Udruženje "Bistro BiH"

Informacije o Udruženju, planovima, aktivnostima te kako postati članom.

Moderator/ica:emin

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la zlaja » 08 pro 2009, 22:02

To Adnane kod nas pokušavaju svake godine, ne uspiju nikad i uvijek izmjena presjednika, sekretara i upravnog odbora. Dođu novi ljudi i sve od početka- igre bez granica - pokolj na vodi.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Kovach » 11 pro 2009, 01:03

Senade, ideja je odlična i podržavam je u potpunosti. A što se tiče Statuta imam jednu primjedbu, a to je da predsjednik UO jeste predsjednik udruženja, ali ne može biti i predsjednik Skupštine jer svi organi udruženja podnose izvještaje upravo Skupštini. U ovom slučaju bi predsjednik sam sebi podnosio izvještaj. Mislim da tu još nedostaje Disciplinska komisija ili Sud časti kako ga neki zovu. I još nešto, a to govorim iz iskustva. Jesu svi članovi udruženja članovi Skupštine, ali kad dođe da ima udruženje preko 100 ili 200 članova, a Skupština može raditi 2/3 većinom eto problema kako ljude iskupiti. Mi smo to riješili izborom delegata po sistemu 10 članova 1 delegat, a delegate biraju sekcije. U ovom slučaju sekcije bi mogle biti npr. mušičarska, šarandžije, varaličari i sl. Imam naš statut pa šaljem ga na mail da vidiš i pokušaš izvući što ti odgovara. Što se tiče upravnog odbora tu automatski ulaze predsjdnik, predsjednik Skupštine i Sekretar, a ostale bira Skupština. Eto toliko za sad, a voljan sam pomoći koliko mogu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la montana » 31 sij 2010, 16:14

Evo ja sam postao clan <titinpionir> Ima li sta novo na ovu temu?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 31 sij 2010, 16:28

<juma> <juma> <juma> <juma> <juma>
Dobar!
Nista novo, upravo hocu da zovem Adija da se ispalimo na kafu, pa da malo usaglasimo stavove pred ovaj razgovor iduce sedmice.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la montana » 11 vel 2010, 00:20

I? Znam da je to problem dole, ali malo sam nestrpljiv jer od pionira nisam bio nikakav clan <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 12 vel 2010, 23:12

E'o 'vako:
Jedan dan smo od 6 do pola 11 Besko, Adi i ja ćumurali o svemu.
Ideja za list ne nedostaje, pregovori su u toku, cijene smo trebali danas dobiti (tačniju specifikaciju od one koju smo dobili nedavno na brifingu), ali sam ja bio u Olovu i nisam stigao da organizujem sastanak.Termin je prebačen za ponedjeljak.
Koncept je osmišljen i ja bih trebao od ponedjeljka Besku slati materijale koje će on polako sredjivati i napraviti kao urnek koji bi nam poslužio da možemo kamčiti reklame.
Što se tiče reklama, nabacali smo na spisak dosta firmi koje ćemo zajmiti, uglavnom su to preko ličnih poznanstava, a ja sam i obavio par bitnih razgovora gdje su svi jedinstveni da je ideja OK, te sa svih strana su pozitivne reakcije.Da ne nabrajam pojedinačno firme, neka ih još u anonimnosti, ali ima par jakih koje bi mogle iznijeti prvi broj.
Odokativna cifra za prvi broj je pogolema, troškovi po jednom primjerku (odredjeno odokativno na brifingu od ljudi koji izdaju 6-7 listova) su oko 2 KM.Eventualna cijena takve revije bi mogla izaći na 5 KM i ne znam da li je to mnogo ili može proći.
Ukoliko uspijemo dobiti 50% firmi koje smo rekli "zajmiti", mogla bi se prikupiti inicijalna sredstva i na tiraž od 5000 komada, mogla bi se naći računica da list opstane.
Dobra strana svega je što mi imamo, nazovi, redakciju, da imamo materijala na stranici dovoljno da se ispuni 60% (i više) lista.Tih preostalih 40% (ili manje) je aktuelnosti i eventualno pisma i slike čitalaca.Ne bi bio problem što je materijal već na stranici, vrlo mali broj ribolovaca ima internet i zna baratati ovom tehnologijom, ciljna grupa su ljudi koji nemaju interneta a njih je mnogo veći broj.Ukoliko bi na početku uspjeli nahvatati par jakih firmi koje bi htjele "sadakom" pogurati prva dva-tri izdanja, sa tiražom od 5000 bi čovjek mogao biti u nekom malom plusu.Da li je tiraž 5000 realan, optimističan ili pesimističan, teško da iko može sa sigurnošću znati, ali, vrijedi pokušati pa ako ne bude išlo, nećemo imati za čime žaliti jer smo od sebe sve dali.

