Udruženje "Bistro BiH"

Informacije o Udruženju, planovima, aktivnostima te kako postati članom.

Moderator/ica:emin

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 13 stu 2009, 23:27

Eto, da vidim ideje i komentare.
Da li je potrebno da se ovo napravi pored mora Udruženja koja već postoje?
Ne samo ribarskih, jer ovo i ne bi bilo samo ribarsko, ono bi imalo, ako bi bilo zainteresovanih i aktivnih članova, i drugih pravaca djelovanja, a i takvih Udruženja je dva mora.
Nekad sam, experimentalno, napravio i jedan Statut tog eventualnog Udruženja koji ću, najvjerovatnije, morati postirati iz dva dijela, a zbog dužine.
Ali, prije toga, interesuju me vaša mišljenja o potrebi, ciljevima, načinu rada.....
Zamisao je da se ovo Udruženja registruje za cijeli teritorij Bosne i Hercegovine, jer mi je dosta torova, ograda i granica, te da takvo bude i njegovo djelovanje - Bistro BiH u punom smislu riječi
Evo, za početak, napišite koju šta o ovom mislite.
Napominjem da je ova tema vidljiva samo registrovanim članovima foruma.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Seha » 14 stu 2009, 00:54

Pricali smo vec o ovome pa posto vec znas sta mislim upisi me u tefter da sam ZA !
Po meni bi trebalo raditi sljedece stvari.
Promovisati sportski ribolov u pravom svijetlu, forsirati ocuvanje prirode i jasno izaci sa stavovima u medijima o svim desavanjima na BiH vodama ,a ne kao nas savez "SUTI I TRPI".
Napraviti fond kako od sponzora tako i od naseg clanstva kako bi se pomoglo udruzenjima koji se bore protiv krivolova i ostalih sranja koja su se podobro odomacila u ovom javasluku od drzave. Mi kao clanovi bi mogli ponekad obici neku skolu i objasniti malisanima sta je to ribolov podjeliti im savjete o prakticnom ribolovu ,ali i ukazati na problem otpada ostavljenog u prirodi.
Organizovati se oko casopisa Bistro BiH pa taman izlazio 1 primjerak godisnje.
Hmmmm Adija pod obavezno za glasnogovornika ti si Senade i previse obrazli za tu ulogu !
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la adi » 14 stu 2009, 01:13

Nemoj mene za glasnogovornika, puno serem <valjanjeodsmijeha> nego vjerovatno ce neko trebati za finansije. Moje misljenje isto tako znas Senade, prema tome da krenemo sto prije. Ko zna mozda se i dokopamo i neke vode, a pogotovo mi se svidja ovo bez granica i torova. Eto utefetri jos jednog ZA.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Seha » 14 stu 2009, 01:17

Bas zato sto puno seres i treba nam takav..
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la ZANDER » 14 stu 2009, 14:18

Ja sam ZA,i mozete ocekivat moju pomoc kao nekog sponzora,za drugo sve malo imam vremena nazalost. :(

Idemo dalje i Senad se vraca na pravi put,fala dragom Bogu :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Seha » 14 stu 2009, 16:24

Zando je sa nama ko rijeka i obala :)
Ovo je cisto pokusaj da se organizujemo i pokrenemo neke stvari sa mrtve tacke.. Dosta smo cekali Savez sportskih ribolovaca koji nista, ali bas nista necini da skrene paznju javnosti pa i sami da se kljuci u rijesavanju problema tipa zagadjenost i anarhiju koja hara na 99,9 % BiH voda. Necine nista da pomognu udruzenjima koja su odlucila da se uhvate u kostac sa mogu slobodno reci "organizovanim kriminalom" (krivolovom mrezama, strujom, opremom za podvodni ribolov i ostalim nedozvoljenim sredstvima kojim je riblji fond u nekim vodama totalno devastirao riblji fond i kojim je prijeko potrebno uvesti totalnu zabranu kako bi se populacija koliko toliko oporavila).
Njima je izgleda samo vazno da se odrze takmicenja i da poberu lovu za dnevnice, nema trece stvari. Jednostavno nemaju sluha za reforme koje su neophodne kako bi se zastitio riblji fond. Mi kao udruzenje mozemo svojim radom uciniti dosta za BiH vode jer najlakse je staviti ruke u dzepove i reci ja nemogu nista.. Obavezno se uvezati sa ekolozima i zelenim kako bi argumentovano pokrenuli odredjene incijative.
Vidi se ko u BiH pazi na svoje vode ! Mogu se na prste nabrojati ta udruzenja i ta udruzenja trebamo pomoci kako bi i druga udruzenja shvatila znacaj ocuvanja voda i riba od dalje devastacije.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la AlaS » 14 stu 2009, 17:43

