Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Pokušaj da "uredimo" trenutne Zakone i Pravilnike

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Kovach » 06 ožu 2012, 03:53

Evo pokusao sam da nabrzinu ugradim ovo o cemu smo svi ovdje raspravljali a sto po nama ne valja u onom Nacrtu zakona o slatkovodnom ribarstvu. Mada je rok veoma kratak sto ostavlja mogucnost greske jer smo sve radili ana brzinu evo ovdje pa pogledajte i dajte jos jednom svoje prijedloge prije ove Javne rasprave koja je zakazana za 07.03.2012. u 11, 00 sati.

Evo prijedloga sa pojasnjenima ispod svake izmjene. Dakle plavom bojom je oznacena svaka izmjena sem onih stamparskih jer nebi nikad stigao, a ispod crvenom bojom je objasnjenje zasto koja izmjena.

Skinite prijedlog sa ovog linka jer nisam htio da postavljam ovdje da ne opterecujem forum, a ovako cete imati i sve obiljezeno bojama da nebi ja ponovo obiljezav

https://rapidshare.com/files/2044967454 ... ARSTVU.doc

BISTRO!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Seha » 06 ožu 2012, 13:06

Bravo Kova svaka cast na odradjenom poslu. Hvala ti sto si uzeo u obzir i zelje svih nas i ukonponaovao ih u jednu cijelinu.

Sve je manje vise ok formulisano i objasnjeno samo bi mozda ovo (ako i drugi misle tako) trebalo izmijeniti. Senad moze za kraj kada sve iscita da napravi korekciju ili preciznije formulisati odredjene dijelove.

(3) Komercijalni ribolov je grana privrednog ribolova kojom se obavlja ribolov isključivo na vodama koje se nalaze u privatnom vlasništvu radi stavljanja ulovljene ribe I dozvola za sportsko rekreativni ribolov u promet i sticanja dohotka.

-- Cinjenica je da pojedini vlasnici komercijalnih jezera ostvaruju novcanu korist iskljucivo od prodaje dnevnih i nocnih dozvola za ribolov. Primjer zabar bara, smoluca, jezero u Fojnici itd. pa je najbolje da se i oni nadju u ovom zakonu jer oni jesu komercijalne vode.

(2) Izuzetno od stava 1. Ovog člana korištenje EHO sonara na pojedinim vodama može odobriti korisnik ribolovnog područja/zone internom odlukom samo u svrhu snimanja i određivanja konfiguracije terena i na vodama gdje je dozvoljeno korištenje plovila.

(3)Korištenje EHO sonara na ribolovnim vodama u svrhu traženja i lociranja ribe je strogo zabranjeno.

Ovdje bi trebalo malo bolje formulisati jer se nezna dali onaj koji ima sonar na plovilu trazi ribu ili gleda konfiguraciju terena. Najlakse je zabraniti direktan ribolov iz plovila. Znaci mozes se vozikati sa sonarom ili bez ali nesmijes loviti iz plovila.
slika

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la AdmirS » 06 ožu 2012, 16:05

Kovacu majstore. Svaka cast na ovolikom odradzenom poslu. Bogami si zasluzio dobar odmor uz konobara i sankera. hahaha...
Kad bi bar pola ovoga preuredzenog proslo u zakonu kod ONIH imali bi kud i kamo bolji zakon od ovog novog. Postojeci nespominjem uopste jer nema potrebe. Svi mi ovdje bi ti bili veliki duznici, pa onda mozda se organizujemo i nagradimo kolegu kovaca za njegovo zalaganje i ulozeni trud bar jednim kompletiranim kvalitetnim stapom ako nista drugo.
Pozdrav...

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Kovach » 06 ožu 2012, 19:02

Seha jarane zato je i stavljen ovdje jer nas je 5,7 ili 10 pametnije i bolje vidi od jednog. Slazem se sa prijedlozima i to mi je vjeruj bilo na pameti za komercijalne vode kako definisati, ali izlapio <djed> . Sto se tice EHO sonara evo nesto kontam da je najbolje definisati tako da se strogo zabranjuje posjedovanje alata i sredstava za sportsko-rekreativni ribolov na plovilu u kojem se koristi EHO sonar radi snimanja konfiguracije terena. Znaci ne mozes istovremeno imati u camcu EHO sonar i pribor za ribolov i tako se izbjegne zloupotreba.

