Društvo s rijeke Kupe

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Društvo s rijeke Kupe

Post Postao/la Olimp » 29 lip 2011, 21:45

Kada duže vrijeme plovite, pogotovo kroz nenastanjene krajeve, zaželite se i razgovora, onako nevezanog, ljudskog. Još ako padne i koja pivica, pogotovo hladna, onako orošena izvana, e kud' ceš bolje.


slika


Prošle godine plovim rijekom Kupom od hidrocentrale Ozalj prema Sisku. Tih nekakvih stotinjak i kusur kilometara ostavih za svoj cef bez „reda vožnje“, odnosno bez tacno utvrdenih vremenskih termina. Po onoj narodnoj „dok traje, traje“.


slika


Plovim tako satima i nikoga da sretnem uz obalu. Sunce prigrijalo i ugrijalo moje zalihe tekucine. Ceznem za necim hladnim, makar i pivom. Plovim kada iza jedne krivine mali uredeni plato s lijeve strane rijeke koji dvojica mladica ciste od smeca, boca i plasticnih caša. (bilo je puno toga). Cim su me vidjeli da izlazim iza krivine zovu me k njima „prijeteci“ bocom piva i mašuci njome. U dvije milisekunde donosim hrabru kapetansku odluku o pristajanju... i pristajem kod njih. Nakon što smo se upoznali, razvezismo razgovor s temom rijeka, plovidba... i dodošmo na temu otkud oni ovdje.
Noc uoci našeg susreta na tom platou se slavio dvostruki rodendan. Slavlje trajalo do zore, a kada su se slavljenici povukli kucama ostala je gomila smeca na obali. Mladici koje sam upoznao, došli su obalu ocistiti od smeca, i pri tome poslu sam ih zatekao. Vrlo pohvalno.


slika


Nakon dvije pivce (za svaku stranu vesla po jednu) rastasmo se, ja bogatiji za poznanstvo sa mladim ljudima koji vode brigu o okolini, a oni bogatiji za spoznaju da po rijeci oko njih ponekad prode netko da je vidi cijelu...



slika

<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Društvo s rijeke Kupe

Post Postao/la Seha » 30 lip 2011, 10:40

U Bosni ako hoces orosenu pivu samo reci daj mi jednu hladnu ko ista :wink:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”