Što se tiče udruženja, sa ovom kolegicom sam razgovarao (koja je rekla da će pogurati da se to prije završi, da se ubrza procedura) i ne bi trebao biti ni problem ovo "BiH" u nazivu.Ovo dva dana ću se vidjeti sa ovom dvojicom kolega koji su u toku prošle sedmice registrovali svoje udruzenje (modna agencija), te od njih uzeti kompletnu dokumentaciju i prilagoditi je za naše udruženje (programske ciljeve....)
Cijena taksi za udruzenje je, kako mi rekose ova dvojica oko 130 KM (doduše, oni rekoše troškova, pa sad šta su sve pod tim pojmom misili, ne znam), no, kako rekoh, ovo dva dana ću imati preciznije informacije.
Znači, nešto polako radimo i nadam se da neće biti prereka koje nećemo moći premostiti.
Sve vas molim da napregnete vijuge i skontate ima li ko ko bi na mogao pogurati (reklame), a i koji ste voljni da počnete pripremati neke textove :wink:
Ako ne bude ništa od lista, objavićemo ih na stranici :mrgreen:
Sljedeći update info bi trebao biti ponedjeljak navece.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 14 vel 2010, 22:53

U skladu sa odredbama članova 12. i 13. Zakona o udruženjima i fondacijama Federacije Bosne i Hercegovine ("Službene novine F BiH", br. 45/02) na osnivačkoj skupštini održanoj dana ____________ u Sarajevu, A.Š.16., donijeta je

ODLUKA O OSNIVANJU UDRUŽENJA
Ribolovaca Altruista J____ Ekologa “Bistro BiH”


Član 1.
OSNIVAČI

Osnivači Udruženja R.A.J.E. “Bistro BiH” su sljedeća lica:

R.Br.1. - _______________________________

R.Br.2 - ________________________________

R.Br.3 - ___________________________________

R.Br.4 - __________________________________

Član 2.
NAZIV, SJEDIŠTE I ADRESA

Naziv Udruženja je Udruženje Ribolovaca, Altruista, J______ I Ekologa “Bistro BiH”
Sjedište Udruženja je u Sarajevu.
Adresa Udruženja je A.Š. 16, Sarajevo.

