/la svirac » 10 lis 2006, 08:29

Pogledaj ti odakle se majmun kaci i stavlja postove sa "zarazenim" linkovima!!
Zadnji: Poenceterjodick7 je iz ...

222.232.0.0 - 222.239.255.255
Hanaro Telecom, Inc.
726-1, Janghang2-dong, Goyang-si, Ilsan-gu, Seoul

Han Lee
726-1, Janghang2-dong, Goyang-si, Ilsan-gu, Seoul
+82-2-106
+82-2-6266-6483

Jinyoung Kim
726-1, Janghang2-dong, Goyang-si, Ilsan-gu, Seoul
+82-2-106
+82-2-6266-6483

222.232.160.0 - 222.232.191.255
Hanaro Telecom Inc.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 10 lis 2006, 09:23

E ima ih ko malih zutih!!!
Uzmi PIPS i udri :wink:

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 10 lis 2006, 14:56

administratori nek brisu, ostali da ne otvaraju i gotova prica

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 14 lis 2006, 18:35

SVAKA CAST SVIRAC, A DZE NAS NADZOSE OD OVOLIKOG
WEB-a!!!!
StariAlas

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 16 lis 2006, 07:53

Mati mila sta ih je :? prst me zaboli brisuci ih.
Eh, da ovako riba navali pa makar me ruka zabolila :lol:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 16 lis 2006, 15:16

angler je napisao/la:Mati mila sta ih je :? prst me zaboli brisuci ih.
Eh, da ovako riba navali pa makar me ruka zabolila :lol:
Mozemo se raspodijelit na tri smjene ko rudari ! :lol:
slika

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 16 lis 2006, 17:19

Eh da nam je Alija Sirotanovic ziv , sa onom svojom rudarskom lopatom!!!!!
StariAlas

brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la brzak » 24 pro 2006, 14:20

ne kacaju se oni iz Seola ili dalekog istoka ,to su nase komsije koji to rade preko tih servera,to moze svako.Npr ja se mogu registrovati na Bistrobih sa nekog servera iz japana i to ti je to a sjedim u sarajevu.
to je malogradjanstina

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 03 sij 2007, 23:38

Evo me sve trcim da ti otvorim link.
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 04 sij 2007, 18:45

Dobro je nestao nam je vanzemaljac,
Senade daj skidaj ove neozbiljne i provokatore sa nekim ljevim linkovima.
Bistro!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Niposto ne dirati ....

Post Postao/la DinGo » 22 vel 2008, 15:06

jest stara tema, ali uvijek moze postati ponovo aktuelna.
Ovdje je brzak bio u pravu, radi se o proxi serverima, jer nisi dosao do imena.
Ako korisnik od svoje kuce posta bez koristenja proxi servera za sekund ti mogu reci njegovo ime i prezime, adresu, telefon...,
ako ide preko proksija, moze i tada ali malo duze traje.
Kada se desavaju ovakve stvari to je najcesce iz dva razloga;
neko je ljubomoran na rad sajta (domaci i huligani iz komsiluka)
ili te dribla sam vlasnik forumskog koda ukoliko skines linkove na njega.

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Hacker,cracker,lamer - koja je razlika?

Post Postao/la taboo » 15 sij 2010, 19:07

Ukratko:

Haker (hacker) = Pozitivan lik koji upada u sistem/server pronalazi greške (propuste) i upozorava ostale na njih!

Kreker (cracker) = Negativan lik koji upada u sistem/server i pokušava da mu našteti što je više moguće!

Ovdje na forumu smo haman imali posla sa lamerom a to je najgora vrsta ljudi!

Lameri su uglavnom osobe, koje nisu ništa otkrile i koje samo nanose štetu drugima, obično da bi ukrale neku šifru za Internet ili uništili nekome disk koristeći trojance, viruse, pa čak i exploite, koje su crackeri napisali.
Oni su gotovani, nauče kako se koriste trojanci i onda prave štetu poštenom svijetu, misleći da su hakeri.
Mnogi od njih ne znaju čak ni kako funkcioniše Internet.
Cilj im je samo da naprave neku pakost koristeći izum nekog crackera.

