Kupovina novoga kompleta.........:-)

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 15 sij 2015, 16:16

Ode i ti u ove.... super fine musicare ono Fiiiiiiiiiiiiiine :) Nego bez jebe, haveru, da ti da mnogo radosti, a dobro posluzi, i zajeb taj komsiluk, bolje to nego da mu... khm. Hej kad veliš MOTAO. Imaš tamo fino one rubrike gdje kačimo baje pa bi red bio da i ti šta turiš :) :)


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 15 sij 2015, 18:02

tommylee je napisao/la:Dobar.Monty drug jel' to starija serija?Nešto sam čitao pa ne mogu da se sjetima a znam da mnogi hvale superfine.
Vec 3-4 godine kruzim oko ovog stapa, jos od kupovine one LT5 #2, jer ovo je bas za male vode I potoka, a onaj Winston za malo vecih potoka I manjih Rijeka sa bistro vodom. Ovo je serija pravljena vecinom od grafita, a koja je pred Novu godinu ukinuta I zamijenili su je sa Superfine Carbon serijom. Postoji jos jedan ogranak serije koja je od fiberglasa, a sve poticu od kultne varjante ovog stapa "Trout Bum". Cijena je ostala ista (425-475$), samo sto sam se ja uspio dokopati zadnjeg stapa u radnji, tzv "Floor Sample". To je stap koji je stajao u radnji za pokazivanje. Kad su ga povukli iz prodaje, ovaj su zaboravili na stalazi, tako da kad sam dosao u radnju, slucajno cujem razgovor kako hitno treba da se taj stap posalje nazad u Vermont jer stizu novi sljedece sedmice. Naravno, u lijepoj Americi, mozes se cjenkati do mile volje, pa sam uspio dobiti ovaj stap za 200$. Posto znam kako funkcionise Orvis I garancija od 25 godina, znam da kad ga ostetim I posaljem nazada dobijem isti ili najnoviji model. <jelmekotrazio> Tako da I da ga slomim namjerno I vratim im ga, najnoviji model mi ne gine! <valjanjeodsmijeha> Mada nemam tu namjeru.

Clavis druze, ja sam baje prestao vezati prije 7-8 godina kad sam izgubio vid na desno oko, Veliki mi je napor vezati baje sa samo jednim okom. Sada vecinom kupujem baje ili dobijam od prijatelja. Naravno, imam 3 svoje suhe muhe koje su "mala tajna", a vezu se na #18, #20 I #24. Tokom zime navezem si 10 od svake vrste za citavu sezonu. Koristim ih samo onda kad lipljen I pastrmka nista ne uzimaju na povrsini, a nimfarenje dosadi. Ovo sto sam vezao je na #20 I vjeruj mi za dva dana sam uspio svezati svega 6 komada da valjaju. Recept bih jos drzao za sebe, a kad ostarim znace se, a mozda cu im dati I neko ime... Znas, lijepo je ponekad izaci na vodu I vaditi ribu kad drugi samo gledaju. <djed>
(mada ja uvijek javno kazem da nije bitno ko je uhvatio) <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la soha » 15 sij 2015, 23:28

montana je napisao/la:Nedavno se ponovih, a tek danas ukomponirah I stap I rolu I snjuru, pa izlazio mahat ispred kuce. Napolju -15, otoplilo <jelmekotrazio> . Komsija sjeda u auto, pozdravlja, po obicaju... gleda u mene k'o da sam s Marsa pao, a ja razmotao snjuru, pa zabacujem pod granje komsijine lipe. Mogu misliti sta mu se motalo po glavi kad me video.

Helem izmasem podosta. Taman onoliko koliko sam zamislio dok masem. Snjura se odlicno ponasa ispod krosnje drveca ispod kojeg sam zamisljao da je riba.

Stap: Orvis, Superfine Touch wt 1. Snjura Orvis Hydros #1 WF. Rola Ross Evolution LT 0.

Mahao sam 7 minuta, pa mi se usi smrzle. Sada mlatim po kuci kao drug Soha. Za sada nista nisam razbio ni oborio stapom! <titinpionir>

P.S. Slike su lose, zao mi je. Ovaj konac I ovo pesinavo okolo sam tek sad skontao. Vezao koju baju... za ovu kombinaciju. <jelmekotrazio>
Bistro majstore sa novom opremom <championvanja> <championvanja> <championvanja> . Jako fino to izgleda na slikama, nego posto sam jos mlad, neuk i neiskusan sta ces da facas sa tim stapicom 1# ?

