533. kilometar rijeke Save

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
533. kilometar rijeke Save

Post Postao/la Olimp » 25 ožu 2012, 19:39

... Prijepodne treceg dana puta prema Beogradu polako izmice. Rijeka Sava postepeno postaje cišca ocistivši svu prljavštinu Zagreba i Siska koja je u nju izrucena na dopušteni ili nedopušteni nacin. Voda i obala pomalo sve više isijavaju mirise po kojima se raspoznaje priroda uz rijeku i rijeka u prirodnom okruženju. Plovim tako i kod jedne rijecne krivine koja oštro zavija u desno stvarajuci pješcani rt vidim pogoleme životinje.


slika


U prvi mah su me iznenadile i zbog daljine i kosine obale nisam odmah shvatio o kojim životinjama je rijec, ali mi tihi rzaj sa obale privuce pažnju i povrh sebe ugledam prekradne konje. Prestao sam veslati da ih ne uznemirim i kako me rijeka polako nosila dalje naidoh na mješano krdo konja i krava.


slika


slika



Sišli su niz strmu obalu do rijeke da se tu napiju vode, malo se rashlade, a zatim da nastave pašu.


slika


slika



Polako sam ih prošao, savladao krivinu i nešto dalje od njih pristao uz obalu sa namjerom da vidim gdje te životinje borave.


slika


Popeo sam se uz obalu i došao na pašnjak koji je predivno izgledao. Smješten je izmedu šume i rijecne krivine, bogato obrastao travom, sa nekoliko drveca koje o podnevnim vremenu daje hladovinu, pašnjak kao iz kakve price.


slika


slika


Jedno vrijeme sam ga razgledao i divio mu se, a nakon toga sišao do kanua i nastavio put.


slika


Nasuprot pašnjaku je selo Puska gdje je postavljena rijecna oznaka udaljenosti na kojoj se na crnoj podlozi jasno ocitavao broj 533. Ako prolazite ovuda uzmite malo vremena, zastanite i popnite se na obalu desne strane rijeke. Pogled na pašnjak možda pobudi i kakve uspomene kod vas kao što je pobudio i u meni na rodno nizinsko selo i pašnjake koji su ga okruživali, a na kojima smo se mi, seoska djeca, rado igrali svakojakih igara koje može izmisliti samo djecja mašta...

<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”