Musicarska oprema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 06 sij 2011, 10:48

slika

Otprilike potvrda nekim mojim skromnim iskustvima... Hardy mi je uvijek bio favorit, sto zbog ljepote, funkcionalnosti, detalja, tako i na neki nacin zbog istorije... Sage, Winston i Loomis rijetko fulaju... Zanimljivo da su Greys i Loop nadmasili neke poznate marke (a pogledajte cijene)... a napokon i dokaz da su Scott i Thomas-Th.. napuhana i bezvrijedna imena (pise jedan koji nikada nece prezaliti investiciju u jedan Scott stap)... Jedino sto me malo cudi je pozicija Sage TCX stapa... Winston Passport ispada najrentabilniji...

slika

slika
slika
slika
slika
slika slika


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la kenan_sa » 06 sij 2011, 14:51

Kako dobre motke a tako smijesne cijene. Mislim smjesne u smislu kad sebe zamislim kad bih dao pare za jedan ovakav. Bio bih ko suljo. Kupio ficu i umro od gladi. Hehehehhe...
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 06 sij 2011, 15:29

Po meni je realna vrijednost vecine ovih stapova 300 dolara, sve preko tog je napucano radi imena... jedino Winston za 199 dolara i onim ocjenama je vrijedan investicije da covjeka "ne zaboli" ;-)
slika slika

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Veso » 06 sij 2011, 17:33

Ova gore gospoda je ulozila puno vremena i zivaca u testiranje, ali rezultat svega toga uglavnom mozete okaciti macku o rep!! Isto kao i prije par godina.. Neki drugi team tih koji testiraju bi ovu listi vjerovatno okrenuo naglavacke - zakljucak, koliko se god trudili u busali u prsa da su objektivni, sve je ovo ipak SUBJEKTIVNA ocjena! Na nekoj nezvanicnoj listi 5 stapova klase 5 svih vremena (govorim o grafitnim stapovima) nema ni jednog od ovih sa liste, a nece ih ni biti. Rusko, Rusko.. Scott i T&T nisu samo napucana imena, imaju oni itekako dobrih stapova, samo ih nema u ovom testu. Pomenuti Horizon 2 je doduse jedan od najlosijih stapova T&T.. To sto je, recimo, Sage TCX negdje na zacelju - pa nije ni cudo, ljudi testiraju u skladu sa svojim sposobnostima i kriterijumima, ocjenjujuci stapove maksimalno do 70 stopa - nekih 21 metra.. Sa toliko snjure u vazduhu solidan "caster" sa TCX tek pocinje da baca.. Pa kad sam se vec zakacio za tebe, dragi moj Rusko, mozes li mi objasniti sta znaci "funkcionalnost" jednog stapa!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 06 sij 2011, 17:59

Veso slazem se sa tobom da su ovi testovi subjektivna ocjena, medjutim ipak nesto govore kada su uzme u obzir koliko momenata se ispitivalo i da ih je vise ljudi ispitivalo, tako da dobijes sklop od nekoliko subjektivnih misljenja + nekoliko momenata i svi probaju sve stapove, pa iako subjektivni, ipak daju sliku necijeg iskustva... Bilo bi kao sto kazes zanimljivo cuti neku drugu ekipu da napravi isti test, onda bi nama bila bolja vizija sta je realno a sta ne jer bi dobili jos subjektivnih misljenja... A naravno svako od nas ima svoje predispozicije, navike, zelje, itd... i moze se uvijek pokazati da stap koji dobije najlosiju ocjenu bude najbolji za nekog pojedinacno. Sve treba realno sagledati i uporediti sa svojim znanjem i iskustvom.

Sto se funkcionalnosti stapa tice, sama rijec govori - "da sluzi svojoj funkciji"... odnosno da pruza ono sto mu karakteristike: duzina, klasa, kvaliteta pa cak i cijena dozvoljavaju. Konkretno - kupis stap klase npr. 4 i hoces sa njim da pecas ugodno na odredjenim vodama i ocekujes da ce se on ponasati po klasifikaciji... ako ti taj stap to i ispuni = funkcionalan stap... naravno i onaj koji drzi stap u rukama treba da zna sta radi i sta hoce... znaci, opet "subjektivno" shvatanje ;-)

a sto se tice marki stapova koji jednom naprave fantastican a jednom uzasno los stap a na iste stave pozamasno jednake cijene... te marke treba na lomacu, taman da imaju i najsavrseniji stap na svijetu u svojoj kolekciji... ne volim prevarantski gramzive ni ljude ni firme... <titinpionir>
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 sij 2011, 20:15