Kud idu svi tuda i mali Mujo bez sumnje sam ZA
slika
Bistro

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la enko » 14 stu 2009, 19:50

Kud svi Turci mali Mujo nece mali Mujo ce u Juznu Afriku <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

I ja sam ZA

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 16 stu 2009, 16:24

Evo i kako bi izgledao nacrt Statuta - ovo je bilo čisto onako ubijanje dosade na poslu, pa sam pođonio jedan koji sam prilagodio tom eventualnom Udruženju.
Na njega dodajite ako mislite da se šta treba dodati, ili brišite ono što mislite da ne treba u njemu stajati.Ovde nam treba pomoć nekoga ko je imao iskustva sa ovim stvarima, iliti kakvog pravnika.

STATUT UDRUŽENJA GRAĐANA „BISTRO BIH“ SARAJEVO

I OPĆE ODREDBE

Član 1.

Udruženje građana „Bistro BiH“ Sarajevo (u daljnjem tekstu: Udruženje) je nevladino, neprofitno i nestranačko udruženje zasnovano na slobodnom povezivanju i udruživanju građana, radi ostvarivanja zadanih ciljeva utvrđenih ovim Statutom i Zakonom.

Član 2.

Puni naziv je: Udruženje građana „Bistro BiH“ Sarajevo. Skraćeni naziv Udruženja je: „Bistro BiH “. Sjedište je u Sarajevu, ulica: ________________. Udruženje svoju djelatnost obavlja na cijelom području Bosne i Hercegovine, u skladu sa ovim Statutom i Zakonom.

Član 3.

Ovlaštena osoba za predstavljanje i zastupanje je Predsjednik Udruženja, a u slučaju spriječenosti, predsjednika zamjenjuje podpredsjednik Udruženja sa ovlastima koje mu daje predsjednik Udruženja. Njih dvojicu zamjenjuje Sekretar-blagajnik Udruženja, sa ograničenim ovlastima koje će biti precizirane od strane Upravnog odbora Udruženja.

Član 4.

Udruženje posjeduje pečat. Pečat je okruglog oblika, promjera 30 mm, a u krugu pečata nalazi se naziv i sjedište Udruženja.

II CILJEVI I DJELATNOSTI

Član 5.

Udruženje će obavljati sljedeće djelatnosti:

* Educirati mlade o ekologiji i sportskom ribolovu,
* Organizovati i sprovoditi akcije čišćenja obala rijeka i jezera
* Organizovati takmičenja i učestvovati na njima
* Reagovati na sva devastiranja rijeka i jezera
* Animirati nadležna ministarstva i organe lokalne samouprave na akitvno djelovanje protiv zagadjenja, i svih drugih vidova devastacija rijeka i jezera
* Obavljati i druge radnje koje će doprinijeti čistijoj životnoj sredini i popularizaciji sportskog ribolova u Bosni i Hercegovini
* Sarađivati sa svim Udruženjima i organizacijama slične orjentacije

III ČLANOVI UDRUŽENJA

Član 6.

Članom Udruženja može postati svaka osoba koja je zainteresovana za rad u Udruženju i koja prihvata odredbe ovog Statuta bez obzira na rasnu i vjersku pripadnost, pol, političku opredijeljenost, državljanstvo, socijalni status, nivo obrazovanja, visinu, težinu, broj cipela, preferiranu tehniku kod ribolova, tim za koji navija, pjesme koje sluša, sexualnu orjentaciju, itd. :mrgreen: (BOLDIRANI DIO NEĆE IĆI JER JE DOVOLJNO REČENO DIJELOM REČENICE PRIJE BOLDIRANOG
Članom Udruženja mogu postati i pravne osobe. Članstvo u Udruženju one ostvaruju putem ovlaštenog predstavnika.
Članstvo može biti redovno i počasno. Redovni članovi Udruženja plaćaju godišnju članarinu u iznosu koji utvrdi Upravni odbor.

