SPORTEX vs SHIMANO

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 19 stu 2011, 18:54

Ako Bog da prijatelju, ali tamo poslije 25 decembra, samo Boze zdravlja. Mislim da ce bas tebi stap fenomenalno sjesti, ali da ti nece odgovarati za tvoje uvjete, jer je prejak za tvoje vode. Ja sam sebi trazio stap da s njim mogu loviti i klenove i somove a da i prilikom vadjenja klena imam potpuni uzitak, a da se nimalo ne brinem ako zavali kakvo somce od 30 kila.
P.S. Oni vobleri koje sam obecao za mladice su gotovi vec duze vrijeme pe de daj nadji neki nacin da ih posaljem, ili daj mi ostavi broj tel. na pp.

bistro


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la angler » 19 stu 2011, 19:43

Prijatelju sacekacu za cestitke dok ne dodje u ruke. Stap koji se toliko dugo pravi kao sto je nekadasnji Whisker, a sad Signature ili Sprteksov Kev (osim 60gr :? ) pa Black Arrow ne moze da omane. <championvanja>
Jedva cekam utiske iz prve ruke i naravno pod teretom :wink: :grin:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la AlaS » 19 stu 2011, 19:55

Bravo Soha izuzetno dobar text i drago mi je da si i ti pronasao svoj mir sa novim stapom i nek ti bude hairli i da te sluzi bar sledecih 5 decenija ,ja sam isto bio na iglama skoro godinu i ja nadjoh svoj mir sa skeletorom serija 2 15-40 .Pecam klena,bucu,smudja ,stuku a i soma ,jos jednom drago mi je da si se ponovio sa stapom koji ima super optiku.
slika
Bistro

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la pastrmka 65 » 20 stu 2011, 22:25

Pozdrav ljudi .
Imam pitanje danas mi je sestra u Njemackoj na ebay.de izlicitirala Sportex HM Turbo spin 2 slim line 3m 40g.
Stap je polovan izgleda solidno .
E sad mene interesuje koliko je tezak stap i koja je godina proizvodnje .
Stap je made i n germany i smedje je boje ja mislim da nije onaj najstariji neke bordo boje.
Dobio sam ga povoljno ja mislim da sam dobro prosao .
Interesuje me jel ko pecao ovim stapom da li je mekan-brz ,tezak ,i da li je klasicni 40 g ili je malo jaci i hocel moci za Bosne za neki srednji vid varalicarenja.
Neki su ga ljudi sa drugog foruma sto ga imaju opisivali da je stap dobar pravo da je dobar za varalice i da nije tezak ali me interesuje da li neko od kolega sa ovog foruma zna o ovom stapu i da mi kaze karakteristike ,iskustva.
Vodio sam se i opisima i pricama kolega sa ovog foruma doduse ne o ovom stapu ali o ovoj marki o kojoj svi pricaju u superlativu i kontam bolje sportex polovan nego neki kinez nov i nadam se da nisam pogrijesio.
Nemam srece sa ovim narucivanjem sa interneta izjalovila mi se jedna masinica nadam se da nece i ovaj stap i da ovo sto pisem nije uzalud .Stap ce doci iz njemacke abd za 15 dana tako da se nadam da cu i ja moci reci moje zapazanje o njemu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 20 stu 2011, 22:34

Ja sam imao taj štap i pojela mi morska sol sav lak i plutu jer sam ga zapustio na moru, nema na koju tehniku nisam pecao sa njim ,ekstra jak štap klasične sporteksove poluparabolične akcije i blank ima snage da pecaš rahat mamcima do 30 gr. još jedan čovjek ovdje na forumu čeka taj štap i pecaće na Drini...samo mogu reći super izbor i još nešto -samo mašinica četvorka može ga dovesti u balans pa gledaj da bude neka na 4000.


pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la pastrmka 65 » 20 stu 2011, 23:01

Hvala Zlaja na opisu ocekivao sam da ces ti sta reci o njemu jer si izgleda isprobao sve sto valja od stapova .Ja sam planirao Zaubera 4000 na nju pecam.Malo prije gledam neki HM 3- 50g i tip kaze da je 240g tezak ovaj bi trebao da je laksi nadam se da cu dobiti i one tegove sto idu uz njega ali za to nisam siguran uglavnom nadam se da nisam pogrijesio i da ce doci ubrzo .I jos nesto mozeli vuci dubokoronce na Bosni .

