Oprema za musicarenje u BiH

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la montana » 17 stu 2010, 21:57

<valjanjeodsmijeha>
gdje nadje ovaj o jogurtu? jesi li vidio s cim se ja bakcem?
<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Nevalja ih puno dirati (stapove), jer ti masta izmisli hiljadu drugih investicija. A uvijek trava zelenija na onoj tamo njivi. Bitno je pogoditi kombinaciju, a za sisariku... znas!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 17 stu 2010, 22:02

Gdje necu za sisarku znati :135:
Cim pocnem barkati stapove osjetim je <valjanjeodsmijeha>

De mi sapni koju za ovaj Orvis Superfine 4pc 2wt 6.0'

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la montana » 17 stu 2010, 22:22

Uf taj stap nisam barnuo, ali sam htio. Nisam ga vidio po radnjama, niti ga ima na siteu, ali ima ga kod distributera. 332.50$ je najjeftinije sto sam nasao, a to je ono sto pricamo o ovim potocima. Dovoljno kratak i relativno jak za svoju klasu, kad rasklopis stane u dzep! Ima ih na snizenjima, izgleda da ti uvijek nadjes neki koji odlazi! <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la rusko » 17 stu 2010, 22:37

Sage XP je neka vrsta univerzale posebno ako se ide na vecu ribu pa je klasa #6 nekako sveobuhvatna... medjutim to je tipican casting stap, i nema mu mane... ali kada se dodje na neki potok ili manju rijeku osjeti se da je prejak i treba nesto profinjeno.... onaj Anglerov boronac npr... ili sto se meni vec odavno mota po glavi jedan G Loomis Streamdance glx high line... samo nemam nigdje mogucnosti da ga probam...

Imam jedan G.Loomis, #8 koji je nevjerovatan stroj, znam da su im i dvorucni stapovi genijalni, ali kakvi su im ti za "profinjene" radove to pojma nemam... a zanima me zestoko :-)

Evo dopao mi saka jedan "starkelja" kojeg je Tarantino rezirao :-)

Hardy JET (Jon E Tarantino), duzina 7' AFTM 4, i jos jedna cudna rola o kojoj nisam uspio puno informacije iskopati i koja sadrzi pletenu snjuru za koju takodje nista neznam...

slika

slika

slika

slika

gotiva je i ove starkelje skontati ponekad, posebno ako je za sitnu lovu kao u ovom slucaju... jedino ne mogu da provalim iz koje je godine, moracu mejlati Hardy da ih pitam... a rola mi je zasad totalna misterija, o snjuri da i ne govorim - pletena i premazana necim poput voska...

I da ne mislite da sam totalno odlutao od teme, poenta: kontam koliko bi sad znacilo (i kostalo) doci do jednog originalnog stapa iz nase bosanske tradicije kako ju je opisao G.E.M Skues
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 17 stu 2010, 23:02

Po istoj cijeni sam ga i ja nasao pa zato pitam :wink: hem fin hem super. Jedino sto mene malo odbija ful flex, trapav sam pa mi polegne snjura iza mene po travi kad zamahnem :456: djaba ne leze mi.

XP mi je bila zelja ne u ovoj klasi vec sam ganjao neku zdravu peticu.

Hardy je uvjek imao profinjene stapove pa mi je isto tako zapao za oko Classic. Ali i on ful flex :( Trazim neki mid flex u 4 dijela minimalno. TXL je u 3 djela pa i on otpade. Ne bih isao dalje od 2#.

Hebiga, kako god okrenem vratim se na LT pa jos 5 djelova <12345>

Ma ovo je gadno kad ne mogu ja zamlatarati u radnji. :?


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la rusko » 18 stu 2010, 08:08

Da li je iko od vas pokusavao sebi napraviti stap?

Mogu se naruciti svi dijelovi pojedinacno i onda uklopis sta ti tacno treba... volja vam se samim zezati sa tim ili platiti nekog ko to zna... izadje jeftinije a cesto i bolje.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 18 stu 2010, 11:04

Dumam ja o tome cesto ali nemam prostora koliko bih ja volio za tu rabotu. Stap izadje skoro duplo jeftinije, a priustis sebi mastu o izgledu istog... unikat :wink:

Moram malo ojacati bilateralne odnose sa suprugom da mi iznajmi veci prostor na 99god, jeftinije ce me doci :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la rusko » 18 stu 2010, 11:55

ja sam imao neke pokusaje do sada... napravio sam dva varalicarska cisto da probam i zato sto su jeftini... i islo je super. Kontam da sebi nabavim par potrebnih masina, da se malo nacitam knjiga o tome i da probam jedan jeftiniji musicarski napraviti pa ako prodje dobro onda cu se zadati na nesto skuplje i bolje.

Mogu se npr. kupiti Sage dijelovi, na njih staviti titanski prstenovi, portugalsko pluto na drsci i naci jednu ukrasenu grafitnu drsku za rolu... i na kraju jedan fin aluminijski but na kom ukujundzijam nesto zanimljivo...
Cak se i sa koncima i metalnim zicama moze zadati lijepih sara oko prstenova... da bude lican und personalan...