Komparacije radi...prijasnji test u klasi 8#...

slika

slika

Svi testovi koje su do sad uradili i ko je god uradio vezano za stapove su definitivno subjektivni. Uostalom testovi i za auta su subjektivni pa kad vidimo neki auto koji nam se svidja, a ako nismo ni sjeli u njega, pozelimo ga imati. Kamo srece da je vise slicnih testova gdje je ukljuceno vise ljudi i tolike subjektivnosti bi dosta pomogle onima koji ne mogu doci do, recimo, bar tri stapa, bolje reci tri firme, iz ovog ili slicnog spiska pa da ih mogu prodrmati, a imaju zelju imati nesto cisto da bi ispunili neko svoje unutrasnje zadovoljstvo. Na zalost mnogima je ovaj internet jedina veza sa necim sta voli.

Vezano konkretno za ovaj test, jedan hvali neki stap kako bez teskoce zabaci 100ft, kolega kaze da se namucio...karikiram, slicno je bilo i na prethodnom testu, ali sve je to navedeno u textu. Znaci ne uzimati zdravo za gotovo ali je i cinjenica da nesto sto nije dobro je na zasluzenom mjestu pa bio to T&T ili Scott. E sad, ako mnogi kazu, a mnogi se i slazu da Horizon2 "ne valja", cijena od 700$ mu je "fantasticna". Po meni stap tih kvaliteta, kako se navodi, da ima napisano ime Greys bi bio maximum 300$ ako ne i manje.

U testu stapova klase 8# G.Loomis GLX je na prvom mjestu, a tu je i Sage Xi2. Dva mjesta gore dole u tabeli ne znace nista ali je orjentir i te kako dobar. Opet kazem na zalost nisam ni jedan prodrmao ali recimo za moje uslove ovdje na moru vjerujem da bi oba odgovarala. Da li je iko rekao da su ti stapovi losi? Ja jos ne procitah. Redington koji je sad pod Sageom se progurao visoko u tom testu obzirom na cijenu istog. Znaci ko ne moze da izleti 700$, a moze 300$ eto mu prilike da uziva u toj vrsti ribolova.
To isto vazi i u testu za klasu 2#. Cjenovni rang i kvaliteti. I to je dobro sto su na ovom testu, kao i na svim prethodnim, ubacili GRXI i Passport i Imperijal, Albright... meni govori, da napraviti dobar, da ne kazem odlican, stap izgleda u zadnje vrijeme i nije neko mudro slovo. Na zalost cijene "imena" svake godine skacu sve vise pa dogurase do prije par godina sa 500 do sad na 800.

Nesto sta mi nije jasno je cijena stapova, recimo GLoomis proizvodi svoje stapove na dalekom istoku, a imaju istu cijenu kao stapovi drugih firmi proizvedeni u Americi!? Da li to znaci da su njihovi stapovi toliko dobri da bi im cijena bila mozda 1300$ kao Tom Morgan!? Druga stvar...Gloomis proizvodi i spin stapove pa njihov spin CrossCurrent GLX kosta duplo manje nego musicarac istog naziva!? Ispade, musicar je biti cool pa ces da izletis duplu cifru ili nesto muljaju sa nazivom :shock:
Za Winstonov LT nigdje ne pise da je ima borona u sebi kao i novi GVX ali mu je ipak cijena skocila od ove godine sa 680 na 750$, a GVX 500$. Slicno izgledaju osim broja djelova, oba se rade u Americi. Jos da sacekamo utiske za GVX pa da vidimo ko koga farba.
Dok se Loomis proizvodio u Americi i kako su tad pricali da koriste tehnologiju NASA-e, stapovi im bili jeftiniji nego sad kad im zuti rade. Tehnologiju pravljenja helikoptera Apach Orvis iskoristi za T3 stapove, Hardy i dalje radi za F1...e jbg...usrase motku svi! Jos ova mrkva nije u expanziji, a kad krenu sa krastavicama nahebali smo :135:

Eh kako bih ja sad volio uzeti tri prva i tri najjeftinija i probati ih :grin: Na kraju bih ipak zadrzao prva tri...jbg takvi smo :mrgreen:

