Varalicarenje - potrebna pomoc oko izbora pribora

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Varalicarenje - potrebna pomoc oko izbora pribora

Post Postao/la adem93 » 17 tra 2010, 00:44

E ovako jedno pitanje?
Sorry sto sam dosadan al bolje pitati nego skitati .ha ja
Prosle godine sam kupio saranski stap alivio 3,6 i neku solidnu masinu ali nisam se nasao u pecanju sarana mislim skup je to dosta sport a i malo meni po dosadan (ne za svakog ali volim da radim sa stapom...dosta)

E sad posto sam lud za ribolovom volim hodati po vodi mislim po rijekama , jezerima nema mi nista ljepse pa sad misli malo da se pocnem baviti plovkarstvom ili varalicarenjem...
Odlucio sam se za varalicarenje
Sad sam se malo poceo raspitivati za neki solidan stap i neku masinu koji najlon ili struna pa poslije dolaze varalice itd idem redom...
E na red dolazi pitanje
Tkoji stap i koja masina ??
U pitanju su sledece rijeke i jezera :Bosna,Sava,Drina,pa icemo i dalje od jezera modrac,kop Sicki,Snijeznica pa nekad i more itd.
E sad sto se tice ribe voljeo bi ganjati Stukice ,Bucove,Soma naravno,i par ostali grabezljivaca ..
Danas sam malo posjetio radnju sa opremom gledao sam 2 po meni super stapa a to je shimano forcemaster 3metra 150 km i shimano catana 3metra 135km ne igrami bog zna ovdje cijena veliku ulogu ali svi mi volimo sto jeftinije

KOja masina ??
KOji najlon/Struna kako god vec??

Pozz i pls pomoc.. <ribarcina>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 17 tra 2010, 14:16

Za početak ćeš da učiš sa klenovima, štap ne smije preći tb:40 gr. i dužina za Bosnu i Savu 3 metra.
Ovakav štap upariš sa mašinicom trojkom-3000 i pecaš i klena i bucova na Bosni i Savi .Za početak od varalica preporučujem jeftinije jer ćeš puno da otkidaš za dno i razne zadjeve dok se ne uhodaš,prvo vježbaj sa leptirima 2 i 3 i voblerima ujka a kad se uhodaš onda ćemo dalje...

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la ruba » 17 tra 2010, 16:46

e ademaga sad da ti rubi kaze svoje,gledaj da kupis stap koji ti lezi a sto se tice gramaze ja sam se tu zezno pa kupio 10 stapova.netrazi univerzalac jer ga i ja nisam nasao.sto ti zlaja kaze 40 do 50 grama najmaxsimalnije za bucova,a za soma ako ides ciljano na njega mora malo jaci?ja kupi sportexa 60 gr al eto zlaja kaze da je prejak za bucova,tako da za soma i stuku ce dobro lec.a tebi druze preporucujem da se nezaleces kao ruba na prvu.u finskoj sam kupio prelijep berkley stap 40gr 2.79mi njega cu da koristim i za bucova na zlajinu preporuku navadio je dosta klenova po usori preko 1kg.Zato Babo ti je gore u poriju nek ti kupi lijep stap za to vrijeme dok nedodje kupi kakav jeftiniji dok savladas bacanje varki i u naj tjesnija mjesta pod vrbe,johe itd!?
al se ja napisa masalah.
P.S polako pri odabiru stapa :wink:
Ruba Vobleri

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la LJUBUNCIC » 17 tra 2010, 17:36

adem93 je napisao/la:E ovako jedno pitanje?
Sorry sto sam dosadan al bolje pitati nego skitati .ha ja
Prosle godine sam kupio saranski stap alivio 3,6 i neku solidnu masinu ali nisam se nasao u pecanju sarana mislim skup je to dosta sport a i malo meni po dosadan (ne za svakog ali volim da radim sa stapom...dosta)