To bi vec bilo gotiva... a onda zna se... posaditi bambus iza kuce <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 18 stu 2010, 21:27

Ma nekako bih i odradio grafitni ali bojim se zarazicu se pa odoh u agrare...plantaza bambusa, a onda mi ne gine "puscani list" od zene.

Salu na stranu, izrada bambusovih stapova je super "hobi" ali treba imati bar jednu sobu za tu rabotu. Alat je zara i ne isplati se uzimati ako ce se iskoristiti na par stapova za sebe.
Za grafitne jedini alat, koji se moze napraviti u kucnoj radinosti, je motalica.
U to se bas treba zadubiti jer recimo neka N.Zelandska firma radi jedne od najboljih grafitnih blankova, a posto na njima ne pise Sage, G.Loomis, Winston i sl dosta su jeftiniji. Kad kazem zadubiti, znaci nema drmanja stapa, recimo Boron IIIX, pa uzmes taj blank i napravis stap, vec po njihovoj specifikaciji odabrati ono sta zelis. Znaci pravis bas unikat.

Pogledaj ovu stranicu.
http://musicarskikafe.blogspot.com/2010 ... r-5wt.html
Rod builder je jedan super cova, Vladan, koji zivi u Americi. Pravi zaista umjetnicka djela sa stapovima. Malo prelistaj po "mjesecima" vidjeces njegove stapove Enzo, Mlava, Saltwater isl.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la rusko » 18 stu 2010, 22:18

Dobar... tip ima strahovit osjecaj za finish oko prstenova i smirglanje drske... gledam kako je fino preradio one stapove za slanu vodu... cudi me da ga nisu velikani uposlili da im napravi barem jednu kvalitetnu seriju :-)

Mene vuce da probam vise da eto i to ispitam u zivotu... volim eksperimentisati pa bi mi takav pokusaj mogao upotpuniti prazninu zivota koju svi mi u Skandinaviji dozivimo za vrijeme "crnih" (zimskih) dana...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 19 stu 2010, 02:47

Evo nasao sam stranicu sa N.Zelandskom firmom blankova...

http://www.ctsfishing.com/flyfishing.php

Za sminku su ovi zaduzeni :grin:

http://www.rec.com/html/products.html

ostalo je do tebe :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la rusko » 19 stu 2010, 07:38

hmmm.... bice opet trosak... :-)

Problem je to da su masine za lakiranje prilicno skupe, ako su malo bolje onda su oko 400 eura, a za namotavanje konca oko 150... i kada dodas ostalu opremu potrebnu da sklopis jedan stap dodjes na cifru kojom mozes kupiti stap snova... a onda se jos zahebes praveci ga i mozes da preduhitris suprugu i da se sam <lakunoc>

Ako masine nadjem negdje jeftinije ili polovne (ili napravim svoje) bacicu se u "kucnu radinost", ako ne onda se ne isplati ulagati radi pokusaja. Prosli put sam koristio jedan ogroman motor koji je imao reduktor za broj obrtaja na sebi pa je nekako i islo, ali taj sistem nije za finih radova... posebno ne za lakiranje.

a evo nesto i za tebe ;-)

http://www.herndonrods.com/Rod_Components.htm

http://www.tonkincane.com/tonkin.html
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 19 stu 2010, 17:42

Samo ti motalica treba koju napravis za cas od motora za TA peci. Narucis lakirane blanckove boje koje hoces. A sto se tice lakiranja konaca na karikama i sastavima...desnica ruka ako je mirna :grin:

Detaljno kako se sklepa stap imas i ovdje....jedino sto je frajer previse detaljan i ima cca 20tak nastavaka :?

http://www.youtube.com/watch?v=8NKKACqI ... playnext=1

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la rusko » 19 stu 2010, 19:03

Imam ja jedan dobar video o tome na svedskom, ima masa informacije, nije za to problem... najvaznije je sklepati masine.

Eh, sad.. sta je TA pec??? gdje "toga" ima... (znas da sam kao vrlo mali pa sa lipe i upao u skandinavske bare)...

ja sam mislio praviti sprave od hobby elektromotora, ovdje ih prodaju za razne svrhe, dodati im reduktor i bili bi upotrebljivi...

ali za to kao sto si spomenuo... treba radionica...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Oprema za musicarenje u BiH

Post Postao/la angler » 19 stu 2010, 19:49

Nije mi jasno za sta ti treba masina za lakiranje?

TA je termoakumulaciona pec kod kojih je motor na ventilatoru pogodona za mnoge "akrobacije" :wink:
Dovijali smo se nekad na razne nacine :grin:

Kazem ti ja "radionica", bar jedan zid u sobi sa dugim stolom, a ja jos nemam ni cose za pravljenje musica...uzurpirao frtalj trpezarijskog stola :135:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”