Član 7.

Osoba ili pravna osoba koja želi postati redovnim članom Udruženja podnosi zahtjev Upravnom odboru koji donosi odluku o prijemu u članstvo.
Redovni članovi potpisuju pristupnicu kojom se obavezuju na učešću u radu Udruženja, te poštivanje odredbi statuta Udruženja i drugih akata kao i odluka organa Udruženja.
Redovni članovi mogu biti članovi i nekih drugih Udruženja istih ili sličnih programskih ciljeva.

Član 8.

Upravni odbor može predlagati imenovanje počasnih članova Udruženja, a konačnu odluku donosi Skupština. Počasnim članom može postati osoba koja je osobnim radom i zalaganjem naročito pridonijela ostvarivanju ciljeva Udruženja.

Član 9.

Redovni članovi Udruženja imaju pravo:

* učestvovati u aktivnostima Udruženja,
* biti informirani o radu Udruženja,
* birati i biti birani u organe upravljanja Udruženjem.

Redovni članovi imaju dužnost:

* poštovati odluke organa Udruženja,
* poštovati odredbe Statuta,
* plaćati redovno godišnju članarinu.

Član 10.

Redovno članstvo prestaje:

* istupanjem,
* isključenjem zbog neplaćanja članarine za tekuću godinu,
* isključenjem zbog nepoštivanja odredbi Statuta.

Odluku o isključenju donosi Upravni odbor. Protiv odluke Upravnog odbora o isključenju odnosno o odbijanju zahtjeva za prijem u članstvo, može se u roku od 15 dana podnijeti prigovor Skupštini. Odluka Skupštine je konačna.

IV ORGANI UPRAVLJANJA

Član 11.

Organi upravljanja Udruženjem su:

* Skupština
* Upravni odbor
* Predsjednik i podpredsjednik Udruženja
* Nadzorni odbor

Član 12.

Skupština Udruženja je najviši organ upravljanja. Skupštinu čine svi redovni članovi Udruženja.

Član 13.

Skupština Udruženja nadležna je i obavlja sljedeće poslove:

* donosi Statut te njegove izmjene i dopune i druge opće akte udruženja,
* bira i razrješava članove Upravnog odbora i Nadzornog odbora,
* donosi finansijske izvještaje i usvaja izvještaj o radu,
* odlučuje o organizacijskim i statusnim promjenama i prestanku Udruženja,
* odlučuje o prigovorima protiv odluka Upravnog odbora,
* donosi sve odluke u vezi s radom Udruženja za koje nije nadležan Upravni odbor ili predsjednik
* rješava o žalbama članova Udruženja u drugom stepenu.
* bira i opoziva osobu za predstavljanje i zastupanje.

Skupština se sastaje prema potrebi, a najmanje jednom godišnje. Skupštinu saziva Upravni odbor ili predsjednik Upravnog odbora. Upravni odbor ili predsjednik Upravnog odbora obavezan je sazvati zasjedanje Skupštine u roku od 30 dana od dana kada to predlože deset redovnih članova Udruženja. Upravni odbor dužan je pozive za zasjedanje Skupštine dostaviti članovima najmanje sedam dana prije dana zasjedanja.
Ako Upravni odbor ne sazove Skupštinu u roku iz stava 3. ovog člana, osnivači mogu sami sazvati sjednicu Skupštine.
Skupština može biti organizovana i kao dopisna, a zbog učešća najvećeg mogućeg broja članova Udruženja u donošenju odluka bitnih za Udruženje.
Način organizacije i sprovodjenja „dopisne skupštine“ će odrediti Upravni odbor i ponuditi svim članovima na doradu i usvajanje.

Član 14.

Skupština punovažno odlučuje ako sjednici prisustvuje natpolovična većina redovnih članova udruženja.
Punovažne odluke su i odluke „dopisne Skupštine“,.
Skupština donosi odluke natpolovičnom većinom prisutnih/dopisnih članova, osim u slučaju iz člana 27. stava 2.

Član 15.

Upravni odbor je izvršni organ Udruženja i najviši organ upravljanja između dva zasjedanja Skupštine.
Upravni odbor čini 10 članova koje bira Skupština.
Mandat članova Upravnog odbora traje 2 godine uz mogućnost da budu ponovo birani. Upravni odbor bira predsjednika Upravnog odbora, koji je ujedno i predsjednik Skupštine i predsjednik Udruženja, te podpredsjednika Udruženja.
Upravni odbor bira Sekretara-blagajnika Udruženja iz svojih redova.

