SPORTEX vs SHIMANO

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 10 vel 2011, 22:22

ma u ovaj steel wind sam se zaljubio,samo ih je izgleda problem nabaviti....


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 10 vel 2011, 23:10

Tare da vidimo što je to idealan štap za klena.Izbačaj lagani varki,dobra kontra,lijepa parabola pri zamaranju jer klen ima meka usta,znači štap male težine bacanja i ozbiljne kičme ja takve poznajem i namijenjao sam ih se ali svi skupi,recimo berkley skleter,shimano antares-sa njima sam pecao i dosta mi ljepše legao pri pecanju skeletor jer se pravilno savija-znači ni veća cijena ne znači bolje performanse u zavisnosti od čovjeka,vode,vrste ribe,mamaca...
Dam- pravi mekane i žilave štapove akcije C uglavnom,ako mene pitaš prije sam za trabucco capture seriju nego za dam...ili štedi skupi lovu i berkley skeletor nove generacije,zagarantovani čisti ćejf...

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 10 vel 2011, 23:23

Nije ni to lose,uzet sad skeletora,i onda sljedece sezone,ili nekad prije uzet neku solidnu masinicu.
A nije ni velka razlika,30 eura,a ove Master moze nabaviti.

Evo ovo sam nasona ebay:
Berkley Series One Skeletor 2 Spin 2,70m/7-28g ML 100-105 eura se moze naci...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 10 vel 2011, 23:40

To je pravi štap,pokriva ti pecanje klena i pastrmke i jedan od rijetki koji je meni legao,već sam pisao o tome , ma jednostavno uboli u srž laganog spin pecanja

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 10 vel 2011, 23:43

ma ja,a i onako sam planirao potrositi oko 200 KM na staap i masinicu,,ovako samo na stap pa masinica nek ceka :grin:


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 11 vel 2011, 13:09

mislim da ste malo off, al nema veze sve je to tu negdje...da se malo i ja prikljucim ovom vasem eglenisanju...iz saranskog iskustva znam da shimano ne zna napraviti dobar stap, nije da ga ne zna napraviti ali kada ga napravi u tom slucaju cijena prevazilazi sve mjere, tako da u samom startu bjezim od shimana, ako mene pitate prave dobre dijelove za bicikla i izbace pokoju dobru masinicu, mada se i tu ima sto sta reci u odnosu cijena i ponudjeno... sto se tice sportex, opet iz saranaskog isjustva, stapove koje sam drzao u rukama su vrh vrhova mada su i oni sto se tice cijene "masala"... u svakom slucaju moj glas ide u korist sportexa... a sad sto se tice varalicarenja, ove godine sam odlucio da se ozbiljnije pocnem baviti ovim vidom ribolova, gdje svakako racunam na pomoć iskusnijih kolega...nakon puno iscitavanja po forumima i iz iskustva drugih odlucio sam da sebe pocastim (na neviđeno) jednim berkley skeletorom 2, a onaj ko ima mogućnosti moe ga jeftino kupiti ovdje....
http://www.mur-tackle-shop.de/en/Berkle ... _1216.html....
kao sto se da vidjeti cijena je oko 60 eura, pa ako ima neko mogućnosti da ga sebi kupi u ovoj prodavnici svavko ce dobro uloziti novac