Dobra ti je ta po kuci :grin: . Sad bar znam da nisam jedini, mozda sad nafuramo koga pa nastane citav pokret mahaca po kuci :mrgreen: . Mozda cak i neku disciplinu nazovu po nama (ko ce zeni razbit vise tanjura u sto kracem vrmenskom periodu) :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 15 sij 2015, 23:55

Pa prvenstveno je namjenjen za lov pastrmke i lipljena na jako zahtjevnim vodama gdje treba njezno upadanje snjure. Recimo na mirnim i bistrim vodama gdje zelimo prezentirati minijaturnu musicu, a da se riba ne poplasi. Prvenstveno je namijenjen za potoke i manje rijeke sa krupnijom ribom.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 23 sij 2015, 17:16

Cestitke od mene i u pisanoj formi <jelmekotrazio>
Po meni to nije komplet za musicarenje vec za onu pravu filozofiju musicarenja od koje se polako ljudi odvajaju pod najezdom savremene tehnologije i od istih koji promovisu mondenska mjesta gdje se forsira kvantitet.
Sto je rijeka manja to je veci uzitak, a mnogi ne shvataju da riba od 25-30cm moze biti kapitalac ako prilagodis pribor.
Helem, doktore cestitke na odabiru <championvanja>


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 09 vel 2015, 10:03

Šunjam po internetu i naletim na ovu bombonu joj Ameriko!
http://www.ebay.com/itm/281591019677?_t ... EBIDX%3AIT

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 09 vel 2015, 12:18

Sve ovo skalamerije što imam za ovog merakliju :) mnogo je ubav.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 09 vel 2015, 12:51

Hehe, nas domaci proizvod. <jelmekotrazio>
Nisam strucnjak za Ebay, ali imaju dobrih stvari. Jedino je problem postarine jer je skupa. Ako ga kupis, mogu ti ga ja donijeti na ljeto da to izbjegnes.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 09 vel 2015, 13:58

Joj drug ako ga izbidujem za dva dana na tebe da računam.Odužio bih se kako znam i umijem.Ovo se ne propušta!
Šibni mi na pp adresu da ako pobjedim šaljem,a dalje ćemo se dogovrati valjda neko krene ovamo.Meni se lično ne žuri a volio bih ovakvu spravu pazariti!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 09 vel 2015, 20:14

Ovo se "biduje", moras biti ko munja nebeska brz na kliku. Vec cetvorica jarana licitirala da ostale namame. Bice uzbudljivo ovo gledati. :mrgreen:
Nasao sam njegov blank za 150$. Uz svu kozmetiku i to da se napuca izgurao bi na 250$

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 09 vel 2015, 21:24

Kad se kod kompleta evo jednog..... zadnja je 40 KM <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

http://www.pik.ba/artikal/15835833/riba ... -detaljno/

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 09 vel 2015, 21:51

Idealna kolekcija za Zemaljski muzej, pod naslovom "Neolitska orudja za ribolov koja sa jos koriste na Balkanu" <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 23 vel 2015, 13:30

Mjenjao moj Guideline LPX-e 5# za Guideline LPX-e RS V2 10#,ona perlo bijela boja <titinpionir>
LPXe RS V2 910 | 9 ft | #10
Our 10 weight has undergone a slight change in actions and now has a more even flex, making it a better casting rod and a joy to fish for extended periods. Well suited for large Pike, medium size tarpon and other fast swimmers in the ocean.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 24 vel 2015, 04:53

Zimska kamuflazna boja :grin:
10# :shock: Ode ti u morske ribare...
Neka je sa srecom i da ga ovjeris nekom zubatom metrasicom <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 24 vel 2015, 07:04

Dobar je on za mladice mestre. Sad mozes potrositi sav katerijal za vezanje na desetak strimera, pa masi mladoj <championvanja>
Ja imam desetku sa snjurama floating i sinking tip. Mogu ti reci da treba vremena da razvijes snagu u rukama za zabacivanje ovog teskog alata, ali sa njim mozes dosegnuti sve ono sto i varalicari sa sandukom varalica. Bistro drug. <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”