Član 16.

Upravni odbor:

* imenuje i razrješava predsjednika, podpredsjednika i sekretara-blagajnika Udruženja,
* imenuje ovlaštene potpisnike za finansijsko poslovanje Udruženja,
* priprema nacrt Statuta i drugih akata,
* saziva zasjedanje Skupštine (organizuje „dopisnu skupštinu“), predlaže dnevni red i priprema sve materijale o kojima Skupština raspravlja,
* izvršava odluke Skupštine,
* imenuje redovne članove Udruženja i predlaže Skupštini imenovanje počasnih članova,
* odlučuje o isključenju iz članstva,
* odlučuje o promjeni adrese sjedišta Udruženja,
* odlučuje o korištenju imovine udruženja,
* donosi prijedlog godišnjeg plana rada udruženja,
* donosi odluku o zaključivanju ugovora,
* donosi odluku o udruživanju s drugim organizacijama u koordiniranim akcijama i imenuje osobu koja će ga predstavljati,
* donosi odluku o kriteriju i prioritetima programskih sadržaja,
* donosi odluku o pokretanju postupka o odgovornosti i razrješenju predsjednika Upravnog odbora,
* donosi odluku o opisu poslova i obaveza Sekretara-blagajnika Udruženja,
* obavlja i druge poslove koje mu Skupština stavi u nadležnost.





Član 17.

Upravni odbor punovažno odlučuje ako sjednici prisustvuje 6 (šest) i više članova Upravnog odbora.
Upravni odbor donosi odluke većinom glasova prisutnih članova.

Član 18.

Predsjednik Upravnog odbora je ujedno i predsjednik Udruženja i predsjednik Skupštine.

Predsjednik Upravnog odbora:

* zastupa i predstavlja Udruženje, te odgovara za zakonitost rada Udruženja,
* organizira i rukovodi poslovanjem Udruženja, te potpisuje akte unutar Udruženja.

Mandat predsjednika traje dvije godine.
U slučaju spriječenosti, predsjednika zamjenjuje podpredsjednik, a njega sekretar-blagajnik Udruženja sa ovlastima koje mu daje predsjednik/podpredsjednik Udruženja.

Član 19.

Predsjednik i podpredsjednik mogu biti rezriješeni dužnosti i prije isteka roka na koji su izabrani i to:

1. na vlastiti zahtjev,
2. ako ne postupaju u skladu sa uputama i smjernicama Skupštine i Upravnog odbora,
3. ako djeluju protivno zakonu ili Statutu ili
4. ako svojim istupanjem i djelovanjem štete ugledu udruženja.

Odluku o razrješenju predsjednika i podpredsjednika donosi Skupština na prijedlog Upravnog odbora ili deset redovnih članova Udruženja. U slučaju razrješenja po tačkama 3. i 4. člana 19., isti se automatizmom i isključuju iz Udruženja, a za tačku 2. Člana 19., Skupština će odlučiti o tome hoće li razriješeni ostati članom Upravnog odbora i Udruženja.

Član 20.

Sekretar-blagajnik Udruženja (u daljem tekstu: Sekretar) vrši dužnost dvije godine. U slučaju spriječenosti, sekretara Udruženja zamjenjuje osoba koju na njegov prijedlog imenuje Upravni odbor. Sekretar je za svoj rad odgovoran Upravnom odboru.
Sekretar Udruženja:

* vodi registar članova Udruženja,
* vodi zapisnike na sjednicama Upravnog odbora i Skupštine,
* vodi i čuva arhivu Udruženja,
* obavlja stručne i druge poslove za potrebe Udruženja,
* vodi dokumentaciju finansijskog poslovanja Udruženja.

Za svoj rad odgovara Upravnom odboru.

Član 21.

Nadzorni odbor bira Skupština. Nadzorni odbor ima pet članova koji vrše dužnost na vrijeme od dvije godine.

Nadzorni odbor:

* kontrolira provođenje zakonitosti u radu i poslovanju Udruženja,
* vrši kontrolu o izvršenju ugovornih i drugih obaveza Udruženja,
* prati poštivanje odredaba ovog Statuta, te drugih općih akata Udruženja,
* kontrolira, prati i analizira materijalno-finansijsko poslovanje Udruženja.

