Prica sa rijeke Kupe ili kanuom od Broda na Kupi do Ozlja

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Re: Prica sa rijeke Kupe ili kanuom od Broda na Kupi do Ozl

Post Postao/la Olimp » 09 sij 2011, 18:12

Odluka da prekinem put pokazala se kao vrlo pametna. Isto vecer Ozalj je zahvatilo veliko nevrijeme sa tucom i obilnom kišom, a jaka kiša padala je danima. I temperatura zraka se snizila...


slika


Ozaljsko kupalište na vidiku. Kraj mojega putovanja. Nagodinu, ako sve bude u redu, krecem ispod hidrocentrale Ozalj prema Sisku...


slika


Iskoristih sadržaj kupališta da se operem kako bih cist došao kuci ...


slika


... a kada sam stavio kanu na vozilo tek sam onda vidio štetu na kanuu nastalu nakon spuštanja niz prve slapove na rijeci ...


slika


slika


Šta na kraju reci? Predivna tura za plovidbu kroz najljepšu prirodu.

Rijeka me primila kao gosta, pokazala mi sve dobrocudne ljepote svoje i svojih predjela. Uživao sam u njoj cijelo vrijeme puta i slijedeci puta, kada budem išao ovime putem, ici cu duplo duže kako bih potpuno uživao u prirodi i laganoj plovidbi kroz nju.

Ruta puta dužine oko 100 km koju preporucam svima vama. Ako se neckate vratite se na pocetak ove price i pažljivo pogledajte fotografije. Pomoci ce vam kod odluke ....


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prica sa rijeke Kupe ili kanuom od Broda na Kupi do Ozl

Post Postao/la senad » 13 sij 2011, 00:33

Žao mi je što si morao prekinuti put.
Kao i obično, prelijepa foto reportaža sa prelijepe rijeke.
Neka te ubuduće prati samo lijepo vrijeme i da pređeš zacrtanu turu!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”