AdmirS jarane hvala, ali vjeruj da sam se zainatio samo sto hoce da nas namagarce ono posteno i da sve ovo prodje ovako. U prilog tome ide i cinjenica da je na stranici Saveza krajnji datum 20.03. za dostavljanje prijedloga, a odjednom k`o grom iz vedra neba javna rasprava 07.03.2012.. Neko im dojavio il su procitali ovdje da "neki tamo nazovi ribolovci" pripremaju svoje izmjene i dopune pa ce im pomutiti planove pa pozurili. Senadu sretno na javnoj raspravi i nadam se da ce bar dio ovih prijedloga biti uvazeno za dobrobit svih nas, a i ribljeg fonda.esto

P.S. namjerno sam postavio verziju koja je passwordom zasticena za bilo kakve izmjene da vas ne buni, a senad ima verziju bez zastite. :wink: ima svakavih ociju pa da ne kupe nasih ruku djelo :6543:



BISTRO!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la rusko » 06 ožu 2012, 21:28

Kovach svaka cast za ovo!

Ako ti je taj rapidshare nesiguran ili kosta, imam ja mjesta na serveru... Pa mozemo tamo prebaciti.
slika slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Kovach » 07 ožu 2012, 01:47

Hvala rusko jarane ne kosta, a svakako ce nama trebati ovo par dana i onda neka brisu ako hoce.

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la AdmirS » 11 ožu 2012, 10:42

Ljudi. Bi li ista pozitivno na toj javnoj raspravi o novom zakonu. Jeli iko otisao na sjednicu? jel se sta dogovorilo. Hoce li biti kakvih izmjena itd...
Kontam da nisu potkupili potpredsjednika ili zaprijetili udruzenju pa se suti i ne iznosi nista u javnost.
:456: :456: :456:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Seha » 11 ožu 2012, 14:02

Ni ja nisam cuo nikakvu vijest jos. Da nam nisu kindepovali podpresjednika <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la angler » 11 ožu 2012, 18:01

Da nije kakvo zasjedanje iza zatvorenih vrata sa podpredsjednikom...u par ociju :shock:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Kovach » 11 ožu 2012, 19:38

Nesto ne stima ili je totalno razocaran raspravom pa od gorcine jos nemoze nista ni napisati ili su ga zatvorili negdje u nekakav podrum dok proguraju ovo sto su naumili da ih ne zahebe. <valjanjeodsmijeha>

Mozda su uzeli ovi iz Ministarstva da iscitaju pa ce se onad oglasiti saopcenjem za javnost. U svakom slucaju meni nije jasno zasto nema povratne informacije, ali treba sacekati mozda ima razloga za koje mi ne znamo. Nije nas tek tako podpredsjednik zaboravio samo malo dok sabere utiske :135:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Seha » 12 ožu 2012, 01:00

Svjedok sam da mu je Adi u par navrata govorio ko bratu "nemoj ba ukrasce te rusi" :grin:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Kovach » 12 ožu 2012, 02:26

Znaci Putina treba hvatati za vrat <valjanjeodsmijeha> Tako to biva kad neko ne slusa bratski savjet :135:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la senad » 12 ožu 2012, 11:32

