drenažni kanal

Evo, da probamo i ovo, mada ne vjerujem da će biti duga vijeka.
Ako neko od vas neregistrovanih posjetilaca želi nešto napisati, to može uraditi na ovom mjestu.

Moderatori/ce:emin,besko

nkozina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: drenažni kanal

Post Postao/la nkozina » 01 ožu 2011, 23:07

slika


slika


slika


slika


slika


Evo par slika kao što sam i obečao. Javim se sutra sa više detalja. Pozdrav! Bistro!


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: drenažni kanal

Post Postao/la senad » 01 ožu 2011, 23:49

Neka je bistro!
Odobrena ti je registracija na forumu ;-)
DObro dosao! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: drenažni kanal

Post Postao/la montana » 02 ožu 2011, 00:02

Dobro dosao i slike su super. Voda je odlicna, znatno bolja nego sam ocekivao. Iza ledja se vidi da pod vodom ima i trave i sljunka, znaci riba ima gdje da se zavuce. Taj tip vode je musicarski i pretezito se riba opredjeli za ishranu insektima kojih u takvim vodama ima u velikim kolicinama. One ribe koje su nedavno pustane ce i dalje kretati za varalicama, ali one starije u toj vodi... mislim da je nimfa i mokra muha najjace oruzje, a suha muha kad riba proradi na povrsini. Nisam shvatio jel' rezim ribolova C&R? Ako nije, tesko ce se zadrzati krupna riba jer je voda previse otvorena, ali takva voda je idealna za pocetnike u musicarenju jer bez prepreka se puno brze i pravilnije savladaju osnovne tehnike. Ono kamenje gdje se vidi nekoliko varalicara je odlican zaklon za ribu i nije lose da udruzenja koja gazduju ovakvim vodama vjestacki naprave ova "sklonista" za ribu, jer ona omogucavaju krupnijim primjercima zaklon, te samim time i ostanak u plicim vodama. U nedostatku zaklona krupnija riba silazi nizvodno... Ovo se ne odnosi na velicinu ulova, jer svaku ribu treba cijeniti kao trofej zivota.

Hvala za slike i cekamo jos! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

lino
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: drenažni kanal

Post Postao/la lino » 02 ožu 2011, 15:55

slika

zelimir
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: drenažni kanal

Post Postao/la zelimir » 02 ožu 2011, 16:34

gospodin je poslao dobre slike. pastrve su bile večinom te veličine ali u ogromnim količinama dok se nisu malo popikale i uplašile a to nam je bio i cilj prvi dan zbog dva razloga: 1. da se kasnije teže uhvate jer ima, vjerovali ili ne, još uvijek onih koji i te male nose doma i 2. razlog su kormorani koji nam rade veliku štetu ,a bilo ih je i jučer, da budu plašljivije da se sakriju.inače prosjek ulovljenih pastrva nas četvorice prijatela je bio 75 pastrva za 4 sata.


lino
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: drenažni kanal

Post Postao/la lino » 02 ožu 2011, 16:35

slika

Uploaded with ImageShack.us,

Ovakvih hrpa kamenja ima svakih stotinjak metara na kanalu.Kamenje je namjerno postavljeno baš zbog toga da se riba ima gdje sakriti.Probao strimerima ali meni nije islo stavio sam rapalu malu imitaciju pastrve i na to dobio ove dvije male ali meni drage.Lovili smo kratko kasno popodne dva sata.Ribe sam naravno pustio prvo nemaju mjeru a i sam sam član ribolovnog društva
uovi i pusti iz Čakovca.Rezim nije ulovi i pusti minimalna mjera je 30 cm i 2 kom i 2kg.
Puno ribe se bacalo po površini vode kao da se hrane nečim ali nije mi jasno čime kad je jučer bilo hladno i na momente je padao slabi snijeg.Javim se jos kad malo zatopli. Pozdrav
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: drenažni kanal

Post Postao/la montana » 02 ožu 2011, 18:58

Lijepa i cista voda, a obradovalo me to sa tim radom ribe na povrsini. Riba je vjerovatno tada uzimala mokru muhu, tj larvu koja se preobrazava u odraslu jedinku u tzv. "filmu", to jest povrsinskom sloju vode u kojem vladaju malo drugaciji zakoni fizike i gdje larva moze plutati cekajuci da joj se razviju krila i pluca. "Mokre muhe" se u pravilu ne vide golim okom, pa izgleda kao da riba dise zraka. Obicno deseci riba se izbacuju ali i ostaju pri povrsini ne gubeci vrijeme za gozbu. Tada je bitno pronaci odgovarajucu muhu i naz uzitak postaje nezaboravan.

Kamenje je odlicno i mislim da bi ga trebalo biti i "gusce" recimo na 50m, ako dozvoljavaju pravila, jer je kanal namjenjen za druge stvari. Ono vam moze pomoci da zastiti ribu od kormorana, vidri, i kozna cega sve.

Oko pravila... mislim da stimuliraju izlov kapitalaca i da je bolje primjeniti recimo izlov srednje vrste, jer kapitalci su ono sto mami goste, a i ono sto se razmnozava i smanjuje troskove poribljavanja. Na koncu nisu toliko ukusni kao oni manji primjerci, a moseta recimo staviti i gornji limit npr. 1 preko 40cm.

Bistro i javljajte nam se ovakvim lijepim slikama!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “I gosti mogu na ovom mjestu ostaviti post”