Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la AlaS » 10 lis 2010, 22:57

Bistro majstore dobar somic ako ima ovih mali ima i veliki sad je njegovo vrijeme pred zimu se hrani izkoristite i to kad nece bucov
slika
Bistro


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la @ldin » 10 lis 2010, 23:23

jojjjjjj koliko je to nezahvalan teren za lovit da covjek ne povjeruje , Zlaja je imao priliku da vidi . Ni dubinkom ne mozes ostati gdje zamislis . Necu da sirim slikam sutra pa postam pa cemo malo da popričamo mozda neko ima lijek . Ima soma velikog al je terene nezahvalan za loviti do krajaja . Tu je i "moj Bucko" onaj o kojem pišem non stop al teška partija......vidjet cemo .....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la zlaja » 10 lis 2010, 23:55

Ekstremno jaka matica koju proizvodi velik nagib korita i ludo divlji brzak se obrušava na jednu ogromnu stijenu koja se nalazi na sred korita i iza stijen liman,čovjek bi rekao liman ko liman ,nevjerovatno to nije liman to je ambis Bog zna koliko dubok i sve se to pretapa u duboki bazen koji je opet zajeban jer ona poprečna stijena dijelu glavnu struju na dva dijela i u dubokom bazenu se dešava da teku dvije matice koje su opet blesavo jake zbog onog jakog nagiba korita odozgo iz brzaka....blesavo pa hajd
Kad ubaciš varku bilo gdje na tom ludom mjestu ona je automatski izašla iz željene linije dobri pet metara,zato tu trebaju dobro teški mamci da probiju te glavne jake površinske struje i potonu dole u ambis a dole leži brkata neman...
Rad sa voblerima odmah treba zaboraviti,ja nisam znao za to mjesto i ponesem punu torbu voblera,sa super dubokoroncem ne mogu doći ni u srednji sloj...tek ovamo blizu obale se da pecati sa normalnim mamcima do 15 grama,a tamo gdje som i veliki bucov gazduju limanom svaki u svom sloju bi trebalo pecati sa teškim glavinjarama ,teškim silikoncima na težim jig glavama itd.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la AlaS » 11 lis 2010, 20:59

Nadam se da ce Aldin slikati teren volio bi to pogledati ,ima i za to rijesenje samo treba dekodirati kako do dna,ja nemam tih problema jer nema kod mene brzaka ali stijena i limana ima tu provlacim bilo koju varalicu normalno bez nekih zaebancija,mene najvise muci sto nemogu zagaziti kao vi pa da zabacujem na drugu obalu pod vrbe to mene hebe ,ili camac ili predji na drugu obalu preko nekog mosta trece nema
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la zlaja » 11 lis 2010, 21:14

Evo danas Alas uradili smo baš kako ti napisa,poslije dnevnog svjetla kada se bucov u ovoj hladnoj vodi povlači od lova dođemo ja i Aldin na to preduboko mjesto i zakačimo na kopče teške mamce,on kast-master ja spro metalnu glavinjaru sa krilcem od 22 grama.Nevjerovatno kako teška varka dugo putuje do dna jer joj žestoko jaka struja neda dole.Aldin dobija soma i polako zamara ,udario je na kastmaster,ja fotkam i tako to...idemo dalje jedno 15 min. kasnije osjetim dobar udarac dole pri dnu i udaram kontru ali moj 30-gramac nije za udaranje kontre somu i poslije kraće borbe odlazi,ne pravim frku ,govorim Aldinu da se nemože pecati sa 30 gramcem som,treba tu dobar jak najmanje 80-gramac da probije čeljust i tako pričam kad opet udarac ja opet kontru i onda divljački bijeg u dubinu osjetio sam svu snagu velikog soma i taj mi je zdrobio olovnu glavinjaru,eno je sva u otiscima njegovi zubi...Aldine reko odo ja kući ženi i čeljadi nije ovo za mene...Nema zanata bez alata ali htjeo sam sebe da uvjerim prvi puta u ribolovnoj karijeri da som lupa varalice a da nije slučajno i Bogami napada ih i to žestoko...Sada moram kupovati i pribor za soma da ga čekam spreman pa nek onda kurvin sin lupi,koliko ovog pribora treba kupiti majke mi žena će mi dati otkaz...
Evo fotka Aldin sa ulovom ,varka zlatni kast-master
slika

Uploaded with ImageShack.us


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la angler » 11 lis 2010, 21:53

zlaja je napisao/la:Sada moram kupovati i pribor za soma da ga čekam spreman pa nek onda kurvin sin lupi,koliko ovog pribora treba kupiti majke mi žena će mi dati otkaz...
Sportex Black Arrow :mrgreen: :twisted:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la AlaS » 11 lis 2010, 22:05

Brvo majstori tako to ide a sto se tice stapa Zlaja ja bi neki 60 gramac uzeo tako da bi s njim nekad i stuka i smudj mogli doci na red, kad krenes nizvodno jednog dana ,60 gramc sa dobrom kontrom zabija i najdeblju tokuku,ja koristim stap spro precizion spin 60 gr strunu/spagu/ za pecanje soma to znaci puno kod kontre brza i jaka kontra sa strunom moze dovesti do sigurnog ubadanja kod soma,smudja i stuke ,bice tu belaja Zlaja jos kad se zakaci neki pravi brkonja pa nece da se odkaci a lezi na dnu ti na obali i nemozes mu nista ,na kraju ispadne da je on tebe ulovio a ne ti njega,bistro spineri
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la zlaja » 11 lis 2010, 22:16