Vidim, vec ste scenario razradili.Najvise mi se svidja onaj dogovor u cetiri oka, sa nekom masnom cifrom, ali nisam ja te srece :mrgreen:
Nista od toga, ja sam prezauzet da procitam sta ste napisali, a ne da tipkam.Samim tim, nista jos nisam ni uradio i ove sedmice cu poslije posla zavrsiti i urediti ovo sto je Kovach napravio.
Sa Marcelom sam se cuo vezano za onaj sastanak - izgleda da je to upravo trebala biti i finta, da je "interesna skupina iz člana 10." koja je i kreirala ovaj prijedlog, htjela na kvarnjaka, pozivajući samo "podobne" provući tajsastanak kao javnu raspravu.
Onda su se, izgleda, malo povukli kad su vidjeli da se dosta raje angazovalo oko ispravki nacrta, pa je onaj sastanak formulisan kao "strucni sastanak".Cekam da mi Marcel javi da li i dalje stoji krajnji datum dostavljanja primjedbi na nacrt 20.3. a to ce biti danas popodne ili sutra.I upravo, dok ovo pisem, Marcel zove i vijest je da Javna rasprava mora biti provedena do kraja sedmice.
Sto kaze Marcel, propasce federacija ako se ne donese ovaj Zakon u ovom mjesecu, mater im jebem.
Ocito, interesna skupina iz člana 10. ima jak uticaj i velik interes (što se iscitava u zakonu) da se ovo cim prije donese.
Ja cu danas dovrsiti ovaj nas prijedlog i dostavati ga Marcelu, a srecom, kako Marcel kaze, dosta Udruzenja se angazovalo na iscitavanju zakona i pronalazenju nelogicnosti, tako da je nadati se da ce se i ugraditi neke stvari u njega.
Pokusacu jos neke stvari, ali o tom - po tom.
Uglavnom, opet je sranje, jer kod nas bez sranja nista ne moze - IMT je nas mentalitet, jebem nam taj pogani gen koji imamo.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la Kovach » 12 ožu 2012, 12:10

Jarane ako nisi imao vremena trebao si mi na PP samo javiti gdje treba ispraviti pa bi ja ispravio i poslao ti ponovo. Tako je to sve ide na buku i onda na kraju kad im kazes da ne valja kazu "sto niste bili na javnoj raspravi", a ista odrzana na tajnoj lokaciji, u strogo cuvano dogovoreno vrijeme znan samo podobnima. Ko nas hebe kad smo nepodobni <valjanjeodsmijeha>

Bice to senade dobro nadam se, jer ako se ispravi samo 1/3 onih gluposti bice bolje nego da je ostalo onako. Sad nesto kontam mi u nasem prijedlogu i nismo mnogo dirali interesnu grupu, odnosno dio zakona koji se tice njih jer ono sto se tice sportsko-rekreativnih ribolovaca je ispit, a njega smo svakako imali i u starom zakonu. Za sve ostalo gulit ce Federaciju i vlasnike ribogojilista pa i neka ce. Ono oko poribljavanja ja sam rekao svoje misljenje. Sve je OK i zaboli me briga sto neko nece prodati tone kalife da se ubace u nase vode jer iskreno vise volim autohtonu jednu nego njegove kalife 100 kg. Dakle to smatram pozitivnim za nas riblovce, a negativnim za komercijalne ribnjake. Neka zaradi i pasja mater ako ce nama biti dobro. I ovi zaradjuju godinama pa ribolovci nisu vidjeli nikakve fajde a niko se nije bunio.

Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prijedlog novog Zakona a la BISTRO BiH

Post Postao/la senad » 12 ožu 2012, 13:12

Sve to stoji, Kovach, i ja sam htio upravo taj dio da razradim, a nakon nekih saznanja.
Činjenica je, nakon iščitavanja zakona, da je pun apsurda u preklapanju ovlaštenja i da se ne zna šta je čije, ili jedan dio je kantona, a drugi federacije, a jedno bez drugog nema svrhe.
No, činjenica je da je (po meni) apsurd u koji ugradjena "skupina iz člana 10." pozivanje na poribljavanje da oni pregledaju ribu!?
Pa idi u ribogojilišta, kontroliši njih, i njima daj ateste ili certifikate.Ako si njega dobro kontrolisao, šta imaš mene kod poribljavanja kontrolisati!?
E to cu ja pokusato danas da nadjem, takve stvari koje su izmisljenje da bi "skupina iz člana 10.", na teret udruzenja, čvaknula (IMT gen)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Zakoni i Pravilnici”