Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 22 svi 2007, 23:07

Hvala SVIRACevo radim na tom da eva tema opet proradi a i vrijeme je poceo je robolov na kraljicu :D ,pa sam poslao nove slike ZANDERU da ih stavi na forum uzivajte!!! :D Svaki put kad napravim nove slike postaje mi jasnije zasto je i zbog cega UNA nazvana JEDNOM JEDINOM
Bistro od DIVERA sa JEDNE JEDINE 8)


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 23 svi 2007, 13:03

slika
slika
slika
slika
Wobler "UNA" iz MONARCH-DOK proizvodnje,na testu je prosla po rijecima Divera i Doka.

Evo su nam Firdo i Diver poslali slike.Trazili su kraljicu i nasli,lovili su sa MONARCH-DOK varalicama.Neznam sta bi jos rekao slike kazu sve ili .....

Bistro od Firde,Divera i Zandera ////
Zadnja izmjena: ZANDER, dana/u 23 svi 2007, 23:25, ukupno mijenjano 1 put.
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 23 svi 2007, 14:53

KO ZNA ZNA SVAKA CAST HALKICI

Miroslav
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:27 vel 2007, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Miroslav » 24 svi 2007, 12:21

Lepe slike.

Evo jedne skinuta sa neta

Mladjo Obrenovic, mladica na GOLDY

slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 25 svi 2007, 00:12

slika
slika
slika
slika
slika
slika
Ulovljena na Monarch- Dok wobler HUCHO i naravno vracena ponovo u Unu :lol:
Pozdrav od Firde i Zandera sa Une :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 25 svi 2007, 14:58

Halkici se nesale ! Bistro za ekipu sa jedne i jedine..
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 03 lip 2007, 11:19

slika
slika
URL=http://imageshack.us]slika[/URL]
EVO OD MLADICE PAR FOTKI,VALJDA BUDE JOS KOJA AMIRE. :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 05 lip 2007, 14:53

Hvala zander da si ove fotografije postavio meni se nije dalo zbod spadanja one mladice sa Une.Za sve to je Seha kriv ako se sjetiti mozes da me je kleo i ukleo.Ove male ribe su sa Sane gdje smo ja i moj prijatelj Bifi pokusavali onako mahmurni da prevarimo mladicu a ono samo podmladak se zakaci na nase udice.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 05 lip 2007, 17:44

:lol:
Daj nezajebaji da ti je moj komentar navukao maler.
Skoro sam siguran da ces bas ti na Bistro BiH "Una 2007" klepiti bas onu veliku..Do tada provjeri svaki cvor i trokuke na varalicama 2 puta.
slika

PIZZERIA ELVIS
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:02 pro 2006, 00:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la PIZZERIA ELVIS » 07 lip 2007, 00:18

Bistro svima.
Evo da i ja ispričam jednu lijepu zgodu sa krušnice.
Neki dan onako dosadan završio sam posao i reko malo da odem na krušnicu kod stadiona da se malo opustim i prevarim kojeg lipljena ili pastrmku .
Uzeo sam sameo štap 5 tica clasik , kad sam došao na vodu vidio sam da se voda malo podigla navezao sam isto sameo predvez 0,13 i probao sa onim većim nimfama ali se trava kupila skinuo sam je i stavio jednu svoju izvedbu kamenjarke , zabacio onako malo dalje pustio da malo više tone nisam povukao ni dva metra kad ono nešto zakova ja malo više našpenam kad ono osjetim otresa u tom momentu se izbacila odmah sam pomislio da je krupna pastrmaka ali ne bila je mladica , mislio sam kakva će ovo borba biti ima da mi sve potrga ali rekoh sebi polako.
Prvo se izbaciva ali nakon pola sat je otišla na dno i samo mi okrenula rep i malo je popustim pa je opet vratim i tako .
Nazvao sam onako jedne ruke Samira B. da ponese meredov i da mi pomogne došao je sa Edibom i Sinišom iz Bos. Novog koji su bili kod mene u pizzeriji na kafi , pokešavali su da mi pomognu ali morao sam kraljicu da pošteno umorim ali sa 0,13 najlonom bilo je stvarno teško bili je i dosta grana i trave okolo i brzak ispod ali sam uspio nekako nakon dva sata da je malo umorim dok su moji prijatelji uzdisali i uzivali iza mojih leđa .
Primakao sam je blizu obale i uskoro je bila pobjeđena , nisam znao za ruke čitava desna strana bila mi je utrnula primao sam čestitke od prijatelja u međuvremenu je došao Hiko i Adam pa su i oni bili očevidci ovog događaja .
Uhvati sam stvarno puno mladica ali nikad na mahač bila je to najveća mladica uhvaćena na mahač na tom području ikada zbog toga mi je posebno drago jer ove godine nisam ni izašao na mladicu što zbog posla i zbog toga što ima mnogo ribara na vodi sve se diglo na nju.
Mladica je imala tačno 5 kg i duzine 82 cm a predvez sameo 0,13 nosi 1,40 kg imam i slike ali ih neznam ubaciti , nekom drugom prilikom .
Bistro od Elvisa Kadića iz Bos. Krupe. :shock:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Bistro!!!

Post Postao/la senad » 07 lip 2007, 09:06

Elvise, posalji slike na moj mail pa cu ih ja postaviti u galeriju a i na forum u tvoj post.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 07 lip 2007, 10:13

Bravo Elvise sve cestitke za lijep ulov a i na istrajnosti i sabranosti do kraja drila.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 07 lip 2007, 12:52

Bistro Elvisu na vrhunskom majstorluku. Sa navedenim priborom izvuci mladicu tih dimenzija mogu samo oni sto su davno ispekli zanat!
Nadam se da ce ,i ostalim musicarima ovo biti inspiracija da dvorucnim mahacem i velikim strimerima pokusaju uloviti kraljicu brzaka.
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 07 lip 2007, 14:51

Sa takvim priborom je to gotovo nemoguca misija, ali, svaka cast Elvise za majstorluk i celicne zivce !!!!!! :shock: :D
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 07 lip 2007, 22:54

Svaka cast drug e to je bila borba.
Bistro BiH NTV Hayat

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”