pomozi te

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 16 stu 2011, 22:48

Svijeca ili drugi namazi mogu pomoci, ali pazi jer privlace i lijepe prasinu i trunje, pa se redovno moraju odmastiti i ocistiti, pa ponovo. Za turpiju nisam siguran. Moze uspjeti, ali meni se cini previse rizika. Imas li kakvog majstora koji radi sa blankovima? Oni sigurno znaju sta se moze uraditi. Mozda da narucis drugu sekciju. Posaljes im stap i oni urade sta treba, ili naprave novi dio?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 17 stu 2011, 07:27

Sto se tice reparacije... svi "eksperti" koji su ga do sada gledali smatraju da mogu ili nastaviti sa grafitolinom nakon svakog pecanja kako bi se te neravnine popunile nakon nekog vremena... ili da narucim novu sekciju.

Mislim da ce mu Dremel presuditi, pa kako bude da bude... ako popravim u redu je ... ako unistim, svakako mi je alternativa naruciti novu sekciju... javim...
slika slika

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la edoA » 17 stu 2011, 09:27

rusko, ovo sa dremelom jos jadnom razmisli.
Ako ga "odfikaris", nije ti vise ista akcija, plus prstenje vise nisu u potrebno razmaku. Haj da ga sjecej na kraju, bila bi mu akcija malo kruca, al u sred stapa. Mislim da bas i nije naj bolje rijsenje.

Mislim, da ti je muski dio otanjio ili se zesnki pre vise razsirio, uglavnom negdje fali materiala.
Smirgalnaje ti takodje nije rijsenje, samo ga pogorsavas.
Niti nemoj nabijati jedan dio na drugi, mozes tako uhelaciti i onu sekciju koja je jos uredo.

Svabo bi ti reko, da je taj stap "kaputt".
Moj savjet, razmisli dal ti stap vrijedi da ulazes u njega. Ako ne ....
Ako da, onda posalji firmi stap, da vide oni koja ja je sekcija vise ne valja, i nek ti prodaju novu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 17 stu 2011, 19:33

Ne mislim ga skracivati, vec samo ulaz u rupu malo prosiriti... imam na dremelu kameni konusni brus sa kojim bih lagano i ravnomjerno mogao izravnati "tunel" tako da povecam dodirnu povrsinu spoja.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 17 stu 2011, 21:21

Koliko vidim zakuhalo se <jelmekotrazio>
Nezgodan problem obzirom da svijeca ne pomaze i slicna pomagala koji ustvari sluze da se teze izvlace segmenti nako cjelodnevnog mahanja. Probaj ocistiti i zenski i muski dio, uvuci i savijanjem probati osjetiti "klackanje". Ako se osjeti znaci da se zenski dio uzlijebio, deformisao i sl prilikom mahanja, a da se nije primjetilo da su se malo izvukli. Provjeri konac pod lakom na zenskom djelu i ispod konca blank...tu zna "prodihati" blank, a da se i ne primjeti. :wink:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la Seha » 17 stu 2011, 22:21

Ima bojler za toplu vodu.
Rusko "jos jedan glas za origigi svijecu". Namazi svjecom i nema da brines. Pola mojih stapova u arsenalu vozi sa tim bez problema. Ubaci neku malu svijecu u torbu pa da ako ustreba tu i tamo malo podebljas ako krene da zeza.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 17 stu 2011, 23:58

Bas se zakuhalo! Rusko, snimaj kamerom, pa da vidimo sta treba i sta ne treba uraditi! <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 18 stu 2011, 07:14

Budem za vikend... prvo cu ga jos jednom isprobati da "utvrdim gradivo", pa onda skontati sta mi je raditi...
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 19 stu 2011, 12:21

Problem rijesen... dva brzinska i lagana smirglanja unutrasnjosti "zenskog spoja" dremelom su izbacila jedan tanak sloj laka koji se ocito podvukao gdje mu nije mjesto, zatim premaz grafitolinom i evo sad jedva rastavljam ta dva dijela... <championvanja>
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la Seha » 19 stu 2011, 14:00

Hrabro // Sretno
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 19 stu 2011, 17:40

Rusko, <flag> Rusko, <flag> Rusko <flag> ....

<championvanja> <championvanja> <championvanja>

(Mislio sam da ce biti belaja!) <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 19 stu 2011, 18:06

Prvo sam dobro ispitao sta je problem, i sjetim se da ga stavim pod lupu i osvjetlim laserom... vidim na samom ulazu u zenski dio razbija se laser u vise smjerova, i skontam da se napravio "prsten" od laka... onda taj prsten laganice odbrusim i poslije znate pricu...

(mislim, ne treba da napomenem da je za nas na bistro forumu laserska tehnologija pi*kin dim <djed> ...cim je u pitanju ispitivanje "zenskog dijela" bacimo se u ekspertizu <valjanjeodsmijeha> )

prvo sto je primjetno sada je da je ranije taj spoj odudarao od drugih, zavrsavao je par milimetara "iznad" u srazmjeri sa ostalima... sad je perfektan, i odmah se osjeti da je drugaciji filing... probao sam stap poslije i radi k'i zmaj zmajeva... Grafit mu je ostao nedirnut, nema nikakvih ostecenja, jednostavno uklonjen visak...

A sto se "hrabrosti" tice... mozda je vise bilo "glupo", jer u pitanju je Scott stap... ne bas jeftin... ali mi muka bilo da ga gledam kako kupi prasinu, pa kontam odoh ga probati srediti pa sta bude... ako unistim dio, kupicu novi i to je to...

Ovako je sve ipak ispalo super!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 19 stu 2011, 22:16

Aferim momak, vidi se ko je maher za zenske dijelove :grin: <championvanja>
Super je ovo, doduse hrabro ali valja za sve. Pomalo svi ucimo od svacijih iskustava <titinpionir>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la Clavis » 29 tra 2013, 10:16

Da ne otvaram novi thread, imam štap, rado bih mu zamjenio plasični navoj držača čekrka aluminijskim. Ima li kakva metoda? Aluminijski imam, ima li načina da se plastični skine bez oštećenja blanka i pluta?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la tommylee » 29 tra 2013, 13:50

Koliko znam nema
Mora da se skida pluta.
Ja odustao od te zamjene imam anvoj koji je napukao a traže mi da skinu plutu i da sve zamjene.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”