Pošto svi ovdje prisutni na forumu znaju kako se koristi Internet, citirao sam ovo, ne iz razloga da vas podučim nečemu, već da vas upozorim da su plodno tlo ZA ZLO na Internetu našli ljudi (osobe) koje u realnom životu malo ko cijeni. Nedonoščad, što bi neki rekli! Osobe sa osjećanjem manje vrijednosti, pedofili, kleptomani, osobe sklone sodomi i gomori, osobe sklone promiskuitetu, nacionalisti, religijski i politički fanatici etc.

Znanje koje trenutno imam, na relaciji je između lamera i krekera ali sam sebe ne bih svrstao u ZLE LJUDE!
Isuviše volim ovaj web-portal da bih naudio svima nama ribolovcima i ljubiteljima prirode a posebno founder-u (osnivaču) bistrobih.ba!

Šta je poenta moje replike ovdje?

Ovako...
Znam dosta ali ne diram u tuđe portale. Osim toga, rijetko ko može da uđe u sql bazu podataka. U, globalu, portal ostaje nedirnut, često kao običan lamer mogu da izmjenim naslovnicu (početnu) stranu nekog portala ali cijeli sadržaj, svakako NE! Ko kaže da to može, totalni je neznalica... Mnogima sam davao admin ovlaštenja i passworde na mojim eksperimentalinim portalima i ti tzv. ZNALCI su se pošteno obrukali jer nisu znali oboriti portal! Kud ćete više! Hehehehehehehehe ... :D

Hrlim ka tome da budem haker ali čisto sumnjam da ću postići tu "titulu" za ovozemaljskoga vakta! Mator sam ja za to!

Moje mišljenje je da je phpBB forum pomalo osjetljiv na upade i nadam se da će Senad ovo pročitati uskoro te učiniti adekvatne izmjene. Eventualnu promjenu foruma!

Prema tome, ne prepadajte se od onih koji laju (izvjesni Nedim ako sam dobro shvatio) već od onih koji istinski znaju.
Lamera sam sit i u privatnom životu a tek na Internetu!

BISTRO rajo!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Niposto ne dirati ....

Post Postao/la senad » 15 sij 2010, 19:44

Bistro, Taboo!
Što jes' - jes', nisam znao ovo što si pisao jer ne'am kad baviti se ičim drugim kad sam na netu, sem sa stranicom.
Ovo što je bilo je prošlost, a ime koje si pomenuo ne spada u pobrojane kategorije, i nije tema ove emisije, niti će kad biti.
Po mom skromnom mišljenju, a što sam nešto pročitao ili čuo od kolega, sve ove skripte i njihovi moduli su šuplji.Prvobitni strahovi "šta ako" su nestali kada sam i ja skontao (napokon) da obaranje stranice od tog nekog virtualnog šljama ne znači ništa i da je za satak opet sve gdje je bilo.Ali, što jes' - jes', znaju podići pritisak, jer mi nikad neće biti jasna količina ljudske gluposti, destrukcije, idiotluka u njima, i te neke, uslovno rečeno, "hrabrosti" dok sjede za tastaturom i monitorom.
No, to je za psihijatara, a, kako jednom napisah jednoj nebitnoj spodobi:
Nadam se da će Bill Gates kad tad odgovarati zbog omogućavanja raznoraznim psihopatama da se putem neta iživljavaju na normalnoj raji i ispoljavaju svoje fustracije.
Bistro i hvala ti na informacijama.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Niposto ne dirati ....

Post Postao/la austrijanac » 07 vel 2010, 17:56

Cao narode,

kada se internet koristi onda se treba imati i dobar program za zastitu od virusa. :mrgreen: Odkada imam internet , ja sam puno po forumima i to veoma opasnim radi virusa ali ali dobar program protiv virusa upozori te. I to sve ne kosta vise od 40 maraka godisnje <sjetise> .
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Niposto ne dirati ....

Post Postao/la senad » 07 vel 2010, 23:36

Kod nas ne kosta nista :mrgreen:
Torenti, folovi, golovi :mrgreen:
Neki dan, kod mene na poslu (drzavna firma), dosli mi i rekli da moram iz racunara obrisati sve programe za koje nemam licencu.
Na to sam odgovorio da ce mi u kompjuteru samo mozilla ostati (jer je besplatna) :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”