jerkbait

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: jerkbait

Post Postao/la jaskofin » 24 lip 2008, 08:36

Poznati Rapalin proizvod je Husky Jerkbait. Koristi sa jako puno u Americi u lovu na basove. Inace znate vec da je Rapala prezime poznatog Finskog ribolovca koji je prvi napravio Rapala varalicu. O Istoriji Rapale cu da pisem u Svojoj reportazi a inace sreo sam i pokoljenja vrlo mala koja su ostala ovdje u Finskoj. Inace Rapala radi svoje varalice najvise u Americi jer tamo su joj najpovoljniji uslovi za Prodaju. Neke Od Rapalinih Varalica su jako poznate i vrlo cesto koristene i od strane ovog :D ribara. Ali posto tema kaci Jerk Baitove ovdje je slika ove nevjerovatne kolekcije RAPALA Husky Jerk Bait

slika


Moja omiljena Rapala je Husky Jerk Bait Shalow

slika

koja na rijeci daje jako dobre rezultate. Jos jedna stvar Ima ista ovakva koja ima tackice po sebi i podsjeca na malu potocnu pastrmku. Sjever Evrope je poznat po pastrmkama koje su se ovdje uglavnom prirodno razmnozavale dok industrializacija nije preuzela rijeke. Dakle Rijeka je puna ovakvih malih bica (Koje Finci naravno i dalje ubacuju u rijeke) koje FINSKA STUKA prozdire bez milosti.

Citajuci Sehinu reportazu o pravljenju kedera sa propelerom primjetio sam da Seha koristi zutooke kao kedere. Dakle One su ovdje najzastupljenije ribe. Ali najbolje su za kedera . Ja do duse nisam jos probao.

Kada lovim stuku lovim je sa camca ako odem sa jednim drugom u ostrvski dio Baltika gdje je ima najvise. Proljece i Jesen su glavni za Stuku. Tada bacam isto jednu od najboljih varalica koje su napravljene a to je NILS MASTER INVINCIBLE 15 cm

slika


Evo i te kolekcije i Ove prve u redu su INVINCIBLE a pored njih imamo i druge iz te kolekcije. Ako zelite mozemo poceti i novu temu o tome. Ako neko vec ima ovakve varalice. Najbolje su se pokazale na ovoj slici u stvari karti Broj 03 boja i BOMBER kako ga Finci popularno zovu ili HITNA POMOC (sa svim svojim kopijama koje naravno pravi i RAPALA, u stvari RAPALINA Verzija se zove BOMBER). Na ovoj slici pod brojem 31.

Ja sam licno na Bombera ili Hitnu pomoc uhvatio u rijeci Stuku od 3 kile. Na zalost ne mogu vam pokazati svoje varalice jer sam ih dosta zijanio. Moja omiljena tehnika je da malo otezam varalicu (buduci da lovim sa obale) tako sto stavim jedno olovo ispred varalice na jedno pet do deset centimetara. Da bi varalica letila dalje. Tako isto ne trebam Deap Water Varalice nego ih vodim sa olovom i one uspjesno dosezu dubine koje zelim. Problem je u tome sto nekada zapnu za kamenje pa tako i ostanu. Ali ne predajem se. Ove godine sam mislio obnoviti svoju kolekciju sa Sehinim predlozonim Tripodom /HVALA JOS JEDNOM/ i sa jos nekim varalacama koje mozda uzmem i od Monarcha. Vidjet cemo ali toliko za sada i naravno

BISTRO DO BOLA. :P :P
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: jerkbait

Post Postao/la IVAN » 02 stu 2008, 13:25

Husky jerk se isto upotrebljava za lov stuke samo u vecim dimenzijama varalice. Isto tako mozete upotrjebiti count down rapalu u modelu CD11 za stuke i vece vrste ribe. Ona tone oko pola metra svaku sekundu tako da mozete znati po kojoj dubini pliva.
slika

laser
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:31 lis 2011, 21:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jerkbait

Post Postao/la laser » 31 lis 2011, 21:58

ok

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”