V IMOVINA UDRUŽENJA, NAKNADA TROŠKOVA I FINANSIJSKA GODINA

Član 22.

Upravni i Nadzorni odbor Skupštine može se razriješiti i prije isteka mandata na koji su izabrani, ukoliko prekorače svoja ovlaštenja ili ne izvršavaju savjesno povjerene obaveze. Ukoliko se razrješava cijeli Upravni odbor ili Nadzorni odbor, Skupština tada bira novi s punim mandatom, a ukoliko razrješava pojedine članove, tada bira nove na vrijeme do isteka mandata u čiji su sastav birani.

Član 23.

Udruženje pribavlja novčana sredstva iz članarine, donacija, poklona, namjenskih sredstava iz proračuna jedinica lokalne samouprave, obavljanja dopuštenih djelatnosti u skladu sa Zakonom te iz drugih pravno dopuštenih izvora.
Sva prikupljena sredstva koriste se isključivo za ostvarivanje cilja osnivanja Udruženja.
O raspodjeli prikupljenih sredstava odlučuje Upravni odbor.
Udruženje upravlja imovinom u skladu s propisima o materijalnom i finansijskom poslovanju neprofitnih organizacija.

Član 24.

Za opravdane troškove učinjene u vezi s obavljanjem djelatnosti Udruženja, članovi imaju pravo na naknadu.O visini naknade odlučuje Upravni odbor. Sve informacije o isplaćenim naknadama, članovi mogu dobiti od Sekretara-blagajnika koji je dužan iste dati na uvid.

Član 25.

Finansijska godina Udruženja počinje 1. januara, a završava 31. decembra iste godine. Svi prihodi i rashodi određuju se finansijskim planom koji se donosi za jednu kalendarsku godinu i vrijedi za godinu za koju je donesen. Po završetku godine, za koju je donesen finansijski plan, sastavlja se završni račun.



VI PRESTANAK RADA UDRUŽENJA

Član 26.

Udruženje prestaje sa radom odlukom Skupštine ili iz razloga propisanih zakonom.
Odluku o prestanku rada Udruženja donosi Skupština dvotrećinskom većinom svih članova Udruženja.

Član 27.

U slučaju prestanka rada Udruženja, njegova se imovina predaje 50% Domu za nezbrinutu djecu `Rada Vranješević` u Banjaluci i 50 % Dječijem domu `Bjelave` u Sarajevu.

VII INFORMISANJE ČLANSTVA I JAVNOST RADA

Član 28.

Članovi Udruženja imaju pravo uvida u rad organa Udruženja i odluke koje ti organi donose.
Informacije o aktivnostima Udruženja, radu organa Udruženja, te odlukama koje su donesene članovi dobivaju putem javnog oglašavanja na za to primjerenim mjestima.
Djelovanje Udruženja je javno i otvoreno svim ljudima dobre volje bez obzira na njihovu različitost. Radi ostvarivanja načela javnosti o radu Udruženja, isto osigurava predstavnicima javnog informisanja uslove za praćenje rada.

VIII ZAVRŠNE ODREDBE

Član 29.

Statut Udruženja stupa na snagu danom donošenja, a primjenjuje se danom upisa u Registar udruženja pri nadležnom organu uprave.

U Sarajevu, _________________


EDIT: Boldirani dijelovi su ispravke Statuta - vaše sugestije
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la montana » 16 stu 2009, 17:21

Lijepo. Na pocetku (doduse stari post) pise na teritoriji BiH, a ja ovom prilikom pitam za dijasporu i strance da nas ukljucis barem kao pocasne. Napominjem da "nacionalna pripadnost" nise objasnjena, jer ja kao Musicar, a i Sarandzije, u to sam posebno siguran, zahtjevamo odgovarajucu zastupljenost u skupstini. Stoga predlazem da se vodi racuna da svi rodovi ribolova budu ravnomjerno zastupljeni u uprevno-zakonodavnim organima. Sta dalje? Idemo li na ekskurzije? <more> <razanj>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 16 stu 2009, 18:31

