Izrada woblera

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada woblera

Post Postao/la Seha » 17 kol 2011, 13:39

Rodjo jel ovo "rizin bod" :135:
Soha super izgledaju ove varke.
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada woblera

Post Postao/la angler » 17 kol 2011, 19:30

"Klot i frket" rodjo... (joj jesmo nastrebali od nana...jos me ruke bole drzeci vunicu da ona namota klupko) <valjanjeodsmijeha>

A fakat Soha cega se uhvati odradi super. Te vobleri te fotografija....umal ne kerkoh musice :grin:
Sad cekamo udice i kljun :98089:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 17 kol 2011, 22:07

@zlaja, dobro oko, ovaj sfc je kopija Itoa, i ima vrlo slican rad, cak se ljulja i bokovima, samo sto (u kadi) za nijansu krupnije radi od itoa, mada se i to moze srediti ako malo stesem kljun na bokovima, al cu za sada ostavit ovako da vidim hocel prolazit kod riba.

@seha i @angler, hvala na lijepim komentarima, nekoliko ovih ceka vas dvojicu kao i @aldina i @zlaju, samo sto vama dvojici u to inostranstvo ne budem slao, a aldo i zlaks ce dobiti uskoro po par komada pa da mi jave rezultate, pozitivne (ovjerene ribom) ako Bog da.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 17 kol 2011, 22:17

@zlaja, evo fotka cisto radi poredjenja

slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 17 kol 2011, 22:37

štancaj prijatelju kad imaš vremena , tako da kad ozdraviš , bez brige pecaš cijelu sezonu , sa svojim voblerima , pravi ćeif ....
Ja više nizašta nemam vremena tj . ono slobodno koje imam trči tamo trči vamo , i niđe me nema ... na vodu kad krenem u putu si napravim kopču da iam s čim pecat voblera nisma izdeljo ima i više ... ove glavinjare metalne što radim već sam štela za 15 min je uradim i bjezim da pecam otkinem je nekad odma a nekad mi bude par pecanja , kako kad ,i kuća ... napravio sam par fotki kod izrade i planirao sam otvoriti posebnu temu ako bude koga zanimalo , vrlo je jednostavna i zakvalna varalica brza za napravit relativno jeftina a lovna kupi je skoro sve od soma klena bucova ...međutim nikako da se nakanim da sjednem za komp . i odradim to al morat ću ovih dana , u međuvremenu radeći te bakrene glavinjarice i igrajući se sa bakrom trebala bi se i roditi jedna orginalna varalica pa vidjet ćemo "imam viziju" :135: ... uglavnom volio bi probati te tvoje voblere , al kod mene samo one podmornice prolaze znači uglavnom tonuće verzije ... bistro !!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la zlaja » 17 kol 2011, 22:42

Okej Soha testiraćemo tvoje rukotvorine i hvala na ponudi, nego bolan jel blizu da se ta noga pokrene-terapije i tako to?

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 17 kol 2011, 22:44

Po ovoj situaciji, planiram za jedno 20 dana izaci na vodu, nakon punih 10 mjeseci. Ima da bude slavlje. De mi na PP adresu @zlaja

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 17 kol 2011, 22:51

@ldin je napisao/la:štancaj prijatelju kad imaš vremena , tako da kad ozdraviš , bez brige pecaš cijelu sezonu , sa svojim voblerima , pravi ćeif ....
Ja više nizašta nemam vremena tj . ono slobodno koje imam trči tamo trči vamo , i niđe me nema ... na vodu kad krenem u putu si napravim kopču da iam s čim pecat voblera nisma izdeljo ima i više ... ove glavinjare metalne što radim već sam štela za 15 min je uradim i bjezim da pecam otkinem je nekad odma a nekad mi bude par pecanja , kako kad ,i kuća ... napravio sam par fotki kod izrade i planirao sam otvoriti posebnu temu ako bude koga zanimalo , vrlo je jednostavna i zakvalna varalica brza za napravit relativno jeftina a lovna kupi je skoro sve od soma klena bucova ...međutim nikako da se nakanim da sjednem za komp . i odradim to al morat ću ovih dana , u međuvremenu radeći te bakrene glavinjarice i igrajući se sa bakrom trebala bi se i roditi jedna orginalna varalica pa vidjet ćemo "imam viziju" :135: ... uglavnom volio bi probati te tvoje voblere , al kod mene samo one podmornice prolaze znači uglavnom tonuće verzije ... bistro !!!
Drug tebe haman pravo stislo. Ma nema veze, nadjes ti uvijek vremena za pokoji izlazak. Sto se tice tvojih glavinjara ja bas cekam kad ces naci malo vremena pa objasnit postupak za izradu ( a vjerujem da nisam sam)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada woblera