Član 3.
CILJEVI


-Promocija, afirmacija, razvitak i stimulacija sportskog ribolova
-Promocija, afirmacija, razvitak i stimulacija voda BiH kao ribolovno-turističkih destinacija
-Edukacija djece I omladine o sportskom ribolovu, ihtiologiji I ekologiji
-Uticanje na svijest svih gradjana BiH o nužnosti drugačijeg odnosa prema vodama I prirodi uopšte
-Ukazivanje na sve probleme s kojima se susreću ribolovci te ukazivanje na propuste u Zakonu o slatkovodnom ribarstvu
-Reagovanje na sve vidove zagadjenja I devastacije voda I prirode
-Monitoring provedenih radnji odgovornih prema zagadjivačima voda I prirode uopšte te reagovanja na iste
-Poribljavanje voda
-Organizovanje I provodjenje akcija čišćenja vodotokova I prirode uopšte
-Učestvovanje na takmičenjima I organizacija istih
-Učestvovanje na tenderima za dodjelu koncesija na korištenje vodenih resursa
-Pripremanje, štampanje I distribuiranje časopisa o ribolovu edukativnog I promotivnog karaktera
-Snimanje reportažnog materijala I distribuiranje istog u svrhu edukacije djece, omladine I svih ribolovaca, te promocije sportskog ribolova I Bosne I Hercegovine kao ribolovno-turističke destinacije.
-Organizovanje seminara, okruglih stolova I tribina sa aktuelnim temama a koje su navedene u programskim ciljevima.
-Sve druge radnje kojima možemo
• uticati na svijest gradjana o odnosu prema prirodi
• edukovati djecu I omladinu o ispravnom načinu odnosa prema prirodi
• doprinijeti razvitku I promovisati sportski ribolov
• promovisati bosansko hercegovačke vode I Bosnu I Hercegovinu kao ribolovno-turističku destinaciju
• skrenuti pažnju javnosti na probleme vezano za teme obuhvaćene programskim ciljevima
• uticati na odgovorne I insistirati na poštivanju Zakonskih odredbi prema svim kršiteljima Zakona o slatkovodnom ribarstvu I Zakona o zaštiti prirode

Član 4.
TRAJANJE

Udruženje se osniva na neodredjeno vrijeme.

Član 5.
LICE OVLAŠTENO NA ZASTUPANJE I PREDSTAVLJANJE


____________________ je ovlašten za zastupanje i predstavljanje Udruženja, podnosi prijavu s dokumentacijom i vrši druge radnje potrebne za registraciju udruženja kod nadležnog organa.

Član 6.
ZAVRŠNA ODREDBA


Osnivači su saglasni sa sadržinom ove odluke što potvrdjuju svojim potpisima.

Osnivači: svojeručni potpis

1. __________________
jmbg –
2.______________________
jmbg -
3. _______________________
jmbg -
4. ________________________-
jmbg -

U Sarajevu, __________2010
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 14 vel 2010, 22:59

Ovaj post iznad je Odluka o osnivanju udruzenja.
Ovo po Zakonu ovako ide, a sad ga treba doraditi i precizirati.
Ja sam napravio izmjene iz onog koji sam dobio od Kovacha i ovih mojih, te ga prilagodio ovom našem Udruzenju.
U nazivu nam fali neka rijec sa slovom "J" koja bi napravila ovo, što mi je simpatično, ali nije nužno
Udruženje R.A.J.E. "Bistro BiH" ili ti
Udruzenje Ribolovaca, Altruista, J_________ i Ekologa "Bistro BiH"
(Šeha, ti ne predlaži riječ za ovo sa slovom "J" :mrgreen: )
Viditie i razmislite te predlozite ako sta treba dodati, ili izbaciti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la montana » 15 vel 2010, 01:49

aluzija ti je ucinila svoje. Nista sa hebeno "J" ne nadolazi. Mozda da u nabrajanje promidzbenih aktivnosti nadodamo nesto o "uvezivanju slicnih udruzenja iz zemlje i svijeta koji su vezani za sportove na vodi, oko nje i lovackim, planinarskim i slicnim udrugama. Mozda u registraciji nadodati uz poribljavanje mogucnost nekomercijalne proizvidnje mladji. Mozda spomenuti zakonopredlagacku funciju ili uvezivanje sa postojecim u cilju izrade studija i prikupljanja informacija sa terena uz neprestani monitoring. Treba li reci neprofitabilna ili otvoriti put ka djelimicnom samofinanciranju... Ide li kakav pravilnik o clanstvu? Tamo obavezno unijeti prekrsaje koji znace ukor i one koji su za iskljucenje iz clanstva.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la angler » 15 vel 2010, 05:03

Kad pogledas u rjecniku nema ni jedna odgovarajuca rijec sa slovom J. Osim "JIBA" :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la montana » 15 vel 2010, 06:45