E sad posto sam lud za ribolovom volim hodati po vodi mislim po rijekama , jezerima nema mi nista ljepse pa sad misli malo da se pocnem baviti plovkarstvom ili varalicarenjem...
Odlucio sam se za varalicarenje
Sad sam se malo poceo raspitivati za neki solidan stap i neku masinu koji najlon ili struna pa poslije dolaze varalice itd idem redom...
E na red dolazi pitanje
Tkoji stap i koja masina ??
U pitanju su sledece rijeke i jezera :Bosna,Sava,Drina,pa icemo i dalje od jezera modrac,kop Sicki,Snijeznica pa nekad i more itd.
E sad sto se tice ribe voljeo bi ganjati Stukice ,Bucove,Soma naravno,i par ostali grabezljivaca ..
Danas sam malo posjetio radnju sa opremom gledao sam 2 po meni super stapa a to je shimano forcemaster 3metra 150 km i shimano catana 3metra 135km ne igrami bog zna ovdje cijena veliku ulogu ali svi mi volimo sto jeftinije

KOja masina ??
KOji najlon/Struna kako god vec??

Pozz i pls pomoc.. <ribarcina>
Ademe,cestitam na izboru ribarske discipline :grin: kao da mojim osjecajima pises..AFERIM jos jednom <ribarcina>
Kod izbora stapa ti ne mogu puno pomoci ,jer ne pecam na vasim terenima (zanat sam svario ovdje gdje zivim) a i mjere me malo zbunjavaju :lol: ...Najbitnije je da dobijes dobro izbalansiranu kombinaciju stapa/role i varalice za pocetak inemoj pretjeravati sa gramazom,tu ces izgubiti car varalicarenja..
Evo na Hayat-tv reportaza sa Smoluce,nastavljam poslije...Eno Senada na tv <adipiva>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 17 tra 2010, 19:12

Dzafa kod vas je onaj famozni OZ ili unca e sada to dođe kod nas tb: 30 grama ali pošto proizvođači pretjeruju(ne baš svi) to dođe realno rad sa varalicama do 15 grama , znači *baci pola u vodu*


LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la LJUBUNCIC » 17 tra 2010, 19:43

Bas tako Zlaja,uzmes dva stapa iste nosivosti/akcije od razlicitih firmi i vidis da ti to dodje ko odabir cipela... :roll:
@ Ademe,za role ti mogu reci iz licnog iskustva da se drzis Shimano-a..meni su licno bez premca

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 17 tra 2010, 21:29

Hvala ti LJUBUNCIC !!!
Zelim kompletirati nesto mislim kod saranskog ribolova uvijek ti nesto fali more stapova ,rod pod ,boile,primama,ovo ono to nekad kad budem penzioner a sad malo akcije !!!

Alas i Ruba su mi lijepo objasnili oko odabira stapa to ce biti Shimano Force Master 3-metra


zlaja
Heheh dobar si prvo paket malih leptira pa poslije nesto bolje nego koliko je tebi trebalo da malo udjes u stos gdje se varalica nalazi i to ???

Drzati cu se shimano svega imao sam nihov jedan stam mnogo mi se svidjeo sa bacanjem lagan je itd !!!

E sad koja masina ???Ali da je Shimano i lax za pocetak???

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 17 tra 2010, 22:09

Ademe kada sam počeo blinkerat ne tako davne 98-godine nisam imao internet i časopise i dobru raju kao na ovom forumu, već mi je neke početničke fore pokazao legendarni zavidovićki mladičar Avdo i tako gubile se varke ulovila se neka riba sve dok nisam prestao nositi spin štap kao rezervni , znači pecao na plovak škobalja,ploticu , mrenu e sada ću malo spinat klena e od te rabote slabe fajde.Onda krenem u ribolov sa samo spin opremom i tek onda ispekao zanat ,Ademe vrlo brzo ćeš uhodat te stvari samo treba puno redovni izlazaka na vodu po svim vremenskim prilikama i neprilikama, onda ćeš skontat gdje se recimo klen hrani,gdje za jutro gdje za podne gdje je u prvim satima noći , koju brzinu varke voli i u kojem sloju vode i sve će ti se samo kazati