Ne zezaj, Montana :wink:
Onda nisi dobro pročitao sve - na jednom mjestu se pominje i "dopisna skupština" gdje se upravo govori o raji koja nisu u BiH, a koji bi bili članovi i željeli biti aktivni i u odlučivanju, odredjivanju puta kojim bi to eventualno Udruženje išlo.Znači, da bi bilo jasnije, u ovo o članovima se treba dodati da članovi mogu biti svi državljani BiH.
Ovo o Udruženju se jednom povlačilo na foumu, a inicijativa je krenula kada smo razmišljali da napravimo jednu vrstu male škole ribolova, gdje bi se išlo djeci u škole.Ali, da bi mogao ikome pokucati na vrata, moraš imati odgovor na pitanje "Ko ste vi?", a da on ne glasi "Ribolovci kojima je došlo da malo o toj temi pričaju djeci".Za ikakvu inicijativu u smjeru škola moraš imati i "nešto" što stoji iza te inicijative.
Mene, inače, odbijaju sve vrste Udruženja i formalizacije, koje rade naaake "projekte" za masne pare (poput jednog o kojem sam nedavno čitao, a naslov projekta glasi otprilike: "Prevencija i kako se zaštiti od polnih bolesti ako ste žrtva trgovine ljudima" :shock: ), ali, kao "skup pojedinaca", teško da se išta može uraditi.
Kad je već pala ideja o osnivanju Udruženja, mene je najviše privuklo to što bi se osnivanjem jednog ovakvog (koje bi bilo registrovano za cijeli teritorij BiH) napravio presedan jer su sva dosadašnja lokalnog (okolčanog) karaktera.
Šeha pomenu, a i ta nije loša, napraviti to neko glasilo ribolovca - opet je lakše kao Udruženje.
Statut je frigidan text koji zvuči previše ozbiljno, ali se mora imati i u njemu moraju biti smjernice.De, ovo je malo ozbiljnija tema, pa da budemo konstruktivni.
Ako mislite da treba nešto napraviti, napišite svoje ideje.
Ako mislite da bi ovo bilo bezze, napišite i to.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la AlaS » 16 stu 2009, 21:20

99,9% je sve u okviru i slažem se sa svim osim član 16 tačka 7 /isključenje iz članstva/
mislim da bi to trebala skupština sprovoditi a ne članovi odbora,moje mišljenje, ako griješim izvinite
Bistroooo BiH
slika
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 16 stu 2009, 21:31

Po ovom Statutu, Skupština je "drugostepena":
Odluku o isključenju donosi Upravni odbor. Protiv odluke Upravnog odbora o isključenju odnosno o odbijanju zahtjeva za prijem u članstvo, može se u roku od 15 dana podnijeti prigovor Skupštini. Odluka Skupštine je konačna.
Mislim da je bolje ovako, jer, kako rekoh, ovo je podjonjen Statut u kojem je vodjeno računa o tim stvarima.Ja sam ga prilagodio "namjeni", proširio U.O., ispremještao nadležnosti o imenovanjima, da bi to bilo legitimnije i više kontrolisano.
Ako mislite da bi Skupština trebala biti da da odlučuje, i da njena odluka bude izvršna, a bez žalbe, recite i ubacujemo.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la AlaS » 16 stu 2009, 21:38

E dobro si Senade od ovih silnih zakona i tačaka i svega sam ovo nekako profulo sa žalbom pardon brišem sve gore napisano
Ako te zanima zašto sam zapeo za ovaj član 16 tačka 7 imam razlog ali nije za ovdje nekad cemo na sijelu kod msn-a <dajpivu>
slika
Bistro

Adnan Skopljak
Početnik
Postovi:17
Pridružen/a:15 lis 2009, 13:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Adnan Skopljak » 16 stu 2009, 22:53

Ev da se i ja prikljucim i ja sam ZA i volio bih da to bude sto pre,jer mi pravi zaljubljenici vec dolazimo u razne komflite sa ovim drugim kako ih ljudi zovu MESARI,moje misljene je da se smanji dnevni ulov i da kontrola bude cesca u jenom danu a ne da cuvar proda dnevnu i vise ga ocima nevidis,ti divljaci koji divljaju na vodi i unistavaju sve zivo pa brate dragi prvi koji to uradi OPALI GA PO DJEPU PRAVOOOOO, a ne da pricaju kako nema zakona itd,eto ja mislim tako al vi ste puno iskusniji od mene pa da nedavim puno.

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O Udruženju građana "Bistro!"”