Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Informacije o Udruženju, planovima, aktivnostima te kako postati članom.

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la senad » 18 vel 2013, 13:11

Ribolovci sarajevskih udruženja „Sarajevo 1906“, „Novi Grad“, „Vogošća“ i „Bistro!“ će 01. mart i početak ribolovne sezone obilježiti na jezeru Starača u Podlugovima.

Tom prilikom će biti provedena i mala akcija čišćenja ambalažnog otpada sa obale jezera, a od strane Udruženja „Bistro!“, korisnika ribolovnog prava na jezeru Starača i ostalim vodama ilijaške opštine, biti će prezentovan i plan revitalizacije jezera i pravljenja istog poželjnom ribolovačkom destinacijom.

„Kao predsjednik Udruženja „Bistro!“, predstavnik domaćina – korisnika ribolovnog prava na vodama opštine Ilijaš, koristim priliku da pozovem sve ribolovce da se pridruže društvu na jezeru Starača. Za taj dan ribolovci neće morati plaćati dozvole za ribolov jer se ovaj dan inače obilježava druženjem kraj vode, dok je ribolov u drugom planu. Pozivamo ih i da im ispričamo jednu lijepu priču koju želimo provesti na terenu, a gdje nam je potrebna pomoć svih ribolovaca. Naši prijatelji iz pobrojanih Udruženja su nam pružili podršku, a mi pozivamo i sve druge ribolovce da se aktiviraju i angažuju u svim sarajevskim ribolovačkim udruženjima. Da pomognu idejama, aktivizmom, radom, pa i finansijski kroz kupovinu dozvola i plaćanje članarina, realizaciju ovog i sličnih projekata kojim će sarajevski ribolovci dobiti vodu na kućnom pragu.“, rekao je Adnan Osmanagić, predsjednik Udruženja „Bistro!“

Udruženja će se potruditi obezbjediti određenu količinu hrane i pića za ovaj dan.

Za one koji ne znaju put, na slici sa Google Eartha je ucrtano kako da se dolazi do jezera. Jezero se nalazi kod sela Ćifluk (Mjesna zajednica Ljubnići) i ukupna dužina puta do jezera, a nakon silaska sa auto-puta je cca. 3 kilometra.

slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la senad » 18 vel 2013, 13:20

Ovo je bila zvanična vijest za medije, a sada i ovako, prijateljski, upućujemo poziv svim ribolovcima koji žele taj dan provesti u prirodi i čuti kakvi su nam planovi, da nam se priključe 01. marta u druženju na jezeru Starača.

Nadam se da se vidimo i bistro! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Obilježeno otvaranje ribolovne sezone na jezeru Starača

Post Postao/la senad » 02 ožu 2013, 19:27

U petak, 01 marta, na jezeru Starača u Ilijašu je upriličeno otvaranje ribolovne sezone u organizaciji korisnika ribolovnog prava na Ribolovnom području 6., Udruženja “Bistro!” iz Sarajeva.

Prelijep dan je iskorišten za lijepo druženje u kojem su učestvovali ribolovci sarajevskih ribolovačkih udruženja “Sarajevo 1906”, “Vogošća” i “Novi grad”, te veći broj ilijaških ribolovaca.

Domaćini, članovi Udruženja “Bistro!” su prisutne upoznali sa planovima i do sada realizovanim aktivnostima, ali i obavezama koje su kao korisnici ribolovnog prava dužni ispuniti prema Kantonalnom ministarstvu Privrede, ribočuvarskoj službi, obaveznim poribljavanjima predviđenim Ribolovnom osnovom, izradom nove Ribolovno-gospodarske osnove, i mnogim drugim aktivnostima u kojima će biti potreban i eventualni angažman građevinskih mašina za uređenje prilaza jezeru Starača i slično.

Dogovoren je sastanak sa ribolovcima Ilijaša da se i oni aktiviraju u realizaciju projekata koji su od važnosti i za sam Ilijaš a ne samo ribolovačku populaciju opštine. Jezeru i ostalim vodama opštine Ilijaš gravitiraju ribolovci Sarajeva, Vogošće, Breze, Visokog i svih drugih okolnih mjesta, a revitalizacija voda bi povećala posjetu istih.

“Tokom ovog druženja, ekipa TVSA Ribolov je napravila emisiju o istom i koristimo priliku da im se zahvalimo za njihovu podršku kroz promociju naših aktivnosti i planova. Isto tako, zahvale idu i našim prijateljima iz USR “Sarajevo 1906”, SRD “Vogošća” i SRD “Novi grad” na podršci i pomoći u organizaciji ovog otvaranja. Nadamo se da ćemo slično druženje obaviti i na obali menadera rijeke Bosne u Lađenici gdje USR “Sarajevo 1906” realizuje isto tako bitan i koristan projekat ribarske i takmičarske staze. Mi, ribolovci, razumijemo značaj ovakvih projekta, no u većini slučajeva nam nedostaje razumjevanje nadležnih, a bez čije podrške ne možemo ni mi, a ni USR “Sarajevo 1906” ništa realizovati. Nadamo se da će se i to uskoro promijeniti i da će oni koji finansiraju razne ekološke projekte više finansirati one u kojima se “zavrnu rukavi” od onih koji se realizuju oko okruglih stolova.”, rekao je Adnan Osmanagić, predsjednik Udruženja Bistro!”

Na jezeru Starača je urađena i mala akcija čišćenja smeća i uklanjanja rastinja uz obalu, te je simbolično postavljena i tabla kojom je označena ribolovna voda i korisnik ribolovnog prava na istoj.


Ovo je vijest koja je objavljena, a neka mi oproste svi koji u njoj nisu pomenuti. Koristim priliku da se zahvalim svima njima, a posebno Makeu (ili Maketu ;) ) koji je dobro potegao jučer i pomogao, kako u čišćenju, tako i u pravljenju table.
Hvala mnogo, Make i čujemo se svakako jer nastavljamo dalje ;)

Make je momak koji radi (crvene rukavice), a ostali ga gledaju (Klasična bh. realnost :mrgreen: )

slika


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la AlaS » 02 ožu 2013, 19:35

Svaka vam cast <juma> ,bice ovo lijepa ribolovna destinacija
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la angler » 02 ožu 2013, 20:19

Vidi Upravnika sto nivelise iz horizontale <valjanjeodsmijeha>
Cestitke svima koji su pomagali i odazvali pozivu <championvanja>
Bice to lijepa oaza <flag>


Avatar
mladicakraljica
Piskaralo
Postovi:204
Pridružen/a:18 lip 2012, 17:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la mladicakraljica » 02 ožu 2013, 21:00

Aferim lijepo druzenje jos ljepsa tapla ,samo se bojim da je nece biti tu dugo zbog onih dripaca iz Ilijasa koji sve pocupase .
Ja i Drugovi smo 2007 doveli tesara koji je napravio sedam klupa na Jezeru i ti Hajvani ponoci dođu napiju se i napuse i pocupaju sve .
Nadam se da ce se brzo realizovati sve da se Staraca neostavlja bez nadzora jer to je jedino rijesenje

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la Seha » 02 ožu 2013, 23:06

Dobro ga nivelise upravnik, a rodjak :grin:
Svaka cast bice ovo super voda.. Svakom slikom mi se sve vise svidja. Daj Senade ubaci smajli sa palcem gore. <djed>
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la AlaS » 02 ožu 2013, 23:52

slika//smilies-world
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvorenje sezone ribolova na jezeru Starača

Post Postao/la Seha » 03 ožu 2013, 19:57

To Alas majstore :wink:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O Udruženju građana "Bistro!"”