Čestitam ti što si odabrao pravi lov, kao da sebe gledam prije 10-tak godina
Sada će oni pernati jarani da dobiju muku :grin: i uticat će na tebe da ganjaš kokoši ali ti budi jak
8) 8) 8) 8) mi smo uz tebe i što god treba od savjeta tu smo
Shimano je jedna od vodeći firmi za spin role i za početak a da traje nekoliko sezona preporučujem technium u veličini 3000 ili za manje para nešto iz P3 serije sa prednjom kočnicom.Razmisli i da za tu lovu možeš kupiti potpuno metalnu mašinicu blue arc od spro-a ili zauber od ryobi na tebi je odluka..

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la ruba » 17 tra 2010, 23:21

ma kad hoces shimanov stap onda i masinku kupi shimano,nju ti otac moze avionom poslat nek gore kupi cardinal soron STX 40 il 20 io on je metalni neki dan sam ga pregledo ovde u norveskoj
Ruba Vobleri

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 18 tra 2010, 00:00

Odlucio sam za full opremu hehe mislim na Shimano !!!Stap + rola

Evo bas gledam ovu rolu Shimano Technium 3000
slika
Dali netko od vas zna cijenu ove role na bih podruciju???

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 18 tra 2010, 00:17

Kod našeg Zandera Retols shop sajt pogledaj pod shimano mašinice a i šalju poštom

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la adem93 » 18 tra 2010, 12:03

imas link??

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la LJUBUNCIC » 18 tra 2010, 14:50

[quote="adem93"]imas link??[/quote
Evo link:

http://www.retols.org
Obavezno naglasi da zelis se baviti iskljucivo varalicarenjem i chika Zando ce dati discount cijenu :-D

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 18 tra 2010, 14:58

Sa rizikom da me "moji iz stranke" kamenuju... morao bih postaviti jedno pitanje varalicarima...

Moj sinac od 7 godina je poceo aktivno da me prati u stopu kad idem u ribu... uci se polako mahati i vezati muhe, ali nekad idem na rijeke koje su po tom pitanju komplikovane za njega pa sam mislio da mu kupim jedan stap (varalicarski, da prostis)...

I kontam da bi onaj fazon "ultra light" stapova bio zanimljiv... pa me zanima da li neko od vas ima iskustva sa tim stapovima i sta biste mi preporucili da mu kupim. Da li su uopste ok za djecu, ili da idem na varijantu normalnih a kracih stapova? koja rola bi uz njih bila pogodna?
slika slika

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje

Post Postao/la LJUBUNCIC » 18 tra 2010, 15:26

rusko je napisao/la:Sa rizikom da me "moji iz stranke" kamenuju... morao bih postaviti jedno pitanje varalicarima...

Moj sinac od 7 godina je poceo aktivno da me prati u stopu kad idem u ribu... uci se polako mahati i vezati muhe, ali nekad idem na rijeke koje su po tom pitanju komplikovane za njega pa sam mislio da mu kupim jedan stap (varalicarski, da prostis)...

I kontam da bi onaj fazon "ultra light" stapova bio zanimljiv... pa me zanima da li neko od vas ima iskustva sa tim stapovima i sta biste mi preporucili da mu kupim. Da li su uopste ok za djecu, ili da idem na varijantu normalnih a kracih stapova? koja rola bi uz njih bila pogodna?
Rado cu ti odgovoriti na ovo pitanje :grin: posto sam i ja imao isti problem (mladji sin od 7 godina),lijepo dijete za rucicu u ribarsku radnju i kazem mu:probaj sta ti odgovara....na kraju smo sveli izbor na ove masinice :
http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... _THUMBNAIL
Sin prezadovoljan,nakon sat vremena prakse,moja mu pomoc vise ne treba...
Rusko,ako ih kojim slucajem nema kupiti kod tebe samo mi posalji na PP svoju adresu i bude odradzeno <titinpionir>
p.s ne brini za kolege iz vase ''sekte'' to su okorjeli varalicari,mogu postaviti sliku od Montane kako drzi varalicarski pribor u narucju a osmjeh "od uha do uha''

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”