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 20 stu 2011, 23:17

Iskreno u to doba nisam vukao dubokoronce ali sam pecao mrenu na valjanje u jakoj struji na 2 metra dubine sa olovom od 30 gr. znam da sam mogao zabaciti gdje poželim,znam da su mrene preko 3 kg. izlazile bez problema , imao sam problem sa njim kad pecam bucova pa kad dođu male varke na red prilikom izbačaja neće voblerčić baš daleko,tek negdje kad je vobler oko 8 gr. može se fino izbaciti, akcija blanka je takva da hajmo reć pumpa ribu tako što se vraća poslije pritiska pa mrena izađe ko krpa a znaš kako su borbene, inače kad se vuče teži mamac od 20 gr. taj Hm se savije i napne , ne ostane u pozi oklagija kao brzi štapovi, kad riba sašije vršica kao da odradi sama kontru-isto da vršnom dijelu opališ čvoku. Jesam bacao malo i jig sa njim ali ja nekoristim jigove jače od 20.gr i sjećam se da je kasnio za jigom savije se pa upije pokret zgloba,ja sam tad pecao sve pa mi taj štap fino došao jer ima snage baš za sve, recimo skinem vobler nabijem olovo i udicu i rokam na valjanje ili pojačam još težinu olova pa tutnem hm-a na dubinku i tako to...uglavnom ekstra štap za voblere i željezariju dok za jig nije baš...

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la pastrmka 65 » 20 stu 2011, 23:28

Ma super to je ono sto mi i treba pretezno za voblere sam i trazio neki stap .Jigove i ja slabo bacam ponekad na stuku na Modracu a planirao sam prije uzeti shimano diaflex ali cuo sam da je on tvrd za voblere da ih slabo izbacuje pa sam se odlucio za ovaj iako je polovan nadam se da ce doci u dobrom stanju tip na ebayu ima 100% pozitivne komentare pa sam isao i na to pa cemo vidimo.

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la edoA » 21 stu 2011, 10:33

E soha, kad ti procitam tvoj opis o tom daiwa stapu, mogu ti reci da me mozda i jesi ubacio u neku dilemu...

Ovaj tvoj opis o Daiwa Signature me jako podsjeca na jedan stap sto ga podsjeduje kolega i juce sam malo sa njim zabacivo. Radi se o Skyblade Adrenalin. Gramaza mu je 5g-100g. Mozes sa njim fino zabacivati sitne mamce za male ribice, a bogam i teske mamce za grdosije. Evo video gdje distributor tog stapa vadi soma 2m na taj stap (http://www.myvideo.de/watch/2299584/Adr ... ller_Drill).
Samo je meni ovaj stap pre skup, jer nisam cesto na vodi pa i nije potrebna tolika investicija.

Ali ako Daiwa Signature igra u toj ligi stapova ko sto je Adrenalin, znaci od sitne ribe pa do mladice, onda je sigurno i interesantan za mene.

Da se jos jednom vratim na Sportex Black Arrow, malo sam se raspitao kod kolega i kazu mi da je stap jak, i mogli bi zamisliti vaditi sa njim mladicu. Ali vidu problem u tome sto je moza pre slab za zabacaj veliki mamaca na mladicu + kidanja mamaca. Primjera radi zabacivanje spuzvenog pesa koji se namokrijo pun vodom ili kad se trokuka zavali u sedru pa haj cupaj.
Hajte mi malo misljenja o tome.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 21 stu 2011, 18:01

