Udruženje "Bistro BiH"

Informacije o Udruženju, planovima, aktivnostima te kako postati članom.

Moderator/ica:emin

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:
Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la adi » 26 kol 2010, 08:34

hero je napisao/la:Svaka cast, od mene puna podrska gdje god treba da se "navali". Daj Boze da bar ovo ide kako treba, da ne bude, ja, ja ja ja pa onda ono balkansko, "joj znas, bla, bla....". Sta god ja mogu pomoci tu sam. NEK NAM JE SRETNO I BISTRO NA CISTIM I RIBOM BOGATIM VODAMA

Bogami Hero na tebe racunamo pravo <titinpionir> , evo da malo rascistimo ovu frku pa smo te kontali zvati da malo sjednemo <adipiva> i progovorimo koju pametnu (sto je od mene gotovo nemoguce <valjanjeodsmijeha> )
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Seha » 26 kol 2010, 10:51

Pozdrav za Kenana i Auroru dobro nam dosli i bistro..
hero je napisao/la:Daj Boze da bar ovo ide kako treba, da ne bude, ja, ja ja ja pa onda ono balkansko, "joj znas, bla, bla....".
Ne rodjak nasa vodilja je .........
Neobra se bostan, dok šljive ne popadaju !
Valjda si nas upoznao od kakvog smo materijala napravljeni.. Sve sto je receno do sada sve je i uradjeno..
Ono sto nije bar smo dali svoj maksimum da i to pokusamo ostvariti.
Na kraju balade i ova stranica je bila pokusaj.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 26 kol 2010, 15:37

astoraurora je napisao/la:Imam jedno pitanje iako je nevezano za forum ovakve vrste. Naime, u mogučnosti sam da svaki dan postam link za Dnevni Avaz i Oslobođenje, pa da raja može sebi skinuti i pročitati. Novine su skenirane u pdf formatu izrazito velike kvalitete. Često sam u prilici da dobijem i Slobodnu Bosnu, RTV Extra, pa i Expres....Ako smatrate da bi bilo dobro da u naku od rubrika to postavim, javite....
Postiraj na ovom linku i hvala ti :wink:
viewtopic.php?f=180&t=1998
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
astoraurora
Nobelovac
Postovi:1229
Pridružen/a:04 kol 2008, 23:59
Lokacija:TZ
Kontakt:

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la astoraurora » 27 kol 2010, 11:24

Posta se na ovom linku već uveliko, pa, bujrum, ko voli nek` izvoli....
FACEBOOK - FeederTeamTZ Astor

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la hero » 27 kol 2010, 18:45

ama rodjak znam ja za nekoliko ljudi koji ce ginuti da naprave nesto kako treba, al isto tako kad zagusti malo ce ih biti da pomognu. Senad zna da ja sta uradim sa video materijalom sve moze prenijeti u tekstualni zapis sa fotografijama, a nabavili smo i podvodne kamere tako da ce biti jos boljih slika i reportaza. Jos nesto, samo ce Senad i Adi znati koliko je zaj.... odrzati list nakon nekoliko brojeva, ako se nebude samo skidalo sa interneta, i islo na terene da se napravi nesto reportaznog tipa, u svakom slucaju od mene puna podrska i bistro svima.
Bistro BiH NTV Hayat


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la Seha » 29 kol 2010, 12:07

Znam da ce to pasti na par ljudi ,al jos uvijek se nadam da ce i ostala raja naci za shodno pomoci ovom projektu da zazivi. Bice to sve ok samo da se upali zeleno svijetlo tj. da skupimo lovu za startanje prvih par brojeva.. Jednom optimista uvijek optimista ;)
Bistro rodjak
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udruženje "Bistro BiH"

Post Postao/la senad » 01 ruj 2010, 10:21

kenan_sa je napisao/la:I ja sam za naravno,i nadam se da če biti nešto od ovoga uskoro.Bavim se ribolovom vec nekih 22-23 god i imam fino iskustvo.Imam i slobodnog vremena,tako da sam spreman za sve sto bi pridonijelo poboljšanju drustva.Pa ako vam zafali jedan clan stupasim se.Naravno ako me ko zeli u drustvu.Pozzz...
Bistro, Keno, a i svi ostali koji bi željeli učlaniti se u Udruženje i uraditi nešto korisno.