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 11 vel 2011, 18:16

aferim i tebi kad imas hrabrosti progovoriti protiv shimanovaca :).... opet kazem da znaju napraviti stap...ali po koju cijenu ...al kolko ljudi tolko cudi...neko voli gliserat ribu a neko voli uzivati u drilu...sve je to do nas samih... meni licno ne sjedaju bar sto se tice saranskih stapova...sto se tice bacanja teskih olova na velike daljine odlicni...(govorim o stapovima nizeg i srednjeg cjenovnog razreda jacine 3 libre), sto se tice zamaranja krupnije ribe mogu proci, sto se tice sitnije ribe neosjetljivi, prekruti, nema mehkoce, nema adrenalina, nema onog direktnog kontakta sa ribom na kraju od koga adrenalin šiba i zuje uši, upravo onog zbog cega sam zavolio ovaj sport...znam ja da je tesko izbalansirati i napraviti stap da je nama po "ćejfu", jer karakteristike u pravilu idu jedna naustrub drugih, ali... uvijek ima ono ali...dakle kod shimana mi najvise smeta cijena...jer za dobar shimanov stap je potrebno izdvojiti oko 300 eura, a za taj novac hladno sebi kupis free spirita, ili century i boli te briga jer znas da si za ulozene novce dobi vrh... e to je za one koji su jace kupovne moci, ali za nas koji zvimo i (ne) radimo u BiH, stsvari su malo slozenije te samim time i izbor stapova puno slozeniji, te samim time i shimano otpada iz bilo koje opcije...
naravno sve je ovo moje licno misljenje, kao što rekoh kolko lčjudi tolko ćudi

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la angler » 11 vel 2011, 19:39

Evo jedna moja "cud" po tom pitanju. Volim tradiciju i djaba, a dokazala se do sad mnogo puta. Hajmo da ne gledamo koliko sta kosta vec generalno proizvodjace. Gledano hronoloski Mitchel je pravio odlicne masinice, DAM, Ryobi isto tako, a evo ga opet, Sportex stapove, RST takodje itd. Prvi su glihnuli iz razloga sto su pravili kvalitet i sto je krenula pomama plastikanera sa tonom kuglagera. Sportex je opstao posto im je pravljenje stapova bio sporedan posao...ali isplativ, ipak se oni bave drugim stvarima. Shimano krenuo sa masinicama kao i Daiwa, a sad prave i cackalice za ciscenje zuba ribama. Opstaju od pribora made in PRC, a ne sigurno od onog proizvedenog u Japanu. A onda dodje pomama "preseljenja postrojenja" u PRC. Malo mogen! Koliko ima proizvodjaca stapova, masinica, koliko patika, krpica, naocala, televizora, kompjutera... i hiljade drugih proizvoda evropskih i americkih firmi. I svi oni prebacili postrojenja u PRC. I svi imaju najbolju kontrolu proizvoda. Hebote PRC najnaprednija zemlja u svijetu tehnologije sa nekoliko hiljada tudjih postrojenja i plus par desetina hiljada svojih. Gdje ih smjestise tolike. U svijetu ima samo par fabrika koje prave grafitna platna ostalo su samo narudjbe, a zuti kotrljaju. Ako imaju svoja postrojenja u PRC-u, Koreji, Vijetnamu, sto ne pise sa punim pravom Made in Shimano, Daiwa, Dam, Sportex jer je navodno njihovo postrojenje preneseno, kad neki mogu pisati npr Made by Sony. I da se vratim na tradiciju. Da i sam Ferari pocne praviti stapove i da su isti za 10god "najbolji" ja bih uzeo stap od onog ko ima izgradjene dugogodisnje temelje u tome.
Da ne davim vise, u zadnjih 15tak godina se pojavilo tona novih proizvodjaca i fakat ne pratim sve. Lijepo je imati "ime" jos ako ti u svemu odgovara, zbog licnog zadovoljstva, i samo licnog. U istom cjenovnom rangu Izmedju dva bicikla Shimano ili Trek ja bih izabrao Trek, Izmedju Shimano Made in Japan i Sportex Made in Germany (zamjerio sam im opasno sto nema ovog made in) ja bih izabrao Sportex. Ako sebi ne mozemo priustiti ono sta zelimo bar mozemo naci ono sta nam odgovara.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 11 vel 2011, 20:00

Zlaja valjal berkley od 2,40,ili nista ispod 2,70??

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 11 vel 2011, 20:13

Rijeka Bosna i vrbe pod onom obalom...2,70 definitivno !

