Poskidajmo zastave sramote!

Informacije o Udruženju, planovima, aktivnostima te kako postati članom.

Moderator/ica:emin

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la angler » 12 ožu 2012, 19:17

Kad nema nikakvih akcija o zastiti rijeka njima sad valja i arhiva <jelmekotrazio>
Nego, koga su pitali da to objave, a nisu prstom mrdnuli kad je trebalo!!?


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 13 ožu 2012, 11:30

Pa dobro, BHRadio nas je dobro ispratio, a to je ista kuca. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Kovach » 04 tra 2012, 21:33

Senade citam u novinama da DM provodi akciju na smanjenju koristenja PVC kesa i napravili su neme cekere koje dijele raji, a i neke kese od recikliranih materijala. Sta mislis da se stupi sa njima u kontakt da nam doniraju nekoliko komada tih cekera za neku od sljedecih akcija ili da se pokusa dogovoriti da se i mi ukljucimo u projekat pa recimo opet djeca iz SOS djecija sela jedan dan dijele te cekere sa natpisima i majicama udruzenja radi nase promocije.

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la adi » 04 tra 2012, 21:39

vec sam ih ja kontaktirao kada su radili prvu akciju-promociju, nikakvog odgovora, da li su nas dozivjeli kao konkuranciju ili ne znam sta, al jebi ga ni uhom ne mrdnuse...
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la montana » 04 tra 2012, 22:11

dobro je dok se otimamo ko ce pocistiti kese...

mogli bi na ljeto jednu akcijicu ciscenja, onako kad svi budemo na odmorima? <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Kovach » 05 tra 2012, 01:18

Ma ko ih onda sisa mozemo mi i bez njih <valjanjeodsmijeha> to je neozbiljnost i neprofesionalizanm svih institucija u BiH a i nekultura. Kad ti se neko lijepo obrati zahtjevom nece te Bog ubiti da i ti lijepo odgovoris. Mogli su bar napisati "Hvala nismo zainteresovani ili ne treba nam pomoc", a ne kao gluha krmad. Svaka cast na reakciji adi. Bistro!

Avatar
Ben
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:23 lip 2013, 12:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Ben » 07 srp 2013, 12:18

Upravo sam malo pogledo koji video od vaseg udruzenja. Posebno ovaj video Poskidajmo zastave sramote! gdje ste cistili rijeku Ljubinu pokazuje stanje nasih rijeka u Bosni.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0siAp74JGn0[/youtube]

Svaka cast na trudu. Ovo sto se vidi na smecu to je stvarno sramota naroda koji zivi u BiH. Slazem se sa Senadom samo ostre kazne za zagadivace rijeka i jezera.

Ako ima mogucnost da se uplati clanarina za dijasporu iz Njemacke, Austirje i Svicarske postavite negdje da se vidi kao sto je to slucaj za kanadu i Ameriku.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la tommylee » 08 srp 2013, 08:25

Problem su stanovnici koji žive na oblama rijeka.Gdje god sam bio na pecanju naiđem na uhodanu stazu.Naime prokrčen prolaz do korita i tu se traktorom u rikverc samo istrese sav otpad!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Clavis » 08 srp 2013, 08:38

naša logika....šut trehni u vodu, a onda tim istim traktorom gubi glavu do njive jer je put blatnjav i točkovi upadaju....

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la adi » 08 srp 2013, 12:30

Ben je napisao/la:Ako ima mogucnost da se uplati clanarina za dijasporu iz Njemacke, Austirje i Svicarske postavite negdje da se vidi kao sto je to slucaj za kanadu i Ameriku.
Primatelj: Udruženje građana "Bistro!"
Azize Šaćirbegović 16, Sarajevo
Račun br.:161-000-00877900-55
Raiffeisen Bank d.d. Bosna i Hercegovina

ILI

SWIFT CODE: RZBABA2S
IBAN CODE: BA391610000087790055


a imas ga takodje i na udruzenjskoj stranici <titinpionir>

http://udruzenje.bistrobih.ba/
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 08 srp 2013, 15:14

