Varalicarenje - potrebna pomoc oko izbora pribora

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 25 tra 2010, 21:11

E danas je bio pravac malo probati stap ...Gdje sta kako ???Nemam pojma , kazem ja komsi hajmo na Modrac nismo dugo bili , tako i bi !!

Na putu se uvrati u trgovinu kupio neki lax trabucco 0,25mm 150m onako da imam ..A masina je extra ccccccc

Dosli gore joj voda prljava,crvena,masna nista niscim kazu oni nama "bolje se vratite mi smo od jutra nista nismo dobili "al ajde da se raspakujemo i da zabacimo pomalo ...

Citavo vrijeme izbacuje se Bucov i Stuka ganjaju sitnu ribu ajde reko da ne buckam vodu malo na plovak a predvece malo varalicarit i tako i bi.
Malo pecali na plovak nece nista , dubinke nista , poslije jedina nada varalica ali i to nista imao 1 udar i to je to !!!!

slika

Heheh moram malo da pohvalim stapic ccccc veoma je lagan , sto je najbitnije osjecajan je ono imas osjecaja kako varalica klizi kroz vodu ...itd al nebitno je to bitno je da se nista nije upecalo al ajde bice Bolje..pozdrav i Bistro


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 25 tra 2010, 22:05

Ademe imaš sreće kupio si odmah odličan štap , neka je bistro sa njim, a jezerski bucov je najveći lisac nemožeš baš odmah da ga zezneš-treba malo prakse...

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 25 tra 2010, 22:10

Ma polako skupljam opremu imam volje i zelje samo da me roditelji financiraju i sve je ok .hehehehe
A to vezano za praxu toga kod mene nema ima mozda svega 2 sata .Danas sam prvi dan varalicario dosad sam samo pecao na dubinku i plovak sad sam poceo varalicariti a za to moram otici sa nekim varalicarem u lov pa onda tek nesto ovako moze da bude nesto ali tesko ,vrlo tesko!!!

Zato cekam Alasa ili Rubu kad doje cccccc......

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la ruba » 25 tra 2010, 22:19

ademe care vise bucova ima kod zlaje,u nas vise smudja i soma?vidio si sta momci iz doboja tamane smudjeve,sinisa ih ubi na LC rapala i megabas 110 ito?
Ruba Vobleri

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 25 tra 2010, 22:32

heheh onda zlaja Lave moj kad cemo na Vodu????Ccccccc

Ruba volim ja i te ribe heheh Smudja a i vala Soma ....

Uhhh samo da mi masina kakva stigne kako treba ima da ti povadim bosnu cccccc.salaaaaaa


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la AlaS » 26 tra 2010, 19:42

ruba je napisao/la:ademe care vise bucova ima kod zlaje,u nas vise smudja i soma?vidio si sta momci iz doboja tamane smudjeve,sinisa ih ubi na LC rapala i megabas 110 ito?
Netacna informacija ovo za bucova ,donji tok rijeke Bosne je uvijek bio bogatiji ribljim fondom od gornjeg ako uzimemo u obzir sve vrste riba koje plivaju rijekom.Da dodam i to da u gornjem toku plivaju Jegulje i pokoja pastrmka /iznad zenice/ dok mi to vise nemamo sanse uloviti na Bosni.

Nebrini Ademe strataj silikoncima twisterima olovne glave max 10g da malo steknes prakse kako to fercera i dok zabacujes nebitno gdje rijeka,jezero uvijek prije zabacivanja zamisli neku tacku /orijentir/ na vodi i pokusaj tu zabaciti tako ces steci preziznos kad budes morao baciti varalicu u prostor od svega pola metra na daljinu preko 20m.
Bistro dobar stap reko ja tebi ima osim Shimano :grin: i drugih dobrih stapova.
slika
Bistro

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 26 tra 2010, 20:18

Bistro dobar stap reko ja tebi ima osim Shimano :grin: i drugih dobrih stapova.
Hehehhe Shimano-vac jedan <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Ma joj damije se nekom utrapit za ovog bucu ....... <valjanjeodsmijeha>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 26 tra 2010, 22:03

