Društvo iz kampa na Kupi

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Društvo iz kampa na Kupi

Post Postao/la Olimp » 25 svi 2012, 22:21

...Bliži se vecer prvoga dana puta po rijeci Kupi od Broda na Kupi prema Ozlju. Brojni slapovi, mirna voda, prekrasna priroda kroz koju sam prošao zajednicki su uvjetovali da se osjecam pomalo umorno. Razgledavam teren gdje bih se mogao ulogoriti za ovu noc.



slika


Tako dolazim i do Srednjih Radenaca, malog slovenskog brdskog sela na lijevoj obali rijeke. I taman da se spremim izaci na obalu izvidjeti situaciju, kad tamo malo dalje uredeni kamp u kojem se vide deseci postavljenih šatora, dosta ljudi i djece. Doplovim do mjesta na obali gdje je pogodno pristati, izadem van i prodem "šatorskim naseljem" do drvene zgrade koja mi se ucinila kao recepcija. Naidem na dvoje mladih ljudi zaposlenih oko pranja velikih posuda i zapitam ih o mogucnosti da tu postavim šator za prespavati nailazecu noc.


slika


Odobriše mi da tu postavim šator i logorujem bez naplate, te i postavih svoj šator i spremih si veceru da veceram.


slika


...šatorski kamp je relativno dobro ureden jer ima nekoliko sanitarnih cvorova i tuševa za tuširanje i veoma je uredan


slika


.... tokom vecere prišle su mi komšije iz obližnjih šatora, upoznasmo se, a kada je noc pala zapalismo i vatru na kojoj su njihova djeca sebi "spremala" veceru, odnosno pekli kobasice.


slika


... društvo su mi dvije porodice Slovenaca iz središnje Slovenije koji vole prirodu i koriste svaki slobodni trenutak da u njoj borave

slika


...uz vatricu potece i njihovo domace vino proisteklo iz vinograda iz okoline Bizeljskog, tople kobasice i razgovor se odužio duboko u noc. Zadivilo me što tako mladi ljudi uza sve svoje obaveze gledaju da slobodne vikende borave u prirodi, omogucujuci i sebi i djeci da uživaju u slobodi boravka u prirodi i cistom zraku

slika


....a ujutro dok su svi spavali polako, potiho, sakupio sam svoje stvari, ukrcao ih na kanu i nastavio rijekom dalje..


slika



Dokaz za sve one koji žive u gradovima i urbanoj sredini. Ako imate volje ne trebate biti bogati da bi mogli biti u prirodi. Trebate samo krenuti i ostati u prirodi. Doživljaji sa takvih boravaka ostati ce vam u dugom ugodnom sjecanju...


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”