Ben, hvala na interesovanju i pohvalama, a svaka pomoć nam je dobro došla jer posla ima i previše pošto je sve u stanju i gorem nego što si vidio na ovom snimku. No, borimo se i nadamo se da ćemo se izboriti sa svim problemima na koje na svakom koraku nailazimo, počevši od navika raje da vode služe da smeće odnesu nizvodno, ribara da niko ne vodi brigu o vodama i da se može loviti kako ti ćeif, nadležnih kojima nismo ni zemljaci ni familija, (možda i jesmo, samo ne znamo zaiskat' :mrgreen: ) i koji nas glatko odbiju za šta god apliciramo. Eto, ovo što si gledao je jedini projekat koji su nam podržali i to su nas pravo nahvalili da smo ostali zabezeknuti da su nam finansirali kompletan budžet jer nismo imali nikakvu štelu. A kada smo čuli koji su ostali projekti koji su dobili novac i koje iznose, skontali smo da nisu imali izbora i jednostavno nas nisu mogli/smjeli odbiti jer je sve drugo bila ubleha do ublehe sa prenapuhanim ciframa. No, da ne dužim, to je druga tema ;)

Evo sad ovo što si pitao, a sad ću postaviti i na udruženjsku stranicu istu info.

Ovako pise na instrukciji iz banke:

PAYMENT INSTRUCTIONS

Payment should be effected as follows
Beneficiary Bank: RAIFFEISEN BAND DD BOSNA I HERCEGOVINA
Swift Code: RZBABA2S
Adress: ZMAJA OD BOSNE BB, SARAJEVO, BIH

DETAILS OF BENEFICIARY
IBAN CODE: BA391610000087790055
FULL BENEFICIARY NAME: BISTRO UDRUZENJE GRADJANA
FULL BENEFICIARY ADDRESS: AZIZE SACIRBEGOVIC 16
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Ben
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:23 lip 2013, 12:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Ben » 08 srp 2013, 16:55

Hvala na odgovoru i na postavljanju ovih informacija.

Slazem se sa tobom da samo stroge i visoke kazne mogu pomoci u ocuvanju rijeka i prirode. Ovo vazi za starije generacije, za mlade generacije koje nisu iskvarene za njih nije kasno, mislim da bi imalo efekta da se za dan voda 22 marta napravi po skolama jedan info dan gdje bi se diijeca preko slika prijenela informacija o nasim rijekama i jezerima sa florom i faunom kako to izgleda kad je cisto i kako kad je zagadeno. Mada bi nazalost lakse bilo napraviti slike od zagadenih voda. Jest samo prijedlog ili ideja ali aBd mozda bude za 5-10 godina. jer je 5 do 12 sto se tice zagadenosti.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 09 srp 2013, 09:43

Mi smo na više adresa aplicirali sa takvim projektom gdje smo željeli praviti škole ribolova koje bi u sebi sadržavale i predavanje o zaštiti okoliša, ihtiologiji i sličnim temama, no od onih gore pomenutih (zemljaci, tetići, sestrići, amidžići...) ne možeš doći do nekih sredstava da to uradiš kako treba, da tu djecu izvedeš na vodu kako treba pa im pokažeš sve to na licu mjesta, kako smo uspjeli prve godine sa manjim brojem djece, a zahvaljujući SOS Dječija sela BiH i njihovoj infrastrukturi, jer su njihova djeca bili polaznici i USR "Glavatica" Jablanica jer su nas ugostili i doveli i svoje djece.
Bistro - Palcic br-113-novembar_2010.jpg
No, ne predajemo se, sad smo se bazirali da pokušamo revitalizovati jezero Staraču koje bi nam onda bila baza u kojoj bi mogli raditi takve škole u prirodi i ne samo mi, nego i svi drugi zainteresovani, jer sa našim prijateljima i partnerima iz SOS Dječija sela BiH imamo potpisan Protokol o realizaciji kampa "Jezero Starača" ;)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la adi » 09 srp 2013, 10:01

a evo kako smo ove godine obiljezili 22 mart :wink:

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=33208
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Ben
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:23 lip 2013, 12:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Ben » 09 srp 2013, 10:14

adi je napisao/la:a evo kako smo ove godine obiljezili 22 mart :wink:

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=33208
Svaka cast. Vazno je da se pocelo nesto raditi na tu temu. Nezelim vam pametovati jer takvih ima najvise kao i uvijek, kako i sta bi se trebalo uraditi a malo je onih koji stvarno nesto urade. :mrgreen:
Lijepo je da ste poceli i da cete to i dalje raditi posebno sa dijecom kojima je lakse neke stvari objasniti nego odraslim.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O Udruženju građana "Bistro!"”