SPORTEX vs SHIMANO

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 12 vel 2011, 21:05

<flag> <flag> <flag> <flag> <flag> ovo je som sa druge strane stapa ne bucov i kojekakve ribice. :mrgreen:
Ruba Vobleri


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la masterbih » 12 vel 2011, 21:17

imaj na umu da su slike od 2008 i da nije isao ciljano na soma vec na smudja, al desi se hehe..
Druge on stapove koristi za soma itd..
Mislim da je glupo porediti marku sa markom jer svaka ima svoje smece (Jeftine stvari) i skupe (Bolje stvari).
Svako se proteze koliko je dug <djed>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 12 vel 2011, 21:47

Tako je , svako od nas peca ono što voli i sa priborom koji je sebi nabavio,neumjesno je kuditi nečiji pribor,puno ovi naši ribolovački foruma ima neke beskrajne rasprave pa se ljudi i posvađaju tj. trgovci i ona sirotinja što od nekog dobije dva voblera krenu u misiju hvaljenja i kuđenja nečega,taman posla da ovdje sada krenemo te rasprave...Ruba kupuj shimano štapove slobodno i pecaj somove to je tvoj ćejf a moj je nešto drugo ...

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la masterbih » 12 vel 2011, 22:07

ma ja ba.
I ja bi volio morethan gangster 104MLX spin samo za smudja, al se nemoze <adiposlijepunopive>

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 12 vel 2011, 22:11

zlaja je napisao/la:Tako je , svako od nas peca ono što voli i sa priborom koji je sebi nabavio,neumjesno je kuditi nečiji pribor,puno ovi naši ribolovački foruma ima neke beskrajne rasprave pa se ljudi i posvađaju tj. trgovci i ona sirotinja što od nekog dobije dva voblera krenu u misiju hvaljenja i kuđenja nečega,taman posla da ovdje sada krenemo te rasprave...Ruba kupuj shimano štapove slobodno i pecaj somove to je tvoj ćejf a moj je nešto drugo ...
E JARANE STO ONDA ONAKO IZBLATI SHIMANO U POSTU JEDNOM SINOC`?
Ruba Vobleri


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 12 vel 2011, 22:17

Pročitaj moj post ponovo,poredio sam karakteristike shimano i sportex štapa u istoj cjenovnoj klasi( 300 km,-) i sa istom tb: 30 gr. ja to uradim jaranski -prenesem na forum iskustva sa vode, to je moje subjektivno zapažanje i evo 15 godina kako se bavim spin ribolovom,mislim da zato imam pravo da napišem svoje mišljenje i niko mi nije dao dva voblera da bi tako pisao već pokušavam jaranski... eto neću više obećavam...

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la AlaS » 12 vel 2011, 22:24

Hebo vas sportex i shimano uzmite sebi Skeletora po mogucnosti seriju 2 i pecajte pravim priborom :grin: :grin: ,ja bi samo dodao da svako ima drugaciji ukus ,neko gleda kvalitetu neko optiku/izgled/,drugi opet gledaju od cega i ko je pravio jesuli mali zuti ili neki drugi,prema tome teme ovog tipa treba svatati sa dozom humora.Ruba imas koliko ja znam i vidio sam sportex,shimano,spro,berkey,eto sad i taj penn najbolje ti znas razliku izmedju stapova jer si u mogucnosti sve probati u jednom danu.
slika
Bistro

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 12 vel 2011, 23:39

eto,moralo se nekad zakuhat :grin:
jos jedan dokaz za ono:O ukusima se ne raspravlja :grin:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 13 vel 2011, 00:11

ma samo ljeskov prut , mo'š pecat s njim, a mo'š i 25 po turu sado-mazo :135:
dva exera bez glave mejsto rolne i opleti , a napises na njemu šta ho'š spotex, berkley, shimano, torino ups nema torino...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la BcRich » 13 vel 2011, 21:37

neko voli dzigaru a neko rock,tako je i u ribolovackom priboru bistro

Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la Mr. Smith » 18 vel 2011, 17:14

Imao sam i jedne i druge, shimano - pa eto, ovaj, znas...(da se neko ne uvrijedi), sportex - ostao mi je jedan 25gramac, ove manje gramaze su onako, ali ovi od 75gr + su odlicni, zbilja mislim da malo ima boljih stapova za recimo pecanje soma ili mladice! U srednjim gramazama 30-60 greys mi je bolji od oba a jeftiniji je...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 18 vel 2011, 17:41

idealan štap po meni i samo za moj lični ukus bio bi američkog dizajna nejmačke izrade ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 18 vel 2011, 21:53

Aldo druže nećeš vjerovat ali i to može,švapska firma CMW za izradu štapova od izabranog blanka koje imaju iz čitavog svijeta ,fino uđeš guten tag-guten tag i kažeš što želiš a sve ti to lijepo složi ova plavuša :twisted:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 18 vel 2011, 22:44

Žuja je zakon ..... ja bi njoj reko de se ti malo pomjeri tamo :135: čuj zensko štap slagat ...zezam se , dokazano da se više posvete poslu od nas i da su preciznije pedantnije itd .