Da napišem par informacija o Udruženju ovdje, jer je ova tema vidljiva i gostima i registrovanim članovima na forumu.

Udruženje je registrovano, napravljeni su pečati, a danas smo (maloprije se vratili) Adi i ja predali papirologiiju u poresku upravu, koja će biti završena u srijedu.
U srijedu, idemo otvoriti račune u banci i time bi bilo gotovo sve (barem se nadam) oko papirologije.
Adi će srediti i pripremiti sve što se tiče knjiga/knjigovodstva, evidencije, protokola....

Članstvo u U.G. "Bistro!" je dobrovoljno, i svi koji žele, dovoljno je da se jave ili ovde ili meni na PP, ili na moj e-mail.
Članarina koja je odredjena je simbolična - 10 KM, koja će pomoći da se poplaćaju sve obaveze oko registracije i ostalih troškova formalizacije, a za maloljetnike je članstvo besplatno.

Nakon što otvorimo račune u banci, svako ko može i želi, može i donirati neka sredstva - koliko god, dobro je došlo.

Prvi post u ovoj temi je od 13. novembra 2009. godine kada se "na glas" počelo pričati o osnivanju Udruženja, i namjerno sam ovu temu i ostavio otvorenom/javnom da se vidi kako je sve krenulo.Ovde su napisani i ciljevi Udruženja, a jedan od primarnih je realizacija projekta - Bosansko-hercegovačka ribolovačka revija.

Ideja ne manjka, a nadam se da neće manjkati ni onih koji bi bili spremni i realizovati neke od ideja koje se iskristališu kao korisne.

Prva od tih ideja, koju ćemo pokušati realizovati, je sa djecom iz SOS dječijeg sela iz Sarajeva.

Na forumu ima jedan dio vidljiv samo članovima Udruženja i to morate akceptirati i shvatiti da neke stvari, ipak, moraju ostati "izmedju četiri zida", a sve što se realizuje, biće objavljeno.
Ulaskom u Udruženje postajete punopravan član koji će imati pravo da predlaže i sugeriše, ali i obavezu da pomogne u realizaciji onog što svi članovi Udruženja odrede kao značajan projekat.
Ovim putem pozivam sve vas koji imate htjenja, želje i volje - priključite nam se.
Više glava - više pameti, ali isto tako, što je nakad i potrebnije, više ruku može više posla uraditi.


P.S.Ova tema ce biti zakljucana za pisanje jer zelim da ovaj post bude posljednji u njoj i da ove informacije budu na vidnom mjestu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Udruženje „Bistro!“ korisnik ribolovnog prava

Post Postao/la senad » 12 vel 2013, 17:30

Udruženje „Bistro!“ iz Sarajeva korisnik ribolovnog prava Ribolovnog područja VI

Danas, zaprimanjem ‘Odluke o ustupanju ribolovnog prava’ u Ministarstvu privrede Kantona Sarajevo, udruženje „Bistro!“ je postalo korisnikom ribolovnog prava na Ribolovnom području VI na period od 10 godina.

Ribolovno područje VI obuhvata vode koje se nalaze na teritoriji opštine Ilijaš, a to su:

1. Rijeka Bosna od gornjeg mosta u Malešićima do granice općine u selu Vratnica (granica sa Ze-Do kantonom)
2. Rijeka Misoča od sela Karačići do Mahmutovića rijeke i od Ilijaškog potoka do ušća u rijeku Bosnu
3. Rijeka Ljubina od izvora ispod Gajeva do granice sa opštinom Vogošća u Ljubinu kod raskrsnice sela Korita
4. Rijeka Rača od sela Šiča do ušća u rijeku Ljubinu kod Srednjeg
5. Rijeka Stavnja od sela Podžupča do ušća u rijeku Bosnu
6. Bijambarski potok od sela Hadžića do Bijambarske pećine
7. Potok Zenik od izvora do ušća u rijeku Misoču
8. Potok Gnionica od sela Popovića do ušća u rijeku Bosnu
9. Biočki potok od Gornje Bioče do ušća u rijeku Bosnu
10. Potok Blatnica od mosta u Podlipniku do entitetske granice
11. Jezero Starača u selu Ćifluk MZ Ljubnići, staro korito rijeke Bosne
12. Vještačko jezero u Gornjoj Luci

Krajem januara, Udruženje “Bistro!” je postalo i članicom Sportsko ribolovnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine.

