Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la zlaja » 11 lip 2011, 22:54

Ja sam imao bx a ovaj cx je novija serija,u osnovi to je to a pošto si nabrojao dosta dubokoronaca 30 gr. odmah ispada iz igre ipak tu treba dobar 50 gramac za tu vrstu mamaca ali odmah automatski izbacuješ iz igre lagane voblere do 6 gr..Ipak sa dobrim 50 gramcem se mogu i ti lakši zabacivati pa bi taj technium bio dobar izbor,inače ta shimano serija štapova meni se jedino svidjela od čitave palete sa normalnim cijenama
PS. Nešto mi sada previše privlačna cijena za cx technium ,ax i bx su bili dosta skuplji?


pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 23:34

Ove voblere koje sam nabrojao pretezno su koliko znam od 7- 20 g max jedino kasike su 25 g ali njih slabije bacam.
Shimano technium je skuplji na vecini stranica ali eto na ovoj stranici je malo jeftiniji na vecini drugih stranica je 130e pa gore za 3 m- mh-h .
Upravu si da trazim stap za toplije vrijeme fasovo sam sinuse pa su malo osjetljivi na hladnocu tako da izbjegavam koliko mogu biti zimi pored vode sustizu aferimi.
Gledao sam i sportex carboflex 40 g i citao sam karakteristike na njihovoj stranici ali ne govore nista za voblere samo za spinere i gumu a onako uklapa se u tu moju racunicu ali mi izgleda kao malo jaci parabolik sto meni ne znam nije po mom.
Vecina ljudi citavo vrijeme trazi idealan stap a tako i ja trenutno mislim da bi meni odgovarala neka b akcija odnosno da se savija od pola prema gore pod opterecenjem i najvaznije da ne spada riba .
Imam stari shakespeare ugly stick 2.4m 20-40 ili 15-40 naljepnica je izbrisana star je 20 godina i nabacio sam mu nove ringle i malo ga dotjerao to mi je prvi grafitni varalicar i on je bio bum u to vrijeme za mene sa njega mi riba nikad nije spala i on je poluparabolik e kada bih mogao naci stap takvih karakteristika da mi tako odgovara bio bih presretan u glavnom hvala na sugestijama i nadam se da ce mi pomoci da se namirim na kakvu dobru motku jer vase misljenje mi mnogo vise znaci nego sto procitam od proizvodjaca- prodavca.

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 23:49

Izvini Zlaja pogresno sam bio procitao za 30 g ali sam skontao naknadno stasi htio reci.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la soha » 12 lip 2011, 00:41

pastrmka 65 je napisao/la:Ove voblere koje sam nabrojao pretezno su koliko znam od 7- 20 g max jedino kasike su 25 g ali njih slabije bacam.
Shimano technium je skuplji na vecini stranica ali eto na ovoj stranici je malo jeftiniji na vecini drugih stranica je 130e pa gore za 3 m- mh-h .
Upravu si da trazim stap za toplije vrijeme fasovo sam sinuse pa su malo osjetljivi na hladnocu tako da izbjegavam koliko mogu biti zimi pored vode sustizu aferimi.
Gledao sam i sportex carboflex 40 g i citao sam karakteristike na njihovoj stranici ali ne govore nista za voblere samo za spinere i gumu a onako uklapa se u tu moju racunicu ali mi izgleda kao malo jaci parabolik sto meni ne znam nije po mom.
Vecina ljudi citavo vrijeme trazi idealan stap a tako i ja trenutno mislim da bi meni odgovarala neka b akcija odnosno da se savija od pola prema gore pod opterecenjem i najvaznije da ne spada riba .
Imam stari shakespeare ugly stick 2.4m 20-40 ili 15-40 naljepnica je izbrisana star je 20 godina i nabacio sam mu nove ringle i malo ga dotjerao to mi je prvi grafitni varalicar i on je bio bum u to vrijeme za mene sa njega mi riba nikad nije spala i on je poluparabolik e kada bih mogao naci stap takvih karakteristika da mi tako odgovara bio bih presretan u glavnom hvala na sugestijama i nadam se da ce mi pomoci da se namirim na kakvu dobru motku jer vase misljenje mi mnogo vise znaci nego sto procitam od proizvodjaca- prodavca.
Sporttex carboflex NG serija je mozda upravo takav stap kojeg trazis, poluparabolik, sa malo izrazenijim radom prve trecine, dok ima dosta rezervne snage koju prilikom opterecenja pravilno dodaje iz ostatka blanka, i takodjer tipicni vobleraski stap, a po potrebi i nuzdi mogu ici i silikonci.
@Zlaja sto se tice cx serije kod techniuma jeftiniji je zbog materijala, al da ne filozofiram znas ti vec o cemu je rijec :mrgreen:

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la BcRich » 18 lip 2011, 10:57

neznam dali ste gledali , greys ima, akcije,7-65gr,12-79 i tako dalje, znate o cemu se radi kod ovakvih gramaza, da vam nepametujem.sve zavisi od mjesta do mjesta i vrste ribe koja se lovi ,tako da je univerzalca tesko naci.npr moj univerzalac je 80gr,dok lovim u jakim vodama,znaci na njega osjetim svaku ribu itekako,a da ne spominjem somku od 20kg pa nadalje,kada udari u extremno jakoj vodi, tada se po meni,mora imati jaci stap.dok u mirnijim vodama opet nije to to,za manje ribe, moje misljenje za diaflash,super stap,neki dan sam probao kod kolege. pozdrav bistro.,

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”