Foto prica

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Foto prica

Post Postao/la Seha » 10 tra 2012, 15:33

Evo neki dan mi u goste dodje Aki. Momak iz moje "mahale" koga sam jos kao klinca nalozio na ribolov, pogurao svojim iskustvom u takmicarskoj ribarskoj karijeri, pozajmljivao Azrine ploce i prvi put napio :twisted: . Zivi u svabiji gdje moras zagrijati stolicu nauciti i potrebno i nepotrebno i iskihati debelu lovu da bi uopste mogao zabaciti udicu. Sad tu i tamo skokne do austrije zabaci u komercijalnoj vodi ili kad je kod stare na vikendici (jablanicko). Nije to to !! Nema mene u blizini da se takmicimo ko ce uhvatiti vecu, bacati suplju kome je veca spala i tako to ;).
Da skratim proveli smo 3 dana u druzenju ribarenju i svemu onome sto je za ocekivati kad se sretnu 2 prijetelja nakon 10 dugih godina. Ja sam vise uzeo ulogu vodica nego sto sam lovio al eto uhvatio sam i ja pokoju ribicu. Probali smo varalicarenje i lov dubinski on to najvise voli pa eto (suti i trpi :) )
Prvi dan smo lovili u fjordu pastrmku i lafo ozimice = 0 bodova (smrzli se)
Drugi dan na repertoaru zelja su bili smudjevi i grgeci stuku nismo ciljano lovili jer je ovdje kod mene u aprilu mrijest, al je jednostavno nismo uspjeli izbjeci. Sve ulovljene stuke smo pazljivo otkacili i vratili nazad kako bi nastavile sex.
Smudj 0 bodova jer je pun mjesec i tad bas zakuje. Mislim znao sam da od smudja nema fajde, al eto covjeku cejf pa da proba. On pocinje kao i grgec sa mrijestom u maju tako da smo se mogli malo i sa njima poigrati. Grgec je radio uffffff,al ono bas pravo radio. Mislim da smo uhvatili sigurno preko 20 komada obadvojica i sve komadi od 800 grama pa do 1½ kg. Bilo sta da smo mu nudili (poceli sa glistama) na maloj dzig glavi, onda tvisteri shadovi wobleri, ma ludnica. Meni je brzo dojadilo al Akiju koji se pravo uzelio ribolova ne. Hocemo li buraz ?? Neka jos jedan zabacaj <valjanjeodsmijeha>
Treci dan zelja mu morska pastrmka opet fjord ali druga pozicija. Voda idealna pocinje oseka i naglo padanje. Znao sam to pokrene klopu razne baje racice i ostalo sto pokrene ribu na hranjenje. I tu rasturanje ali manji komadi ispod mjere koje pazljivo skidamo i vracamo da porastu. Uhvatili smo par lijepih riba sekund preko mjere (40 cm) i ja jednog lista na dubinski. Sve u svemu super provedena 3 dana ribolova i druzenja. Bistro evo i slicice ........... Uzivajte .. mi jesmo <jelmekotrazio>

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la montana » 10 tra 2012, 18:03

Bistro momcine! Lijepo gledati, sto jest'. <flag> <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la rusko » 10 tra 2012, 18:19

Gotiva! Pravo lijepi grgeci, zive li mozda u blizini neke slane vode?

Najljepse je pecati u drustvu sa dobrom rajom i istomisljenikom! BISTRO!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Foto prica

Post Postao/la angler » 10 tra 2012, 21:03

Za ovu ljepotu i cejf se vrijedilo smrznuti.
Bravo omladino <championvanja>

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la AlaS » 10 tra 2012, 21:45

Bistro Seha bas ste ono jaranski ocejfili ,svaka cast ovo ovako dokumentovano u slikama nemoze se platiti....
slika
Bistro


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la @ldin » 10 tra 2012, 22:01

e jesi škrt na texu , hhhhh :P
neka ste oćeifili ... drago mi pravo bude kad vidim da ljudi ... ma neću dalje , nego , šta ste nocu pecali, jbg , stara garda niste se dugo vidjeli , vjerujem da je bilo ..svega , neka BISTRO ... i GOSTIMA, NARAVNO ....heheh
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la tare » 10 tra 2012, 22:49