Post Postao/la angler » 18 kol 2011, 04:10

E vala Soha taj tvoj vobler ide u moju vitrinu isto kao sto je Aldinov....djaba...tako mi nekako draza. :grin:
Aldine, dobro ti u svoj toj frci i stignes se "tuspasiti".

vriostica
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:02 lip 2011, 14:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la vriostica » 18 kol 2011, 13:45

moze li mi netko reci kako da plasticni kljun centriram da bude 100 posto vodoravan u odnosu na vobler,to jeswt onaj prorez za plastiku?????napravio sam neke i isprobao ih,pa sad mi je problem sto se neki vrte u krug jer plastika nije u redu
oj potocarko kraljico....

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 19 kol 2011, 06:14

postoji niz faktora i razloga zašto se vrte u krug . Ako je sve urađeno kako spada i prorez za paktu i pakta su malo otišli iz ose , wobler će da radi al postrance tj malo će se izvrtati , a ako ide u krug moze biti i do otezanja , ako je plutajući moze da se radi i o samoj veličini pakte obliku uglu pod kojim stoji itd ... uglavnom ja ručno pribiljezim i urezem , mogao bi se napraviti nekakv šablon pa da to ide brze ako se radi više komada , neznam ... to je to ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la pastrmka 65 » 19 kol 2011, 21:59

Drug to sto ti se okrece vobler ili bjezi u stranu to je najveci fazon koji ces morati sam skontati da bi napravio svoj vobler e jesam ti pomogo .Ovako i kod mene su se okrecali bjezali u stranu i sad neki bjeze ali ih na vodi odradim dotjeram centriram .Ja sam skontao da ako pravis plutajuce ili suspending voblere najlakse je da zicu -halkicu priblizis koliko je moguce kljunu -pakti ako moze da halkica -zica dodiruje paktu i da bude centrirana na sredini pakte .Kada budes lijepio paktu ne lijepi je cijelu nego samo po kap ljepila sa obadvije strane i test u kadi ako ne radi skidaj i trazi ugao i sigurno ces iz 2-3 puta naci ugao .To je najlaksi fazon da proradi ribica znaci kljun pakta sto blize zici halkici .Moguce je stavljati klun i odozdo sa donje strane voblera ali meni je bilo tesko pronaci rad varalice .I moguce je da ti u kadi radi dobro ali kada odes na rijeku ili jezero da opet varalica bjezi u stranu ili se okrece e tada na vodi centriras halkicu kljestima i trazis joj rad.To je moje iskustvo ako budes imao pitanja pitaj .Za tonuce voblere je malo komplikovano jer kao sto kolega rece zavisi kakav ti je balans odnosno jesi li potrefio gdje ces staviti otezanje i obavezno stavi trokuke na varalice kada ih testiras u kadi jer mozda ti bjeze varalice ako nisi stavio trokuke na njih. Pozdrav.

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la pastrmka 65 » 19 kol 2011, 22:01

Komsija varalice su profesionale samo ih treba okupati dok je sezone .Bistro.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la svirac » 19 kol 2011, 22:31

@ldin je napisao/la:postoji niz faktora i razloga zašto se vrte u krug
Tacno druze, a samo neke kombinacije daju pravu stvar. Dakle, nije to samo do kljuna ....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 20 kol 2011, 14:00

Tacno tako. Rad zavisi od x faktora. Prvo od drveta sa kojim radis, pa oblika, pa balansiranja i otezanja, pa oblika velicine i ugla kljuna, polozaja zice itd. Kada uspijes sve ove stvari dovesti u ujedan sklad i probas to recimo u kadi i fantasticno radi, odes na rijeku ko ja juce i vidis da je u jakoj rijecnoj matici nesto sasvim drugo i da za razliku od kade vobleri imaju prekrupnu vibru, a ja bar tezim za sto sitnijom, i onda ponovo svi na stelovanje. Dakle, puno truda, zalaganja, vremena, zivaca i ljubavi je potrebno da se napravi jedan kvalitetan i lovan vobler, al o tome ti puno vise mogu reci majstori koji imaju vise iskustva, recimo Caki ili Vedran, al ne odustaj kao sto su i meni govorili, nego samo cakiju u ruke i djeljaj, vremenom ces steci ickustvo, i neki stvari ti niko ne moze reci nego sam moras skontati gdje , sta i kako.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”