Poskidajmo zastave sramote!

Informacije o Udruženju, planovima, aktivnostima te kako postati članom.

Moderator/ica:emin

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 26 kol 2011, 15:24

Ovo je akcija koja se uskoro provodi, pa da i ovde postamo poziv
slika
U dane 02.09. i 03. 09., na lokalitetu između Semizovca i Srednjeg, biće održana akcija „Poskidajmo zastave sramote“ u organizaciji Udruženja građana „Bistro!“ iz Sarajeva.
Akcija se realizuje u saradnji sa SOS-Dječija sela BiH i članovima Sportsko ribolovnih društava „Vogošća“, „Sarajevo 1906“ i „Novi Grad“.

Akcija podrazumjeva skidanje PVC kesa sa priobalnog rastinja, te uklanjanje otpada iz rijeke Ljubine, a po završetku akcije i poribljavanje rijeke autohtonom potočnom pastrmkom.

Značaj ovakve akcije je prepoznalo i ministarstvo prostornog uređenja i okoliša Kantona Sarajevo, te je istu finansijsku podržalo.

Mercator BH kao ekološki orijentirano preduzeće se također pridružilo ovoj akciji jer na taj način želi doprinjeti podsticaju i razvoju ekološke svijesti bh. građana.

Poštujući korporativne vrijednosti, Mercator BH je svjestan vezanosti za okruženje što samo povećava društvenu odgovornost kompanije i brigu za budućnost. Zbog toga Mercator kontinuirano investira u programe kojima bi zaštitio okolinu u kojoj posluje.

Od više pozvanih zvaničnika da uveličaju akciju, potvrdno su odgovorili načelnik opštine Vogošća, gosp. Edin Smajić, koji je za realizaciju akcije organizovao i ekipu civilne zaštite opštine, te predsjedavajući predsjedništva Bosne i Hercegovine gosp. Željko Komšić koji u svom odgovoru piše:

“Prije svega želim da Vam se zahvalim na upućenom pozivu za sudjelovanje u akciji “Poskidajmo zastave sramote”, koju toplo pozdravljam budući da je riječ o značajnom koraku za očuvanje prirodnog bogatstva.
U odnosu na druge, naša zemlja raspolaže neprocjenjivom blagom čiste vode za piće, ali nažalost, pojedinci još uvijek nemaju razvijenu svijest o posljedicama svojih postupaka kojima ne samo da privremeno zagađuju okolinu, već utiču i na budućnost očuvanja životne sredine i kvaliteta života.
Stoga, iskreno podržavam Vašu akciju u nastojanju da se na ovaj način ukaže na postojanje problema zagađenja voda u Bosni i Hercegovini i nadam se da ću biti u mogućnosti da zajedno sa svojim saradnicima učestvujem u istoj.”

Akcija će se provesti u petak 02.09. od 14:00 do 20:00 i u subotu 03.09. od 08:00h do 12:00h.

U subotu u 12:00 sati će biti organizovan doček gostiju i druženje svih učesnika sa gostima, te i razogovori o problemima na terenu s kojima se susreću ribolovci.

„Pozivamo sve ribolovce i sve ljubitelje prirode da se pridruže akciji u subotu 03.09., da tim malim korakom animiramo javnost i druga Udruženja sa ekološkim predznakom i odredimo jedan dan u godini kada ćemo svi izaći na rijeke i jezera te očistiti priobalno rastinje od PVC kesa, nadajući se potpunom ukidanju istih.
Dan kada ćemo poskidati te “zastave sramote”…zastave NAŠE sramote!“, poručuje predsjednik U.G. „Bistro!“,gosp. Adnan Osmanagić

POZIV SVIMA VAMA KOJI STE U SARAJEVU ILI KOJI MOŽETE DOĆI U ZAKAZANO VRIJEME NA ZAKAZANO MJESTO DA TO I UČINITE...SAMI, S PORODICOM, NIJE BITNO...NEKA OVO UJEDNO BUDE I JEDNO DRUŽENJE-IZLET RAJE SA FORUMA
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 01 ruj 2011, 12:13

Ekologija: U. G. "Bistro!", Bosna i Hercegovina
Sutra početak akcije „Poskidajmo zastave sramote!“

slika

U petak, 02.09., u 14:00 sati, članovi Udruženja „Bistro!“ kao organizatori i nosioci projekta u saradnji sa SOS-Dječija sela BiH, i članovi Udruženja sportskih ribolovaca „Vogošća“, „Sarajevo 1906“ i „Novi grad“, te Udruženja „Tempo“ krenut će sa realizacijom akcije „Poskidajmo zastave sramote!“

Akcija će se provesti na rijeci Ljubini i podrazumjeva čišćenje PVC kesa sa priobalnog rastinja, otpada iz korita rijeke, a izlaskom na teren i zbog zatečenog, katastrofalnog stanja, odlučeno je da se akcija proširi , te će učesnici očistiti i svo smeće pobacano iz automobila koje se nalazi duž ceste uz tok rijeke.