Ja sam krenuo da otvorim sezonu i vidjevši da rijekom Bosnom teče tekuće blato a ne voda odlučim malo na Krivaju da vidim da li je se probudio klen.Ja na kopči stavljam bageye a Zoka mirashad znači nabrijani da ulovimo klena i lovimo obojica ove pjegave ljepotice.Ribe su bile napadnute od pijavica i ja tu odglumim veterinara , kliješta i polako jednu po jednu pijavicu skinem i onda ih pustimo na slobodu , imale su sreće što su udarile na nas dvojicu
slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us
I onda izlazak na mutnu Bosnu, samo da napomenem raji da je ovako nevjerovatno mutna zato što se u rejonu Žepča nešto kopa oko riječnog toka. Nađemo neku uvalu gdje voda malo mirnija plus nam štima mjesto zato što plovkaroši krme pa to privlači siću i bucov je tu i vidimo raub , prvi njegov napad koji vidim ove godine i ulovim ga na mali calypso f4 i po nesreći spadne mi, jer na malom voblerčiću nisam promijenio udice . Ali nema veze imao sam ulov a sezona je tek na početku

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la ruba » 26 tra 2010, 22:48

svaka cast majstore na humanostini i ulovu.tako to rade pravi varalicari uhvatii pusti?bistro zlaja :wink:
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 26 tra 2010, 23:14

Hvala Ruba, iako pustim puno ulovljeni riba ne smatram se C&R ribolovcem, jenostavno bitno mi je ići nekom sredinom da ribu mogu loviti i moji sinovi, ovaj mi stariji već uzima 12 godina i dobio je od mene spin pribor , vidim mu sreću u prvim zabačajima sa leptirom , odmah je usvojio tehniku , trebaju ti novi klinci da od nas dobiju i vode gdje plivaju ribe
Vrlo rado ja ulov ponesem kući,samo pazim da bude obrazli , za ove ribe ispod mjere nemam se što hvaliti da sam ih pustio to je po meni normalno da se pušta, bitno je samo početi puštati ulov i onda puštena riba donese veći ćejf ...
Meni je sada najbitnije da moj Irfan vidi što je pravi (spin) ribolov 8)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varalicarenje

Post Postao/la angler » 27 tra 2010, 04:25

Cestitam Zlaja na otvorenju sezone. Odlicni ulovi u odnosu na stanje vode.
Cestitke i na podmlatku. Vjerujem da ce se za kratko vrijeme uhvatiti u kostac sa pravim ribama, rame uz rame sa ocem.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la Seha » 27 tra 2010, 12:29

Bistro Zlaja super pocetak sezone.
Ovo tvoje razmisljanje o C&R je po meni kod nas realnost. Uzmi koliko ti je dovoljno za obrok ,a ostalo vrati nazad.
Ja u potpunosti razumijem raju koja voli pojesti neku ribicu koju su uhvatili ,ali nikad necu moci razumiti one koji hladnokrvno "ohlade" kapitalne primjerke i one koji pune dubinske zamrzivace sa desetinama kilograma ribe ulovljene u krivolovu. Nijedna voda nije rupa bez dna i to je u ovom vremenu kad se vode devastiraju na svakom koraku na kraju krajeva i nasa obaveza da sacuvamo onoliko koliko mozemo za neka buduca pokoljenja ljubitelja ovog sporta.
Nepostoji taj recept koji ce od tog gurmansko istrosenog materijala napraviti ukusno jelo.
Da kojim slucajem grijesim, janjetinu i teletinu bi na trpezi zamijenile ofucale krave i ovce.
slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 27 tra 2010, 21:38

Opa Zlaja bice Irfan pravi ribolovac ....

Slazem se seha sa tobom!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 27 tra 2010, 22:26

Hvala raja , e moj Ademe Seha što napiše treba štampat pa raji uz dozvolu djeliti da malo dođu sebi ...

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 28 tra 2010, 13:59

heh zlaja doce bogdom svi dozvole imati cccccc

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”