Angler potpuno si u pravu sportex-sova crna strijela bi bila ok. Nego Alas ja imam onog shimano techniuma na 60 grama što se zadržao kod mene jer je jedini od moji shimano štapova koji mi se svidjeo sa akcijom baš je po akciji neka srednja vrijednost recimo baš kao sportex ima srednju paraboličnu akciju,odsječem mu onaj casting hepek i na jedan od svoji zaubera ovaj recimo 4000 postavim špagu ,da li bi dobio komplet za soma? Ili da ovaj zauber uparim sa daiwa exceler oznake 100-200 ali je u realnosti klasični 80-gramac taj štap je neka jeftina verzija daiwe i kupio sam ga zbog cofova sa teškim glavama za neke duboke Krivajske virove
Angler ,Alas pomagajte...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la angler » 11 lis 2010, 22:28

Po mom ukusu, Shimano Technium H 50g je najuniverzalniji stap. Taj novi TP kojim si se ponovio se ubio za ovaj stap. Black Arrow kulturna mrcina koja ima dusu. Probao oba i u oba se zaljubio....davno :wink: Vecu ribu ipak nekad treba "pumpati" stapom sto sa masinom 4000 i nije bas preporucljivo zbog tanje osovine, pogotovo ako stavis spagu koja ne prasta.
E cuj mene sto izmisljam toplu vodu :lol:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la AlaS » 11 lis 2010, 22:33

Trebo bi taj shimano dobro posluziti mislim ako ga okrenes da ce biti ista akcija ,ja nebi prelazio 60 gr bar na nasim terenima rijeka bosna i manja jezera jer preferiram laksi pribor ,za vece jezero gdje se zna da su grdosije 30+kg onda tu nema nista bez 150-300 gr ,stace tebi na bosni 100-200 gr stap pa to te smori upalu misica dobijes od njega :grin: jer si se ti ustelio sa 30 gramcem razlika ko nebo i zemlja,ja smudja lovim sa masterom 20-50 gr a vecinom i soma sa istim jedino ako moram bas daleko izbacivati one teske varalice onda mi je spro bolji na svim stapovima su mi spage namotane samo razlicite debljine, masine su najmanja 4000 fb ova za smudja ,kliena, bucova
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la zlaja » 11 lis 2010, 22:40

Hvala raja na odgovorima,Angler ovaj moj novi twin je mali 2500,zauber 4000 je dosta veći i ima duplo deblju osovinu i isti sistem slaganja sa beskrajnim vijkom-wormom kao twin

Alas druže ova daiwa od 2,70 i te navedene akcije je bolan kao pero lagan štap,nema veze sa pravim 100-200 štapom,lagan i dobro balnsiran brat bratu 80-gramac a zašto su oni napisali 100-200 vjerovatno da sirotinja misli da je to jak štap i da se isplati kupiti...daiwa kao i ostale firme ima te jeftinjake za široke radničke mase...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la zlaja » 11 lis 2010, 22:55

Nego Aldine jarane ti imaš onu svoju radionicu pa ćeš mi shimano technium od 3,30 metara u casting varijanti preraditi u 3 metra i spin varijantu,ako pitaše se kako,ja ti neznam reć ,snađi se :mrgreen:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la @ldin » 11 lis 2010, 22:57

na ovom mjestu ljudi ga cekaju po pola godine na dubinku ja i Zlaja u sat vremena tri udara I to lezerno kroz pricu , zao mi je sto Zlaji ne osta ni jedan pravo, baš sam bio nesto :( vjerujem da i to bocanje soma sto bi rekli utiče pravo na njega tak da ce drugi put jadnik dva puta razmislit prije nego sto uzme. Ja sam dobijao ovdje ovakve iskreno nikad na varku ,uglavnom dubinka , al nikad pravog brkana pa da ja ostanem upecan kao što Alas reče , bas sam se nasmijao . ali vidjao sam velike po jakom pljusku nevremenu i grmlajvini i kad malo zamuti . E da napravio sam slike , jest da su sa mob. bas prije nego sto je Zlaja dosao da pecamo, pa ću u jutro da ih izbiljezim i postam na ovo mjesto mislim i da i ovdje nema gazenja znaci ambis pola metra od obale ...ovaj sam izvukao na ovaj svoj 30-gramac Lineaeffe koji sam kupio za bucova ponasa malo je rec . Imam 60-gramac sa velikom metalnom jakom Damovom masinicom ona bi školjku od auta iz Bosne izvukla. njega kontam za Mladice sad kad krene bar za pocetak obicno sam s njim samo na dubinku. Znima me jel pravite neke predveze na špagi , ja nisam lovio na nju , samo najlon , pa strah me zapinjanja , da ne prevrnem ovu plocu sto imam ovdje nece bit limana i necu imati gdje pecati .......
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la ruba » 11 lis 2010, 22:57

ja imam SPORTEX carat spin 60GR za te stvari i mislim da je ok.no alas taj spro pripazinapukao je blank na jednom mjestu,al poklonu se u zube negleda jel da :wink:
Ruba Vobleri

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varaličarenje Soma (pribor i varalice)

Post Postao/la @ldin » 11 lis 2010, 23:01

ma nije problem Zlaja znas da se moze i svoj nov stap sam preradio i nisam se pokajao , sve su to na kraju krajeva ljudi napravili pa sto nebi i ja hehehehehhehe još sada kad ove glavinjare silikonske razradim ihhhhhhhhh :wink:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”