Akciju su podržali ministarstvo prostornog uređenja i okoliša Kantona Sarajevo, Merkator BH, Sarajevski kiseljak d.d., a medijski pokrovitelji su web portali http://www.sutra.ba i http://www.bistrobih.ba

Od pozvanih zvaničnika, akciju će svojim prisustvom uveličati načelnik opštine Vogošća, gosp. Edin Smajić, koji je obezbjedio i učešće ekipe Civilne zaštite opštine, te predsjedavajući predsjedništva Bosne i Hercegovine gosp. Željko Komšić.

Gosp. Komšić u svom odgovoru piše:“Prije svega želim da Vam se zahvalim na upućenom pozivu za sudjelovanje u akciji “Poskidajmo zastave sramote”, koju toplo pozdravljam budući da je riječ o značajnom koraku za očuvanje prirodnog bogatstva.
U odnosu na druge, naša zemlja raspolaže neprocjenjivom blagom čiste vode za piće, ali nažalost, pojedinci još uvijek nemaju razvijenu svijest o posljedicama svojih postupaka kojima ne samo da privremeno zagađuju okolinu, već utiču i na budućnost očuvanja životne sredine i kvaliteta života.
Stoga, iskreno podržavam Vašu akciju u nastojanju da se na ovaj način ukaže na postojanje problema zagađenja voda u Bosni i Hercegovini.


Akcija će trajati dva dana – u petak, 02.09. će se u periodu od 14:00 do 20:00 očistiti jedan dio rijeke Ljubine i zelene površine uz magistralnu cestu Sarajevo – Tuzla, i u subotu, 03. 09. Od 08:00 sati, kada će slijediti nastavak čišćenja.U subotu, u 12:00 sati je planiran završetak akcije, doček gostiju i druženje učesnika akcije, kada će biti izvršeno i poribljavanje rijeke Ljubine autohtonom potočnom pastrmkom.

"Ovo je mala akcija, želja da sa pokrenemo i uradimo nešto korisno, a ne samo da, vozeći se pored naših rijeka, komentarišemo ružan izgled obala rijeka po kojima vise PVC kese.Voljeli bismo da jedan dan u godini bude taj kada ćemo makar mi iz Udruženja ekološke orjentacije izaći na rijeke i jezera i očistiti te zastave naše sramote."– rekao je Adnan Osmanagić, predsjednik Udruženja građana „Bistro!“.

http://www.sutra.ba/novost/40288/Sutra- ... ve-sramote
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la edoA » 01 ruj 2011, 13:22

Akcija je svakako za pohvalu. Samo tako napred.

Radi same promocije, mozda ne bi bilo lose da sudjeluju kuce ko sto su n.pr.Federalna televizija ili avaz, pa taman i finansiski ne podrzavali.
Nakon akcje, dajte ljudim prenos utekmice <flag>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 01 ruj 2011, 21:33

Bilo je danas i na federalnoj (u jutarnjem), na bh radiju 1, na tnt radiju, na dosta portala...Poslali smo vijest FENI pa je ona proslijedila dalje.Ukucaj u google "Poskidajmo zastave sramote!" pa ces vidjeti da je bilo medijski dobro pokriveno.
Nadamo se da ce i u subotu biti medija, posebno u ovom periodu kad budemo dočekivali goste :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Han » 02 ruj 2011, 09:19

Ako budem mogao da nadjem rupu u obavezama vrlo rado bih navratio
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"


Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Han » 02 ruj 2011, 20:06

Ja sam vidio prilog na TV Hayat i TV Vogošća, na ostalim ne primjetih ništa
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 02 ruj 2011, 22:23

Djes, Han! ;-)
Jeste, na te dvije tv je bilo, jutros sam ja dao intervju za bh radio 1, Zekerijah Smajic radi dokumentarni filmi on je zato bio danas gore ( a i sutra ce biti), a neke segmente od danas ce polsati u tv razmjenu ili kako se vec to zove.I sutra ce biti medija sigurno, moguce i vise nego danas, tako da je ovo dobro proslo.U ponedjeljak smo Adi i ja gosti u nekoj emisiji na bh radiju 1...a ja tremaros to je cudo jedno.Doduse, danas sam bio dobar kad sam Smajicu davao neke izjave, barem me predsjednik pohvalio ;-)
Slomili smo se danas.Smeća je toliko da nismo mogli vjerovati kad smo počeli čišćenje - oko 150 kesa smeća je izvučeno iz toka rijeke, a to nije ništa koliko ga još ima.
Sutra je nastavak akcije i vidimo se kod pumpe u 8:00 ili zovi kad budes dolazio. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Han » 02 ruj 2011, 23:24