Svi ribolovci znaju da je situacija na vodama u BiH loša, čast malom broju izuzetaka, a riječ “loša” koristiti za situaciju na vodama ilijaške opštine bi bio blaži prikaz stvarnog stanja.

Jezero_Staraca_Ilijas-zaledjenoU poređenju, ne sa situacijom prije rata, nego sa poratnom situacijuom, stanje je katastrofalno.

Stvarno, činjenično stanja ihtiopopulacije u vodama koje smo dobili na korištenje će pokazati revizija Ribarstveno-gospodarske osnove, a zadnja je urađena 2003 godine.

Iako svjesni situacije, prihvatili smo se izazova da pokušamo revitalizovati ove vode, vratiti ih u stanje da na iste vratimo i ribolovce, ali ne samo lokalne.

Primarni projekat u revitalizaciji voda je revitalizacija jezera Starača (jezero u Ilijašu/Podlugovima, kako ga zovu ribolovci iz Sarajeva). Pokušati ćemo revitalizacijom jezera, pravljenjem istog poželjnom destinacijom za ribolovce koji su ga i do sada pohodili (Ilijaš, Vogošća, Breza, Visoko, Vareš i Sarajevo), te eventualnim prihodom od realizacije tog projekta, uložiti sredstva u poribljavanja i ribočuvarsku službu za obnovu rijeke Misoče, ali i ostalih rijeka koje su nam pripale konkursom.

Plan je da se jezero Starača produbi, uredi prilaz i pozicije, ali na način da iste posluže i pri organizaciji ribolovnih takmičenja. Nakon građevinskih radova, slijedile bi stručne analize vode i ihtiopopulacije, te poribljavanja u skladu sa mišljenjem struke.

Prije rata, pa i u poratnom periodu, u jezeru su bili prisutni amuri koji su kontrolisali rast vodenog bilja, no nekontrolisanim izlovom, a i krivolovom, svi amuri su izlovljeni.

Davno su zabilježeni i ulovi šarana, a u posljednje vrijeme se lovi klijen, babuška, krkuša, linjak, grgeč i sunčanica. Planiramo jezero poribiti kvalitetnom većom ribom, i uz mišljenje struke, eventualnim ubacivanjem neke od grabljivica, smanjiti količinu sitne ribe. Na jezeru bi se uveo poseban režim ribolova – obavezno vraćanje pojedinih vrsta riba i kapitalnih riba.

No to će zavisiti od stepena realizacije građevinskih radova.

rijeka_misocaU ovih nekoliko dana smo obavili niz kontakata, a nadamo se vrlo skorom sastanku sa načelnikom opštine Ilijaš, gosp. Akifom Fazlićem kojem želimo prezentovati naše planove i tražiti podršku u smislu zajedničkog nastupanja prema fondovima, Također, planiran je i sastanak sa načelnikom 5. Policijske uprave u svrhu dobijanja policijske podrške i intervencija pomoći ribočuvarskoj službi.

Planiran je i niz sastanaka sa privrednicima ilijaške opštine koji bi kroz realizaciju ovog projekta mogli naći svoj interes, a sa kojim bi također mogli zajednički nastupati prema investitorima ovakvih projekata (Fond za zaštitu okoliša FBiH, nadležna ministarstva u Kantonu i Federaciji BiH…)

Jedan od osnovnih pokazatelja realnosti realizacije projekta revitalizacije voda Ribolovnog područja VI bi se pokazao u razgovoru/sastanaku sa ribolovcima opštine Ilijaš i njihovog raspoloženja spram Plana koji smo mi zacrtali. Ispravnom strategijom, ali i nekim radikalnim potezima (koliko god oni bili nepopularni), vjerujemo da se stanje može srediti – da ne vjerujemo, ne bismo se ni prihvatali ovog posla.

Mi pozivamo sve ribolovce koji žele pomoći oporavak jezera Starača, ali i ostalih voda u ilijaškoj opštini, da postanu članovi Udruženja “Bistro!” i na taj način pomognu realizaciju projekta.

Jezero Starača može postati poželjna voda, uređena i bogata ribom, kvalitetna takmičarska staza i mjesto za održavanje škola ribolova… a na našem kućnom pragu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O Udruženju građana "Bistro!"”