Kupovina novoga kompleta.........:-)

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 20 ožu 2015, 16:51

Rusko tebe poslušah,ispade mi ova struna,Rio outbound Short u klasi 10# i uz nju uzeh polovnu Vision koma 9/11.
Sve polovno ali za početak odlično!

Od raznih no name struna,od kojih je većina bila DT izabrah ovu:
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 21 ožu 2015, 20:01

Sigurno ces biti zadovoljan s njom! Bistro!!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 11 stu 2015, 19:45

Pojacah artiljeriju ali samo za jedan broj. 10# nije bilo na snizenju od 50% :grin:
Xi3 9# bogdu laksa od od Xi2 8#. Licni utisci...kozmetika i oprema... nesto bolje, nesto losije. Prve dvije ringle bolje i lakse..."sjedalo" cekrka losije i lakse. Zidovi blanka haman identicni. Ostala kozmetika je stvar ukusa.
Na vodi po mom skromnom misljenju izgleda kao malo brza osmica. Xi3 9# Rio outbound short 8# baca bolje od Xi2 8#. Isto kao sto Xi2 8# baca bolje ovu "short" u klasi 7#. Mozda je do mog stila mahanja ili sto ne volim da snjura mnogo "napumpa" stap ili je do stapa.
Da li je 9# snaznija od 8# kad se sta vece zakaci jos ne mogu reci jer je bila samo sica, mada ne izgleda da jeste.
Doduse jacinu izmedju stapova u vecim klasama je dosta teze odrediti od recimo 4# i 5#.

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 11 stu 2015, 20:08

Kako je krenulo do godine ces i dvorucni skontati :mrgreen:

Fin stap… Neka je sretan!!!

Vecina stapova vece klase lakse i bolje izbacuju snjuru za klasu nizu od predvidjene, posebno malo brzi stapovi… Ja inace stavljam za klasu nize ako je vrijeme okej (kada nema puno vjetra). Razlog tome moze biti i to sto dosta snjura vecih klasa imaju nesto jacu gramazu glave… tako da bolje pasu akciji stapa nego "regularna" klasa za stap.

Nadjes jednu staru DT snjuru, tonucu po mogucnosti… odvazes otprilike nesto vise nego sto je predvidjena gramaza za stap… od tog napravis glavu, stavis na runningline… i zadas se u zabacivanje… izbacis cijelu glavu i gledas kako se ponasa stap na toj gramazi… onda po osjecaju odsijecas po pola centimetra glave dok ne nadjes pravi feeling na stapu… Izvazes to sto je ostalo od glave i imas gramazu za snjuru koja mu pase.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 12 stu 2015, 05:20

Od dvorucnih mozda jedino Winston Micro Spey u klasi 4# da ga mogu jednom rukom mahnuti :mrgreen:
Vidi sto se opirem kao da me nagovaras na varalicarenje <valjanjeodsmijeha>

Hvala na cestitci :grin:
Izgleda bas tako sto se tice ovih vecih klasa.
Tu prije svega Rio pretjeruje pogotovo sa ovim integrisanim glavama, a prag im je klasa 7# koja je po gramazi za dvije klase teza. A onda skok, klasa 8# im je vec za tri klase teza. I opet igre bez granica.
Narucio sam sad SA Streamer Expres tonucu i SA Redfish plutajucu. Jedna 250graina druga 260 pa cemo vidjeti kome sta odgovara.
I one 50% jeftinije :grin:


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 12 stu 2015, 09:03

Baš lijepo izgleda ova Xi3,a to za izbor strune je nešto najgore,najteže i dosadno.Bar meni!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 11 srp 2016, 13:49

Nisam kupio već dobio na poklon:
Vision 4# glass <titinpionir>
Kako volim ovakve štapove to je čudo jedno,sad treba izdržati do prvog atestiranja.
Klenovi donji ste :baseball:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 25 ruj 2017, 20:49

Novi alat:
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 26 ruj 2017, 06:58

Opa… brza, pouzdana i jaka "alatka"… dobar izbor! Nek je bistro!!!
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 26 ruj 2017, 08:39

Pa nije baš toliko brza ovo je medium fast a ima ona jaču klasu X.Ja uzeo za lipljena I suvu za Drine.Da ima dovoljno snage a opet da ima dušu.
Onaj TCX je bio "kolac" :(
Daleko da je loš štap,nego nije za ono što meni treba.Ovaj je taman!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 26 ruj 2017, 09:47

Ako je legao na ruku onda je odlican.
Cestitke na prinovi!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 26 ruj 2017, 18:22

Jedan lik ovdje u Malmöu se specijalizovao na pravljenju CTS stapova, probao sam par njegovih verzija i bas mi se ucinili brzi… Mada, bili su stapovi u tezim klasama - 7/8 za morski ribolov… Mozda zato…
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 27 ruj 2017, 13:32

Opa, čestitke na "pisaljci" :)

Baš me zanima kakav je moderni CTS, imao sam priliku barkati samo jedan stariji model, isto petica 9ft..brzzzzzzzz u vražiju mater.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 27 ruj 2017, 14:20

http://www.ebay.com/itm/Scierra-Orbit-F ... 939?_ul=AR

Jest da je "entry level"....die cast čekrk, al mi se baš dizajn sviđa, i za smješne pare mi je dostupna, jedino ne mogu procjeniti jel "kreketuša" il neka sofisticiranija kočnica. Koristio bi je za "češkanje"....

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 27 ruj 2017, 15:36

Ovo je model Afinity a ima medium fast koji nosi oznaku MX I brži fast sa oznakom X.
MG servis u Srbiji je ovlašteni uvoznik CTS blankova pa ih I sklapaju.
Firma jako ozbiljna i ne bavi se lopovlucima.Zato sam se opredjelio za ovu verziju.Samim tim dosta ljudi ih je u Srbiji uzelo.Dogodine jedan momak će uzeti 2 i 3# što me jako interesuje :)
Danas malo bacao na Drini,kanap klase 6# mu je malo potežak,nije primjeren.Čak bolje bacam kanap klase 4.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”