Bistro momci :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la Seha » 10 tra 2012, 22:55

Hvala super je bilo inace najcesce lovim sam (sila prilika tj. manjak istomisljenika).
Jeste Rusko ovo je rijeka na kojoj lovim ona je povezana sa fjordom, a on sa kattegat-om koji zapljuskuje moju istocnu a vama u Shvedskoj zapadnu obalu.
@ldo vjeruj mi da sam razmisljao dali i ovo da postavim. Dojadilo mi vise nas par se razgulismo kako bi ostalim na stranici bilo gotivno procitati neku reportazu ili dogodovstinu iz ribolova a ostali samo pasu li pasu i ni habera od njih ,a love i oni isto kao i mi samo sto su oni egoisti i to "nesto" nezele da podjele sa drugima. Posebna su fela ovi ribari kad ti kazem. Znam ih ja <valjanjeodsmijeha>
Nisu rijetki oni koji ove reportaze sa vode ili neki poucan tekst u vezi neke metode ribolova shvataju kao hvalisanje i licnu promociju. Zaboravljaju da je ribolov mi kako ga gledamo samo cejf nista vise od toga.
Ja igram za raju, zanemarujem taktiku i jedva cekam da zaigram u Vratniku :wink:
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la @ldin » 11 tra 2012, 00:57

Ma ja jedva čekam da počne prava sezona , radim ko konj i dan i noć , uletio sam u opasno kolo , sjeba se od posla , a slaba fajda ,za sada , ABD , imam osjećaj da je ovo prelomna godina il gor' il dol' tak da sam ,već počeo pucat po šavovima , fale mi oni lijepi dani da napunim baterije , dva puta sam bio na vodi samo, i opet nije mi bilo to, TO... Na Ramićkom bi mi bilo super da sam noć prije legao na vrijeme , iako nisam "roko" :grin: , i da se nisam smrzo ko PI....vjetar nekakav u naletima oblačno onda povisoko , na 3800nm brrrr... pokupim se oko 2-ice i kući lagano , tad sam i doručkov'o prvi put ..u autu :) upozno sam finu ekipicu sa tog gore terena , ljudi stvarno rade , i jezero je ljepo , vidio sam čak i vjevericu .... e sad me krenulo .... sad ja moram sve sipričat ... kad sam došo upoznavanje tamo vamo , i ja da meni bi zabacit malo , i kontam napravit krug oko jezera pecajući ...i s tom vizijom i krenem , ja sa desne Alas i hoće i neće mamuran ko čep nije mu ni dočega :grin: . Drui zabačaj štukica , mala , obradovala me pravo , malo je reć , nekako je čvaknem telefonom , hoće je u čorbu bacit drzi nedaj , nisam je ni vadio iz vode , onako u plićaku malo se igro i popustim štap , ona otrese sama isto da sam joj šapno , i ode :wink: : nisam se više zadrzavo tu , odma krenem dalje , Rzmišljam na kraju sam bio i upravu , gore sa prilaznog asvaltnog puta , učinilo mi se dosta manje , sad tek vidim da ga ima , i tamo "ona" strana nema ništa , parcele uredno pokošene , ponegdje uzorano , ono malo sunca sto probije s vremena na vrijeme , tamo tuče . Poslje više od sata izbio sam na jedan grebem , po dolasku sam primjetio jednu uvalu sa lijeve plovice jezera , gledajući od planiranog mjesta za parking , sa drvenim stolovim i klupama za vikendaše , mozda nekad nikne i kakva nadstrešnica. S druge strane grebena oštra i strma obala , nazire se stazica do samog potoka koji se ulijeva u jezero ,onda ide dionica šume koja je onako u dobrom odsjenu i nije još počela ni da pupa , a kamoli da list izbija , gledam onako i kontam gadno za prohodat , strmo puno lišća , gusto u ošišljalo , a šta sad ne mogu nazad , već sam prevalio sigurno dvije trećine , bemliga i umorio sam se pravo , baš me prevarila veličina , kondicija o -bodova , onako ravnodušan ko ga 'ebe ja i sjednem da zapalim , šta sad, spustim štap i kako pripaljujem kroz granje imam šta da vidim , par bucovčića ( par kao -2- ) leĐero kruze onako u samom filmu vode , kad sunce prisija prizor :shock: . lagano odplivaju do izlaza iz kanala , prema jezero , sačekaju da se geder opusti i onda ser pojave iz same obale , samo izrone lagano ne napadaju , keder se isto tako bez rtke lagano raziće , oni naprave tu par laganih krugova i opet nestanu gore i sve tako , ja se već naštimo pravo i zentam , jedva da dišem , gledam jednog odma ispod sebe pokupi komadić lista i pljunu ga al doslovce baš ga pljunu <valjanjeodsmijeha> nevjerovatno , malo poslje se natovario na jednu grančicu veličine olovke, ta riba mi je popravila dan . Čujem nešto šuška , gledam , kad , vjeverica , da mi bi telfon izvadit da slikam ovo sve , al kako sam se naštimo doka ja to potrazim il ce otić il ću previše buke napravit , mrtva je tišina , samo se to lišće čuje dok je preskakkutala , jbg ode negdje ne uslika je , vrijeme da i ja krenem , kako sam usto i samo korak napravio nema više ni bucovčića . Spakujem štap u potoku , nema više pecanja , hladno još ,riba pasivna ja ni za k... al sve u svemu ljep dan ,razmišljam da se dopeljam do auta, lagano još neki po satića i palim kući tako i bi ....
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la Kovach » 11 tra 2012, 02:27

