Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 12 pro 2006, 20:52

mi smo probali ove nedjelje na Uni, al samo fulanje, nije htjela a po nekakvim vremenskim prilikama trebala je.

Ja sam na najgluplji moguci nacin izgubio ribu, bilo je usko jer smo bili troje u camcu i cesto smo jedan drugog kacili, u Masicima sam bacio nizvodno preko pliceg djela i pustio da tok nosi woblera nizvodno, ehh, u tom momentu riba je udarila, izvukla metar spage, dok sam ja skonto da je to riba a ne kolega, ode ona, a sva glava od woblera (vida-s) zguljena - jebiga imaju i ribe sudbinu . . .

Danas na tog istog woblera Suzy na Vrbasu izgubi jednu lijepu, ispravila mu OWNER udice, eto opet ta riblja sudbina . . .
Boze dragi jel i tebi ovako lipo


Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 13 pro 2006, 00:41

Ma bice mladica samo da ima trunke savjesti u nama akobogda nadzivjece nas
Bistro BiH NTV Hayat

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 15 pro 2006, 21:11

Prosli vikend na uni je bila prava guzva,ekipa BISTRO.BIH je dosla iz Sarajeva i Travnika a ekipa Monarh-Dok iz njemacke . dogovor je bio da lovimo mladicu a da se usput i nesto snimi .vrijeme je bilo super i spremala se kisa ko poruceno :D Na vodu smo izasli oko 15 sati i lovili smo do 18 koliko nam je trbalo da pokisnemo do gole koze.Nakon ribolova smo otisli u bazu a to nam je bio restoran ALGA :lol: da se dogovorimo sta i kako sutra.I ispostavilo se da je to greska,ekipa se dogovarala do 2 sata poslije noci :D ,a ujutro nas pola nije moglo ni pomisliti da ide u ribolov.No medjutim nije sve propalo ,upoznao sam divne ljude i ribare iz BIH a takodje i NJemacke .a usput smo naucili nesto od majstora suzy-a, i dok-a
BISTRO OD DIVERA :wink:

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 16 pro 2006, 23:39

hahahahahaha naucio je i dok nesta od nas hahahah
Bistro BiH NTV Hayat

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 18 pro 2006, 01:37

hm hm, DOK jos uvjek sanja onu Salihovu Wiljamovku i svim metanskim molekulama u njoj, hvala Bogu, vid mi se polako vraca :-)

JEST, puno toga naucih tih dana, a prije svega da nikad ne smijes pocet pit s nekim kom i narkoza ne moze nista :-)

No eto, ekipa Monarch-Doka se vratila doma puna pozitivnih dozivljaja, rekli smo doci opet a zauzvart odlucili smo se revansirati na pravi nacin te pozivamo kolege iz Bosne da nas posjete u vrijeme salmonidnog "posta" ( dakle od Nove Godine ) na Dunavu, zeljeli bismo demonstrirati lov Smudja zimi, a od 4. mj. ekipa Monarch Doka International poziva u Svedsku pa tko moze nek se javi na vrijeme (radi pravovremene organizacije i viza )
Boze dragi jel i tebi ovako lipo


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 18 pro 2006, 09:40

Pozdrav DOK,
divim se tvom poduhavatu sto si probao sa Aniem i Herom da pijes ja sam pobjegao na vrijeme i ne ustade na termin ujutro,a njih obojica budni to je nevjerovatno sta izdrze ljudi(dobro si rekao njima ni narkoza nemoze nista) :lol: .

Vidim da ste zadovoljni otisli iz Bosanske Krupe i to jeste cilj svega toga i sa vrlo vaznim novim iskustvima sto se tice Wilajmovke.HAHAHAHAHA



Bistro od Zandera! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 24 pro 2006, 00:35

bistro ribari
Evo da vam se javim i da prenesem informaciju od kolege i ribara Zare iz BanjaLuke da mu je na prepariranje dosla riba od fantasticnih 33 kilograma :shock:
Prilikom vadjenja utrobe u samoj mladici je naso oko 5 kila razlicite ribe :D zbilja nesvakidasnja riba ,javim vam kasnije gdje je i kad uhvacena ova kapitalka
BIstro od divera sa JEDNE JEDINE :D

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 24 pro 2006, 12:56

eto pravog dokaza da ih jos uvjek ima i da kad se hrane - cine to intenzivno i halapljivo - jednu od 13 kg koju sam uhvatio imala je mrenu od 52 cm i jos par sitnijih plotica, i jos se zaletila na mog slottera od 18 cm !!!
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 pro 2006, 18:25

Kad bi mi se sreca osmjehnula i da mi se zakaci takva "riba zivota" ja je licno nikad nebi mogao ubiti. Par slika u ribolovackom albumu bi mi bilo dovoljno da dozivim setisfakciju .....

Steta sto zakon necini nista da zastiti kapitalne ribe ..........

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 25 pro 2006, 00:50

Bistro ribari
ostao sam vam duzan informaciju gdje je i kako riba uhvacena ,a jutros mi je moj prijatelj i nas clan foruma rekao da se to desilona Savi.
Nazalost riba je uhvacena mrezom :oops: ,sto i nije bas za ovog foruma no zbog velicine ribe valjalo je spomenuti
BISTRO OD DIVERA sa JEDNE JEDINE :D

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 04 sij 2007, 14:50

U stomaku bili:
amur - 2 kg
smudj - 1 kg
nekoliko plotica

Nevjerovatno! Nema zajebancije, kad jede - onda fakat jede!! Amura od 2 kg spengala u zeludac, a ti joj 'vamo bacaj vobler od 13 cm!!!???
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 18 sij 2007, 14:29

slika

slika
URL=http://imageshack.us]slika[/URL]

Evo jedne januarske od naseg najmladjeg brata,nije kapitalka kao ova gore sto je ulovljena nazalost mrezoma,ali je to Firdina kapitalka i ulovljena je na wobler firme MONARCH-DOK. :D

Bistro svima od Elvisa,Zandera,Ania i Firde. :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 18 sij 2007, 17:58

Bravo Firdo ti kao najmladji a izgleda najbolji ribar od Halkica.
Jedno veliko bistro od mene.

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 21 sij 2007, 21:46

slika

slika

slika

slika

slika

EVO ROSE SA SVOJOM MLADICOM OD 97cm.RIBA JE ULOVLJENA NA UNI ,MAMAC JE BIO WOBLER SA SLIKE PROIZVODJAC FIRMA MONARC-DOK http://www.monarch-dok.com

slika


BISTRO OD ZANDERA! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 22 sij 2007, 10:20

Meni su obecali poslati taj vobler jer ga u okolini nema nigdje kupiti.
Kolko se reklamira, mozda je i sreca sto mi nije stigo, izlovili bi mladicu definitivno!!!
Lovi li ko tamo na pesa i cofa ???

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”