Auuuu al sam se provalio danas evo me još stid. Stojim ja pored čovjeka, poznat mi pravo, pogledam ja u njega on u mene i sad da ne bi bilo da se odnekud poznajemo a ne pozdravljamo se ja fino i kulturno upitam ... "Vi ste meni odnekud poznati" .... On pruza ruku i kaze ... "Ja sam Zekerijah Smajić".... Da je Ljubina dublja bacio bih se od sramote :135:
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 03 ruj 2011, 22:47

Video klipovi sa akcije - neki za dokumantarni film koji radi ovaj što je Hanu poznat :mrgreen: , a neki za medije.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sfh0xZIL-lc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EvsJCC1ZhLo[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WyhidQ5wsyE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aQYBNsRONDU[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=197cgE7mr-w[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6KUSEsJEY9A[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B-heG_uqu24[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a4s6L_WuaSo[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YbKpthDOLlI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IcrBW1tj1Ps[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DbrHysjqWnI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RkeoM_ZQBNk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sNzExlXn24c[/youtube]
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 03 ruj 2011, 22:50

Sta reci...ja sam i vise nego zadovoljan...predsjednik nam takodje, svi koji su bili sa kojima sam razgovarao i vise nego zadovoljni i nisu mogli naslutiti da ce ovako dobri ispasti.Hajde što je gostima koji nisu nagrebusili juce i jutros na ciscenju, nego raji koja su juce svojski potegli.Mi se zahvaljivasmo načelniku opštine, on više nama, zahvaljivasmo se vogoscanima bez kojih nista ne bismo uradili, oni nama jer oni nebi pogotovo nista uradili.Svi smo zakljucili da je ovo bila medijski najpokrivenija akcija koju je radilo neko udruzenje, i ono sto smo zamislili je odradjeno - iskoristili smo maksimalno komsicev , ali i nacelnikov dolazak.
Od medija tu su bili: kantonalna, tv vogosca, hayat, bh radio 1, dedo suzy je napravio prilog za svoju emisiju, zekerijah smajic za svoj dokumentarni film.zeka mi je rekao da je njihov prilog otisao na dosta televizija širom bih (tuzla kanton, atv, zenica...)
Upravo me zove Gljiva da Adi i ja dodjemo jedan dan na tv vogosca da se napravi rezime akcije, sto moramo u ponedjeljak u 10 na bh radiju 1 uraditi.Od pisanih znam za avaz, a ja cu sutra napraviti vijest i proslijedicemo je feni i redom ko nam na um padne.
Zahvaljujuci merkatoru i dobroj procjeni, svega je bilo i trajalo cijeli dan.jedino sto nije uspjelo - precijenili smo mogucnosti i podcijenili količinu smeća.
Uzas je blaga rijec!
Neko rece da je za ovo sto smo mi htjeli trebala armija ljudi, a time smo i dobili ideju i predloziliKomsicu da to tako fakat i bude - kad vec placamo armiju koja trenutno nista ne radi, da onda makar na taj nacin opravdaju dio ulozenih sredstava i čiste nam drzavu, te je na taj nacin stite.Po njemu, to je izvodivo, pa cemo malo to pokusati gurati.
Hvala Hanu, Adir-u, Kovachu koji su isto momacki povukli...Hanu pogotovo jer je covjek upao prije par dana na forum i nema pojma ko je ko i kakav, a danas bio uvaljen u posao do guše :mrgreen:
Kovachu sto je klapio iz Jablanice i isto tako svo vrijeme uskakao gdje je trebalo.
Ovom trecem necu da se zahvaljujem jer ...necu da lajem. :wink:
Da vise detaljisem, nemam sta, definitivno svi, bez neke lazne kurtoazije su bili zadovoljni, i prezadovoljni.Licno ja sam prezadovoljan realizacijom ove akcije i najvejovatnije smo kroz ovo stekli nekoliko dobrih i bitnih konekcija.
Jos jednom, hvala svima vama na podrsci i sto vjerujete u nas, hvala Kovachu, Adir-u i Hanu, hvala drugu predsjedniku i Besku, i hvala mi zeni mi u mene sto me trpi i podnosi moje tersluke. :mrgreen:
Sutra cu pokusati ubaciti neke video uratke jarana koji je napravio satak video snimaka.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 05 ruj 2011, 08:50

Evo spojeno sve u jedan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0siAp74JGn0[/youtube]
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la enko » 11 ožu 2012, 22:37

Samo da kazem da su mi Presjednik i Dopresjednik danas lijepo izgledali na drzavnoj tv <valjanjeodsmijeha> .A i Osmanagic junior:D

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la senad » 12 ožu 2012, 11:09

Otkud danas!?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la Seha » 12 ožu 2012, 14:54

Kasni signal valja dobacit do Zenice <valjanjeodsmijeha>
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poskidajmo zastave sramote!

Post Postao/la enko » 12 ožu 2012, 17:18

Bila na BHT 1 emisija o zastiti rijeka u Bosni i Hercegovini pa i izmedju ostalog bilo i poskidajmo zastave sramote

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O Udruženju građana "Bistro!"”