Svaka cast obojici na reportazama, razgaliste nam dusu. Seha to je tacno tako neki ovo sve smatraju kao da se mi nesto ovdje ku...mo i pisemo da bi se pohvalili nekome. Zato im treba maksimalno onemoguciti pristup bez registracije ili aktivnosti na forumu.Ma ne zasluzuju da se o njima pise kad ima mnogo ljepsih stvari.

Kad mi je bilo najteze jedva sam cekao da sjedem za kompjuter i malo "prelistam" forum jer mi je falila ova nasa zahebancija. @aldine jarane sta je sa @Zlajom nema ga nesto. Ja mu prije dva dana poslao poruku na mob. i nije mi nista odgovorio. Da nije u kakvom behutu, je li sve OK sa njim?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Foto prica

Post Postao/la angler » 11 tra 2012, 09:21

Hocu i ja tu makar nista ne ulovio i smrzo se ko... <smrzlo>
A tresnja, ako se ne varam, samo sto nije probeharala.
Osevapiste se svi ovim reportazama, a za ostale vala nesto i ne marim. Izgleda da im je najvaznije tajne cuvati od lokacije do tehnike.
Reci nam @ldo za Zlaju. Ako je sve pod kontrolom prenesi mu pozdrave, vala nam nedostaje.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la @ldin » 11 tra 2012, 11:35

tu je Zlaja , svaki dan bar kafu popijemo , malo se diskonektovo :grin: isključio net il šta je već , uglavnom sve je uredu , i pojavit ce se on brzo , nema nikakve veze sa forumom i rajom , prenjet cu mu pozdrave. Svaki put me pita šta ima na forumu i tak to ... Počeo je da pravi nekakve varalice pa često zaglavimo i kod mene u radionici ... druzimo se i kujemo planove za sezonu :grin:
- Nesto kontam već bi se moglo počet kakvo zagovaranje oko "kolektivnog " okupljanja , nešto smo pričali "nekad" pa čisto da zagrijemo temu .
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 13:55

Jbte boli koliko je lijepa nasa BiH u proljece. @ldo hvala na "sevdahu" pozdravi nam Zlax-a i ostalu ekipu eto bande ovo ljeto akb kod vas. Iskreno jedva cekam da sjednemo i upoznamo se ko ljudi na vodi :wink:
slika

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la AdiR » 17 lip 2012, 18:12

Evo jos jedba mala pricica, sa happy end-om.....
015.JPG
017.JPG
018.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Foto prica

Post Postao/la AdiR » 17 lip 2012, 20:28

024.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”