Skayblade Adrenalin je nasljednik legendarnog i nedokučivnog "limenog biča", koji se više ne proizvodi ima i nekoliko godina. Skayblade ili ti orginalni "Limeni bič" se proizvodio u USA Graphite, odnosno ta firma je radila taj sada vec legendarni blank, a druga firma je sklapala sami štap, ne mogu sad da se sjetim naziva firme ali mislim da je CMW u pitanju. I danas mogu da se nađu blankovi koji se prodaju pod tim nazivom ali verzija koju posjeduje tvoj poznanik "Adernalin", ali vjeruj da je to nesto sasvim drugo u odnosu na prvu seriju, mada su također vrhunskog kvaliteta, ali ipak..... Orginalni "Limeni Bič" je proizveden u vrlo maloj seriji možda svega nekoliko stotina komada, i sada jedan takav orginalni polovan štap košta preko 2000 eura. Proizvodio se samo u veličini 2,75 i tb. 5-100. E sad Adrenalin je kao neki nasljednik legende, ali niti su isti materijali niti je ista ista tehnologija proizvodnje samog blanka. Danas Adrenalin blank se može naći cak ispod 350 eura, pa ti samo treba dobar majstor da ti sklopi štap, i može te izaći i ispod 500 eura da pecas s takvim stapom, što svavkako zavisi od opreme koju ces odabrati na taj blank. Mislim da je cijena Jana Gutjahr-a, (to je onaj tip sto vadi soma iz video klipa) i više nego pretjerana za Skayblade Adrenalin koji se danas može naci u prodaji. Necu sumnjati da je Jan možda loš majstor, i vjerujem da sasvim solidno uradi i sklopi štap, ali to isto ti može uraditi i veci broj majstora s prostora bivše Juge, pa možda cak i bolje a za puno manje pare, kao što rekoh zavisi od opreme koju želiš staviti na takav štap. Blankove na prodaju na prostoru bivše Juge je imala firma Monarch Dok (vobleri) koja je po narudžbi i sklapala i štapove. Da remiziram, pretpostavljam da je pravo zadovoljstvo pecati sa takvim štapom, ali ipak malo preskupo zadovoljstvo za nas obične smrtnike, te da se za puno manje novca može kupiti sasvim solidan štap koji če ispuniti naše sve naše zahtjeve (a nekada Bogami i snove <championvanja> ). Sto se tice crne strijele tu ti najbolje može pomoći naš drug sa foruma Eka koji je taj štap ove 2011.godine pošteno napatio :grin: , pa mu ja zelim da i do godine tako prođe. Pozdrav i Bistro.

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la edoA » 21 stu 2011, 23:09

Prijatelju soha, sve mi je vise jasno da si jako dobro informisan, jel sve sto si napisao o Adrenalinu i o Limenom Bicu je tacno.
Tako da cu onaj tvoj prijedlog oko Daiwa Signature sigurno uzeti u obzir.

Skyblade sam naveo, kao uvod za pitanje dal je i Signature takodje ovakav univerzalac, od male ribe pa sve to grdosija ?
Haj mi malo o Signature u kontekstu zabacivanja teski varalica plus kidanja kad ti se trokuka zavali u sedru.

Pokusao sam malo da se informisem o Signature pa vidih, da se samo na engleskim forumu o tom stapu englendisu. Dal je taj stap samo englezima poznat, i ako jeste sto je to tako ?
Koju masinicu raja koristi za Signature ?

Normalno da ova pitanja i vaze za Black Arrow. Eko trazen si ovde ko vruca kifla, pa hajde mlao o streli :mrgreen:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 21 stu 2011, 23:59

@edoA, imaš odgovor na pp

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 22 stu 2011, 00:06

SPORTEX vs SHIMANO




molim da tako i nastavimo.ode sve odmah na Daiwu kao na varalicar.com


HVALA!!!!
Ruba Vobleri

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la edoA » 22 stu 2011, 00:35

ruba je napisao/la:SPORTEX vs SHIMANO




molim da tako i nastavimo.ode sve odmah na Daiwu kao na varalicar.com


HVALA!!!!
Ne kontam, kako je ovo misljeno.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 22 stu 2011, 12:36

@ruba, potpuno si upravu, otisli smo u totalni off na temi

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”