Za drugara Montija...ima i Echo (i ja ga "pogledivam" pomalo) :wink: ....ali me prvo odvedi tamooooo u taj Livingstoooon :456:

http://www.flyfishohio.com/2-Weight_Sho ... t_Rods.htm

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 sij 2011, 20:26

Meni interesantan prikaz u klasi 8#...steta sto nisu uradili u klasi 5#

slika

slika

slika

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Veso » 06 sij 2011, 21:12

Eh.. Kad sam vec poceo, da onda i dovrsim tu pricu sa stapovima, testovima, objektivnim i subjektivnim ocjenama i tome slicnome. Opcenito se stapovima pridaje vise znacaja nego sto zapravo i zasluzuju! Pojednostavljeno, dio opreme koji ima svoju funkciju ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i odredjenu upotrebnu vrijednost. Kolika je ta upotrebna vrijednost, iskljucivo je stvar onoga ko vitla tim stapom! Velika vecina musicara, ne samo na ovom forumu nego opcenito, uglavnom koristi jedan manji procenat koji tako neki stap svojim karakteristikama i performansama pruza!? Ovo kazem iz osobnog, ali i iskustva koje sam skupio baveci se ovim godinama. Lezeci u garderobi, ni onaj od 800 niti stap od 34 Euro, marke, dolara.., ne rade ama bas nista. Osim sto skupljaju prasinu. A loviti se moze i jednim i drugim, pa i maksimalno uzivajuci u tome! Ogromna cjenovna razlika (onaj stap je deset puta bolji jer je deset puta skuplji??) se relativno lako prebrodi - treningom i savladavanjem vjestine koristenja. Sto bolji "caster", to veca sansa da doticni zbilja i osjeti razlike u akciji, feelingu, mogucnostima i limitima pojedinog stapa.

Svojevremeno sam ´ladno otkacio 5-6 stapova svsrtavajuci ih u kategoriju cisto njesra, a zapravo sam ja bio nista drugo nego - taraba.. Nisam imao blage veze ni sta sam posjedovao, a ni zasto sam ih se kotarisao po ubrzanom postupku - ma ne valjaju stapovi, pa to ti je!! Mnogo, mnogo kasnije, smijao sam se sam sebi. Pa i oprostio brzoplete zakljucke bazirane na neznanju. Jesam, ulijetao sam tada u gotovo sve sto sam cuo ili procitao od drugih, kao, ovaj je dobar, ovaj fantastican, onaj nista ne valja.. Dok mi nije pukao film! Na cemu grade svoje ocjene ti sto mi, doduse dobronamjerno, savjetuju i ovo i ono, preporucuju, klasificiraju.. Kako su oni dosli do toga da nesto znaju, pa eto i meni blecku sole pamet? I koliko zapravo znaju? To sto je neko istresao golemu sumu novca (iznos birajte sami..) za neki stap pa sad ubjedjuje i sebe i druge da je to "prava stvar, najbolji izbor, ma cudo jedno nevidjeno - jeli to neki argument koji ce i meni biti zvijezda vodilja? Malo sutra!

No dobro, ja sam mozda malo i pretjerao u tom nekom svom inatu i opredjeljenosti da sam pronadjem odgovor na sva pitanja, ne mora se biti fanatik (pa trenirati na -12 stojeci u 70 cm snijega..) da bi se ipak prosirio vidokrug znanja i stvorile pretpostavke da SAMI mozete izvlaciti sopstvene zakljucke - da li je i za sta dobar ovaj, a zasta onaj stap. I da li su oni vrijedni ulozenih para?? Mogu li se "provuci" i sa nekim jeftinijim? Moram li se izuti za 500 Euro i to samo za stap, da bi bio tamo neki musicar? Mozda se nekima od vas ova pitanja cine i smijesnima, ali da znate sta su mene svasta ljudi pitali minulih godina, tek onda bi se razvalili od smijeha..

Poenta svega ovoga sto pisem je vrlo jednostavna - sto vise ulozite u svoje sopstveno znanje, i teoretski i prakticno, manje para ce vam otici na kojekakve gluposti i marketinske cake. Daleko vise cete uzivati u tome sta vec imate od stapova i ostale opreme, lakse cete u svoj toj dzungli proizvoda i brendova izabrati ono sto vama odgovara, ne obaziruci se previse na to sta kaze Huso, a sta Haso.. Zvuci jednostavno, ali i jeste vrlo jednostavna matematika! Sto vise znate, sve manje su prepreka, recimo, ovaj stap brz, onaj spor, snjura mi za klasu ili dvije teza ili laksa od stapa (riba grize, ali ne mogu sad loviti, puse vjetar???) - u stanju ste prilagoditi se svemu i svacemu, a doza uzivancije raste li raste! Eto vam sad..

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 06 sij 2011, 21:53

Naravno da je najbitnije koliko covjek zna baratati stapom...

Medjutim svi se mi nekada nadjemo u onoj dilemi koju tema nosi - Sta da kupimo?