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la masterbih » 11 vel 2011, 20:49

60 evra je futrola za berkley hehehehe <valjanjeodsmijeha>

Pogledaj malo bolje, to je ab 60 eur (znaci od 60 pa na gore), a imas modele od 1,5m i bacanja neka lijeva.
Kad dodjes do onog sta nama treba cijena se popne na 130-140 eur
soha je napisao/la:mislim da ste malo off, al nema veze sve je to tu negdje...da se malo i ja prikljucim ovom vasem eglenisanju...iz saranskog iskustva znam da shimano ne zna napraviti dobar stap, nije da ga ne zna napraviti ali kada ga napravi u tom slucaju cijena prevazilazi sve mjere, tako da u samom startu bjezim od shimana, ako mene pitate prave dobre dijelove za bicikla i izbace pokoju dobru masinicu, mada se i tu ima sto sta reci u odnosu cijena i ponudjeno... sto se tice sportex, opet iz saranaskog isjustva, stapove koje sam drzao u rukama su vrh vrhova mada su i oni sto se tice cijene "masala"... u svakom slucaju moj glas ide u korist sportexa... a sad sto se tice varalicarenja, ove godine sam odlucio da se ozbiljnije pocnem baviti ovim vidom ribolova, gdje svakako racunam na pomoć iskusnijih kolega...nakon puno iscitavanja po forumima i iz iskustva drugih odlucio sam da sebe pocastim (na neviđeno) jednim berkley skeletorom 2, a onaj ko ima mogućnosti moe ga jeftino kupiti ovdje....
http://www.mur-tackle-shop.de/en/Berkle ... _1216.html....
kao sto se da vidjeti cijena je oko 60 eura, pa ako ima neko mogućnosti da ga sebi kupi u ovoj prodavnici svavko ce dobro uloziti novac

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 11 vel 2011, 21:05

zlaja je napisao/la:Rijeka Bosna i vrbe pod onom obalom...2,70 definitivno !
ok

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 11 vel 2011, 21:06

M&R Tackle ... » Predator Fishing » Rods » Berkley » Berkley - Skeletor 2 Series - Casting Rods
Share
Berkley - Skeletor 2 Series - Casting Rods 59,00 EUR
incl. 19 % Tax excl. Shipping costs

Shipping time: modell specific

Product No.: Berkley_Skel2_Cast
Write the first review!

1131898 - 2,40m - 4-20g Shipping time: 0 59,00 EUR
1131899 - 2,70m - 15-40g Shipping time: 0 59,00 EUR

Berkley - Skeletor 2 Series - Casting Rods

An innovative and unique construction process reduces the amount of graphite needed to make the rod, yet increases strength and sensitivity. The concept guide spacing system improves sensitivity whilst maximising strength. The precision lock-down reelseats are coated with a softer, tactile surface for superior touch and feel. The specific “Hollowgrip” handle is designed to be lightweight and comfortable

Manufaktur Modell Length WG Transport Weight Pieces Ref #
Berkley Skeletor 2 - Cast 2,40 m 5 - 20 g 1,25 m 145 g 2 1131898
Berkley Skeletor 2 - Cast 2,70 m 15 - 40 g 1,40 m 171 g 2 1181899

ja sam mislio sebi kupiti ovaj 2,70 15-40 grama, transportne duzine 1,40 m, mislim da je za moje potrebe sasvim dovoljan i meni ne treba pro serija tih stapova koja kosta duplo

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la tare » 11 vel 2011, 21:21

ako je casting,je li treba i onda druga masinica za njega???
ja sam naso na ebay jedan od 105 eura,2.70 m,7-28 gr

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la masterbih » 11 vel 2011, 21:24

Soha jel ti znas sta je cast ?
Prvo dobro pogledaj stap, nemoj se zaletat da nebi kasnije bilo vracanje i placanje postarine.. (ako htjednu da vratis).

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”