Onda mojamo pjomjeniti i "Jibaje", pa ispadosmo "jaja", a kako onda objasniti da nismo misjiji na obicno "J" nego ono sto se tesko kaze?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 15 vel 2010, 11:29

Hahaha, ja se bojao Šehe, a vas dvojica gori.
Montana, ovo gore je super, i osim sto cemo ubaciti u ovu odluku, bitnije je ubaciti u Statut gdje ce biti preciznije i detaljnije objašnjeni programski ciljevi te način ostvarivanja istih.
Statutom se odredjuju svi detalji i u onom što sam negdje postirao i postoji to za isključivanje, žalba, ko ga kome i ostalo.Statut je, ustvari, bitniji, a njega donosi Skupština.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Seha » 15 vel 2010, 12:37

Evo necu Tita mi i J ovanke :)
Senade nebi bilo lose provuci malo oko zastite kapitalnih primjeraka i promociju pokreta uhvati i pusti.
Nevezano za ovo moramo napraviti oficijalnu listu kapitalnih primjeraka za sve interesantne riblje vrste u nasoj zemlji (jer ta velicina riba su ustvari najbolji ambasadori za turiste).. Dobar dio njih imamo u galeriji, te otvoriti jednu pod rubriku na pocetnoj "posaljite nam slike vasih ulova". U pravilniku navesti da se odredjene stvari moraju ispostovati (ja bi to uredio da nebi bilo manipulacije). 7 godina sam aktivno ucestvovao u veleulovima Danske pa imam vec sve u glavi kako bi to trebalo izgledati.
Dodao bi jos da bi na novoj stranici trebali malo vise cenzurisati slike da ih nazovem "uznemirujuceg sadrzaja".. I sami vidite da to nevodi nicemu osim presipanju supljeg u prazno. (ovo se iskljucivo odnosi na Senada) <jelmekotrazio>
Raja nekonta poentu i vecina ih reaguje negativno i samim tim steti dugorocno stranici.
nade nemoj da raspisem referendum :mrgreen:
Salu na stranu uhvatili smo se malo ozbiljnijeg posla od pocetne zajebancije i ovo bi trebalo maksimalno "pismeno" odraditi.
Bistro od Sehe, u narodu poznatijeg kao Hercegovac ;)
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la montana » 15 vel 2010, 16:27

Obradicemo, aBd, svaku ribu posebno, tako da imamo u tekst-verziji mozda sa slikom kratko objasnjenje vrsta, jel' endem, il' nemjerno ubacena, il' ilegalac. Poslije toga bih predlozio zvanicnu listu (po propozicijama koje mi odredimo) od mladice do gage. Senade, dao sam ti onu brosuru koju dobije svaki ribar kada kupi dozvolu u Montani. U njoj postoje drzavni rekordi uhvacene ribe. Imaju 2 liste. Jedna je obicna, a druga C&R, sa svojim propozicijama. Listu svih riba, sa mapom rasprostranjenosti i slikom, treba napraviti super da traje i da pocetnici i ribari sa strane znaju sta, gdje i koliko i cega mogu ocekivati. Obavezno odraditi pazljivo ugrozene i vrste od znacaja, kao i Sehine hercegovacke "kapitalce" da ne ojganizija jefejendum.

Najbitniji cilj po meni, nadam se kratkorocni, bi nam trebao biti neka varjanta zajednicke dozvole na teritoriji BiH, a mozda cak i 3 susjedne drzave. To nije neizvodljivo, a mi kao novi i neiskvareni bi dobili priliku koju su svi do sada propustili.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la rusko » 15 vel 2010, 17:40

Prijedlozi za J__________

Jednopolnih <valjanjeodsmijeha>

da je dobro staro vrijeme lako bi se tu stavilo Jugoslovena, danas glavu razbijaj sta pase...

Napisi JUNAKA Jurisnika :grin:

...ili da ipak poslusamo Sehu ;-)
slika slika

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O Udruženju građana "Bistro!"”