Uzmimo da neko kao pocetnik zeli da zapocne svoju karijeru sa dobrim stapom i hajmo reci funkcionalnim :456: ... Po kojoj osnovi bi ga savjetovali da napravi prvi izbor? Cijeni, izgledu, savjetima, testovima ili necim petim?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 sij 2011, 22:10

Slazem se sa Vesinim postom ali...
E sad, kad bi svi dogurali do tog stupnja da su svi stapovi dobri ili korisni, o cemu se moze razgovarati na forumu po pitanju, u ovom slucaju, stapova sa forumasima...onim koji koriste jedan ili dva stapa, a u zivotu probali maximalno 3 i onim koji imaju 10 stapova, a probali 200 i onim izmedju?
Da napravim malu komparaciju...famoznu komparaciju koju mnogi prave sa stapovima...auti. Pretpostavimo da svi ucesnici slicne teme imaju auto i da svi slidno voze...budimo skromni...Sumaher je jedan. E sad kako ko vozi manje vise ali da svi mogu voziti aute od Fice do Lamborginija, u to sam siguran. Recimo da smo svi vozili Ficu, "Stojadina" ili Golfa 2 ali masu boljih auta pa i Lamborginija mozda samo jedan. Svi se slazemo da sa oba auta mozemo doci od tacke A do tacke B. O cemu mozemo razgovarati po pitanju auta? Perfomansama, brzini, komforu... ili o tackama A i B ili nacinu voznje koje nisu tema.

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Veso » 06 sij 2011, 22:47

Koliko god se trudio, nikako mi nije jasno sta si zapravo htio reci Angleru? Nesto se kao slazes sa mnom, ALI.. Lamborginija sam vidio samo na filmu, nisam ni neki vozac i ne kontam uopce komparaciju auti kontra stapovi? Jesam li negdje promasio temu? Jel´ to sa brojem stapova neka zaoka na moj racun? Nigdje nisam napisao da imam 10 i da sam probao 200 (ni ovdje ni bilo gdje) - a i da jesam jel´ to nesto negativno? Jel´mislis da je sve to sto sam napisao tek tako da se nesto napise ili mi je namjera da pomognem i pocetnicima ali i ne samo njima? Ili da ne znam o cemu govorim?

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Memo » 06 sij 2011, 23:41

Dragi prijatelji stapova kao i ribara ima razlicitih ,bez obzira koliko stap bio skup ili jeftin bira ga covjek prema svom ukusu ,potrebama i mogucnostima pa je zato suvisno polemisati i poredit lamborgini ili fico covjek se pruza koliko mu je jorgan dugacak.Sigurno je da covjek koji posjeduje vise stapova da i ima vise materije da opise neki stap nego neko ko posjeduje samo jedan posto je u mogucnosti da usporedzuje vise stapova pa zato nevidim da je sta Veso lose napisao ili mislio.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 07 sij 2011, 04:19

Evo Veso...Memo je shvatio moje pitanje osim poredjenja auta i stapova. Ne poredim jedne sa drugim vec "razgovore" na jednu ili drugu temu.
Memo je napisao/la:Sigurno je da covjek koji posjeduje vise stapova da i ima vise materije da opise neki stap nego neko ko posjeduje samo jedan posto je u mogucnosti da usporedzuje vise stapova
Upravo je to ono na sta sam skrenuo paznju.
Veso je napisao/la:Koliko god se trudio, nikako mi nije jasno sta si zapravo htio reci Angleru? Nesto se kao slazes sa mnom, ALI.. Lamborginija sam vidio samo na filmu, nisam ni neki vozac i ne kontam uopce komparaciju auti kontra stapovi? Jesam li negdje promasio temu? Jel´ to sa brojem stapova neka zaoka na moj racun? Nigdje nisam napisao da imam 10 i da sam probao 200 (ni ovdje ni bilo gdje) - a i da jesam jel´ to nesto negativno? Jel´mislis da je sve to sto sam napisao tek tako da se nesto napise ili mi je namjera da pomognem i pocetnicima ali i ne samo njima? Ili da ne znam o cemu govorim?
Veso, nema razloga za negativnom reakcijom misljenjem o mom pitanju! Nema u mom postu nikakvih zaoka, a pogotovo ne negativnih! To si mogao shvatiti nakon svih ovih godina!!!

