Ben - oficir za sigurnost na plovilu

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Ben - oficir za sigurnost na plovilu

Post Postao/la Olimp » 11 vel 2011, 22:28

Veoma je važno da na plovilu vlada red, mir i sigurnost. Te tri komponente toliko su važne za plovidbu da se na svakome plovilu odreduje osoba kojoj je povjerena briga za održavanje reda, mira i sigurnosti. Obicno se radi o osobi koja svojom pojavom utjece da svi poslušaju njene zahtjeve i bespogovorno im se povinuju. U suprotnom, zna se ...

Na mojemu kanuu uvijek vlada red, mir i sigurnost. Ja kao kapetan plovila tu sam dužnost, nadasve odgovornu i zahtjevnu, povjerio svojime pratiocu - Benu


slika


Vjerovali ili ne dužnost je prihvatio sa zadovoljstvom. Savjesno je izvršava, na sve motri, razgledava, o svemu se brine.


slika


I ne samo to. Brine se da ne bi bez njegovoga odobrenja u kanu ušao netko nepozvan. Cak mu se nitko ne smije niti približiti, a da njegov nailazak meni ne dojavi. Gromoglasno iz sve snage.


slika


Uvijek si zauzme dominantno mjesto na plovilu sa kojega ima pregled na one koji plove, ali i na okolinu kroz koju se plovi. Izgleda dobrocudno, ali izgled cesto vara. Pogotovu kada mu se glas zaori po površini vode.


slika


Kada je neodlucan kako postupiti u zadanoj situaciji, baci pogled na mene i odmah mu je jasno kako treba postupiti i kako se postaviti.



slika



Ploveci u kanuu uvijek je na oprezu. Dužnost obavlja 24 sata u danu, 7 dana u tjednu, 12 mjeseci u godini. Cak i kada zadrijema jednim okom i uhom je na dužnosti.


slika


A kada pristanemo i dobije slobodan izlaz sa plovila obožava se okupati, plivati ili jednostavno trcati po vodi. Ma šta radio važno je da voda prska, pjeni se i zalijeva sve uokolo.


slika
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Ben - oficir za sigurnost na plovilu

Post Postao/la Olimp » 11 vel 2011, 22:29

Toliko uživa u vodi da ga je pravo zadovoljstvo gledati u vodenim nestašlucima. Puno puta smo zajedno plivali obojica uživajuci u kupanju.


slika


Nakon odmora, relaksacije i slobodnih aktivnosti postavi se ponovo na svoje mjesto i plovidba se može nastaviti.


slika


Pažnja mu je usmjerena na citavi vidokrug oko plovila, u svim smjerovima. Budnim pogledom procjenjuje sve situacije u kojima se nademo.


slika


Ponekada kada prirodne potrebe zahtjevaju da se izade iz kanua signalizira mi to na svoj nacin. Tada pristanem uz obalu, on izade van, obavi svoje potreba i vrati se nazad na svoju dužnost.



slika


Ukoliko primjeti da prilazimo necemu što mu je sumnjivo, necemu što može ugroziti plovidbu odmah reagira oglašavanjem i sa povecanom pažnjom prati šta ce se dogoditi.


slika


Proveli smo puno vremena u zajednickoj plovidbi. Uvijek mi je plovidba sa njim ugodnija, ljepša i dinamicnija. Nekada znamo zajedno slušati šaptaje rijeke, uzdahe okoline, nadglasavanje žaba. Ponekad se znamo zacudeno pogledati ako do nas dopre nekakav cudan zvuk...


slika


Na plovidbi obavezno dijelimo ponešenu hranu, poslastice, ponekad i poneko voce. Voli jesti jabuke, grožde, marelice, šljive, uživa u kuhanim kukuruzima, sirevima, salamama...


slika



... jedino mi nije nikakav partner kada se pije pivca. Nju ne voli. I nikako da ga naucim da je zavoli. No ima još vremena, mlad je, naucice...

<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ben - oficir za sigurnost na plovilu

Post Postao/la senad » 18 vel 2011, 23:39

:grin:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”