Volim kod amera, ono baš što smo ja i ti razgovarali ti si to fino primjetio kraća ručka ustvari kraći štap općenito al radni dio dodje iste duzine kao kod nekog europljana , ne volim one duge drške dole smetaju mi , prije na teleskop štapovima sam onaj nosač mašinice sam vezao pa ga pomjerim ove sada nemozes pomjerit al ja to skratim :grin: , uredu kod nekog jakog štapa za soma ,mladicu itd . treba duza drška nasloniš je na kuk i drzi ... al kod ovih laganih spin štapova bezveze sve ispod lakta to ameri rade kod njih nema duge drške, u većini slučajeva. Što se tiče švaba suvišno pričat o njihovom radu bilo šta da uzmu da naprave , i tako bi ja "amerski dizajn švabski majstorluk i materijal "

zašto ne samo amera ? - lazu puno , preuveličavaju, dizu cijene a sve kinezi rade za šaku rize , ne volim ih zbog mase stvari :twisted:
zasto ne samo švabo ?- nemaju "final tuch" ako ja nov štap moram rezat hebiga onda ...ili moraš masno da platiš , lično smatram da ti detalji ne vrede tolikokoliko to oni naplate , još gora spoznaja znači mogu a neće nego te tjera da kupiš skuplji i tako je kod većine proizvodjača
shimano ?- isto stvar principa praviš bicikla, štapove, ....jbg sad udrobilo svega pokušavaju pokriti kompletno trziste sa ponudom mislim na novčanik i doslovce se izgubiš nikad neznaš jesil nešto platio il preplatio abnormalno puno kopija ...
daiwa ?- isto , kao da na vagu ide koliko para eh evo ga tvoj stap ... i sve ostalo na pijaci mašinice po 20-30-50k, poslje istu nadješ u dućanu za 250 , to mi dodje ono KO KOGA ...

Nema duše , ja sa štapom pecam , čovječe to mi je drug 8) i univerzalno je kod svih iskrenih ribara da vezu za pribor i da za njih imaju sentimentalnu vrijednost bez obzira koje je marke i koliko je para bio

pratim DAM opasno se nalozio da napravi dobar štap evo i SILSTAR se ponovo pojavljuje ŠEKSPIR se trudi , moglo bi biti iznenadjenja ...uglavnom pratim sva trzista , do ljeta s kontam za sad nemam favorita
moram da spomenem i onaj LIneaffe po neznam koji put britanci su u pitanju koriste isti carboflek (sportex- u drugoj temi )
znači nešto jeftiniji materijal koje se pokazao pa hajmo reći solidno nije Kev. al je dobar jedino mi se njihova cijena kod nas poklapa sa kvalitetom , ovi koji se više bave marketingom ili kome je to struka znaju kako to ide i koliko utiče na cijenu samo ime ili brend , ja ne kupunem brend ja kupujem štap i msilim da se moze naći u ovoj našoj ekonomskoj klasi štap od istih materijala iste kvalitete koji će parirati bilo kojem svjestkom imenu , nije to tehnoligija ko prije 100god da treba mlaku vodi izmišlajt ... aj jest me krenulo ko ce ovo čitat jbt . al moram 8 giga probijem listajući po netu samo oko pribora i eto forum
Zlaja me zatrpao časopisima i što više trrazim štap koji će biti uz mene ono ihaj i koji ce me sluzit... teze mi se odlučit ...
kod mašinica nemam dilema ... al za štap teško da ću odvojiti više od 100-150 Eura plafon plafona kakvo nam je stanje u čaršiji i to je sramota reć nekome ko platu nije primio mjesecima ... naj zalsonije što je to u par čaršija , odeš u Tuzlu , Jelah , Tešanj ... druga drzava , zivotna greška što sam se vraćao ovamo sto ne osta bar u Sarajevu samo sam trebao porodicu dovest i zaključat ovo ovdje i ključ u Bosnu bacit ...a hoću ja kući ... ja poleti :roll:
P.S. ovo je moje mišljenje tak da ne bude ljutnje , primejtio sam preosjetljivost kad se nekom dirne dragu marku ribolovnog pribora ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 18 vel 2011, 22:51

Dobro si ovo primjetio za žene,postavio sam ovdje u temi spin štapovi* pogon st. croix ,pogledaj koje operacije rade žene? intresantno da te osjetljive stvari prilikom izrade sve žene rade...

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”