Reakcija na test da se isti moze okaciti "macku o rep" (vjerovatno i moze, a i ne mora...procitati moj post na predhodnoj stranici sa pitanjima) dovodi temu na sam kraj i prije samog pocetka. Znaci, ako nema komentara po pitanju stapova jer je sve SUBJEKTIVNO (sto i jeste), ispade da sve teme po pitanju pribora treba zakljucati.
Da je reakcija bila (sad se vracam na ono Memino gore podvuceno)...npr: "licno se ne slazem sa testom jer Scott/Loop... je po meni dosta bolji/gori...imam ga...probao sam ga...itd...itd" i iznijeti svoje subjektivno misljenje, kao sto je Rusko reagovao na Hardy i GLoomis, ova tema bi dobila drugaciji tok.

Vjeruj mi Veso, da bi mi vise stalo do tog tvog subjektivnog misljenja nego do necijeg tamo, ko ima upliva u Gloomis, Sage... kao sto se pisalo za Yellowstone. (ovo je ujedno i odgovor na ono kako rece "Nesto se kao slazes sa mnom"...nije "nesto kao" vec se slazem!)

Nadam se da sam sad bio jasniji i da me nisi ovaj put pogresno shvatio!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la montana » 07 sij 2011, 06:54

Sve je to u 5 deka. Nemoj zaboraviti da su ovo sve jake i bogate firme i ona koja da vise za "testove" je pobjednik. Na ovolikom Americkom trzistu jedan takav test, posebno par ljudi sa vode (Montana) napravi drastican skok prodaje. Ne smijemo zaboraviti da su i ovi sto testiraju trgovci, rade na procenat, tako da vise vole prodati 1000$ nego 250$. Par firmi je diskvalifikovao bez da ih i proba. OK, mozda i nisu valjali, ali i u formuli ima zadnji. Na koncu sve su to odlicni stapovi i razlikuju se u nijansama, a glavno bi bilo kako sjedaju u ruku. Problem je sto mi nismo u mogucnosti donijeti ovoliku kolicinu stapova na Unu u recimo Martin Brod, pa si zadati temu, nimfa #18, lov lipljena ili sedge #12 lov pastrmke, strimer #4, lov mladuljaka, pa bi se svaki stap pokazao super u jednom, a srednji u drugom, a los u trecem. Treba birati po sebi, a najbolje je probati od kolega, ako imamo sansu. Meni je konkretno Golf "onako" auto, ali ipak je kod nas strasno popularan. Cinjenica je da je zona oko Livingstona jako vjetrovita i stapovi bi trebali biti nesto brzi da bi se dalje ispucavalo. Ja ne vidim daleko, a i volim sitnu suhu muhu, pa mi vise odgovara meksi stap. Probleme sa vjetrom rijesavam tako sto ponovim zabacaj nekoliko puta ako treba. Ako je bas vjetrovito, radje zapalim cigaru dok stane. Da mi je vidjeti strucnjaka koji ce pogoditi u metu na 100' sa promjenjivim udarima vjetra. Kad je tako, ja se okrenem lovu uz obalu oko stijenja i pod granama, jer suhe muhe svakako nema na sredini vode, a voditi snjuru i nimfu na 100' nisam probao ni kad ne puse. Uglavno slazem se sva svima koji vele da ovisi o situaciji i vjezbi. Jos nesto, ovo sve lici na one varalicarske teme o voblerima i koji je najbolji za mladice, a na koncu sticemo dojam da ona najveca sto smo uhvatili bi u tom momentu uzela bilo sto da smo joj bacili.

Za Anglera i sve koji su raspolozeni: Livingston ceka, bujrum. Ima i boljih mjesta, sa manje vjetra i puno vise akcije, ali o tome kad dodjes. Uglavnom u 2 sata voznje ima 5-6 fenomenalnih rijeka, od onih velicine Fojnice, Clark Forka velicine Une, do Yellowstona velicine Drine oko Foce. Meni je ubjedljivo najbolja Big Hole gdje bih se volio penzionisati! Najbolje je od maja do jula kad rade ove njihove kamenjarke "salmon fly" suhe. Tada je lom tro-kilasice na povrsini..... samo najavite, da se organizujem!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 07 sij 2011, 09:30

Mozda je najbolje kada covjek zanemari sve price o markama, kvalitetama i ovim testiranjima pa sam sebi napravi stap...

Znas sta zelis da imas, koju akciju, duzinu, klasu... skupis opremu i polako pokusas sve to lijepo da uklopis... poslije i ako ne valja, ti sutis, volis svoj stap i mirno pecas dok ne ustabilis svoju tehniku toliko da ona pase i tom stapu ma kakav on bio. Sto Veso kaze, sve se u sustini svodi na to sta covjek moze da napravi sa stapom, a ne obrnuto.
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”